Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 11:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: úte 12.04.2016, 14:16
Příspěvky: 7

Reputace: 0
zdravím,

jsem zde nová, ráda bych zkusila alespoň 21 až 28 dní půstu nejlépe 40 , za sebou mám však jenom 3dny, 7 dnů a 12dnů, žádné problémy jsem neměla, teda kromě občasné slabosti a únavě, chtěla bych zároveň po půstu nastartovat zdravé stravování, myslíte že je rozumné pouštět do takto dlouhé hladovky? Moje parametry 170 cm 78 Kg (takže rezervy mám slušné :lol: ) děkuji všem za názory, rady, postřehy


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 14:11
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
matty píše:
zdravím,

jsem zde nová, ráda bych zkusila alespoň 21 až 28 dní půstu nejlépe 40 , za sebou mám však jenom 3dny, 7 dnů a 12dnů, žádné problémy jsem neměla, teda kromě občasné slabosti a únavě, chtěla bych zároveň po půstu nastartovat zdravé stravování, myslíte že je rozumné pouštět do takto dlouhé hladovky? Moje parametry 170 cm 78 Kg (takže rezervy mám slušné :lol: ) děkuji všem za názory, rady, postřehy


Ahoj Matty vítej :-)
Vzhledem k tomu že o Tobě víme akorát že máš 170 a 78 kg tak jednoznačně kalendář.
Nevíme kolik je Ti, jaký je Tvůj zdravotní stav, z jakých důvodu si třeba ukončila 12 den, zkus o sobě povědět trochu víc. ;-)
pak můžem být sdílnější i my :-)


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 14:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: úte 12.04.2016, 14:16
Příspěvky: 7

Reputace: 0
ahoj, děkuji za reakci, je mi 25, mám sedavé zaměstnání, ale každý dem minimálně hodinu cvičím, jsem zvyklá jíst hodně ovoce, zeleniny, ale bohužel i nezdravé jídlo-čehož bych se ráda zbavila, 12 dnů půstu jsem ukončila ani nevím proč-přišla mi to poměrně dlouhá doba a přišly trochu obavy a pochyby, nebylo to z důvodu toho že by mi bylo špatně, naopak měla jsem dobrý pocit že jsem se překonala, myslíte tedy že je rozumné pustit se rovnou do 40?


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 15:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Proč vůbec chcete přeskakovat 15 a 21?


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 15:16
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
matty píše:
ahoj, děkuji za reakci, je mi 25, mám sedavé zaměstnání, ale každý dem minimálně hodinu cvičím, jsem zvyklá jíst hodně ovoce, zeleniny, ale bohužel i nezdravé jídlo-čehož bych se ráda zbavila, 12 dnů půstu jsem ukončila ani nevím proč-přišla mi to poměrně dlouhá doba a přišly trochu obavy a pochyby, nebylo to z důvodu toho že by mi bylo špatně, naopak měla jsem dobrý pocit že jsem se překonala, myslíte tedy že je rozumné pustit se rovnou do 40?


Matty odpovím Ti na poslední otázku rovnou ne není to rozumné, nauč se po krátkých půstek správně návratovky a to Ti dá základ pro stravování mezi půsty.
jakmile půjdeš hned dlouhé půsty a nebudeš se umět vrátit, protože to prostě neustojíš, pak Tě zákonitě čeká jojoefekt. A to není cílem.
takže pospíchej pomalu, možná dojdeš do cíle později ale zato 100%.


+ANTONÍN, +matty Hodnocení: +2
pon 18.04.2016, 15:30
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
obecně zhubnout v začátcích půstem je jednoduchý váha letí dolů jak koule z kopce ... návraty k jídlu jsou bohužel skoro u všech tristní .. je potřeba naučit se jíst je to o vůli (a to se naučíš návratovkama) ...udržet v rovnováze příjem výdej čili pohyb vz jídlo.
pokud má někdo sedavé zaměstnání (v tom jsme na tom stejně) musí se přidat v pohybu a ubrat v jídle... nejde to jinak.

dál to má ještě další roviny... nicméně k tomu se člověk musí prokousat.
V Tvém případě platí pohyb, to znamená zvednout tepovku, (posilovna ve smyslu cvičení na strojích, je tak říkajíc na dvě věci- mám vyzkoušeno), zpevnit vnitřní břicho, dlouhé sezení a z břicha je bláto.


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 15:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: úte 12.04.2016, 14:16
Příspěvky: 7

Reputace: 0
No po 12 dnech půstu jsem se držela, 8 kg jsem chodila zpět jsem nabrala jen 1 kg, a jeden den jsem "ujela" na nezdravém jídle,jinak až na malé neřesti jím ukázkově, proto bych ráda pokračovala v 21 dnech, protože věřím že to už vydržím-když vidím výsledky a potom si odřeknu i ty maličkosti..samozřejmě že chci změnit životní styl kompletně , proto se do toho chci pustit takhle zhurta


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 16:45
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
matty píše:
No po 12 dnech půstu jsem se držela, 8 kg jsem chodila zpět jsem nabrala jen 1 kg, a jeden den jsem "ujela" na nezdravém jídle,jinak až na malé neřesti jím ukázkově, proto bych ráda pokračovala v 21 dnech, protože věřím že to už vydržím-když vidím výsledky a potom si odřeknu i ty maličkosti..samozřejmě že chci změnit životní styl kompletně , proto se do toho chci pustit takhle zhurta


Matty a kam spěcháš, chceš mít postavu modelky za měsíc nebo nejlépe hned zítra. :-)
nebudu Ti to vymlouvat dělej jak myslíš pokud se na to cítíš a víš že máš pevnou vůli


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 16:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: úte 12.04.2016, 14:16
Příspěvky: 7

Reputace: 0
ne to určitě ne, bohužel já jsem člověk typu "všechno nebo nic" když vidím výsledky tak jsem motivovaná a dělám všechno na 100%, trpělivost moc nemám no :lol: Vím jak to myslíte, ale zase si říkám pokud se na t cítím tak bych to zkusit měla, proto jsem založila téma, zda je tu někdo podobný , co se do toho pustil takto a rovnou na více dnů :-)


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 18:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Ahoj a vítej.
Jaké konkrétně byly Tvoje návratovky?

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 22:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Kalendár je aj na to, aby sa menili nielen optické vlastnosti tela, ale hlavne mentálne.
Ego dokáže neuveriteľné veci, ale jemnohmota sa nedá zmeniť okamžitou 40-tkou.


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 22:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
matty píše:
.. jsem zvyklá jíst hodně ovoce, zeleniny, ale bohužel i nezdravé jídlo-čehož bych se ráda zbavila ..
Toz vitej devcico, co jsi sem "nahodou" spadla :-).
A jen tak pro poradek - "Neexistuji nezdrava jidla, je jen nezdrave mnozstvi", to si zkus hned zpocatku zapamatovat:).


Hodnocení: 0
pon 18.04.2016, 23:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: úte 12.04.2016, 14:16
Příspěvky: 7

Reputace: 0
návratovky po 3 dnech jsem vždycky zazdila, avšak po těch 12 dnech jsem vše dodržela, začla jsem zeleninou, poté přidala ovoce, později slunečnicová,jogurt,dýňová semínka,žitný chleba, kvalitní šunku a libové maso, v 10 dnu návratovky jsem si na oslavě dala kus dortu, následně jsem pokračovala ve zdravém stravování a od té doby žádná neřest


Hodnocení: 0
úte 19.04.2016, 08:06
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
jao píše:
Kalendár je aj na to, aby sa menili nielen optické vlastnosti tela, ale hlavne mentálne.


v tomto s Tebou naprosto souhlasím ;-)

Citace:
Ego dokáže neuveriteľné veci, ale jemnohmota sa nedá zmeniť okamžitou 40-tkou.


tady pozor 40 měníš jemnohmotu a to zgruntu a v momentě kdy se vrátíš začíná ten správný mazec ...


Naposledy upravil ABCD dne úte 19.04.2016, 10:21, celkově upraveno 2

Hodnocení: 0
úte 19.04.2016, 09:25
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
matty píše:
návratovky po 3 dnech jsem vždycky zazdila, avšak po těch 12 dnech jsem vše dodržela, začla jsem zeleninou, poté přidala ovoce, později slunečnicová,jogurt,dýňová semínka,žitný chleba, kvalitní šunku a libové maso, v 10 dnu návratovky jsem si na oslavě dala kus dortu, následně jsem pokračovala ve zdravém stravování a od té doby žádná neřest


matty jak si na tom s pohybem, psala jsi že máš pohyb hodinu denně... takže co to je za pohyb.. chůze, běh, cros fit, cardio...

je dobré mít plán jak se budu stravovat a nenechat to na to, co dům, resp. co lednice dá.....12 dní není 21 .. :-)
a ještě taková drobná poznámka ačkoliv mnohokráte omletá ... každý půst je jiný...


Hodnocení: 0
úte 19.04.2016, 09:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: úte 12.04.2016, 14:16
Příspěvky: 7

Reputace: 0
denně půlhodiny chodím se psem, potom 3km chůze z práce a 60 minut na elipticalu, já si tohle všechno uvědomuju, vím že to nebude lehké, proto jsem chtěla slyšet názor někoho, kdo má podobnou zkušenost a dal to ;-) každopádně všem děkuji za příspěvky i tak


Hodnocení: 0
úte 19.04.2016, 12:40
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
matty píše:
denně půlhodiny chodím se psem, potom 3km chůze z práce a 60 minut na elipticalu, já si tohle všechno uvědomuju, vím že to nebude lehké, proto jsem chtěla slyšet názor někoho, kdo má podobnou zkušenost a dal to ;-) každopádně všem děkuji za příspěvky i tak


ok to je všechno správně... přidej do toho cvičení na vnitřní břicho, tam to vše začíná a končí.
říká Ti něco čakrální systém?


Hodnocení: 0
úte 19.04.2016, 12:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: úte 12.04.2016, 14:16
Příspěvky: 7

Reputace: 0
Neříká mi to vůbec nic :lol: jsem totálně nezasvěcená, proto jsem zde ;-) takže děkuji za každý příspěvek a poznámku, pustím se do 21 a uvidím jak to půjde


Hodnocení: 0
úte 19.04.2016, 12:50
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
matty píše:
Neříká mi to vůbec nic :lol: jsem totálně nezasvěcená, proto jsem zde ;-) takže děkuji za každý příspěvek a poznámku, pustím se do 21 a uvidím jak to půjde


no takže si najdi nějakou knihu o čakrách ... doporučjem zde Kundalini (není to nadávka) a čakry :-)
je třeba toho hodně načíst abys pak nezpanikařila a zbytečně neukončila půst a nebo obráceně rvala to přes sílu když už tělo říká dost.


+matty Hodnocení: +1
úte 19.04.2016, 13:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
matty píše:
návratovky po 3 dnech jsem vždycky zazdila, avšak po těch 12 dnech jsem vše dodržela, začla jsem zeleninou, poté přidala ovoce, později slunečnicová,jogurt,dýňová semínka,žitný chleba, kvalitní šunku a libové maso, v 10 dnu návratovky jsem si na oslavě dala kus dortu, následně jsem pokračovala ve zdravém stravování a od té doby žádná neřest


Rozumím tomu dobře, že jsi držela půst 12 dnů a poté v návratovce (která trvala 12 dnů) sis dala cituji : ,, ...žitný chleba, kvalitní šunku a libové maso a 10 den dort ..." ?

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
sob 23.04.2016, 21:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: sob 30.04.2016, 13:32
Příspěvky: 3
Bydliště: Poprad, Slovensko
pestrá strava dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: 0
Caute,
Volam sa Miro, mam 33 a zacal som s postom, ktory trva uz 12 dni predtym som mal tak maximalne 2 dni bez jedla ked myslim post myslim tym len vodu a nejake caje ako medovka fenykel a pod...chcel by som si dopriat 30 dnovy post, zatial sa citim fajn kazdy den sa snazim dat 10 km prechadzky obcas zaplavam a vojdem do sauny v 8 den som stratil pocit hladu asi sa spustila samovyziva mam len chute na jedlo daju sa potlacit...meriam 190 cm ked som zacal som mal 129,4 kg teraz mam nieco okolo 116 - kazdy den vyse kila dole...aj ked som mal vysoku vahu nerobilo mi problem predtym zabehat 13 km co som bezne behaval rekord som mal 26 km na jedno zastavenie pri rychlosti 8 km za hod takze kondicia bola bojimsa vahy a co klby...post robim pre ocistu organizmu a pre zredukovanie vahy chcem sa postit pravidelne, pred postom som nesiel na to dobre ako sa ma utal som jedlo naraz a nabehol na post nevedel som postup...a nemam predosle posty za sebou ale preco mam nieco koncit ked sa citim fajn nebyva mi zle, chcem to dat cim najdlhsie tak na tu 30tku, mam uz dost postudovane ohladom prechodu na jedlo tak dufam ze nic nepokaslem...:)
Ozaj najde sa niekto tu kto je na tom podobne ze sa potiahneme? :)


Hodnocení: 0
sob 30.04.2016, 14:03
Profil

(martin)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21.10.2015, 15:12
Příspěvky: 61
Bydliště: detva
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +67
Tož vitaj. Moc ti radiť nemôžem lebo mám málo za sebou ale isto sa ťa tu ujme niekto skúsenejší. Ale začal by som tým, že by som ukončil čajovú dietu a začal pôst, čiže voda+nič. A tak moc by som to nesilil, že čo najdlhšie.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
sob 30.04.2016, 14:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: sob 30.04.2016, 13:32
Příspěvky: 3
Bydliště: Poprad, Slovensko
pestrá strava dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: 0
Vdaka
Zatial kym sa citim fajn tak v tom zotrvam bola by to skoda prestat... , tie caje som cital ze je fajn obcas pit davam si ako kedy niekedy jeden az tri denne inac pijem dost vody a stale som pil dost vody bezne denne som vypil aj 5 litrov vody teraz sa mi zda ze to je menej...tak caj mi pride ze to je tiez len taka teplejsia voda a medovka a fenykel ze sa doporucuje aj ale podla mna je dolezite ci som spustil samovyzivu a tu myslim ze mam spustenu :) rad by som nasiel niekoho kto tiez drzi post ze si pomozeme


Hodnocení: 0
sob 30.04.2016, 15:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Vítej a tuž se. :ok: Tvoje motivace se dobrá.
Též bych doporučoval místo čajů vodu. Klidně si jí ohřej, ale vodu. A čím čistší, tím lepší. Ideální destilka z lékárny, nebo z reverzní osmozy, nebo z destilačního přístroje.
Jak Ti šly předchozí návratovky, pokud vůbec nějaké byly?

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
sob 30.04.2016, 15:16
Profil

(martin)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21.10.2015, 15:12
Příspěvky: 61
Bydliště: detva
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +67
Rovnako dôležitý je správny návrat a býva ťažší ako samotný pôst a po dlhodobejšom to môže byť aj nebezpečné. Nieje ťažké nejesť ale potom je ťažké jesť s rozumom. A keď už si v tom zotrval, je škoda si to kaziť čajmy


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
sob 30.04.2016, 15:30
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
písnu to na tvrdo bez chození okolo...
pokud chceš aby Ti někdo z těch zkušených věnoval, pak jdi čistý půst jen o vodě, bez těch vyfikundací, o kterých tu píšeš a uvidíš, že rozdíl mezi čistým půstem a dietou, je markantní

označil sis 21, ale kde si k ní přišel, to je mi záhadou (viz. tvůj vlastní popis)...a pokud si byl 21 na vodě, čajích, medu pak si v brutální dietě nikoliv v půstu ..
jak k tomu přijdou Ti co dali poctivou 21

za sebe říkám poradím, povedu, podpořím, ale čistý půst ...tam vím a mám zkušenost, jak se tělo chová čím prochází ... o tomhle hybridu nic nevím a vědět ani nechci.. ačkoliv je mnoho jiných cest než jen kalendář, ale i při těchto odlišnostech platí základní pravidlo
výsledkem má být zdravé energeticky nabité tělo s rozjetým čakrálním systémem a vyrovnanou psychikou, ne hubený(á), ale za to servaný(á), plešatý pán (í), který(á) chytá nerva z hladu...

čili chceš-li podporu a pomoc řiď se pravidly půstu a vítej zde
v opačném případě si dělej co chceš


+jao Hodnocení: +1
sob 30.04.2016, 23:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle

Registrován: sob 30.04.2016, 13:32
Příspěvky: 3
Bydliště: Poprad, Slovensko
pestrá strava dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: 0
Dakujem za prijatie
pardon nevsimol som si...som to zle oznacil som si myslel ze oznacujem tu 14tku....lebo tu mam dnesnym dnom, ide to tak v riadku za sebou a oddelene su ciarkou a nevsimol som si to poriadne robil som to na mobile...
cital som vela clankov od roznych zdrojov a tie caje doporucovali ze skor sa toxiny odplavia a neviem co vsetko zdalo sa mi to v poriadku tak za den si dam caj alebo dve salky medovka a fenykel inac pijem vodu a este musim povedat ze nepijem destilovanu vodu ani z osmozky pijem vodu toma natural alebo dojcensku alebo z lesneho pramena inac ta mi chuti najviac je uplne super a nerobi mi zle ziadna voda ani kohutikova..., mozem povedat ze hlad s urcitostou nemam nemam zaludocne kyseliny urcite musim mat spustenu samovyzivu uz, citim sa fajn vcera som si dal so psikmi a s malickym 10 km prechadzku ako kazdy den a este som si vybehol 18 poschodi nesiel som vytahom...:) velmi tuzim dat tu 30 tku alebo ason 21 tku uvidim podla moznosti ak sa budem citit fajn ako teraz tak to dam najhorsie na tom je ze musim krmit niekedy syna tak tie chute sa vedia poplasit ak niekoho krmite a Vy si nemozete dat nic :) tie caje teda pit prestanem ak sa nemaju pit nevedel som to ze caj moze skodit bral som to ako vodu ktora nieco ma co sa telu zide a nie je to strava tak neporusujem pravidla postu jeden blazon pisal ze pocas postu pil mlieko a dzus ale po vela hodin citania o poste som zistil uz nazaciatku ze je to sialene a nie je to ani post ale on bol velmi veriaci a proste bral ten post ako priblizenie k Bohu. ale niekto berie post ako odopieranie si niecoho co ma rad... ja chcem ocistu a redukciu vahy a myslim ze sa mi dari jedno aj druhe a skor by som tu niekoho chcel najst kto ho tiez drzi ze sa potiahneme lebo je fajn vediet ked niekto v tom tiez lieta a zaziva nieco podobne... a viem ze nabeh musi byt postupny zacnem len so zeleninkou a za hrst aj tyzden na nej vyzijem ak bude treba potom pustupne ovocie ryza a podobne... inac vela ludi pise na navratovku co si ma dat prve tri dni ale malo kde som videl ze co jedia po tyzdni alebo dvoch pri dlhych postoch a kolko toho jedia a velmi by ma zaujimal ten recept Pavla Machu co pisal na tu rychlu navratovku ale nie preto ze by som tu navratovku chcel urychlit len ale aby som nic nepokaslal ale verim si ze nepokaslem... inac by som si ju aj tak doprial lebo schudnem aj pocas navratovky urcite sa musi schudnut ak clovek zje len jednu rajcinku a mrkvicku za den :) chcel bysom mat sto kil a ocisteny organizmus...
tak vdaka za kazdu radu co mi date lebo som zaciatocnik


Hodnocení: 0
ned 01.05.2016, 14:15
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Miro trochu uber plyn...čím větší rychlost bez kontroly a umu řidiče, tím větší boule na palici..logika věci... máš zatím v hlavě chaos
pravidlo půstu zde ..NIC plus VODA (neperlivá) rovná se PUST...
návratovka zde na foru viz návratovka podle PM přečti ..tento způsob návratu je bezpečný a prověřený
návratovka - rychlostart ten se neříká na potkání na ten si bud člověk přijde sám nebo mu ho sdělí učitel po absolvování 40 ...čili jdi poctivé návraty naučí Tě vůli a trpělivosti

nevím zda je teď někdo v půstu nebo se někdo chystá...pokud ne stejně je na to člověk sám i kdyby okolo něj půstovalo desítky lidí...podporu a radu najdeš vždy u stejně smýšlejících lidí

tak a k tomu co tu v každém příspěvku opakuješ ...
samovýživa ...co máš pod tímto pojmem uloženo... co vlastně tělo dělá..vysvětli to krátce jednou větou nebo pár slovy


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
ned 01.05.2016, 15:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hehe, rychlostart - lidi to zajima, prectou si o nem, ale vzkycky kazdy prehlidne (netusim proc?) tu cast, ze je "za odmenu", at uz tak nebo onak:).
Hezky napsano Abi, taky bych mu asi lehce pomohl pritahnout rucni brzdu, kdyby si to neudelala Ty, to je chaos .. to je chaos:) ..
A s timto gulasem v hlave do 21 / 30 ?:)

Miro, neblbni a napred cti, princip pustu neni, ze neco vyplavi z tela caje (to je jen dalsi ulitly pojeti diety nezli pustu), ale ze voda jakakoli (ne voda s "jidlem" - coz uz caj je) jede ocistu na bunecne urovni, pronika tam kam normalní tzv. zdrava potrava nama sanci se dostat a neco tam resit:).
Je to doslova mikrochirurgie v malym meritku, destilovana voda je navic tzv. "hladová voda", je zbavena mineralu a prvni co v tele udela na sebe tyhle mineraly a usazeniny (i se svinstvem) navaze a odplavi pres ledviny ven:).

Nejenom pres ledviny, ucastni se i plice, treti ledvina-kuze apod., destilka (nebo taky osmoticka voda) se nepouziva proto, ze nam vic chutna mineralka s bublinkama, ale pro vyse uvedeny efekt "houby" co v tele vysaje kde co, co tam nepatri:).
Jediny co Ti muzu poradit jako Abicko je cti, cti, cti a zase cti a az budes mit pocit, ze tomu rozumis aspon v zakladu jeste dal cti - hlavne pust.cz a pak si naplanuj pusty a HLAVNE tuning navratovek, idealne pres PM kalendar.


+ABCD, +jao Hodnocení: +2
ned 01.05.2016, 21:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: začátečník a půst 21 dní a déle
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Miro, vitaj.
S dostatočnou nadváhou sa pôstuje oveľa ľahšie. Tam si telo dokonca v začiatkoch vyberá oblasť, z ktorého bude čerpať dostatok energie. Horšie to majú tí WC pavúci, ktorí toho podkožného tuku majú málo. Bez psychickej a fyzickej prípravy to v dlhších pôstoch ide ťažšie. Preto máš asi pocit, že ideš na samovýživu. Tak ako Ti ABCD písala, skús to bližšie popísať, aby to bolo jasnejšie.
Najlepšia návratovka je vždy taká, že ak si nejedol 12 dní, tak budeš v nasledujúcich 12. dňoch jesť iba zeleninu a ovocie. Potom nemusíš špekulovať nad tým, či sa to v návratovke jesť môže, alebo nie. Dva týždne ubehnú ako voda a potom si telo samé vypýta, čo potrebuje a koľko toho má byť. Samozrejme, že to musíš s citom regulovať.
Cef s tou vodou má úplnú pravdu. Destilka naozaj čistí trubky dočista dočista :-)
Inak pôst nie je úplne ideálna cesta len pre účel schudnutia.


+ABCD, +ANTONÍN Hodnocení: +2
pon 09.05.2016, 00:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 30 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz