Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 10:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Pachut a zapach z ust

Registrován: sob 21.11.2015, 11:54
Příspěvky: 12

Reputace: +4
Zdravicko, koukala jsem zetu uz jedna diskuze na podobne tema je, nic moc teda nevim zda ustni voda je dobre reseni, prijde mi dosti agresivni. Slysela jsem ze lze cistit zuby skocici, ale zda to neni v rozporu s pustem?? Je mozne ze tu pachut zpusobuje standartni pasta? Nejake zkusenosti?


Hodnocení: 0
sob 21.11.2015, 12:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Pri pustu normalni, a taky priserny sucho v puse byva:).


Hodnocení: 0
sob 21.11.2015, 12:32
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Zápachu dechu se při půstu moc zbavit nedá, protože to nejde jen z úst, ale už z plíc (aceton). Tak se spíš musí tomu přizpůsobit - nechodit v tu dobu k zubaři, nemluvit na lidi přímo nebo zblízka (je to cítit i na větší vzdálenost) a v místnosti hodně větrat.

Pachuť souvisí i se změnou citlivosti na chutě, kdy se člověk cítí překyselený a je mu samotnému blbě od žaludku. Snahy o odstranění (jako nadměrné čištění zubů, žvýkačka) pak způsobují spíš že je mu ještě i z toho blbě ještě víc, pachuť to nezlepší a spíš to může vést až k přerušení půstu. Proto raději - vydržet, je to normální. Půst je především zkouška psychiky.


Hodnocení: 0
sob 21.11.2015, 13:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust

Registrován: sob 21.11.2015, 11:54
Příspěvky: 12

Reputace: +4
Aha, no fajn. Je to trochu oroblem vzhledem k praci. Tam ani vetrat nemohu, pracuji ve sternim prostredi. Nikdo mi nic jeste nerekl, ale sama to citim. Co me znepokojuje, ze tento problem se vetsinou dostavil az ve finalnich dnech pustu. Jenze ted mam 10. den ze 40ti. Tak jsem zvedava jak to prekonam. Jeste nekdo radil cistit zuby jen vodou. Jinak dekuji za vysvetleni.


Hodnocení: 0
sob 21.11.2015, 16:13
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
ahoj a vitej :-)
mam dotaz, kolik dnu jsi pustovala, pred timto pustem ;-)


Hodnocení: 0
sob 21.11.2015, 18:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Wau, 40-ka a v praci ? .. hmmm, tak to Ti drzim palce :-).
Btw. rikas ve finalnich dnech pustu .. to je ok, to se cisti maximalne uplne vsecko, tzn. ze i pres ty plice jak pisou kolegove:).

Ale taky kazdy pust je jiny, netreba se az tak znepokojovat, pac "program" mas nahozeny na 40 a telo se chova jinak, muze byt:).
Kolik mas dni pustu za sebou, event. kolik Ti je a proc si sla do pustu (motivace), at se tu v Tobe trosku zorientujeme ? :-)


Hodnocení: 0
sob 21.11.2015, 22:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust

Registrován: sob 21.11.2015, 11:54
Příspěvky: 12

Reputace: +4
Dobře, tedy něco o mě :-).
Předtím než jsem začala, jsem si samozřejmě pročítala tady vaše nejrůznější diskuze, abych byla připravena co nejlépe. Nechala jsem se inspirovat a začala dle pany Máchy. S půstama jsem začala letos v březnu a držela jsem se doporučeného programu pro čechy, jak tam píše. Tím pádem za sebou mám všechny varianty 1, 3, 7, 15, 21. Původně jsem si nebyla jistá, zda 40tku vůbec zařadím. Protože 21 mi přišlo už tak moc dlouhých a úmorných. Ale s každou další etapou cítím, že tělo si zvyká a já to lépe snáším i psychicky, tak jsem si řekla proč ne. Zhruba vím jaké varovné signály těla mám sledovat, když něco bude v nepořáku, ukončit to můžu vždy. Prostě to chci zkusit, ale s tím, že to mohu kdykoliv přerušit, když si tělo řekne.
Nebudu nalhávat, že jsem ukázkový příklad a vše dodržuji, mezi některými půsty jsem si dobu zkrátila a začala je dřív. Vím, že to není ideální, ale každý je originál a každý to má jinak. Během 15 a 21 půstu jsem si zažila číštění. Pořádně jsem se odhlenila (hádám že za to mohou cigarety) a prošla jsem si nemoci, ale vytrvala jsem a nic si nevzala a plně důvěřovala, že tělo se popere. Normálně jsem chodila do práce, kde teda na mě koukali, že umírám co tam dělám :lol: .
Když budete mít konkrétní otázky, tak se zeptejte, ráda odpovím. Počítám s tím, že se tady setkám i s kritikou, tomu se asi člověk nevyhne v dnešním světě.
Jinak je mi 23 let. Mou motivací je prána, asi žádné překvapení. Nechala jsem se inspirovat panem Henri Monfortem. A stějně podle jeho příkladu, jsem si řekla, že prvně vyzkouším pusty, ať vím, co mě čeká. Bála jsem se co by semnou udělalo 21 dní bez přípravy.
Nejedná se jen o pránu, pročetla jsem mnoho příběhů lidí, kteří zmenili svůj život od základu, po nějaké velké ráně osudu. Je to fascinující, to jo. Ale nechci být jako oni. Začít se o sebe starat, až když pujde do tuhého. Chci být na správné cestě co nejdříve, abych se mohla rozvíjet a oxidovat tady třeba do 130 let :lol: , nechci být jednoho dne ležák. Člověk má o svou shránku pečovat a čím dříve si to uvědomíme, tím dřív a lépe můžeme naplnit svůj čas tady posláním, které nám bylo předurčeno.
Teď zním asi jako nějaká knížka, možná trapně, ale takhle to cítím, tohle jsem si z toho všeho vzala.
Jde mi také především o mou duchovní cestu.
Jinak jsem tedy vegetarián, už třetím rokem a po této 40tce, bych ráda započala veganství, jestli se zadaří.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
ned 22.11.2015, 13:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust

Registrován: sob 21.11.2015, 11:54
Příspěvky: 12

Reputace: +4
Jinak tedy, dnes mám 10. den. Nepocituji nevolnocti či zatmění při rchlých pohybem, jako předtím a zdá se mi, že mám i více energie. Přesto hodně spím.


Hodnocení: 0
ned 22.11.2015, 13:26
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Nezbývá než držet palce abys vytrvala, tělo a mysl nepřekážela a pokud nastane krize, není problém sem napsat, podporu i radu zde jistě najdeš ;-) ke kritice není důvod

jinak zápach z úst je v půstu naprostá normálka, nedělej si s tím starost vůbec.

jelikož pracuji s lidmi řešila jsem to tak, že jsem si dávala ruku před pusu, když jsem měla jednání. Několikrát v průběhu dne jsem si odskočila k umyvadlu a vypláchla jsem si pusu. Na chvilku to alespoň tu pachuť zlepšilo. Nicméně vím, že to s postupujícími dny, bude to poslední co budeš řešit :-D

tak hodně zdaru :sun:


Naposledy upravil ABCD dne ned 22.11.2015, 17:02, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
ned 22.11.2015, 15:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Taky ke kritice neni duvod, udelala si hned dve dobry rozhodnuti - pred rovnym skokem do prany ovladnout napred 100% pusty (= telesno + dusevno-vuli ) a nasledne "kalendar" podle pust.cz Pavla Machy:).
Jj, ma pravdu ABCD, ona uz to taky zna, na konci 40 jsem resil zda chodit aspon trochu vzprimene, nebo porad v predklonu, vzprimene to uz ani moc neslo :) >:-) .
Hehe "Homo erectus" se moc nekonal, spis jsem v predklonu prebihal z jednoho mista baraku na jiny, ale nekdo jiny to tak mit nutne nemusi, drz se :).
-----------------
Ono s tim, ze nekoho k tomu dofackujou okolnosti (nemoc a tak) to je myslim i muj pripad, ale klidek, dneska po 10 letech na to hledim spis jako na dar "shury", nez na tezky prikori co se mi prihodilo pro nic za nic:).
Cize VUBEC nic neztracis, naopak, ziskavas hodne, a hlavne vsecko je jak ma byt:).


Hodnocení: 0
ned 22.11.2015, 16:37
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Cef píše:
...Hehe "Homo erectus" se moc nekonal,...
Jo jo, erectus se při půstu špatně koná.


Hodnocení: 0
ned 22.11.2015, 17:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust

Registrován: sob 21.11.2015, 11:54
Příspěvky: 12

Reputace: +4
Taky si tak rikam, co se asi bude odehravat po 30ti a vice dnech. V praci si bohuzel volno vzit nemuzu, tak uvidime. Nejhorsi je tlak okoli, ale to je taky trening psychiky :).


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
ned 22.11.2015, 17:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Chytnul se :D) .. presne proto jsem to psal tak jak to je, cize pro stouraly znovu : "Clovek vzprimeny":).
Nedaril se mi uplne cely clovek, nejen ta soucastka co myslis Ty jeden chlivaku, ta prekvapive fungovala normalne dal, cumis, co ? :) .
-----------------------
Ta prace (a hlavne okoli) bude dost zahul, proto Ti drzim palce:).


Hodnocení: 0
ned 22.11.2015, 17:39
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Jeba píše:
Taky si tak rikam, co se asi bude odehravat po 30ti a vice dnech. V praci si bohuzel volno vzit nemuzu, tak uvidime. Nejhorsi je tlak okoli, ale to je taky trening psychiky :).


Buď v klidu, taky jsem chodila do práce a ke konci jsem si střihla týden v kuchyni,čili 10-12 hodin na nohách. Čímž nechci říct, že to byla brnkačka. Po rovince to šlo ale 1.patro bylo jako vystoupat na Mount Everest.
Pokud máš rozjetý čakry (sportem, či jinýma technikama) a neskončíš ze strachu, pak je pravděpodobnost, že to dáš poměrně slušná.
Je třeba ale mít stále na paměti, že tělo není nesmrtelný, včas rozpoznat, že tělo má dost a dobře se rozhodnout, když to nejde dál, umět se prostě pokorně vrátit. Není kam spěchat. ;-)

Buď připravená na to, že člověk vypadá v posledních dnech ke 40 dost specificky, má to prostě své charakteristické znaky, které okolí vnímá se zděšením v očích. Jedni to řeknou na plnou pusu a druzí Ti za zády šuškaj něco o nemoci.
Jinými slovy člověk vypadá hrozně a ke všemu je málomluvný, šetří síly, což je pro okolí signál, k dotěrnosti, rejpání, k záchranářskému komplexu.
Tady si holt musíme vypomoct tím, že kdo nemá tušení o co se snažíš, tak mu nic nevykládat, nebo vymyslet pohotově pohádku o Budulínkovi ale nejlépe mlčet. ;-)


Hodnocení: 0
ned 22.11.2015, 19:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust

Registrován: sob 21.11.2015, 11:54
Příspěvky: 12

Reputace: +4
Uz ze zacatku jsem udelala chybu, v praci to o me vedi a je to sama keliska. Ted tedy zatloukam, vymlouvam se na zuby a nejlepe se klidim z oci. Vim jak to myslis s tim patrem. Schody pro me byly nadlidsky vykon :D. Ted jeste to de, ale vim, ze to bude horsi.


Hodnocení: 0
ned 22.11.2015, 19:13
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Ono se to bude střídat, někdy energie bude někdy ne, šetři síly jak fyzické tak psychické a kelišky nech v klidu svému osudu. Stejně Tě pak jejich názor nebude zajímat. Uvidíš sama.
drž se :-)


+Cef Hodnocení: +1
ned 22.11.2015, 21:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Je lepší to moc nerozhlašovat, okolí stejně houby pozná. ;-)
Pando erektus se koná půst nepůst.


+Cef Hodnocení: +1
ned 22.11.2015, 22:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petre, mozna ne u pandy, to nikdo nevi :lol:))) ..


Hodnocení: 0
pon 23.11.2015, 12:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Ani neviem prečo, ale vždy ma poteší, keď sa aj mladý človek stará o svoju budúcnosť.
Málokto sa na to pozerá v 2x rokoch tak, že nechce byť v cca 6x ležiak. :ok:
Jeba, držím palce !
Pachuť v ústach som si vylepšoval častejším oškrabovaním jazyka lyžičkou a čistením zubov ukazovákmi.
...
Aspoň budú mať prítomní dedkovia zabezpečenú výplatu dôchodku. :lol:


Hodnocení: 0
pon 23.11.2015, 15:19
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
jao píše:
Aspoň budú mať prítomní dedkovia zabezpečenú výplatu dôchodku. :lol:


a babky :lol:


Hodnocení: 0
pon 23.11.2015, 15:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Aspoň budú mať prítomní dedkovia a babičky zabezpečenú výplatu dôchodku.
Okrem Abíčka. Tá vyzerá ešte veľmi mlado, takže jej dôchodok je zamietnutý na najbližších 150 rokov.


Hodnocení: 0
úte 24.11.2015, 00:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Tlak okolia pri mojej prvej 21-tke bol tiež. Niekoľko kamarátov malo strach sa opýtať, či som ochorel na zákerné onemocnenie, niekoľkí sa opýtali rovno. Tým menejprajným som potvrdil smrteľnú chorobu a tým rozumnejším som povedal, že mám 20 ročnú frajerku :-)


Hodnocení: 0
úte 24.11.2015, 00:31
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
jao píše:
Aspoň budú mať prítomní dedkovia a babičky zabezpečenú výplatu dôchodku.
Okrem Abíčka. Tá vyzerá ešte veľmi mlado, takže jej dôchodok je zamietnutý na najbližších 150 rokov.


ÓÓÓ děkuji :lol:
akorát ve smyslu pozemského ubývání času mám mládí v prd... a do důchodu daleko :innocent:
nicméně na krávoviny mě užije to zas jo, to se klidně srovnám i se svou 23 letou dcerou :lol:


Hodnocení: 0
úte 24.11.2015, 08:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
:mrgreen:


Hodnocení: 0
úte 24.11.2015, 12:24
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
ABCD píše:
...a do důchodu daleko :innocent:...
Do důchodu? Tahle záležitost se většiny lidí stejně netýká, v té době bude už úplně zrušený (nebo hranice posunutá na nějakých 150 let).


Hodnocení: 0
úte 24.11.2015, 12:46
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust

Registrován: sob 21.11.2015, 11:54
Příspěvky: 12

Reputace: +4
jao píše:
Ani neviem prečo, ale vždy ma poteší, keď sa aj mladý človek stará o svoju budúcnosť.

Děkuji :-) . Doufám, že se mi poté podaří přejít na veganskou stravu. Já jsem po 21 dnech ani nevypadla nějako zmordovaně, teda aspoň si to myslím. Je pravda že lidi zamnou chodili a říkali, začni už jíst, nebo sebou sekneš, si moc bledá atd atd. Ale myslím, že to bylo způsoběno hlavně tím, že to veděli.
Takhle, moc se s tím netajím. Ví to docela dost lidí, ale třeba nevědí, že zrovna v tu dobu se pustim, nebo jak dlouho atd. Když se zeptaj odpovím a oni jsou překvapený, že by to nepoznali. Tak jsem zvědavá jak dopadnu po 40tce :lol: . Ta mi končí 22.12. :lol: Takže, furt špekuluju co že to budu jíst na štědrý den, otčím mě asi přetrhne jak hada :D.
Jinak v práci jsem přestala pít ten zázračný šumavský pramen co nám nalévají (ty barely tam jsou třeba týdny) a nosím si z domu vodu. Mám filtračku s reverzní osmouzou, nevím zda to opravdu funguje, ale mě to chutná a musím říct, že pachut furt mám, ale už ne tolik, třeba o 50% méně a je sladká :lol: . Takže aspon z části jsem to vyřešila. :-)


Hodnocení: 0
úte 24.11.2015, 18:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Najdou se i jedinci co tě za to odstřelí když se jim naskytne příležitost. Proto je lepší moc se s půstem nechlubit. Ale většina jsou jen zvědavci.


Hodnocení: 0
úte 24.11.2015, 20:05
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Jeba píše:
Tak jsem zvědavá jak dopadnu po 40tce :lol: . Ta mi končí 22.12. :lol: Takže, furt špekuluju co že to budu jíst na štědrý den, ....


co budeš jíst už víš :-D
ovozel :-P
a zajíci se počítají až po honu ;-)


+Cef Hodnocení: +1
úte 24.11.2015, 21:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
jao píše:
Pachuť v ústach som si vylepšoval častejším oškrabovaním jazyka lyžičkou a čistením zubov ukazovákmi.

To mi taky trochu pomohlo. Dokonce jsem si koupil škrabku z lékárny. Je to zase o trochu toxinů méně. Ale nepomůže to zcela.

Jinak moje hluboká úcta před věkem a názory ...

Když si vzpomenu na sebe v tomhle věku ... :mrgreen:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 30.11.2015, 13:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Pachut a zapach z ust
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Jeba píše:
Mám filtračku s reverzní osmouzou, nevím zda to opravdu funguje,...


Neboj, funguje to. Koupil jsem si k RO i měřák, a je to čitší, než destilka od benzíny.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 30.11.2015, 13:35
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 31 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz