Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 14:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
:-D Dobre uz bez pripominek.


Hodnocení: 0
úte 30.06.2015, 16:11
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Petr píše:
Vždyť celou dobu píšu že jde o funkční rodinu a ne o sňatky. Církve jí podporují, ale: katolická už dlouho má zákon že kněží mít rodinu nesmí. Je zde tak nějak považováno za vyšší hodnotu oddat se bohu než založit rodinu a mít děti jako obyčejní lidé. Takže mi tu cosi nehraje ale neodsuzuju. Píše se o tom že tenhle církevní zákon vzniknul kvůli majetku, aby zůstal v

jsem kousek citace smazla, ale podstatne tam zustalo. Velmi spravne ti tam neco nestimuje :-)


Hodnocení: 0
úte 30.06.2015, 16:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
:-D Dobre uz bez pripominek.

Jsem jeste dneska nic nerek :D .. ok, uz mlcim:)))) ..
Nic, stejne padam na pudu otocit antenou (nejede nam nejak zvlast TV), pak vycisit sifon v koupelce, neodtika jak by mel, pak vyhrabnout a ulozit skruz na filtracku k bazejnu a pak by se videlo co dal :).


Hodnocení: 0
úte 30.06.2015, 16:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ABCD píše:
Petr píše:
Vždyť celou dobu píšu že jde o funkční rodinu a ne o sňatky. Církve jí podporují, ale: katolická už dlouho má zákon že kněží mít rodinu nesmí. Je zde tak nějak považováno za vyšší hodnotu oddat se bohu než založit rodinu a mít děti jako obyčejní lidé. Takže mi tu cosi nehraje ale neodsuzuju. Píše se o tom že tenhle církevní zákon vzniknul kvůli majetku, aby zůstal v

jsem kousek citace smazla, ale podstatne tam zustalo. Velmi spravne ti tam neco nestimuje :-)

Jak rikam, ne na vsecko co cirkev konala hlavne historicky (a dneska spis uz jen ze zkostnatelosti) jsem hrdy.
Na druhe strane uz znam za poslednich cca 9 let spoustu pohodovych lidicek (ne-pokrytcu) i super fararu (asi mam na ne kliku jako hrom) davame obcas spolu rec, i si rozumime, nicim me nelamou, jsou to lidi co maji veliky prehled, necitim to jako manipulaci ani omylem:).
A kdokoli to zkusi, ani dal nezkousi, pac zase z myho projevu (snad .. myslim si) ze vyciti, ze se snadno manipulovat nedam, nejsem az tak snadna korist pro nejaky takovy zamery:).
Tecka :).


Hodnocení: 0
úte 30.06.2015, 16:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Církve jí podporují, ale: katolická už dlouho má zákon že kněží mít rodinu nesmí. Je zde tak nějak považováno za vyšší hodnotu oddat se bohu než založit rodinu a mít děti jako obyčejní lidé.

Jeste se v tom zaparu - pozor - u fararu snad - viz sluzba Bohu (a lidem-bliznikum) na 100% jakozto hlavni duvod:).
Ale rodina je pro katolickou cirkev posvatna vec Peto, to zase je treba oddelit, on do toho ten studentim Bohoslovi j´de s tim vedomim a smireny, na to pozor, vi o tom predem, jde dobrovolne:).

Asi jako kdyz jeptisky, moji zeny kamoska rika "chudak, takovej zivot nanic, zbytecnej" apod. blaboly, jenze to devce to citi jinak, jako sluzbu na 100%, to je podobny:).
Proste rozhodnuti pro nas "smrtelniky" (i pro me) nepredstavitelny, ale jsou takovi lidicky a mozna je to i dobre, co my vime ?:).


Hodnocení: 0
úte 30.06.2015, 16:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Jedna kamoska taky povazuje rodinu za posvatnou. Rodinu nema, ani chlapa nema a asi ani nikdy nemela a netusi o cem to pro zenskou je skakat kolem malych deti nebo zit s nejakym partnerem Je sice na kazdyho mila ale na prvnim miste je pro ni osobni svoboda.
Jakmile nezijes to co ostatni, jsi ve svym izolovanym a odtrzenym svete.
V krestanstvi celibat vzniknul az nekdy ve stredoveku tusim. V dobe kdy cirkev mela ohromnou politickou moc a majetek. Tedy spis verim ze k tomu doslo kvuli majetku nez kvuli sluzbe bohu.
Tedy nehraje mi na tom ze se jedna o svuj vlastni uzavreny svet kde je sice rodina povazovana za posvatnou ale zije se tam neco jineho.

Porovnejme s klastery na vychode. Je tam bezny ze jdes do klastera, jako mnich tam stravis par roku a pak se rozloucis, odejdes a zalozis si rodinu. Co ses tam naucil si odneses do budouciho zivota.


Hodnocení: 0
úte 30.06.2015, 17:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jasne Petre, psal jsem o tom co se uvadi jako duvody dneska, co presne a jak bylo netusim, ale dely se veci co se dit nemely, o tom neni pochyb:).
Vsak taky za spoustu veci (z historie rimskokatolicke cirkve) se lidem nejvic omlouval papez Jan Pavel II - Vojtyla, jestli pamatujes.
To byl vyjimecny duchovni, vzacny clovicek, jeden z mala:).


Hodnocení: 0
úte 30.06.2015, 22:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Pamatuješ co psal Pavel o náboženstvích a chybějících ramenech kříže? Jistě se změnilo hodně k lepšímu ale tohle ne. Ani teď za papeže Františka se nemění.


Hodnocení: 0
stř 01.07.2015, 08:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Vsak rikam ze jsou porad zkostnateli a tezce konzervativni, Vojtyla byl vyjimka.
Ale Vatikan s tou luxusni saskarnou moc neresim ten je mi na hony vzdaleny (ted nemyslim kilometry):).


Hodnocení: 0
stř 01.07.2015, 10:05
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Cef píše:
...papez Jan Pavel II - Vojtyla, jestli pamatujes.
To byl vyjimecny duchovni, vzacny clovicek, jeden z mala:).
Přemýšlel jsem jaké životní cesty přivedou člověka do takové úrovně. Tak jsem si na Wikipedii četl jeho životopis. Znamenalo to především v mládí prožít mnoho útrap a strádání, které ho na tuto cestu navedly. Kdo má příliš snadný život, v pohodě s kafem u televize k osvícení nedospěje. Útrapy jsou budíčkem duše.


Hodnocení: 0
stř 01.07.2015, 10:30
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Panda píše:
Kdo má příliš snadný život, v pohodě s kafem u televize k osvícení nedospěje.

To jste mně sklamal velebnosti. Práve pijem kávu pri telke, kde Kártrová a Tealc dávajú na prdel replikátorom. :) A teda k osvieteniu mám dlhú cestu. Snáď zajtra. :-[


+ANTONÍN Hodnocení: +1
stř 01.07.2015, 15:44
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Možná tak osvícení zat'nik'atelem. :-D


Hodnocení: 0
stř 01.07.2015, 15:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hehe, ale nesmis trefit dvakrat, pak jses uz povzneseny naveky veku, amen :D))) .. a nebo taky tycovou zbrani, taky jen jeden pokus :) ..


Hodnocení: 0
stř 01.07.2015, 23:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Sadneš do Alkeša, odvezieš sa na Čulak, vlezieš do sárkofágu a si zas zavodou. :dance:


+Cef Hodnocení: +1
stř 01.07.2015, 23:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
:-D Třikrát trefíš a zmizík nadobro.


+Cef Hodnocení: +1
stř 01.07.2015, 23:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jeeee - vidis, na zmizik jsem zapomnel, ale ten byl myslim uz ve Star Treku, to jim normalne slohnuli :D))) ..


Hodnocení: 0
stř 01.07.2015, 23:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Cef píše:
Jak rikam, ne na vsecko co cirkev konala hlavne historicky (a dneska spis uz jen ze zkostnatelosti) jsem hrdy.
Na druhe strane uz znam za poslednich cca 9 let spoustu pohodovych lidicek (ne-pokrytcu) i super fararu (asi mam na ne kliku jako hrom) davame obcas spolu rec, i si rozumime, nicim me nelamou, jsou to lidi co maji veliky prehled, necitim to jako manipulaci ani omylem:).
A kdokoli to zkusi, ani dal nezkousi, pac zase z myho projevu (snad .. myslim si) ze vyciti, ze se snadno manipulovat nedam, nejsem az tak snadna korist pro nejaky takovy zamery:).
Tecka :).


Lubi sa mi jeden farar tu z vychodu, fakt fajn chlapik, co je silne je ta jeho autenticita = fyzicke telo, etericke telo, dusevne a duchovne jedno su. Cirkev bohuzial pritahuje mno ludi co maju ine pohnutky.

https://www.youtube.com/watch?v=HpePR400W7c
https://www.youtube.com/watch?v=cL3Z9WsDkfw
https://www.youtube.com/watch?v=-c5G3kMvcdc


Hodnocení: 0
pát 03.07.2015, 10:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
ABCD píše:
Vážení přátelé ten obřad (rituál) co kněz při svatbě dělá má velkou magickou sílu.... proto nejlépe ti, kteří tento rituál provedli jej taky musí rozpojit, žádný úřad ani nezasvěcený člověk to nedokáže. Jinak to tam funguje pořád a to nemyslím pouze v tom jednom konkrétním životě. ;-)
Suhlas. Verejny slub a slovo (samozrejme uprimne, ale i neuprimne, neni to iba vecou cirkevneho ritualu, cim silnejsi a uprimnejsi tym vyssia sila) neni len tak a ma svoju moc, ktorej budes celit, ked ho porusis a budes skladat ucty, ci sa ti to paci alebo nie. Tak je to i na zemi ale i v nebi. O tom nepochybujem ani za mak. Takze pani a damy vazte sluby a slova :)


Hodnocení: 0
pát 03.07.2015, 10:17
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
možná tu někoho mate to slovo magická.. jedná se spíše o spojení krkolomě řečeno přitažlivostní :-D


Hodnocení: 0
pát 03.07.2015, 10:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
ABCD píše:
možná tu někoho mate to slovo magická.. jedná se spíše o spojení krkolomě řečeno přitažlivostní :-D
Pritazlivost, pozornost, zavazok, slub, pohladavka :) je to tak na pociatku bolo slovo, az ked zvladneme umenie slova tak bude jasno, v opacnom pripade nas to bude miast a rozdelovat.


Hodnocení: 0
pát 03.07.2015, 10:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: stř 09.07.2014, 09:48
Příspěvky: 3
dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů dosažený půst 40 dnů křesťan
Reputace: 0
Poslouchali jste v patek v radiu na stanici CRo Praha v 8:30 biskupa Vaclava Maleho?

http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/ ... u--1553974

Rika tam, ze clovek je clovekem uz pri poceti.
Kdy do nej ale vleze duse a duch, kdyz vazi 20 gramu a pri poceti ty bunky(spermie a vajco) vazi mikro gramy?

Petr píše:
...
S DNA bych to viděl trochu jinak. Opět o stavu vědomí - duše která si vybere narodit jako váš potomek si bude vybírat podle stavu vědomí rodičů. Dáš půsty, myslíš jinak, funguješ jinak, přitáhneš duši fungující na podobných řekněme vibracích. To co říkal HM o dětech je pravda a můžu to potvrdit i za sebe. Předává se to i na děti.


Hodnocení: 0
sob 14.11.2015, 18:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
a) duse +- kopiruje telo a je flexibilni dle okamziteho vyvoje jedince:).
b) tenhle obrazek nekonecneho deleni prostoru (Vesmiru) znas ?:).


Obrázek


Hodnocení: 0
sob 14.11.2015, 22:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
nulka píše:
Poslouchali jste v patek v radiu na stanici CRo Praha v 8:30 biskupa Vaclava Maleho?

http://www.rozhlas.cz/dvojka/jaktovidi/ ... u--1553974

Rika tam, ze clovek je clovekem uz pri poceti.
Kdy do nej ale vleze duse a duch, kdyz vazi 20 gramu a pri poceti ty bunky(spermie a vajco) vazi mikro gramy?

Petr píše:
...
S DNA bych to viděl trochu jinak. Opět o stavu vědomí - duše která si vybere narodit jako váš potomek si bude vybírat podle stavu vědomí rodičů. Dáš půsty, myslíš jinak, funguješ jinak, přitáhneš duši fungující na podobných řekněme vibracích. To co říkal HM o dětech je pravda a můžu to potvrdit i za sebe. Předává se to i na děti.

Nevím kolik váží duše a duch, ani jestli se do těla vleze ihned po početí, anebo si dá nějakou dobu na čas. Když jsem psal že si vás vybere, tak je to jakási dohoda ještě před početím.


Hodnocení: 0
ned 15.11.2015, 19:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Petr píše:
Nevím kolik váží duše a duch

To záleží na tom, koľko prísavok máš na svojej duši. Niekoľko cudzopasníkov (negatívnych aj pozitívnych) si nesieš spolu s dušou, duchom na ďaľšiu etapu existencie. Aj duša, duch má neoddeliteľnú spoločnosť.


+Petr Hodnocení: +1
úte 24.11.2015, 00:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Takova mala uvaha o tom, proc nekomu pust "funguje" a nekomu treba (zdanlive) "nefunguje":).
Ono bez Boha jaksi v jeho Vesmiru zhola NIC nefunguje:).

Pravý půst - Půst neprospěje, nepojí-li se s plněním příkazů Hospodinova zákona.

1 „Volej z plna hrdla, bez zábran! Rozezvuč svůj hlas jako polnici! Mému lidu ohlas jeho nevěrnost, domu Jákobovu jeho hříchy. 2 Den co den se mne dotazují, chtějí poznat moje cesty jako pronárod, jenž koná spravedlnost a řád svého Boha neopouští; na spravedlivé řády se mě doptávají, chtěli by mít Boha blízko. 3 ‚Proč se postíme, a nevšímáš si toho? Pokořujeme se, a nebereš to na vědomí.‘ Právě v den, kdy se postíváte, hovíte svým zálibám a honíte všechny své dělníky. 4 Postíte se jenom pro spory a hádky, abyste mohli svévolně udeřit pěstí. Nepostíte se tak, aby bylo slyšet váš hlas na výšině. 5 Což to je půst, který si přeji? Den, kdy se člověk pokořuje, kdy hlavu sklání jako rákos, žínici obléká a popelem si podestýlá? Dá se toto nazvat postem, dnem, v němž má Hospodin zalíbení? 6 Zdalipak půst, který já si přeji, není toto: Rozevřít okovy svévole, rozvázat jha, dát ujařmeným volnost, každé jho rozbít? 7 Cožpak nemáš lámat svůj chléb hladovému, přijímat do domu utištěné, ty, kdo jsou bez přístřeší? Vidíš-li nahého, obléknout ho, nebýt netečný k vlastní krvi? 8 Tehdy vyrazí jak jitřenka tvé světlo a rychle se zhojí tvá rána. Před tebou půjde tvá spravedlnost, za tebou se bude ubírat Hospodinova sláva. 9 Tehdy zavoláš a Hospodin odpoví, vykřikneš o pomoc a on se ozve: ‚Tu jsem!‘ Odstraníš-li ze svého středu jho, hrozící prst a ničemná slova, 10 budeš-li štědrý k hladovému a nasytíš-li ztrápeného, vzejde ti v temnotě světlo a tvůj soumrak bude jak poledne.“ 11 Hospodin tě povede neustále, bude tě sytit i v krajinách vyprahlých, zdatnost dodá tvým kostem; budeš jako zahrada zavlažovaná, jako vodní zřídlo, jemuž se vody neztrácejí. 12 Co bylo od věků v troskách, vybudují ti, kdo z tebe vzejdou, opět postavíš, co založila minulá pokolení. Nazvou tě tím, jenž zazdívá trhliny a obnovuje stezky k sídlům.


( http://www.bibleserver.com/text/CEP/Izaj%C3%A1%C5%A158 - Stary Zakon )


Hodnocení: 0
stř 02.12.2015, 22:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra

Registrován: stř 09.07.2014, 09:48
Příspěvky: 3
dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů dosažený půst 40 dnů křesťan
Reputace: 0
Petr píše:
Nevím kolik váží duše a duch, ani jestli se do těla vleze ihned po početí, anebo si dá nějakou dobu na čas...

Podle budhistu pry vleze duse do tela po poceti, ve 12 - 13 tydnu veku plodu.


Hodnocení: 0
sob 26.03.2016, 09:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
U me treba zase uvahy o kolik je telo lehci (presne v gramech) kdyz z nej po smrti odejde duse budi spis usmevne reakce:).
Faktem je, ze si umim predstavit ze je hodne ridka (prikladem Vesmir - rozumej prostor mezi hvezdami, planetami) a to je zase misty temer absolutni vakuum (podle hustoty vyskytujici se hmoty v okoli).
A to si pak umim tezko predstavit jak bych vakuum (NIC) vazil :).

Podobne velikost duse u me budi stejny usmev, pac hmota je organizovana iluze rizena prostrednictvím energie, kterazto energie cita nekonecne mnoho kombinaci vlastnosti frekvenci pocinaje a nevim cim konce :-).
Otazka meritka ve Vesmíru je vubec zvlastni vec uz sama o sobe a na delsi debatu, pac nema ani zacatek ani konec, coz je jen stezi pochopitelne pro naseho sluhu (dosavadni interface do hmoty - mozek):).

Stejne tak vaha (hmotnost) je vlastnosti gravitace teles, tedy plati jen na telesech a v jejich tesnem okoli, neplati treba na 1/2 cesty mezi dvema stejne hmotnymi hvezdami:).
Nakonec omezena pro nas na minimum je uz mimo kousek mimo obeznou drahu Zeme:)

Btw. ale stejne je to vsecko jen snuska iluzi a je potrebi k tomu takto pristupovat, duse je a basta a dukazy o velikosti a vaze pro me nejsou dukazy, budto tomu uverim z proste logiky veci co pozoruju kolem sebe, anebo jednoduse ne. Tot vsjo :-).


Hodnocení: 0
sob 26.03.2016, 13:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13.09.2012, 17:39
Příspěvky: 36

Reputace: +7
Citace:
Bylo nebylo, dávno nedávno jedno náboženství, které se jmenovalo křesťanství.
A byl takovej kroužek, kterej se jmenoval náboženství, kam jsem jako já musel jako malý chodit...

A my jsme se v jeden den učili o Adamovi a Evě.
A já jsem nevěděl, že je rozdíl prostě nějak mezi historií náboženství, jako Adam a Eva, že byli úplně první lidi, a mezi evolucí. Já jsem si myslel, že to na sebe nějak navazuje.
Tak jsem se zeptal tý paní učitelky, jestli v tý době, když tam byli Adam a Eva, jestli tam byli s nima dinosauři.
Jestli tam s nima běhali dinosauři.

Ona na mě: "To je úplně nepodstatný jako, jestli tam byli nějaký dinosauři."
Já říkám: Ale to není jedno, vždyť oni našli fosilie dinosaurů.
"To jsou výmysly."
Jak výmysly? To našli.
"Ale, prosím tě, to jsou ty tvoje tohle to... To nesmíš všemu věřit."
Počkejte, pokud nemám všemu věřit, tak proč mám zrovna věřit tomuhle, co říkáte vy?
"No protože prostě je Pánbůh."
Já říkám: Ale vzhledem k tomu, že tam je mnohem míň důkazů, než s dinosaurama, tak proč bych měl věřit zrovna tomuhle?
"Ale prostě tomu musíš věřit..."

Citace z Normální autistický film

Jak byste mu odpověděli vy? :)


+Panda Hodnocení: +1
ned 15.10.2017, 03:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
EDIT v nastalem zmatku:) .
Ta ucitelka byla krava, co akorat umi krivit ciste, nepopsane detske duse, tot vse :)))) .


Naposledy upravil Cef dne ned 15.10.2017, 10:05, celkově upraveno 3

Hodnocení: 0
ned 15.10.2017, 09:20
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Víra
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Tohle by mě také docela zajímalo, protože stále moc nechápu, co vede lidi někdy až k fanatické víře. Např. v práci ve spodním patře má pronajatý sál africká náboženská sekta a vždy tam tak fanaticky jásají ke svému Bohu, tak silným vírám nerozumím. U mne jsou víry založeny na pozorování a vlastním úsudku, ale nepřerostly by ve fanatismus, tak moc nechápu jak to může vzniknout.


Hodnocení: 0
ned 15.10.2017, 09:43
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 140 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz