Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 23:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Prosím, řekněte mi..

Proč si při návratovce napařujete rajče a jíte ho bez slupky? Rajče prý je jedovaté a s tepelnou úpravou ještě víc. Navíc nejíte slupku, ale jíte semínka uvnitř a to vám nevadí..

Jíte při návratovce vývar ze zeleniny?


Díky. m.


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 08:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
A kdo povidal to "pry jedovata", jedna pani ? :-)
Kecy tety Bety, na ty se vybodni zvysoka a dlabej hezky rajsky ajblicka, jsou zdravy jako kazda jina zelenina :).


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 11:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
To se píše i v ajurvédě. Že nemáme jíst lilkovité rostliny samy o sobě - rajčata, lilek..

Tohle zrovna jsem četla poprvé tuším v knize pana Cingroše. Rajče vařené je ten nejhorší jed..

A ty polévky jíte při návratovce, prosím?


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 12:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Maitri píše:
Tohle zrovna jsem četla poprvé tuším v knize pana Cingroše. Rajče vařené je ten nejhorší jed..

Pan Cingros (pokud si dobre vybavuju) tak prosim pekne dela navratovku i chlastem (vinem), dik, nemusim uplne vsecky autory:).
Tak pokud se chcete zabit, nenaparujte rajske, ale dejte si v navratovce hned svarak, to je ok a hlavne podle Cingrose, hehehe :)))) ..

Osobne zustanu "u Machy", uz jsem prezil nekolik jeho jedovatych navratovek s naparenym rajskym :), o svaraku bych to asi rict v klidu nemohl:).
Polevky nekomentuju, kdo chce kam .. zbytecny tu trousit cokoliv na toto tema, vlakno o zlatych pravidlech Tonik delal ocividne uplne naprd, stejne si nekdo zalozi svoje a pise tu uplny blbosti :).
S tim uz nechci nic ani mit, konejte jak kdo uznate za vhodne, vase tela, vase zodpovednost, moje zbytecna starost:).


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 13:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Cefe, polévka rovná se vývar ze zeleniny, bez soli a jakéhokoliv koření..

Paní Partyková to v návratovce měla, jenže ona tam měla i opečený chléb..

Mácha to tam nemá a vy také ne, proto se ptám, protože mi na tom nepřijde nic škodlivého, jíst zeleninový vývar.. Nebo jo?

Mám svoje téma, protože ho pak můžu smazat a nemusím vám zaplňovat forum divnými příspěvky..


Rajče, jed. Oni to asi mysleli tak, že je silně kyselinotvorné, ne že umřeš..


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 13:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Maitri, nic nemaz, klidek, doslo k informacnimu sumu, si to dukladne prostuduj o tech rajskych aspon jeste jednou :-).
Vyvar ano, ale to je jen varianta napareneho (cehokoliv), ano, to lze, jen ze nekdo by si to mohl spatne vylozit a pridat treba nudle a ty uz maji sul, na to velky POZOR, i kdyz malo tak maji a sul v nich obsazena dokaze celkem brutalne zasahnout ocistene ledviny:).

Jinak ty Zlaty pravidla navratovky tu mame, muzes si tam studovat v klidu, uz tam bylo vsecko potrebne receno, otazky navic jsou zbytecne, cokoli tam neni uvedeno je kazdeho osobni risk, tecka:).


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 13:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Já jsem to četla o té návratovce. Pochopila jsem toto: první den hrst napařených paprik, od druhého dne můžu i dvě jídla denně a první týden jen napařenou zeleninu.. (pochopila jsem, že můžu i mrkev, rajče, brokolici..)

Ale pořád nevím, jestli jíte i ta semínka. Jíte, prosím? Já nevím už, kde to o těch rajčatech píšete.

Mě napadlo ale ještě vyzkoušet přidat ty polévky..

Já jsem vás nechtěla strašit, ale já držím půst. Dnes 16tý den. Ale zítra si asi půjdu pro ty papriky, protože fyzicky krom kvašení jsem nezaznamenala nic, jen v zrcadle ode dneška vypadám jako mrtvola, ze které každou chvilku odejde poslední dech života. Prvních 14dnů jsem měla neuvěřitelné deprese a už prostě nemůžu.. Leda, že by si mě vzal někdo domů, ale to asi nikdo neudělá..

m.


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 13:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tu mas neco pro prvni den (nebo dny - jak kdo se citi) navratovky i s vysvetlenim proc naparena rajcata, papriky ci lusky :
http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 14:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
K rajčatům, slupky a semínka jsem neřešil ani po vícetýdenních půstech. Nevidím pro to důvod, střeva tak mechanicky chatrný nejsou.

K jejich jedovatosti - položte si otázku od koho ty informace pocházejí. Jednak od českých makrobiotiků, s prominutím zoufalců stébla se chytajících co si nevědí rady s vlastním zdravím. Tahle informace z ajurvédy nepochází, přinejmenším tam nevznikla.
Makrobiotici rajčata označují za "nightshades" rostliny a paranoidně o nich píšou že je věnovali indiáni kolonistům aby se jim tak pomstili za genocidu na nich páchanou. :roll:

Pokud jde o Cingroše, alespoň v době kdy psal knihu to byl půstař začátečník co zkouší kdeco včetně návratovek alkoholem.
Naopak od té doby si řada půstařů a to i těch kteří drželi 40-ti denní půsty ověřila, že napařené rajče je ideální startovací jídlo v návratovce.
Že napařené nebo vařené rajče je kyselý jed je už úplný nesmysl. Zajímalo by mě kdo a jak na to přišel, já tedy třeba pečené rajče mám za jednu z nejchutnějších potravin.

Chleba, topinku měl původně v návratu i Pavel Mácha, ale ne zrovna v prvním dnu návratovky. Později informaci o topince smazal ze svých stránek, zřejmě k tomu měl důvod.


+HiMoon Hodnocení: +1
úte 23.06.2015, 14:35
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Petr píše:
...Tahle informace z ajurvédy nepochází, přinejmenším tam nevznikla...
Knihy o Ájurvédě často uvádějí informace, které jsou zjevně novodobé - jako např. doporučení ohledně škodlivosti počítačů. Často se jedná spíš o vyjádření názorů autora pod zástěrkou Ájurvédy než o citaci původních pramenů, proto je potřeba tyto informace brát s rezervou.


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 15:29
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Díky, Petře. Tak já budu jísti i rajčata..


On to pan Cingroš myslel asi i tak, že to pak nabírá svůj extrém. Tedy sníst rajče, napařené rajče, kečup či protlak z konzervy, je rozdíl. Ale de facto to poslední označil jako nejvíce kyselinotvorné poživatiny ze všech takových..


Kdyby mi tak někdo řekl, co to znamená, když při půstu člověk začíná být bílý.. Prosím..

Podotýkám, že jsem 14dnů skoro neopustila postel, i když fyzicky jsem byla plná síly. Nepřekonala jsem depresi..

m.


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 15:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Taky myslím. Rajčata makrobiotici považují za škodlivá protože jsou údajně extrémně jin. Ajurvéda naproti tomu nerozlišuje potraviny na jin a jang ale na váta, pita, kappa. Rajče je váta a v ajurvédě se neříká že nemáme jíst nějakou extrémní potravinu ale že mají být tři prvky v rovnováze dle povahy konkrétního člověka. Tedy podle ajurvédy je rajče v pořádku.
V makrobiotice se nebere v úvahu jedna podstatná věc, a to že půst nastolí rychle rovnováhu jin a jang a tudíž se tím nemusíme vůbec zabývat. A nemusí to být přímo půst, stačí i půl dne bez jídla. Rajče je naopak zelenina která jen minimálně zanáší tělo.
Makrobiotoci mají systém pravidelné stravy minimálně 3x denně a neberou v úvahu nastolení rovnováhy těla delší dobou mezi jednotlivými jídly. Odtud pramení jejich problémy + z nerespektování vlastní chuti na konkrétní jídlo. Je to násilný systém vedoucí k nerovnováze těla i ducha. Toto násilí na sobě páchaný se snaží eliminovat vyřazováním všech takzvaně extrémních potravin až jim zbývá na živiny chudá strava založená na obilí a některých druzích zeleniny.

Samozřejmě bavíme se o makrobiotice dle knih Jarmily Průchové a jejích následovníků. Ne o makrobiotice kterou učil Pavel, ta je založená na jiných pravidlech.


Naposledy upravil Petr dne úte 23.06.2015, 16:03, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 15:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Maitri píše:
Díky, Petře. Tak já budu jísti i rajčata..


On to pan Cingroš myslel asi i tak, že to pak nabírá svůj extrém. Tedy sníst rajče, napařené rajče, kečup či protlak z konzervy, je rozdíl. Ale de facto to poslední označil jako nejvíce kyselinotvorné poživatiny ze všech takových..


Kdyby mi tak někdo řekl, co to znamená, když při půstu člověk začíná být bílý.. Prosím..

Podotýkám, že jsem 14dnů skoro neopustila postel, i když fyzicky jsem byla plná síly. Nepřekonala jsem depresi..

m.

A tak jasně protlak je sůl a po půstech by nedělalo dobře že. Rajský jsou prověřený jako dobrá potravina a samozřejmě že nebudeme jíst jenom je.

Bílý? To neřeknu. Když nemáš síly je lepší to proležet. Pokud fyzicky máš sílu je užitečný pohyb, jak radil Malachov, 10 - 15 kilometrů denně. Dodá to energii.


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 15:51
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jestli to není nedokrvení kvůli nízkému tlaku.


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 16:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Jako já mám sílu, fyzicky. Ale psychicky jsem byla úplně odepsaná. Že nikam nepůjdu, nic dělat nebudu, ani náhodou. Dnes jsem měla bílý obličej, jak smrt. Teď je to lepší. A dlaně..

Přemýšlím, jestli je dlouhý půst dobrý pro lidi jako já, co nejsou uzemnění. Jestli není lépe začít jíst. Třeba to jinak může být snadný způsob, jak poměrně bezbolestně opustit tělo..

Nic na mě nezabírá. Panda psal, že svého času chodil na xchat. Byla jsem tam, ale už tam nepůjdu. Tak jsem hrála nějaké pc hry se sbíráním diamantů, byla tam hezká hudba, bavilo mě to chvíli. Mnoho možností již jsem vyčerpala..

Jedinou radost mi způsobuje, když vařím, nebo připravuji jídlo..


Ale ne pro sebe, spíš pro ostatní. Já sama trpím jaksi nechutenstvím..


Jenže není pro koho vařit, ani kdo by jedl..

m.


Naposledy upravil Maitri dne úte 23.06.2015, 16:28, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 16:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Ano, Pando.. Já mívám velmi nízký tlak, při půstu ještě nižší než nízký asi..


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 16:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Hmm, asi čakry fungujou špatně. Sezení doma nic neřeší, pokud je fyzicky sil chce to něco dělat. Půst má výhodu že člověku pročistí hlavu, uděláte při něm více práce než obvykle. Pokud to není vyloženě fyzicky namáhavá jako kopání krumpáčem.
Jinej způsob než to rozhejbat a něco dělat neznám, sedět doma budu psychicky taky odepsanej.


+Cef Hodnocení: +1
úte 23.06.2015, 16:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Já se v čakrách nevyznám. Ale možná fungují velmi špatně.. Asi obzvlášť první tři, řekla bych.. Já vím, že jsou to výmluvy, ale když máš vyloženě bytostný odpor, jak někam jít, tak je to těžké..

Já bych spíš potřebovala živého člověka, jenže tady žádný není. Někdy člověk potřebuje podpořit. Nebo na něho alespoň vysypat všechny ty depresivní kecy a on jakože to pochopí, když si to situace žádá..

Příroda je tu jedna báseň, bydlím v malé vesničce v CHKO..

Ale moc nikam nechodím, protože klíšťáci..

m.


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 16:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Potřeba trochu uzemnit. To by se mi líbilo bydlet v takovém prostředí mimo lidi - můj sen který se asi nesplní.

Noo :) když to budeš na lidi moc sypat tak každý rychle uteče. :)


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 16:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Klistaci maji jedinou sanci jak se na Tebe dostat - z vysoke travy v lese se chyti kalhot a uz jej mas, pokud do travy vylozene nepolezes nemusis se jich bat, klidne vypadni ven :).
Jj, jinak na lidi nic nesypat, maji (vetsinou) kazdy svych fobii dostatek a pak je pretizis jeste tema svyma a oni kvapem utecou a uz se nevraci, to je pravda :).

Pust v posteli si taky neumim predstavit, musi to byt vycerpavajici, svoji druhou 21 (resp. 26) jsem palici rozebiral starou zidku pod plotem a betonoval novou, langsam, v klidu, trvala mi, ale udelal jsem ji:).
Postel by me znicila, na konci bych asi nevstal, bere energii, moc ji nedava:).
Je dobra az na zaver, kdy uz chceme dotahnout napr. 40-ku a uz neni sila pak je postel ok, pac by to bylo skoda vzdat o 1-2 dny, to by me naopak neskutecne stvalo:).


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 19:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Dobře, Cefe.. Zítra zkusím jít ven.. Stále totiž žiji..

Ale v jednom se pleteš. Mě stačí jít na zahrádku zalévat záhonek a již mám klíšťáky..

Naštěstí tady není na koho co sypat. Leda tak tady na fóru..


Jenže vy jste na to přeci zvyklí. A tolerantní a chápající..

Navíc půstaři by měli být již tak nad věcí a pročištění, že neznají již takové věci jako nějaké fobie či co..

Je to tak?

Jsi telepatický, Cefe?


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 19:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Maitri píše:
Jenže vy jste na to přeci zvyklí. A tolerantní a chápající..

Navíc půstaři by měli být již tak nad věcí a pročištění, že neznají již takové věci jako nějaké fobie či co..

Je to tak?

:-) Se vám do toho vpletu, no je pravda ze z fóbií tak nějak půsty vyléčí. Začnete vnímat svůj život z pohlehu toku energií. Strachy uměle kýmsi vytvářený začnou docházet o co jde.


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 21:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jak rika Petr, pusty se cisti telo i "bordel" v hlave co Ti tam kdy nastrkal ve apod:).
Cize ano, je toho uz naproste minimum z ceho si delam(e) v tomto Svete tezkou hlavu, myslel jsem to vice obecne:).
Tady forum to v pohode unese, klidne povidej :-).

Telepaticky, asi neee .. proc ?
Akorat obcas dokazu odhadnout lidicky (co od nich muzu cekat), ale to jsou jen bezne zkusenosti, jak se tomu rika "Leta praxe, driny a odrikani".. hehehe :)) .


+Karin Hodnocení: +1
úte 23.06.2015, 22:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Strachy uměle kýmsi vytvářený začnou docházet o co jde.
Tak, pocinaje reklamnima masazema za ucelem konzumace cehokoliv v zumpe a konce sprostou manipulaci s lidma treba k valkam, asi tak:).
Nic kvuli cemu by se mel clovek znepokojovat a zobat nekomu jinemu ustrasene z ruky, nebo mit depky, proc ?:))))


+Karin Hodnocení: +1
úte 23.06.2015, 23:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Netreba si tie starosti dopredu programovať. To sa potom naozaj ťažko stáva z postele.
"Egon" si vždy bude vymýšlať cestičky, ako si pôst s návratovkou pokaziť.
Ak mu pribuchnem dvere pred nosom a nebudem sa zaťažovať špekulovaním, či patrí do návratovky soľ, alkohol, polievky a iné extrémy (v jednom videu na YT aj čerstvý ananás :disgust: ) a budem sa držať už vychodenej cesty s naparenou paradajkou, nemusím zbytočne strácať energiu na boj s fóbiami a depkami.


Hodnocení: 0
úte 23.06.2015, 23:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Jao. Snad máš pravdu. Co se mě týče, svůj první půst jsem držela cca před 10ti lety, asi tak nějak. Skončila jsem 12tý den, protože mi přišla pracovní nabídka. Nevím, jaké jsem měla priority. Na návratovku nebyl čas..

A od té doby to mám vždy tak nějak. Kolem 12tého dne je to kritické. Většinou chodí práce. A problémy, překážky. Nyní tomu nebylo jinak, ale tentokrát to mělo velmi mírnou, jemnou a laskavou formu..

Přesto, řekni mi, prosím..

Co se mi stane, když s ním rajče i se šlupkou, prosím?

Od kolikátého dne můžu jíst ten chléb?

A trošku soli?

A co když si napařím dýni?

Díky. m.


Hodnocení: 0
stř 24.06.2015, 08:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Cef píše:
Jak rika Petr, pusty se cisti telo i "bordel" v hlave co Ti tam kdy nastrkal ve apod:).
Cize ano, je toho uz naproste minimum z ceho si delam(e) v tomto Svete tezkou hlavu, myslel jsem to vice obecne:).
Tady forum to v pohode unese, klidne povidej :-).

Telepaticky, asi neee .. proc ?
Akorat obcas dokazu odhadnout lidicky (co od nich muzu cekat), ale to jsou jen bezne zkusenosti, jak se tomu rika "Leta praxe, driny a odrikani".. hehehe :)) .



Dnes je to již dobré, Cefe. Půjdu na tu procházku, ale dělám to jen kvůli tobě. Možná bych měla zasadit dýně, pokud na ně není již trošku pozdě, ale klíčí mi v květináči a také saláty.. Já jsem se již smířila s tím, že na tomhle fóru jsem takový "škůdce", ale věřím také, že jste se s tím také smířili a přijali to, a že mě tak máte rádi..

Přesto, co jsem schopna opravdu dokázat i prokázat, to ví asi jenom Panda a několik málo vyvolených-jasnovidných.. Upřímně se divím, že Panda ještě není zcela šedivý..

Občas přijdu sem na fórum a nemusím ani psát příspěvky, protože mám pocit, že si povídám s Cefem..

Ale já jsem telepatická jen malinko, radši říkám, že mám halucinace..

m.


Hodnocení: 0
stř 24.06.2015, 08:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Panda už je z toho šedivý i plešatý. :-D


Hodnocení: 0
stř 24.06.2015, 09:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Maitri píše:
Co se mi stane, když s ním rajče i se šlupkou, prosím?

Nič
Citace:
Od kolikátého dne můžu jíst ten chléb?

Neviem, ja som jedol zelovoc toľko dní, koľko bol pôst. Nemusel som riešiť otázky, či niečo môžem, alebo nie.
Citace:
A trošku soli?
Nepotrebješ ju. V zelovoci je všetko na prežitie.
Citace:
A co když si napařím dýni?
Je to zelenina, tak snáď áno. Ale je lepšie si vyberať zelovoc menšieho objemu. Potom nehrozí prežratie sa aj s tým zelovocom. :delicacy: :-P


Hodnocení: 0
stř 24.06.2015, 10:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka - otázky
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Maitri píše:
Co se mi stane, když s ním rajče i se šlupkou, prosím? Vubec nic.

Od kolikátého dne můžu jíst ten chléb? Az nejdriv na konci navratovky, obsahuje sul.

A trošku soli? Jestli chces skoncit na JIP-ce kam Te odvezou botama napred s poskozenyma ledvinama tak klidne ano.

A co když si napařím dýni? Muzes.


+HiMoon Hodnocení: +1
stř 24.06.2015, 11:22
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 134 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz