Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 12:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Neuvažuješ založit si deník? :idea:
Jinak ten odkaz bych přečet ještě jednou pořád to není správně. ;-)
Ale je tu zlepšení. :-) :ok:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
úte 20.01.2015, 11:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
basia.m píše:
Je mi 29let, 3roky trpím revmatoidní artritídou

Ahoj basia.m,
v 29. rokoch a RA ? To mi hlava neberie. Buď denne zješ kilo soli, alebo je to niečo iné. Veľmi podobný priebeh ako RA, má borelióza. Napr. Diacom by Ti to možno vedel rozlúsknuť. A pôst by si mal poradiť aj s tými alergiami, RA a aj borelkou tak ako mne.


Hodnocení: 0
pát 23.01.2015, 00:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 20.01.2015, 09:50
Příspěvky: 4

Reputace: +2
jao píše:
basia.m píše:
Je mi 29let, 3roky trpím revmatoidní artritídou

Ahoj basia.m,
v 29. rokoch a RA ? To mi hlava neberie. Buď denne zješ kilo soli, alebo je to niečo iné. Veľmi podobný priebeh ako RA, má borelióza. Napr. Diacom by Ti to možno vedel rozlúsknuť. A pôst by si mal poradiť aj s tými alergiami, RA a aj borelkou tak ako mne.


AHOJ Jao,
nemáš náhodou kontakt na Diacom? Bohužel mi RA poničila jak chrupavku tak meniskus, tak už rok chodím o berlích...sůl vůbec nepoužívám...Díky moc, Bara


Hodnocení: 0
ned 25.01.2015, 19:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Basia.m, musíš si pohľadadať v Tvojom okolí nejakého diagnostika, je ich už dnes ako maku. Chrupavky sa vedia zregenerovať. Ja som ako športovec bol operovaný na pravé koleno. Oškrabali potrhané menisky a bolo dobre. Na ľavej nohe to bolo podobné. Tú mi naplánovali neskôr a potom som na operáciu nešiel.
A dnes po rokoch je to neoperované koleno oveľa lepšie, ako to operované.
Takže treba len zistiť a následne odstrániť príčinu. Ale u Mudr.cov ju pravdepodobne nezistíš. Tí Ťa tak akurát pošlú na psychiatriu, že si tie bolesti vymýšľaš. :remorse:
Mysím si, že zo začiatku krátkodobé pôsty by mohli priniesť úľavu a potom vyskúšať tie dlhodobejšie. Po čase (rok a viac ?) môžeš barle odhodiť.


+rorobo Hodnocení: +1
sob 31.01.2015, 10:31
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
jao píše:
Basia.m, musíš si pohľadadať ....

Souhlas, ja bych pridal nazor, ke kteremu jsem se dopracoval po osobnich dlohodobych zkusenostech s hodne(10-15, uz ani nevim) operacemi pohyboveho aparatu. Pokud nemas problem, ktery akutne ohrozuje tvuj zivot, pokusit se spis o cestu nalezeni priciny problemu a alternativni lecbu bez rezani. Jakykoli neprirozeny zasah do tveho tela jej destabilizuje a neni pro nej prirozene. Kazde telo ve spojeni s tvym duchem - mozkem a srdcem ma "nadprirozene" schopnosti a je schopne vyresit skoro vse samo. Ja mam napriklad po sportu uz asi 20 let artritidu obou kolen a bezne jsem podstupoval pravidelne atroskopicke operace, protoze mi kolena neustale(nekolikrat mesicne) natekali i po mensich zatezich. Po operaci se to vzdy zlepsilo ale jen na par mesicu, pak to bylo ale postupne horsi a horsi coz mi neprislo jako dobra cesta ke zlepseni. Na vozejku ani s umelyma kloubama jsem zkoncit nechtel a tak jsem vystavil klasickemu zdravotnictvi a chirurgii STOP a zacal hledat spis cesty, jak si pomoci sam. Mne zaujal nejvice pust, protoze je levnej a srozumitelnej, navic si jediny kdo to ridi a ma pod kontrolou s okamzitymi odezvami. S tim se nabalila zmena ziv. stylu, cinnosti, ktere mi nepomali jsem zanechal a hele za posledni 3 roky od posledni operace se stav mych kolen postupne zlepsuje a uz nevim, kdy mi naposled oteklo.. Ono se opravdu staci namisto svereni se do rukou cizim lidem, zamyslet se nad sebou, nastudovat treba na netu neco kolem tveho problemu a najit si par metod, ktere ti intuitivne sednou a uveris, ze ti muzou pomoci. Vira(nemyslim v boha) ale v to, co delas je pro uspech lecby zasadni. Pak vytrvalost, pravidelnost a po urcite delsi dobe muzes na sobe pozorovat vysledky, ktere ti reknou jestli ta metoda, kterou sis zvolil byla ok nebo ne.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+ANTONÍN, +Cef, +Dave, +David, +Petr, +jao Hodnocení: +6
ned 01.02.2015, 00:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Rorobo, nedavno Te tu nekdo hledal, uz nevim kdo (mam v hlave nas...o na jmena a precteny SZ hned mazu), psal mi i do SZ, nepsal Ti nekdo ?:)
--------------------------------------------------
Heled, vis co mi kdysi rek jeden z tech fakt dobrych doktoru ? Ze nejlepsim diagnostikem jsi si sam sobe, pac nejlip vis kde te bota tlaci a co Ti nejvic pomaha :) ;-) ..


+rorobo Hodnocení: +1
ned 01.02.2015, 14:08
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
Rorobo, nedavno Te tu nekdo hledal.. ..

- hledal a nasel :-)
--------------------------------------------------
Cef píše:
Heled, vis co mi kdysi rek jeden z tech fakt dobrych doktoru ? Ze nejlepsim diagnostikem jsi si sam sobe, pac nejlip vis kde te bota tlaci a co Ti nejvic pomaha :) ;-) ..

- o tom jsem presvedceny :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Cef Hodnocení: +1
ned 01.02.2015, 14:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Vida, zase kdo hledal nasel, divny :lol: :)))) ..


Hodnocení: 0
ned 01.02.2015, 14:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 20.01.2015, 09:50
Příspěvky: 4

Reputace: +2
ZDravím,

Díky za podporu. Jinak já už dávno nejdu "lékařskou" cestou. Změnila jsem dost radikálně životní styl a chci pokračovat dále. Vlastně před rokem jsem celou noc nedokázala spát, protože mi to bolest neumožnila. Teď můj spánek je klidný. POuze mi ještě chybí jedna věc a to chodit...ale vím, že již jsem blízko. Určitě v hladovkách budu pokračovat, protože vidím na sobě účinky. MOmentálně jsem si sama namíchala přírodní koktejl pro posílení chrupavky...a již vidím malé posuny. Díky moc, zdraví,Bara
rorobo píše:
jao píše:
Basia.m, musíš si pohľadadať ....

Souhlas, ja bych pridal nazor, ke kteremu jsem se dopracoval po osobnich dlohodobych zkusenostech s hodne(10-15, uz ani nevim) operacemi pohyboveho aparatu. Pokud nemas problem, ktery akutne ohrozuje tvuj zivot, pokusit se spis o cestu nalezeni priciny problemu a alternativni lecbu bez rezani. Jakykoli neprirozeny zasah do tveho tela jej destabilizuje a neni pro nej prirozene. Kazde telo ve spojeni s tvym duchem - mozkem a srdcem ma "nadprirozene" schopnosti a je schopne vyresit skoro vse samo. Ja mam napriklad po sportu uz asi 20 let artritidu obou kolen a bezne jsem podstupoval pravidelne atroskopicke operace, protoze mi kolena neustale(nekolikrat mesicne) natekali i po mensich zatezich. Po operaci se to vzdy zlepsilo ale jen na par mesicu, pak to bylo ale postupne horsi a horsi coz mi neprislo jako dobra cesta ke zlepseni. Na vozejku ani s umelyma kloubama jsem zkoncit nechtel a tak jsem vystavil klasickemu zdravotnictvi a chirurgii STOP a zacal hledat spis cesty, jak si pomoci sam. Mne zaujal nejvice pust, protoze je levnej a srozumitelnej, navic si jediny kdo to ridi a ma pod kontrolou s okamzitymi odezvami. S tim se nabalila zmena ziv. stylu, cinnosti, ktere mi nepomali jsem zanechal a hele za posledni 3 roky od posledni operace se stav mych kolen postupne zlepsuje a uz nevim, kdy mi naposled oteklo.. Ono se opravdu staci namisto svereni se do rukou cizim lidem, zamyslet se nad sebou, nastudovat treba na netu neco kolem tveho problemu a najit si par metod, ktere ti intuitivne sednou a uveris, ze ti muzou pomoci. Vira(nemyslim v boha) ale v to, co delas je pro uspech lecby zasadni. Pak vytrvalost, pravidelnost a po urcite delsi dobe muzes na sobe pozorovat vysledky, ktere ti reknou jestli ta metoda, kterou sis zvolil byla ok nebo ne.
jao píše:
Basia.m, musíš si pohľadadať v Tvojom okolí nejakého diagnostika, je ich už dnes ako maku. Chrupavky sa vedia zregenerovať. Ja som ako športovec bol operovaný na pravé koleno. Oškrabali potrhané menisky a bolo dobre. Na ľavej nohe to bolo podobné. Tú mi naplánovali neskôr a potom som na operáciu nešiel.
A dnes po rokoch je to neoperované koleno oveľa lepšie, ako to operované.
Takže treba len zistiť a následne odstrániť príčinu. Ale u Mudr.cov ju pravdepodobne nezistíš. Tí Ťa tak akurát pošlú na psychiatriu, že si tie bolesti vymýšľaš. :remorse:
Mysím si, že zo začiatku krátkodobé pôsty by mohli priniesť úľavu a potom vyskúšať tie dlhodobejšie. Po čase (rok a viac ?) môžeš barle odhodiť.


+jao, +rorobo Hodnocení: +2
ned 01.02.2015, 16:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
basia.m píše:
jsem si sama namíchala přírodní koktejl pro posílení chrupavky

Basia.m, môžem sa prosím spýtať na ten prírodný koktejl a jeho zloženie ?


Hodnocení: 0
ned 01.02.2015, 22:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
ABCD píše:
a až to poslední je Poznání.

Ale snáď po pravidelnom pôstovaní sa to môže otočiť a poznanie bude prvé.
Rád by som k tomu časom dospel.


Hodnocení: 0
ned 01.02.2015, 22:15
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
jao píše:
ABCD píše:
a až to poslední je Poznání.

Ale snáď po pravidelnom pôstovaní sa to môže otočiť a poznanie bude prvé.
Rád by som k tomu časom dospel.


Jao je to vytržené z kontextu ;-) a když si někdo nebude chtít dát tu práci najít to celé,může mu to dát jiný smysl než jaký to skutečně má ;-) tu práci jsem si dala abych věděla kdy jsem tohle psala a světe div se diskuze z unora roku 2013 ;-) no kdo by to hledal že? :-D
"Co se týče půstu a vším co s ním souvisí jsi myslím na správné adrese ;-)
první otázka kterou by si člověk měl položit je ... proč vlastně půstuje, čeho chce dosáhnout.
Těch důvodů proč se lidi postí je mnoho ale většinou jsou to důvody zdravotní, hubnoucí a až to poslední je Poznání."

v tomto případě vůbec o nic závažného nejde, nicméně pustující člověk, zejména ten, který nejde do půstu z důvodu Poznání, (protože ten co už jde za Poznáním většinou v krizi nezazamatkuje ale nechá pust dělat svou práci, páč mu-sobě věří-odevzdá se), ale z důvodů zdravotních, se ti chytne jakékoliv informace, která mu podle něj v tu danou chvíli a v daném stavu momentálního rozpoložení jinými slovy krize v pustu dáva smysl, a může pak ze strachu udělat fatální chybu právě na základě netpělivosti a nesprávně pochopených slov, čili někdy stačí jeden den počkat, než krize a zmatek pomine a tuto informaci-slova pochopí správně tak jak byla skutečně sdělena. :-)

a jinak Jao rádo se stalo ;-) a držím palce


+ANTONÍN, +Cef, +jao Hodnocení: +3
pon 02.02.2015, 00:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
ABCD píše:
ze strachu udělat fatální chybu právě na základě netpělivosti a nesprávně pochopených slov, čili někdy stačí jeden den počkat, než krize a zmatek pomine

To je az prilis casty, cuknout kousek pred resenim problemu.


+Cef, +jao Hodnocení: +2
pon 02.02.2015, 00:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
ABCD píše:
a když si někdo nebude chtít dát tu práci najít to celé

Presne o to ide. Zvolil som si možno opačný postup, ale ako to cítim, tak to skúšam. Najprv si musím dať doporiadku ten svoj domček pre tú dušičku a keď to bude ako tak poopravované, skúsim ísť ďaľej. V hrdzavom aute bez dobrých kolies ďaleko nezájdem. Možno potom zistím, čo chcem dosiahnuť. Zatiaľ to presne neviem.
Škoda, že nie si moja susedka v domčeku cez ulicu :-)


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 21:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
jao píše:
V hrdzavom aute bez dobrých kolies ďaleko nezájdem.
Sranda, presne toto v jine podobe nam rikal Pavel : "V nemocnem neduzivem tele toho moc nenameditujete, ze jo".
Je to vsecko provazany, pricemz duch ridi telo a to musi byt zase ok, je to porad uzavreny kruh, cyklus:).


Hodnocení: 0
pon 02.02.2015, 22:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 03.03.2015, 04:18
Příspěvky: 5

Reputace: +1
Zdravím, potřeboval bych poradit. Po 10 denním půstu sem tak nějak začal přirozeně zeleninou třetí den sem přidal ovoce, vše bylo OK, ale nevím co mě to napadlo ale čtvrtý den jsem si dal pražený mandle a ještě sem to zapil čokoládou, no nebudu Vám vyprávět moje pocity, asi Víte spíš mě zajímá jak co nejlépe toto eliminovat? Nechat to přejít nebo je lepší pár dní zase nejíst? Díky


Hodnocení: 0
úte 03.03.2015, 04:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Vítej.
V tomto případě se doporučuje jedno a více denní půst. (viz. viewtopic.php?f=5&t=409)
Vlčí hlad je potvora. To znám.
Jak jsi zvládnul návratovku u kratších půstů?

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
úte 03.03.2015, 08:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 03.03.2015, 04:18
Příspěvky: 5

Reputace: +1
Posledně první 7 jsem zvládnul, sice 6 a 7 den už jsem jedl více ale aspon ovozel. Ted to asi bylo už moc dlouhý. No ted to bylo na konci 4 dne a ted v pátým dni jsem od rána nejedl radši. Kouknu na to. Dík

Ok asi udělám 3 dny a v pátek začnu novou návratovku. Kolik doporučujete dní?Sedm nebo podle celkového počtu dní?


Hodnocení: 0
úte 03.03.2015, 11:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Dej pauzu takovou az budes mit srovnany zaludek, pak navrat. Orechy a mandle jsou tim nejtezsim do zaludku co se da snist, obvzlast prazeny a soleny. Taky jsem si s tim nabehnul. :)


Hodnocení: 0
úte 03.03.2015, 12:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 03.03.2015, 04:18
Příspěvky: 5

Reputace: +1
Myslíš že to poznám že ho mám srovnaný? :) nemám představu budou ty 3 dny dost? a návrat tedy kolik stačí 7 nebo plus kdyby ty 3 dny tak 10. No já nevím byl sem tak trochu zoufalej z toho že v podstatě nemůžu tak dlouho pořádně jíst. Ale posunulo mě to zase dál si myslím, protože to byl zvláštní pocit. Ze začátku trochu beznaděj ale už to přešlo.


Hodnocení: 0
úte 03.03.2015, 12:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Az budes mit pocit ze je zaludek v poradku tak pokracuj s jidlem. S tou stravou je to psychicka zalezitost, nemuzes to na co jsi byl zvykly ale telo to nepotrebuje. Kdyz pridas nejaky den navratu tim lip, neni to ale tak striktne stanoveny. Nekdo uvadi ze tak dlouho jako trval pust, nekdo dokonce ze dvakrat tak dlouho. Casto navrat lidi zkracujou ovsem je nutny dodrzet urcity pravidla abys startnul cakry a ty pravidla u prvnich pustu neznas neb se je teprv ucis.


Hodnocení: 0
úte 03.03.2015, 13:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 03.03.2015, 04:18
Příspěvky: 5

Reputace: +1
Ok Super Díky. Já totiž hlavně pozoroval stavy který sem u sedmičky neznal. 1. 3 dny sem se cítil strašně slabý jakoby opilý a po jídle mi ztěžkli nohy, jakoby mě pálili. Pak sem taky cítil v krku po jídle jako kdyby na mě něco lezlo takový suchý pocit, ale to přešlo po pár hodinách. Měl sem trochu strach jestli sem si nějak neublížil půstem a pak najednou 4. den energie. Potom když jsem večer snědl svoji dávku zeleniny a cítil jsem, že necítím žádnou zátěž, najednou to přišlo. Snědl jsem další a další zeleninu a pak už to šlo z kopce.


Hodnocení: 0
úte 03.03.2015, 20:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
DanRaven píše:
No já nevím byl sem tak trochu zoufalej z toho že v podstatě nemůžu tak dlouho pořádně jíst.
Proc teda lidicky pustujete, kdyz jste potom zoufali z nemoznosti hned jist to co pred pusty ?:)
Tady si zoufas Ty s mandlema, v jinym vlaknu si zoufa zase David kvuli orechum ..
Vubec netusim u Tebe jakou mas motivaci, resis neco zdravotniho ? Kolik Ti je ? Proc ses dal vlastne na pusty ? :-)


Hodnocení: 0
úte 03.03.2015, 21:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
DanRaven píše:
Ok Super Díky. Já totiž hlavně pozoroval stavy který sem u sedmičky neznal. 1. 3 dny sem se cítil strašně slabý jakoby opilý a po jídle mi ztěžkli nohy, jakoby mě pálili. Pak sem taky cítil v krku po jídle jako kdyby na mě něco lezlo takový suchý pocit, ale to přešlo po pár hodinách. Měl sem trochu strach jestli sem si nějak neublížil půstem a pak najednou 4. den energie. Potom když jsem večer snědl svoji dávku zeleniny a cítil jsem, že necítím žádnou zátěž, najednou to přišlo. Snědl jsem další a další zeleninu a pak už to šlo z kopce.

Ten ctvrty den se ti asi odblokovaly cakry. S jidlem treba se krotit jinak si je zas bloknes.


Hodnocení: 0
úte 03.03.2015, 23:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 03.03.2015, 04:18
Příspěvky: 5

Reputace: +1
Tady si zoufas Ty s mandlema, v jinym vlaknu si zoufa zase David kvuli orechum ..
Vubec netusim u Tebe jakou mas motivaci, resis neco zdravotniho ? Kolik Ti je ? Proc ses dal vlastne na pusty ? :-)[/quote]

Já to myslel trochu jinak, ne zoufalej z toho že si nemůžu nic dát ale spíš mi přišla zoufalá ta situace že člověk je na tovým zvláštním bodě, kdy se nemůže vrátit a ani se rychle rozeběhnout vpřed. Prostě blbě se to popisuje. Rozhodně nezoufám že si nemůžu nacpat břicho :-) Já už tak něják půstuju 7 let ale většinou 3 a 5 (vím divný číslo, ale mě vyhovovalo 5 dní v týdnu nejíst a pak takovej lehkej víkend. Měl sem to poměrně nacvičený) u kterých sem tohle moc řešit nemusel a ani sem neměl původně vyšší cíl, až ted poslední dobou mě to začalo lákat. Původně jsem chtěl trochu očistit tělo a zbavit se maličkostí který mě dříve trápily. Víc sem nechtěl protože jsem nechtěl být hubený. Bylo mi 27, ted je mi 34.


+Cef Hodnocení: +1
stř 04.03.2015, 12:27
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
DanRaven píše:
ale spíš mi přišla zoufalá ta situace že člověk je na tovým zvláštním bodě, kdy se nemůže vrátit a ani se rychle rozeběhnout vpřed.

dobrá všímavost :ok:
není cesty zpět a vývoj taky nepřeskočíš ;-)


+Cef Hodnocení: +1
stř 04.03.2015, 13:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Super ze si se podelil o trochu privatniho infa, hnedle je mezi nama jasneji a taky event. budeme umet lip poradit v pripade nouze:).
Jinak presne jak pise Abicko, vsecko ma svuj urceny cas a zpet uz nelze :).


Hodnocení: 0
stř 04.03.2015, 21:33
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Jen mě tak napadlo, co v případě nouze použít sušenou zeleninu. Pokud bude šetrně sušená (do 45 stupňů), a dostatečně se předem namočí, potom by měla mít všechny parametry syrový. :?:
Zajímá mě zda s tím máte někdo osobní zkušenost.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 05.03.2015, 07:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Pekny videjko - objasneni pro ty co ustavicne chteji nasilim cpat ovoce do navratovek a nemuzou se dockat az jim tato skonci :-).
A divi se proc se energie (sila) nedostavuje, kdyz raw ovoce ma POUZE ocistnou funkci:).
Pro ostatni inspirativni uvaha o ovoci a proc byt / nebyt 100% fruitarianem, ci jinym 100% -ianem (vzdycky bude neco chybet):).




+jao Hodnocení: +1
pát 20.03.2015, 13:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: pon 30.03.2015, 13:20
Příspěvky: 16
vitarián dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 21 dnů
Reputace: +7
Ahoj,

nedavno jsem tu psala do jineho fora ohledne postupu u meho pustu. Nakonec jsem dala 26 dni, citila jsem se stale dobre, ukoncila jsem s velmi dobrym pocitem. Navratovku zatim zvladam taky celkem "predpisove", vsechny dny co uvadim nize jsem celkem za den nesnedla vic nez jednu hrst, na vahu cca 250g.

1.den: dve mala naparena kerickova rajcata
2.den: stejne jako 1.den
3.den: rano naparene pul male kedlubny plus kousek bile papriky
odpoledne 1 male syrove kerickove rajce, kousek salatu, kousek nastrouhane mrkve
4.den: v poledne jedna mala hruska
vecer pul jablka
5.den: v poledne 2 mala kerickova rajcata, kousek papriky, redkvicka,kousek salatu
vecer zbytek tehoz
6.den: rano 1 jablko
v 13h 3 deci cerstve mrkvove stavy
v 19h pul jablka s pulkou bananu
7.den: rano kus okurky, papriky a redvicky
odpoledne rajce, kousek salatu a papriky
8.den: rano male jablko
odpoledne banan s jahodou a mala hruska (tento den jsem snedla jidla trochu vic, cca 350g, doufala jsem ze me ovoce trochu prozene, ale nic.. Zaludek jsem nemela nijak precpany a citila jsem se ok)

Muj momentalni problem je ze od zacatku navratovky jsem stale nebyla na stolici..moje vaha mavic stale trochu klesa..mam jist vic? Klystyr? Co myslite?


Hodnocení: 0
ned 12.04.2015, 22:52
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz