Na hlavní stránku  
Právě je sob 20.04.2024, 01:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Posilovna

Registrován: čtv 26.04.2012, 22:27
Příspěvky: 11
Bydliště: furt jinde...
vitarián
Reputace: +3
Zdravim všechny.....
zajimalo by mne zda je tu i nekdo kdo cviči nejen z vlastni váhou a jeho skušenosti
vzajemne s vykony pri cviceni a zmenou stravy.... :) :fruit:


Hodnocení: 0
čtv 26.04.2012, 23:07
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Ahoj, já chodila do posilovny 12 let na ovozelu a semínkách a ořeších. Proti ostatním lidem celoživotně málo jím, přesto mi v té době přirostly svalíky a hlavně zvýšila síla. Svaly ovšem nebyly mou prioritou. Hlavně zdraví... Naštěstí se mi podařilo "nárůst svalové hmoty" jako prioritu postupně vymluvit i mému příteli, který byl opravdu hodně nasvalený, když jsme se seznámili. Přestal jíst denně maso, teď tak 3x týdně. Nahrazuji mu bílkovinu koktejly z namočeného konopného nebo chia semínka s banánem a datlemi, a přidala jsem mu hodně ovozelu v syrovém stavu. Cítí se lépe než dřív, pochopil, že hrubá hmota není vše, i když to tak v posilce vypadá. Dřív dal na benči 150, dnes si klidně zacvičí dlouhé série s dvěma dvackama... A vypadá výborně :) nenech se do toho kolotoče nabírání a rýsování natlačit, znám dost kluků ve vyšším věku, kteří by to raději vrátili zpět. Ale možná to není tvůj případ, asi určitě, když jsi zavítal sem. Čímž tě vítám :-)


+Panda, +bbng Hodnocení: +2
pát 27.04.2012, 00:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
bbng píše:
Zdravim všechny.....
zajimalo by mne zda je tu i nekdo kdo cviči nejen z vlastni váhou a jeho skušenosti
vzajemne s vykony pri cviceni a zmenou stravy.... :) :fruit:


Ahoj. Ja som zacal znova cvicit v posilke. Mam aj dennicek na vitarian.cz s nickom xHardCorex a tam som pisal aj cviky. Vykony zatial nie.

Urcite pri zmene stravy klesnu vykony. Teda z "klasickej" na vita. Teraz jem vela zeleniny tak skusim co to da aj v posilke.


+Cef, +bbng Hodnocení: +2
pát 27.04.2012, 10:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Vitej Hardy:)


Hodnocení: 0
pát 27.04.2012, 10:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: úte 24.04.2012, 08:54
Příspěvky: 147
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +66
Cef píše:
Vitej Hardy:)


Vy Tam, My tam.

:)


+Cef, +Panda Hodnocení: +2
pát 27.04.2012, 10:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jj, my jsme vsude-zdejsi, hehehe, sranda, at se Ti u "nas" libi :))).


+Arko Hodnocení: +1
pát 27.04.2012, 10:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: čtv 26.04.2012, 22:27
Příspěvky: 11
Bydliště: furt jinde...
vitarián
Reputace: +3
Ahoj. Ja som zacal znova cvicit v posilke. Mam aj dennicek na vitarian.cz s nickom xHardCorex a tam som pisal aj cviky. Vykony zatial nie.

Urcite pri zmene stravy klesnu vykony. Teda z "klasickej" na vita. Teraz jem vela zeleniny tak skusim co to da aj v posilke.[/quote]

diki moc idem si to precitat cele...z prvych viet som zistil ze sme na tom dost rovnako :-P


Hodnocení: 0
sob 28.04.2012, 00:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: čtv 26.04.2012, 22:27
Příspěvky: 11
Bydliště: furt jinde...
vitarián
Reputace: +3
Lenuška píše:
Ahoj, já chodila do posilovny 12 let na ovozelu a semínkách a ořeších. Proti ostatním lidem celoživotně málo jím, přesto mi v té době přirostly svalíky a hlavně zvýšila síla. Svaly ovšem nebyly mou prioritou. Hlavně zdraví... Naštěstí se mi podařilo "nárůst svalové hmoty" jako prioritu postupně vymluvit i mému příteli, který byl opravdu hodně nasvalený, když jsme se seznámili. Přestal jíst denně maso, teď tak 3x týdně. Nahrazuji mu bílkovinu koktejly z namočeného konopného nebo chia semínka s banánem a datlemi, a přidala jsem mu hodně ovozelu v syrovém stavu. Cítí se lépe než dřív, pochopil, že hrubá hmota není vše, i když to tak v posilce vypadá. Dřív dal na benči 150, dnes si klidně zacvičí dlouhé série s dvěma dvackama... A vypadá výborně :) nenech se do toho kolotoče nabírání a rýsování natlačit, znám dost kluků ve vyšším věku, kteří by to raději vrátili zpět. Ale možná to není tvůj případ, asi určitě, když jsi zavítal sem. Čímž tě vítám :-)


dakujem za odpoved aj za privitanie :)


+Lenuška Hodnocení: +1
sob 28.04.2012, 00:33
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Nevím jestli jste někdo narazili na billboard propagující veganství. Je tam veganský kulturista Dušan Dudáš, jeho jídelníček je převážně vitariánský. Tady je odkaz.

www.jetonavas.cz

Ne že bych něják musel kulturistiku, ale koupil jsem si činky, že ta zlehka budu cvičit, abych nabrat trochu sílu a váhu.. snad mi to pomůže se rychleji adaptovat na vita, už je to půl roku a furt jsem dost hubenej a trochu zesláblej.. snad to pomůže.

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


+Panda, +Renáta Hodnocení: +2
čtv 09.08.2012, 12:31
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Razíku nevíš jak moc jsi zatoxikovaný? Mně totiž připadá, že adaptace na vita stravu může být i roky (pokud před tím byla nevhodná strava), než se organismus regeneruje a začne na ní dobře fungovat. Takže bych slabost a hubenost chápal spíš jako přechodný projev a že to chce možná i několikaletou trpělivost.


+Razík Hodnocení: +1
čtv 09.08.2012, 13:08
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
To je právě to, že nevím jak moc jsem zatoxikovaný :) Ale asi málo trpělivý.. každopádně by to cvičení mohlo tu detoxikaci urychlit. Asi bych se měl hlavně detoxikovat psychicky, abych zvládal ty řeči :) Včera přišla kolegyně a říká, že se druhou shodli, že vypadám jako podvyživenej cikán :) Asi jak jsem se přes léto opálil :) Možná, že dokuď se s tím nedokážu vnitřně smířit, tak to tak zůstane....

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


Hodnocení: 0
čtv 09.08.2012, 13:32
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Také mi všichni stále tvrdí, že vypadám čím dál hůř a že ten můj "zdravý životní styl" mě přivede leda tak do hrobu. Ať si říkají, jsme sami tím čím chceme být, ne pro obdiv jiným.


Hodnocení: 0
čtv 09.08.2012, 13:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No a Ty sam se citis jak ?


Hodnocení: 0
čtv 09.08.2012, 14:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Hlasujem za telocvik, aj pri vita strave! :-) Okrem toho, že si ním potužíš svaly, potužíš aj myseľ. Ak si vyberieš vhodný druh športu, tak ti iste prinesie do života radosť. Sama som tomu kedysi neverila, ale je to tak - a to som bola leňoch nad leňochov a moc sa mi hýbať nechcelo, len tak nepravidelne (v lete plávanie, v zime zimné športy, ale nič pravidelné - a to bolo málo).


+Razík Hodnocení: +1
čtv 09.08.2012, 15:02
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Razík píše:
Včera přišla kolegyně a říká, že se druhou shodli, že vypadám jako podvyživenej cikán :) Asi jak jsem se přes léto opálil :) Možná, že dokuď se s tím nedokážu vnitřně smířit, tak to tak zůstane....

Klidně se na kolegyně razdvatři... :hyper:
Mám takovou zkušenost: na vita stravě cvičím velmi pravidelně, a asi víc, než je zvykem. Po cvičení se cítím fyzicky :ok: unavená, ale nabíjí mne to. Bolí jen svaly. Kdežto když nemám z nějakého důvodu možnost cvičit a intenzivně jezdit na kole, cítím se CELKOVĚ vyčerpaná, i psychicky. A ani není nutné se na ty výkony nějak přejídat. Moje tělo si jen občas řekne o něco navíc. Když už to říká druhý nebo třetí den, tak to není momentální chuť, ale něco, co opravdu potřebuje. Přidám třeba na semínkách, nebo na ovoci, a je to...

Prostě to chce trochu "poštelovat", na rozdíl od auta to není hned. Reakce se někdy ukáže za delší dobu. Hlavně se nenech zviklat vnitřním hlasem, že bys měl zase naskočit do původního "jídelního vlaku"...


+Razík Hodnocení: +1
čtv 09.08.2012, 15:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
:-) Tělocvikářky, z pohledu nevitariána, co tak sleduju kolem sebe tak vitariánství funguje ku prospěchu zdraví právě těm co pravidelně sportují.


+Lenuška, +Renáta Hodnocení: +2
čtv 09.08.2012, 21:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Makrobiotici to vysvětlují tak, že ten extrémní jin z jídla vyrovnávají jangem - sportem :-)


+Petr Hodnocení: +1
čtv 09.08.2012, 21:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
:lol: Poznám MB aj ich mnohé vysvetlivky... :-)


Hodnocení: 0
čtv 09.08.2012, 21:38
Profil

(Honza)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: sob 25.02.2012, 09:41
Příspěvky: 79
vitarián dosažený půst 14 dnů
Reputace: +107
Cef píše:
No a Ty sam se citis jak ?


No právě se necítím uplně špatně, ale fyzicky bych na tom mohl byt určitě líp :) No nečekal jsem, že ten detox bude trvat několik let jak píše Panda. Teď to vím, tak prostě musím vydržet no :-D

_________________
"Nejdříve Vás ignorují, pak se Vám smějí, pak s Vámi bojují a pak zvítězíte." - Mahátma Gándhí


+Lenuška, +Renáta Hodnocení: +2
čtv 09.08.2012, 21:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: ned 22.04.2012, 11:43
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
fruitarián
Reputace: +22
Ahoj,
Jsem na tom podobně,po 15-ti denním půstu mě málem vyhodil šéf z práce,koupil jsem činky a makám,při půstu jsem dělal 30 kliků a 30 dřepů,dnes delám 60-70 tak pokrok docela značnej,vše dobrý až na jednu věc,po návratovke jsem se brutálně rozežral a jím i celozrnej chléb soju a dokonce i máslo...Nevím,jestli to chce telo ,nebo ego,ale je mi to tak nějak jedno,hlavně že se cejtím dobře ;-)


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 16:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Ja chodím do posilovne veľmi rád. Je to pre mňa určitá forma meditácie. Viem sa totálne sústrediť len na seba a moje myšlienky. Rovnako ako pri behu a bicyklovaní. Preto som si pozrel to video, ktoré má na stránke pán Dudáš - vegánsky kulturista. Viď pár príspevkov vyššie.
Zaujali ma dve veci:
1. on nie je dôkazom, že sa svalová hmota dá budovať aj pri vegánskej strave. Venuje sa kulturistike 30 rokov a vegánom je cca 5 rokov. Použil tam síce gorilie argumenty, s ktorými súhlasím, ale on sám tým dôkazom nie je.
2. ku koncu videa hovorí o tom, že necvičí dlhšie ako 45 minút pretože vyčerpá svalový glykogén a vraj telo začína využívať hmotu buniek na tvorbu potrebnej dodatočnej energie. Čo by znamenalo, že sa celý tento proces stáva kontraproduktívnym. Tento argument poznám aj so stravovacích teórii pri budovaní svalovej hmoty. A bol to jeden z dôvodov, prečo som ako po cvičení tak aj na večer - pred spánkom - mal podľa tejto teórie zjesť nejaké množstvo sacharidov, aby telo hneď po cvičení a cez noc nepoužilo na energiu svalovú bunku...

Mne po pôstoch a prechode na čiastočne vitariánsku stravu v lete spadla sila cca o 20% a neviem to pripísať ničomu inému len faktu, že sa mi pri tejto zmene čiastočne odbúrala svalová hmota. To isté som pozoroval aj pri mojom poslednom 5dňovom pôste, ktorý som ukončil včera. Úbytok na hmotnosti je skoro 7 kg. Ubudol aj tuk ale som presvedčený, že aj svaly. Ale to obratom zistím o pár dní v posilke.

Zaujímal by Váš názor.

Nemalo to vyznieť tak, že vnímam to vyjadrenie p. Dudáša negatívne, stotžňujem sa s ním.


Hodnocení: 0
pát 14.12.2012, 08:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Především hodnoť tak za deset dnů, samozřejmě že při půstu se bere energie i ze svalů.
Za druhý, nemůžeš říct jen půst a vitariánství. Je tu píc proměných, především ssprávný start po půstu. Jak si můžeš přečíst ve vláknu co ti včera hodila odkaz ábíčko, špatný start znamená málo energie a rychlý zanášení těla. Pak už to nezachráníš ani čistší stravou, tělo nefunguje jak má.
Za třetí, pokud by ti šlo jen o svalovou hmotu, tak jsi na špatný cestě. To nejde se zdravím a půsty dohromady.


+Cef Hodnocení: +1
pát 14.12.2012, 09:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Erik píše:
Ahoj,
Jsem na tom podobně,po 15-ti denním půstu mě málem vyhodil šéf z práce,koupil jsem činky a makám,při půstu jsem dělal 30 kliků a 30 dřepů ..
Hehe, Petre dam sem Erikovi taky jeden link z pustu, koukam ze je porad aktualni (neco o praci a sefech) :) : http://www.pust.cz/frame.php?load=kalendar_den


+Petr Hodnocení: +1
pát 14.12.2012, 09:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Petr píše:
Především hodnoť tak za deset dnů, samozřejmě že při půstu se bere energie i ze svalů.

Nehodnotil som to za pár dní. Tá svalová sila sa nevrátila ani po mesiacoch.
Petr píše:
Za druhý, nemůžeš říct jen půst a vitariánství. Je tu píc proměných, především ssprávný start po půstu. Jak si můžeš přečíst ve vláknu co ti včera hodila odkaz ábíčko, špatný start znamená málo energie a rychlý zanášení těla. Pak už to nezachráníš ani čistší stravou, tělo nefunguje jak má.

Vo všetkých iných smeroch fungoval všetko oveľa lepšie ako pred zmenou stravy a pôstením. Cítil som sa skvele!
Petr píše:
Za třetí, pokud by ti šlo jen o svalovou hmotu, tak jsi na špatný cestě. To nejde se zdravím a půsty dohromady.

Nejde vôbec o svalovú hmotu. O to mi išlo predtým. Ide mi tu o nájdenie správne informácie ako to funguje. Tak ako tu pre niekoho je cesta mentálnej očisty meditácia, pre mňa je to šport a jeden z nich cvičenie. Ak pri tom cvičení môžem spevniť svoje telo a dať mu z môjho pohľadu krajší tvar, tak prečo nie. Stále ale pre mňa ostáva imperatívom môj zdravotný stav. T.j. ak sa dopracujem k informácii, že môžem na rozvinutejšiu svalovú hmotu zabudnúť, ak chcem žiť zdravo a neškodiť telu, tak ok. Vypustím to z hlavy.


Hodnocení: 0
pát 14.12.2012, 10:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Vyjdi ze zlateho pravidla, ze vse je v rovnovaze a kazdy extrem (co ale lidi vetsinou obdivuji) skodi.
Tedy i extremni svalova hmota. Koukni na tzv. vrcholove sportovce (spis "vrcholove invalidy").
Nejzdravejsi cviceni je pry jen s vahou vlastniho tela (beh, drep, klik, splh, ruzne cviky - to je tak akorat mirne nad vyvazenym stavem) co clovek potrebuje ke zdravi:).


+logos Hodnocení: +1
pát 14.12.2012, 10:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: stř 09.05.2012, 21:58
Příspěvky: 34

Reputace: +4
Už naposledy zopakujem mojou predstavou nie sú obrovské svaly. :)
Ja mám aboslútne jasno. A s tými extrémami by som bol opatrnejší, ono je to všetko uhoľ pohľadu a naša pravda, ktorej práve veríme.


Hodnocení: 0
pát 14.12.2012, 10:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Můžeš pracovat na síle, ale především na vytrvalosti. Pokud pročistíš tělo a najedeš čakry, tak se ti časem ve vytrvalostních sportech málokdo vyrovná. Trénovat je třeba mimo půsty. Zejména posilování při půstu by byla blbost, svaly se o to rychleji zmenšují. Při půstu je pohyb nutný, ale spíš jen chůze, běh jen krátce kdo zvládne.

Takže při půstu se posilováním svaly zmenšují, při jídle posilováním narůstají. A nezapomeň že člověk není gorila, je stavěný ne na sílu ale na výdrž. Vtom ty opice mnohonásobně překonáváme, a oni nás zase v síle. Oni ma jí velký svaly a malý plíce, my zas malý svaly, velký plíce a výkonný srdce. ;-)


Hodnocení: 0
pát 14.12.2012, 12:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Cef píše:
Vyjdi ze zlateho pravidla, ze vse je v rovnovaze a kazdy extrem (co ale lidi vetsinou obdivuji) skodi.
Tedy i extremni svalova hmota. Koukni na tzv. vrcholove sportovce (spis "vrcholove invalidy").
Nejzdravejsi cviceni je pry jen s vahou vlastniho tela (beh, drep, klik, splh, ruzne cviky - to je tak akorat mirne nad vyvazenym stavem) co clovek potrebuje ke zdravi:).

Uplne sa stotoznujem s tymto nazorom.


Hodnocení: 0
pát 14.12.2012, 13:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Cef píše:
Erik píše:
Ahoj,
Jsem na tom podobně,po 15-ti denním půstu mě málem vyhodil šéf z práce,koupil jsem činky a makám,při půstu jsem dělal 30 kliků a 30 dřepů ..
Hehe, Petre dam sem Erikovi taky jeden link z pustu, koukam ze je porad aktualni (neco o praci a sefech) :) : http://www.pust.cz/frame.php?load=kalendar_den


Těch 100 tepů a 10 minut denně co píše Pavel mi připadá spíš pro důchodce, ale budiž.

...při půstu jsem dělal 30 kliků a 30 dřepů ... :remorse: :remorse: :remorse: (no comment)

Cefe, s těmi vrcholovými sportovci je to ještě tak, že to dělají blbě, ne že by námaha byla škodlivá. Důležitý jsou pro ně výkony, teď a hned a tím i peníze.

Naproti tomu ten kdo třeba běhá pro radost, může uběhnout klidně deset maratonů za sebou a bez pauzy a nijak mu to neškodí. Je tam opět mnohem víc proměnných než jen sportovat - nesportovat.

Je to jako se vším, třeba manažer co pracovní tempo nevydrží versus ten kdo něco dělá pro zábavu.


+Cef Hodnocení: +1
pát 14.12.2012, 14:08
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: posilovna
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
zajimalo by me jak je to s vrcholovym sportem?

je tu nekdo vrcholovy sportovec?

zajimalo by me jak se tvari telo na vysoke vykony s velkou spotrebou energie pri zivotnim stylu jaky mate.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
čtv 10.01.2013, 10:56
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz