Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 10:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Ale vzhledem k tomu, jak jsi v té návratovce jedl, tak teď byl ten chleba se sýrem a šunkou fakt hrubé porušení návratovky - najednou zničehonic dáš do těla po dlouhé době sůl a koncentrované tuk+sacharidy+bílkoviny atd. všechno dohromady, na to pozor - když se chceš vrátit k normálnímu jídlu, tak postupně - nejde to tak, že budeš jíst denně jedno jabko a pak po téhle "návratovce" (která ani není ve skutečnosti návratovkou, protože se nikam nevracíš, zůstáváš pořád skoro v půstu nebo velmi lehkém vita), hned na chleby a sýry atp...

Váhu sleduj dál, energie může být díky rychlému spalování živin (hlavně tuků) z těla, což může taky jednoho dne přestat, neznamená to (ta energie s málo jídlem) že máš automaticky v pořádku čakry...


Hodnocení: 0
úte 14.05.2013, 19:36
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: pon 03.02.2014, 09:45
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Dobrý den,

již pár dní hledám informace o jednodenních půstech. Co mi však není jisté je toto.. Ráno po 24 hodinovém půstu si dám hrst dušené zeleniny - mohu kedlubnu, papriku, brokolici, mrkev?
Dále jsem našla, že zbytek dne se už pouze pije. Je to pravda? Z Vašich příspěvků, a není jich tu na toto téma málo, jsem to nikde nevyčetla.. A co další den? To už mám jíst normálně?

Moc děkuji za odpověď!


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 09:53
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
verili píše:
Dobrý den,

již pár dní hledám informace o jednodenních půstech. ..


Pokud berete 1 den jako trénink k delším půstům, doporučuji kedluben vynechat pač je dost silný a po návratovém dnu - napařená zelenina 1x 300g se vrátit k "normální" stravě pozvolna jak to budete cítit.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 11:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: pon 03.02.2014, 09:45
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Moc děkuji. Teď si zřejmě budete myslet, že jsem úplně natvrdlá, ale.. dnes v pondělí mám půst, zítra si dám 300 g dušené zeleniny a už tedy v to úterý se mám pozvolna vracet k běžné stravě? anebo si dát v úterý tu zeleninu, celý den zase nejíst a ve středu se vracet k běžnému jídlu :lol: nerada bych to špatně pochopila a pak to špatně prováděla. Za odpověď moc děkuji!


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 12:42
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
verili píše:
Moc děkuji...


Natvrdlý a mladej jsem byl taky :dance: V úterý 300g zlehka napařené. Dušením bys zeleninu zabila. A od středy začneš jíst svoji normální stravu. Pozvolna = ve středu menší množství a zdravější složení a den zadnem postupně přidávat množství i složení do tvého normálu :delicacy:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 17:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Skvělý je vědomý jedení.
U jednodenních půstů je skvělá příležitost, jak to natrénovat.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 20:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Tak toto vlákno nemá chybu. Konečně vím jak je návratovka důležitá a jak jí provést :-o
Půst.cz i skripta jsem promózoval docela důkladně, ale těch pár zmínek o návratovce lehce upadne v zapomnění.
Navíc PM se po půstech startoval jakousi tajemnou směsí a návratovku neřešil.
Prakticky jediné co opakovaně zdůrazňoval (anebo co mi jaksi utkvělo) je uhlídat světlou barvu moči.

Takže dík za tyto "doplňkové" informace, které si ke mně našly cestu až téměř rok po prvním půstu.
Ještě, že jsem nezašel až příliš daleko, sice mi po poslední sedmě začalo fest hučet v uších, ale věřím, že se mi to v budoucnu podaří "vypnout" právě poctivou návratovkou.

Pak podám zprávu.
Doufám, že tyto webovky ještě tou dobou budou existovat :lol:


Hodnocení: 0
stř 23.04.2014, 16:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
ANTONÍN píše:
Dnes ráno jsem si dal první den návratovky po 3 denním půstu napařené rajčátka. 4 kusy datlové.
Bohužel se mi je nepodařilo zcela dobře napařit. Tam, kde se v parním hrnci opíraly o keramickou misku ztratily lesk. Ani jsem všechny 4 nesnědl. Už jsem měl prostě dost. (což u mě není zvykem, ale považuji to za pozitivní posun). A nemůžu říct, že mi potom bylo zrovna dobře od žaludku.

Ale píšu to hlavně proto, že mě napadla určitá myšlenka.
Pro živou stravu se doporučuje, upravovat tepelně jídlo do 40-ti stupňů. Možná by za to stálo dát k tomu napařování teploměr (nebo některé puklice ho mají v držadle) a teplotu sledovat. A když dosáhne 40-ti stupňů, tak ubrat. Tím pádem by měl člověk jistotu, že ty správné enzymy nezničí. Přece jen při napařování má pára asi větší teplotu než 40stupňů.
Jsou už na trhu rychlovarné konvice, které ohřejí vodu i na méně, než je bod varu. Jestlipak někdo nevíte o hrnci, který by tohle automaticky ohlídal.


Tak jsem si sehnal digitální thermostat se sondou a reguluji tím v parním hrnci teplotu na maximálně 45 stupňů (spíš trochu míň díky setrvačnosti vyvíječe páry) .
Díky tomu zůstanou rajčata plná enzymů a zároveň změknou dle mého názoru na tu správnou úroveň.
A hlavně u toho nemusí člověk stát a hlídat jak policajt.

Je pravdou, že to napařování se prodlouží možná na hodinu a víc.

Taky to používám pro ohřáváni vita stravy a případné sušení v normální sušičce. :idea:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 28.04.2014, 14:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Ahoj, právě si jedu třetí sedmu a bohužel, v době ukončení půstu a začátku návratovky budu na služebce, takže napařování bude problém.
Jedná se mi o to, zdali by nešlo tu první nekrájenou mrkev třeba zalít v nějaké misce horkou vodou z konvice?

A tak nevím, jestli ty enzymy tímto způsobem spíše umrtvím anebo naopak mrkev spíše zůstane syrová?
Nemá s tímto způsobem někdo zkušenost?


Hodnocení: 0
stř 14.05.2014, 10:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
ZKUŠENOST NEMÁM, ALE NAPADÁ MĚ :?: :

-podržet mrkev v cedníku nad konvicí co vaří.
-požádat obsluhu ubytování o napaření, nebo někoho jiného
-vzít si s sebou nějaký skládací vařič i s nádobím
-protáhnout půst na 14-ku

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
stř 14.05.2014, 11:50
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Když jsem neměl možnost tak jsem jen zalil rajče horkou vodou z konvice a po chvíli vytáhl, myslím že to také udělá dostatečně dobrou službu.


Hodnocení: 0
stř 14.05.2014, 14:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Díky za tipy oběma :-)
Zvláště to s tím ceďákem a konvicí mně nenapadlo :idea:

O natažení půstu jsem taky uvažoval, ale devátý den mám řídit 700 km v kuse se třemi kolegy v autě (bohužel jenom já mám referentské zkoušky) a mám strach, že v půstu bych třeba usínal za volantem nebo tak něco. Předpokládám, že druhý den návratu už budu dostatečně svěží.

A taky při těch předchozích sedmičkách jsem nedal návratovku správně, tak tentokrát bych to raději zkusil konečně zvládnout ukázkově.
Je fakt, že sedmička sama o sobě nic moc neřeší, ale nechci ji přeskočit, jako trénink psychiky mi příjde dostatečně dobrá.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
stř 14.05.2014, 16:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Milan-D píše:
Díky za tipy oběma :-)
Zvláště to s tím ceďákem a konvicí mně nenapadlo :idea:

A taky při těch předchozích sedmičkách jsem nedal návratovku správně, tak tentokrát bych to raději zkusil konečně zvládnout ukázkově.
Je fakt, že sedmička sama o sobě nic moc neřeší, ale nechci ji přeskočit, jako trénink psychiky mi příjde dostatečně dobrá.


To je jenom na pochvalu, taková pokora. :ok:
Budiž to příklad i ostatním ... ;-)
Takže držím palce, aby se návratovka konečně povedla.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef Hodnocení: +1
stř 14.05.2014, 17:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Tak dnes jsem dokončil sedmičku, tu lehčí část :-) a zahajuju návratovku.
Služebka se posunula, takže jedna komplikace je pryč.
Po osmé jsem napařil jednu mrkev na tenká kolečka, 3 cherry rajčátka a něco nakrájeného salátu, všeho dohromady 200 g
To by mohlo pro dnešek stačit. Zítra něco podobného, 300 g, taky jednou denně a dál jen destilka.
Atd. podle istrukcí zde v tomto vlákně.

Když si pročítám své poznámky z předchozích dvou sedmiček, tak jsem to pěkně voral (první den oříšky, třetí den už alkohol, pak vajíčka, chleba...). Ale bylo to spíše způsobeno informačním zmatkem.
Vlčí žravost se mi dostavila do týdne až dvou po ukončení půstové části, teď si na to dám majzla :!:
Takže vím co mám dělat a věřím, že to zvládnu. Jinak průběh této sedmy byl pohodovější než u těch předchozích.

Dneska jsem byl na preventivní prohlídce u zubařky a ptala se mně, jestli jsem nebyl na nějaké protišutrové očistě, neboť mi prý nemá co odstraňovat. Byl tam se mnou i můj 25 letý synek a tomu to čistila 10 minut. Takže nechci se nějak ukvapovat, ale možná za to vděčím půstům :ok:

Hučení v uších pořád beze změny :( , uvidím po návratovce (aspoň to je dobrá motivace to nepohnojit). Ale spíše tipuju, že tímto problémkem se bude zabývat až 21-ka.
Pokud tedy tuto návratovku zvládnu na jedničku (i toho vlčáka), asi prubnu rovnou 21. Totiž obojí (15+21) bych už v příznivé roční době nestihl a v nejhorším snad dám alespoň těch 15


Hodnocení: 0
pon 19.05.2014, 13:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Narazil jsem na pro mě novou informaci:
Může se údajně stát, že tělo z nějakého důvodu (třeba nevhodná voda atd.) nenajede na vnitřní výživu. Potom vlastně dochází k podvýživě.
Já si během tohoto půstu nemohu vzpomenout na nějakou acidotickou krizi (dost dobře nevím jaké jsou příznaky) ani na nějaký příliv energie, který prý nastává při přechodu.
Spíš to byl pozvolý pokles energie během půstu, sportování mi nešlo vůbec a i na procházkách jsem se spíše plížil a do kopce musel i dost odpočívat.
Dnes je druhý den návratovky a oproti startu jsem lehčí o sedm kilo. Energeticky jsem na tom stále mizerně i navzdory pečlivě požité potravě -zelenině - včera napařené tak akorát, dnes už jen lehce.

Ale počas půstu i teď piju pouze destilku. Je možné, že by mi tělo během půstu nenajelo na vnitřní výživu? Třeba kvůli nějakým danostem mého organizmu? U mně totiž nefunguje šanka (tři poctivé pokusy) ani samotížný klystýr (bez tlaku to do mě nenateče). Čili do jisté míry se mé tělo chová nestandardně a mám obavu, zdali nemám odepřenou i tu endogénní výživu?
Ještě dodám, že se mi v půstu snížil klidový tep z mých léta ustálených 60 na 51/min. Taky spánek byl jiný, zpravidla jsem se po druhé začal převalovat a po hodině jsem to vzdal a šel jsem si do obýváku tak na hoďku číst. Kolem čtvrté jsem byl zase schopen usnout a v šest se mi pak vstávalo dost těžce.

Takže jsem zmaten a předem dík za zkušené komenty


Hodnocení: 0
úte 20.05.2014, 09:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
No mě se například snížila i teplota.
A dnes mám normálně teplotu 36,2 (což může být i z jiných důvodu, než půst).
Tep se mi taky snižuje a při návratovkách šla energie taky pomalu nahoru. Pavel M. píše, že na půsty musí mít člověk dobrou fyzičku a stále se věnovat nějaké nenáročné aktivitě. Znám to, jakej je člověk lemra, ale pokud to není opravdu krize hrubého zrna, tak pohyb.
Takže zachovej paniku. ;-)

Já osobně mám pocit, že prostě tělo šetří, kde může. A pokud nemusí, tak nechá tep (nebo teplotu) klidně spadnout na nízké hodnoty.
Ale samozřejmě, že každý jsme jiný.

Jakou že to používáš vodu na půst (myslím tím, jak jí získáváš)?

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Naposledy upravil ANTONÍN dne úte 20.05.2014, 10:22, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
úte 20.05.2014, 10:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
A co se týče spánku, tak začínáš možná plnit jeden z parametrů breathariánů.
Protože pokud tělo nemusí regenerovat, tak není důvod aby spalo. :sun:
Kort, když teď jsou východy slunce tak brzo ráno a tak hezký.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
úte 20.05.2014, 10:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Na vodu jsem si pořídil destilátor. Ten "půstový" spánek beru jako takovou zvláštnost, až tak moc mi to neva, tep už vůbec ne.
Zvláštní je, že po první sedmičce mi zůstala trvalá (doufám, že ne) změna a tou je studená pravá ruka. Vždycky jsem byl spíš horkokrevný, nikdy předtím jsem to neměl. I teď jí mám ledovou, přitom levá je v poho. Myslím si, že až budu mít za sebou jednu nebo víc 21, tak takovéhle blbinky se srovnají.

Teď mně primárně zajímá, jestli se mi tělo vůbec přeplo do vnitřního režimu, neboť jsem zdechlý stejně jak poslední den půstu. Zatím čekám na hlad, ale pokud jsem nebyl v půstu ale na podvýživě, tak to bych asi měl dobrat do těch 300 g i bez hladu. Tak nevím...


Hodnocení: 0
úte 20.05.2014, 14:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: pát 24.08.2012, 15:18
Příspěvky: 12

Reputace: +6
Milan-D píše:
Na vodu jsem si pořídil destilátor. Ten "půstový" spánek beru jako takovou zvláštnost, až tak moc mi to neva, tep už vůbec ne.
Zvláštní je, že po první sedmičce mi zůstala trvalá (doufám, že ne) změna a tou je studená pravá ruka. Vždycky jsem byl spíš horkokrevný, nikdy předtím jsem to neměl. I teď jí mám ledovou, přitom levá je v poho. Myslím si, že až budu mít za sebou jednu nebo víc 21, tak takovéhle blbinky se srovnají.

Teď mně primárně zajímá, jestli se mi tělo vůbec přeplo do vnitřního režimu, neboť jsem zdechlý stejně jak poslední den půstu. Zatím čekám na hlad, ale pokud jsem nebyl v půstu ale na podvýživě, tak to bych asi měl dobrat do těch 300 g i bez hladu. Tak nevím...


Dle dr. Partykové:
"7. Lidský organismus po určité době řízeného hladovění přechází na vnitřní (endogenní) výživu. Tento přechod obvykle nastává mezi 6.-10. dnem hladovění." / str. 39, Hladovění pro zdraví/

Míním: pokud jsi nic nejedl a pouze pil d. vodu, nemohls být na "podvýživě". Dále - u poslední sedmy jsem první den jedl 0,3 l napařované zeleniny, zbylých šest dní 0,3 l syrové zeleniny/ovoce denně. Buď jedno, nebo druhé. Měl jsem častěji zeleninu.
A denně procházka, stále stejná, podle času jsem pozoroval úbytek/nárůst sil.

Držím palce. Imi


Hodnocení: 0
úte 20.05.2014, 17:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Dnes je třetí den návratovky, ráno 300g syrová mrkev, rajče, salát, celý den pak už jen destilka, šest hodin v autě.
Večer procházka. Váha stále padá, energie mizivá a dost mně překvapuje, až zneklidňuje, že vůbec nemám hlad. Vypadám jak z Buchenwaldu a začínám mít obavy jak to bude dál. Kdybych se řídil jenom hladem, tak ani ráno bych tu zeleninu nemusel jíst.
Ale už fakt potřebuju nějakou energii. Zítra ráno dám zase tu hrst a když to do večera nenaskočí, tak asi do sebe zkusím naládovat nějaké ovoce i když tím překročím 300 g limit.
Začínám mít obavu, jestli se nedostávám na půdu anorexie, když furt nemám hlad a hubnu.
Je to normální, anebo se děje něco špatně?


+Pega Hodnocení: +1
stř 21.05.2014, 21:47
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Anorexie se liší od breathariánství jen psychikou. Psychika anorektika je (především pod vlivem programování okolím) přesvědčená, že bez jídla bude hubnout případně až k smrti. Breatharián ví že jeho tělo bude mít vždy dost energie i bez jídla. Tělo se tvaruje podle naší představy jakou o sobě máme ve svém podvědomí. Když je člověk přesvědčený že bez jídla při půstu bude hubnout a ztrácet energii, tak se tomu tak skutečně stane. Toho přesvědčení se těžko zbavuje po letech programování představ okolím.


Hodnocení: 0
stř 21.05.2014, 22:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Ahoj mne po 21 vaha stale padala a ustalila sa az nejaky 4 den navratovky takze bud v klude. Takze priberat som zacal asi tak az 5-6 den. Hlavne bud v pohode a nevysiluj sa obavami a strachom. To tiez robi svoje a hodne to vycerpava.

Neviem aky si telesny typ? Skor vytiahnuty chudy, alebo zavality s nabehom priberat? Podla toho ako pises, ze si bol skor horkokrvny, tam bude i dost zlce. (ajurveda) Ako si na tom s vyprazdnovanim?

Pripadne si skus navratovku spestrit niecim stavnatejsim co podpori travenie:
polievky z nakliceneho obilia (do cca 0,5l destilovanej vody, 1 stredny zemiak (brambor), 1 cibula, 1 mrkva, bobkovy list (kto zvladne aj cierne korenie 2-3 gulicky), 3 strucky cesnaku povarit do makka a potom nakoniec naklicene obilie (tak 2-3cm klicek) do jednej dlane povarit 5min aby zmaklo (vid Malachov). Ked nemas po ruke naklicene obilie tak bez neho. Taky zeleninovy vyvar na zahriatie a rozbeh travenia. Potom nechat polievku odstat 15 min. Samozrejme BEZ SOLI!!!) Jest pomaly, dobre prezuvat a zmiesat jedlo so slinami.

Pripadne ak si typ vietor (chudy, vytiahnuty, rychly), tak si skus dat 2dl (nie viac) zakysanky, pomaly a dobre premiesat slinami. A potom s odstupom 3 hod pokracovat v normalnej zeleninovej navratovke.

Neriad sa striktne podla navodu, pocuvaj svoje telo. (mala zmena aby si to niekto nevysvetlil po svojom a prezral sa na ARO) Jasne, ze dodrziavat pravidla v bezpecnych medziach, ale nebranit sa skusit si to usit trochu na mieru, tu popustit, tu pritiahnut rozumieme sa vsak? ;))


+ANTONÍN Hodnocení: +1
čtv 22.05.2014, 11:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
A na tu energiu by som skusil nejake energetizujuce cvicenie napr. 5 tibetanov a skus dychove cvicenia. Paradox je, ze prave po cviceni budes mat viac energie, to vies kvantove zakony vitazia nad hrubym materializmom :)


Hodnocení: 0
čtv 22.05.2014, 11:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Jsem napůl žluč a hlen, 183 cm, váha letos lehce pod 80. (Před rokem a půl lehce pod 90). Teď jsem lehce nad 70 :(, mumie jak vyšitá.

Díky za rady, zejména za to uklidnění. Energie sice nenaskakuje, ale už vím, že u mně to tak asi bude v návratovkách bývat.
Jelikož jsem se odhodlal k ukázkové návratovce, zatím se nebudu pouštět na tenký led, do neděle to vydržím na 300 g ovozelu.

Rozhodilo mně to, že jsem byl psychicky připravený na vlčí hlad, ale vůbec ne na žádný hlad :)
Dnesk ráno jsem dělal tibeťany, ale bez znatelné změny. Na chvíli mně nabudila horká sprcha ukončena ledovou


+Pega Hodnocení: +1
čtv 22.05.2014, 13:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
u mna detto vlci hlad nikde ;) az 7-8 den som mal tendenciu sa prejedat. energia je fakt o cviceni, cvicenim som to vzdy ustal. ano striedava sprcha tepla (od hlavy dolu)/studena (od dola nahor) 3x robi zazraky.
Kde som s postami zacinal mal som 182/96, najnizsia vaha po 21 65kg, dnes pohodovych 82. Takze si v pohode neboj ;) Ale cvicenie nezatracuj, velmi to pomaha ked je pravidelne.
drzim palec!


Hodnocení: 0
čtv 22.05.2014, 13:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: pát 24.08.2012, 15:18
Příspěvky: 12

Reputace: +6
Milan-D píše:
J

Díky za rady, zejména za to uklidnění. Energie sice nenaskakuje, ale už vím, že u mně to tak asi bude v návratovkách bývat.
Jelikož jsem se odhodlal k ukázkové návratovce, zatím se nebudu pouštět na tenký led, do neděle to vydržím na 300 g ovozelu.

Rozhodilo mně to, že jsem byl psychicky připravený na vlčí hlad, ale vůbec ne na žádný hlad :)
Dnesk ráno jsem dělal tibeťany, ale bez znatelné změny. Na chvíli mně nabudila horká sprcha ukončena ledovou


No, tipuju, že ta návratovka se bude časem měnit, vyvíjet. Příště to může být jiné.
Osobně mám též spíše pomalý návrat sil, "podváhu", na 175 cm tak 63-66 kg, hlad veškerý žádný. Dost energie mi přišlo až po návratu, držel jsem dělenou stravu, pomalu přidával na množství. Vydrželo mi to tak měsíc a půl, pak byly vánoce, cukroví, sýr, chleba, víno .. Časem to sklouzlo zpět do normálu. Ale vím, že změna je možná, jen se tam udržet neumím, zatím tedy.
Tak si rozmysli, jak budeš jíst až bude síly habaděj. A ještě uvaž, zda-li by ti nevyhovovalo těch 300 gr rozdělit na dvě části, např. snídaně, oběd.
Drž se Imi


Hodnocení: 0
čtv 22.05.2014, 14:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
Dík Imi.
Bohužel, dneska šestý den návratovky a jde to pořád dolů, dneska jsem jen vyluxoval obývák a pak jsem musel hodinu odpočívat. Teď večer jsem se ještě vyplížil na procházku, ale byl jsem jak vrávorající mrtvola. Bez přehánění!

Mně z toho jednoznačně vychází, že návratovka podle PM u mně zkrátka nefunguje, anebo ještě nefunguje. Něco je úplně špatně, když po šesti dnech poctivé návratovky nevylezu po schodech do 1. patra bez meziodpočinku a s pocity na omdlení.
Buď je 300 g na den zkrátka málo, anebo ta zelenina nemá tu deklarovanou sílu (ale něco bylo ze skleníku, ne všechno z hypermarketu) anebo už nevím. Přitom žvýkám tak důkladně a dlouho jak to jenom jde.
S takovouhle není šance, že bych mohl dát tu plánovanou 15-tku včetně návratu.

3 dny se žaludek zastavuje, tak příště ho budu 3 dny takhle startovat, ale pak už bude asi potřeba zvedat porce a asi zkusit repertoár podle Partykové.

Ach jo, jdu si udělat ovesnou kaši s jabkama a rozinky, uvidím jestli se to zlepší


+Pega Hodnocení: +1
sob 24.05.2014, 17:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
vyzivova hodnota zeleniny z hyperkarketu je ovela nizsia ako z organickej zeleniny (BIO), niekde som cital ze az 1/5, cize je to len voda.

Mne tak isto cista zelenina nerobi dobre, mal som problem s vyprazdnovanim, hold uz ta zelenina z hypermarketov asi neni co byvala, podla PM to u mna nefunguje, polievka a zakysanka mi urobila velmi dobre (telo si ju vyslovene pytalo, strasnu neodolatelnu chut som mal na nu).

striedas to i s ovocim (banan, jablko)? skus to polievku co som ti pisal, pripadne ryzoto zeleninove (ryza, naparena mrkva, brokolica, hrasok a pod). a skus 2x denne tych 300g. Ak mozes skus biokvalitu, pripadne zeleninu ktora nedozrievala v kamione. Evidentne to neni dost tych 300g a asi ani tvoje telo neni energeticky tak srovnane. Pokracuj a chodievaj na prechadzky, cvic a nepanikar. ;)

Urob si mierne osladeny caj medom (mata pripadne zeleny).


Hodnocení: 0
ned 25.05.2014, 09:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 25.12.2013, 16:25
Příspěvky: 35

Reputace: +17
OK, experiment provedu v příští sedmičce až se dám dohromady a naberu těch devět kil zpátky do svalů.
Včera k večeři a i dnes ke snídani jsem si dal ovesnou kaši ve které bylo nakrájené jabko, banán, rozinky a přilizoval jsem k tomu med.
Určitě toho bylo přes 300 g, ale jelikož dneska už je sedmý den, tak plánuju ještě dalsí dvě jídla.

Toto mi funguje, konečně mám dost energie, dneska si konečně vyjedu na kole.

Tímto děkuji všem za rady. :fruit:


+ANTONÍN, +GreenApple, +Pega Hodnocení: +3
ned 25.05.2014, 10:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Mne vyhovovala zelenina (mrkva, brokolica, rajcina naparena na pare aby nestratila lesk) prve dva dni navratovky 1x denne, 3 den uz 2x denne rano zelenina poobede ovocie (banan jablko), medzitym som pil destilku (1hod pred jedlom asi 3dl) a bylinkove caje (mata, zeleny caj, rooibos) mierne osladene medom (fakt len na spicku lyzicky) medzi jedlami (nemiesat s jedlom) a ked bola velka chut tak 2dc zakysanky medzi jedlami, nemiesal som to. 4-7 den som striedal naparovanu zeleninu, ovocie, polievka z nakliceneho obilie (Malachov), ryzoto (varit samozrejme bez soli, pouzival som natural ryzu ale aj obycajnu). Vsetko v bezpecnych mnozstvach (1 hrst, cize maly tanier, cinska miska) max 2x denne. 7 den mi zacalo dost chutit a mal som chut sa prejedat, musel som si na to dat pozor. Telo sa zotavilo a chcelo to vsetko dobehnut. Tu treba mat velmi silnu volu a disciplinu. Oporucam pokracovat podla vzorca pocet_dni_postu=pocet_dni_navratovky.

Druhy tyzden som jedol horeuvedene 3x denne. Medzitym mi dobre robili bylinne caje, zakysanka.

3 tyzden som uz jedol lahke jedla podla chuti v bezpecnych mnozstvach(napr. na obede u mamy som si nalozil iba ryzu na maly tanier a podlial som si to trochou vypeku z peceneho kurata. Cize uzobaval som jedla z normalnej kuchyne bez masa, bez soli (osolene samozrejme uz boli, ale ja som sol nikdy nepouzival), min tuku, alebo som si nabral ryzu a k tomu salat, pripadne maly tanier polievky). 4 tyzden uz prakticky normalna kuchyna, ale podvedome som si uz vyberal lahsie jedla a mensie porcie. Pil som aj caje a kavu. Bezne asi 1l destilky, 1hod pred jedlom asi 3dl. Po jedle iba hlt na splachnutie jedla, viac nema vyznam sa prelievat. Telo po poste je ciste, a lahke jedlo bez soli nepotrebuje vela vody na travenie. Clovek sa aj menej poti.

Cely cas som pil a varil z destilovanej vody. Cize caje a kava z destilky. Pravidelne som cvicil a behaval.

Samozreme daval som si velky pozor na SOĽ, pri prvej 21 som to mierne spackal, a trochu som to 7 den nezvladom a zjedol som viac nez je treba a nejaky chleba, takze mi zacali brnet ruky a prsty, az taky krc, stracal som v prstoch citlivost a myslim, ze aj mierne opuchli. Dal som pre istotu 3dni o destilovane vode. Pekne to odznelo. A potom zasa ovozelo. A klasicky navrat. Ale to pozna asi kazdy postar :). Kazdy si casom najde to svoje v bezpecnych medziach. Drzim palec!


+ANTONÍN, +Cef, +Dave Hodnocení: +3
ned 25.05.2014, 11:32
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz