Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Lenuška píše:
Victorii Boutenko jsem nedávno taky četla. Též jsem dost tápala, a co si budu nalhávat, stále tápu. Zelené jsem jedla jako saláty, po přečtení knížky jsem to začala mixovat a taky bych už snad nemusela nic jiného... Ale lehce mne znepokojuje madam Osteoporóza, aby mi nezaklepala na hřbet. Gynekolog mne zběsile tlačí do substituce, já zběsile odmítám, ale podařilo se mu zasít malinké semínko strachu a pochybností. Rentgen už mi úbytek prokázal... Šlapu na kole takové krpály, že se sama musím obdivovat, na úbytek vápniku to asi nestačí. Upřednostňuji semínka s vápníkem, nejím moc mangoldu a špenátu- obsahují kys. šťavelovou- zabraňuje vstřebávání vápníku, apod. A moc to nezabralo. Uvidím, jak to bude pokračovat...
Lenuška, tak som si tú osteoporózu naštudovala u priateľa a jediného lekára u nás, ktorému dôverujem ako kapacite, ktorá sa naozaj vyzná vo fyziológii - MUDr. Igora Bukovského - v jeho knihe Miniencyklopédia prírodnej liečby píše, že ako úpravu pri výžive pri osteoporóze odporúča zvýšiť príjem tmavolistovej zeleniny a kapustovej zeleniny (brukvovité). Zvýšiť príjem potravín s veľkým obsahom biologicky dostupného vápnika (mandle, pomleté sezamové semeno - to robíš, vňate - pažítka, petržlen, žerucha, sušené slivky a marhule, morské riasy, púpavové listy - uvádzam také, čo pasujú do stravy vitariána - spomína ešte melasu a tofu).Odporúča čerstvé a mrazené bobuľové ovocie, lebo obsahuje antokyanidíny, ktoré spevňujú kolagén v kostnom tkanive. Často používať byliny a koreniny - šalvia, rozmarín, klinčeky, tymián, lebo obsahujú fytochemikálie, ktoré spomaľujú odvápňovanie kostí.
Pokiaľ ide o pohyb, spomína, že musí ísť o aktivitu silového charakteru, ak má podporiť hustotu kostí - teda cvičenie s váhami, proti odporu, napr. s činkami, gumenými expandermi, fit loptou, pilatesové cvičenia.
Zaujímavá mi pripadá (v súvilosti s našou stravou a B12 vit.) zmienka o potrebe kontroly homocysteínu (podporuje odvápňovanie kostí) - MUDr. Bukovský odporúča nechať si vyšetriť hladinu homocysteínu. Ak je zvýšená, užívať B vitamíny, ktoré obsahujú pyridoxín, kysleinu listovú a vitamín B12 a po 2 mesiacoch si dať hladinu znovu skontrolovať - ak bude stále zvýšená, budú podľa neho potrebné ďalšie zmeny a dôkladné v stravovaní.
(Ja verím, že toto naozaj môžu poriešiť green smoothies, ale musí ich byť dostatok, teda asi 1 liter denne a musia obsahovať viac ako 50 % listovej zeleniny a vňatí na celý objem použitých surovín.)
No, tak tento traktát by asi mohol ísť asi aj do vlákna o ochoreniach pod hlavičkou osteoporóza. Neviem, ak bude treba, Mirko to uprace ;-)


+Lenuška, +Panda Hodnocení: +2
čtv 19.04.2012, 07:54
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Reni, jméno dr. Bukovského jsem už zaslechla, možná je to ten, co doporučuje marhulové jádra na rakovinu - B17 tuším. K jeho radám: zajímavé, že většinu doporučovaných potravin poslední dobou přímo miluju. Když by ses podívala do příkladu mého jídelníčku, uvidíš z nich tak 90% . Jenže jím STRAŠNĚ málo! Každý mi to závidí, tady jsem skoro brethariánka :-) , ale nejsem si stoprocentně jistá, že u mne platí ono: tělo toho využije víc, když dostává málo... Jenže já nemám ráda pocit plného žaludku, a navíc to jídlo pak špatně a dlouho trávím, byť by bylo sebezdravější. To ostatně asi všichni, jen si na ten stav zvykli a považují ho za normální. Když někdy čtu, co do sebe dokážou nasoukat, a to píšou na fórum o zdravějším stravování...


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 08:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
S tými množstvami jedla chápem - tiež sa často čudujem, ako niekto vie zjesť naraz 2 kilá šalátu.
Ja vypijem denne cca 1 až 1, 4 litra smoothies a zjem pár kúskov ovozelu, trošku semiačok, orieškov a som spokojná. Tiež nemám rada pocit preplneného žalúdka.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 08:59
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Za ta léta stravování mimo hlavní proud jsem zažila plno hloupých lidí, kteří mne zrazovali bez argumentů, ale taky pár chytrých, kteří argumentovali docela smysluplně. Jenže já se prostě cítím takhle líp, na druhou stranu nechci riskovat zbytečné zhoršení, když to mohu řešit v rámci svého stravování, prostou změnou poměrů potravin, či přidáním-ubráním... nastuduji.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 09:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Lenuška, tak som našla, kde som videla výpoveď tej panej, čo mala osteoporózu a po green smoothies boli výsledky ok aj bez medicínskej liečby a suplementov.
Tu je jej video http://greensmoothiesblog.com/reversing ... naturally/
(vieš po anglicky? ak nie, tak ti stručne môžem opísať, o čom hovorí)


+Lenuška Hodnocení: +1
čtv 19.04.2012, 09:44
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
děkuji, Reni, skoukla jsem to, potvrzuje mi to můj pocit. Musím zahnat obavu z informací, které čtu o osteo např. i na Celostní medicíně, že jsou šťavelany na vstřebání vápníku nejhorší. Celostní medicínu už dávno úplně neberu, nevím, proč jsem se nechala tímto ovlivnit. Dík za podporu


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 09:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No, ja sa snažím zabojovať takto so svojou hypotyreózou (podstupujem na sebe green smoothies experiment :-) ).
Tiež sú tam výpovede, ako to zabralo...
Tak aj tebe držím palce.


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 09:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Lenuška píše:
děkuji, Reni, skoukla jsem to, potvrzuje mi to můj pocit. Musím zahnat obavu z informací, které čtu o osteo např. i na Celostní medicíně, že jsou šťavelany na vstřebání vápníku nejhorší. Celostní medicínu už dávno úplně neberu, nevím, proč jsem se nechala tímto ovlivnit. Dík za podporu
Do celostni mediciny jsem narval peknych par tisicovek nez jsem skoncil na transfuzi s anemii a naslednem chemu ponevadz uz bylo pozde.
Pak mi doslo .. jsou to tak akorat celostni podvodnici. Myslenku vykradli tusim z TCM, (ze je potreba pohlizet na telo jako na celek a duchovno vladne nad fyzicnem) ale to je tak asi vsechno.
O tom jejich podvodnem bzucaku napojenem na laptop radsi ani nemluvim:). Jak jsem mohl byt tak hloupy .. njn, "tonouci se stebla chyta" ..


+Panda Hodnocení: +1
čtv 19.04.2012, 21:22
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Po první návštěvě v jejich "institutu" jsem měla jasno. Takzvaně tě vyšetří a zaháčkují odhalením "chorob" které nikdo jiný než oni - za 10-15 návštěv možná vyléčí... Když pak čtu příspěvky lidí, kteří se nechávají oblbávat kontinuálně, a nechávají tam spousty peněz, je mi z toho smutno. Ale neintervenuji, musí si na to přijít sami. Bohužel, na tom je ten byznys založený...


Hodnocení: 0
čtv 19.04.2012, 21:36
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Aha takže něco jak i na Vitariánu občas čtu: "Našli mi tenhle dlouhý seznam parazitů...", takové ty ničím jiným nepotvrditelné metody. ("Máte na hlavě slona. Čáry máry fuk a už tam není, dostanu 1000kč děkuji pěkně".)


+Cef Hodnocení: +1
čtv 19.04.2012, 22:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Naprosto jsi to vystihl. Já to četla u Jardy, několik lidí si tam přizvukovalo, jak jsou šťastní, že jim na ty choroby někdo kápnul. Mně tenkrát našli i černý mor, opravdu, nekecám. Musela jsem jim připadat hodně blbá, promiň to slovo, jinak se to nedá říct. Tím to u mne Tomáš Alva Edison definitivně prohrál...-má oblíbená hláška z předrevolučního Semaforu. Některé věci byly tenkrát fajn, moc jich nebylo...


+Panda Hodnocení: +1
čtv 19.04.2012, 22:46
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jo, "Přidej se dřevo", Šimek a Cimrmanovci, klasiky klasik. :-)


+Karin, +Lenuška Hodnocení: +2
čtv 19.04.2012, 22:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Cef píše:
O tom jejich podvodnem bzucaku napojenem na laptop radsi ani nemluvim:). Jak jsem mohl byt tak hloupy .. njn, "tonouci se stebla chyta" ..



Vieš, o tomto hovorí veľmi pekne aj Victoria Boutenko. Píše, aká bola až sklamaná, keď jej jedna pani tvrdila, že zmenou stravy možno vyliečiť ochorenia. Pripadalo jej to príliš jednoduché...
Citujem z jej knihy 12 krokov k surovej strave:
" Za dva měsíce došlo k zázraku ! Vesmír přede mne postavil člověka, který
se živil syrovou stravou a bydlel v té době v Coloradu. Elizabeth - tak se ta
paní jmenovala - stála přede mnou jednoho dne ve frontě v bance, která
je pouze dva bloky od našeho domu. Když jsem se na ni podívala, rázem
jsem pochopila, co lidé míní, když říkají „zářivá pokožka“ ! Jako obvykle
jsem začala rozhovor tím, že jsem jí řekla, jak zdravě vypadá, a pak
jí položila otázku: „Domníváte se, že se cukrovka dá vyléčit přírodním
způsobem ?“
Široce se na mne usmála: „Samozřejmě !“ „Jak to, že jste si tak jistá ?“,
zeptala jsem se dychtivě. „Protože jsem si sama před čtyřiadvaceti lety
vyléčila čtvrtou fázi rakoviny tlustého střeva“, opáčila Elizabeth. „Ale
to není totéž jako cukrovka !“, namítla jsem. „Ale ano, je to totéž“,
opravila mě Elizabeth pevně. „Mohu vás pozvat na oběd, abychom
si mohly popovídat ?“, požádala jsem ji. „Děkuji, já nejím jídlo, které jíte
vy. Ale ráda vám na vaše otázky odpovím“, odvětila Elizabeth.
Posadily jsme se s Elizabeth před bankou a ona mi začala povídat o syrové
stravě. Nejprve jsem cítila zklamání. Hledala jsem nějaké serióznější
řešení. Byla jsem ochotna tvrdě pracovat a zaplatit jakoukoli částku
za nějakou zázračnou bylinu nebo léčbu. Syrová strava mi připadala
absurdní a příliš prostinká.
Slyšela jsem o ní už dřív, ale nebyla jsem tak
naivní, abych něčemu takovému věřila. A tak jsem se Elizabeth zeptala:
„Opravdu si myslíte, že člověk může přežít pouze na ovoci, zelenině,
ořeších a různých semínkách, jen tak, syrových ?“
Elizabeth mi odpověděla třemi nevyvratitelnými argumenty: za prvé -
zvířata nevaří; za druhé - sama se živím syrovou stravou už dvacet let
a vyléčila jsem si tak rakovinu tlustého střeva; za třetí - na tento svět
jsme nepřišli se sporákem uvázaným k pasu.
Její argumenty zdaleka nebyly vědecké, ale nenapadalo mě nic, čím bych
je mohla vyvrátit. Kromě toho na mě obrovský dojem dělal Elizabetin
mladistvý vzhled a také jsem zoufale chtěla, aby se celé naší rodině
ulevilo. Elizabeth mi půjčila knihu o syrové stravě a dala mi na sebe
telefonní číslo. Šla jsem domů a začala knihu číst."

Nuž, aké je to jednoduché a predsa, aké ťažké. Nie je jednoduché zostať len na surovej strave, pracovať sám na sebe, na strave, na mysli, na pohybe... A keďže ľudia nedokážu väčšinou zabojovať so svojou závislosťou, odstrániť svoje bloky a rozhýbať sa... tak nezostáva nič iné, ako stále vyhľadávať "obchodníkov s nádejou"...


+Erik, +Lenuška Hodnocení: +2
pát 20.04.2012, 15:49
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Ještě jednou zkráceně: dočítám 12 kroků. Nemám problém se syrovým ani zelenym, ale logistika vaázne. Nějak nemám v zásobě tolik listí, kolik bych potřebovala. Ale to se vše vytříbí, doufám...


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 21:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Lenuška, jasné, toto treba poriešiť. Našťastie, u nás je to trhovisko. No a čosi doplníme z voľnej prírody, dnes som mala v šaláte cesnak medvedí. Tak teraz rozvoniavam :-[ Veľmi mi chutia tieto listy cesnaku medvedieho, aj pažítku mám veľmi rada.


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 21:36
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Já měla medvědí česnek týden- dva nazpět. A pažitku miluju, zatím ji musím kupovat...


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 21:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
A všetky tie vňaťky sú úžasné. Veľmi mi chutí v green smoothies aj pridaná petržlenová vňaťka. Rada ju žujem aj len ako žuvačku :-)


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 21:45
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Asi zkusím dát na balkón něco listovozeleného. Koupila jsem minulý týden svazek japonské listové hořčice, byla to taky mňamka. Musím něco vymyslet...ta zahrada už by měla být, všechno tam oseju...


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 21:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Tá japonská horčica, to nepoznám - idem si to vygoogliť. Má to horčicovú chuť?


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 21:55
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Mizuna tuším


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 22:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Áno, našla som mizunu - http://osiva-semena.cz/mizuna/322-mizun ... -7-ks.html


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 22:05
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
To vypadá dobře, zkusím na balkóně v truhle /velký truhlík, nikoliv připravená rakev, až se mnou zelené švihne.../ :dance: mimochodem Mirku, skvělí smajlové... :clapping:


+Panda Hodnocení: +1
pát 20.04.2012, 22:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
:lol: :ok:


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 22:42
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Tak mne napadlo: škoda, že se nepohřbívá do země jen v rubáši, přijde mi to ekologičtější než spalování. To je asociace na tu truhlu... :-D :tired: sleep


Hodnocení: 0
pát 20.04.2012, 22:56
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Renátko, mixuješ do zelených smoothies i libeček? Je považovaný spíše za bylinku, a s bylinami se má opatrně. Také jsem se dočetla, že by se neměla používat k jídlu mrkvová nať. To je škoda, je někdy k nakousnutí... (:-) A odjakživa jím i listy z kedluben /kaleráb tuším/. Snad to není nic proti ničemu?


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 10:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Leni, zatiaľ som ho ešte nepoužila, ale prečo nie? Ale asi teda v menšom množstve. Ja dávam často petržlenovú vňať, listy z reďkovky, kalerábu, aj mrkvovú vňať som už dala. Však keď sa môže používať na vyprážanie, tak sa z nej azda neotrávim. Kde is čítala o jej škodlivých účinkoch?


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 11:06
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jestli to nesouvisí s tím, že horní část mrkve, která je vystavena světlu, zezelená, je hořká, nepoživatelná a myslím říkají i jedovatá. S natí by to mohlo být stejné. Také se mi zdá že někdo v souvislosti s tím vysvětloval, že tam je něco škodlivého. Proto asi se prodává sušená petrželová nať jako koření, ale mrkvová ne.


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 11:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Napríklad odvar z mrkvovej vňate sa používa na liečbu hemoroidov. Tak asi použitie mladej vňate do smoothie nebude škodlivé. Neviem.


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 12:02
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Renáta píše:
Leni, zatiaľ som ho ešte nepoužila, ale prečo nie? Ale asi teda v menšom množstve. Ja dávam často petržlenovú vňať, listy z reďkovky, kalerábu, aj mrkvovú vňať som už dala. Však keď sa môže používať na vyprážanie, tak sa z nej azda neotrávim. Kde is čítala o jej škodlivých účinkoch?

Vzpomínal to Jarda na Zdraví A-Z, na dotaz nějaké paní, která si také mixovala zelené smoothies. Nesouhlasím s ním v mnoha věcech, ale něco má "zmáknuté". Listy ředkviček bych taky ráda, jen se mi málokdy povede je ulovit v jedlém stavu. Ale dnes ráno se zadařilo !!! jeden velký "zelenáč" už mám v sobě...


Hodnocení: 0
sob 05.05.2012, 12:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No, to s tou mrkvovou vňaťou musíme vyskúmať ;-) Lebo mladučká vňať má úžasnú chuť, bolo by jej škoda :-)


+Panda Hodnocení: +1
sob 05.05.2012, 12:08
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz