Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 13:06

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Horečka
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Lidé si často neuvědomují, jak je nebezpečné srážet při nemoci horečku. Sahají po prášku na snížení teploty hned jak jim teplota trochu stoupne. Je to klasický přístup používaný v naší "moderní" civilizaci - jakmile se objeví nějaký negativní příznak, použijí se prostředky, které tento příznak potlačí. Přitom nikdo nepřemýšlí o tom, že ten příznak asi něco znamená, nehledá se čím je způsobený. Horečka je prostředek léčby, kterým organismus zvyšuje aktivitu imunitního systému a ztěžuje vetřelcům jejich podmínky tak, aby je mohl snáze zlikvidovat. Potlačením horečky se práce imunitního systému velmi ztěžuje či dokonce až znemožňuje. Čím víc horečku potlačujeme, tím se hůř a déle léčíme (a to nemluvím už o ztěžování jeho práce tím, když ho zatěžujeme ještě jídlem). Organismus pak musí používat všechny dostupné prostředky, např. že se snaží nemoc zapouzdřit - tj. přechozená nemoc, která se zákonitě projeví nějakými vážnými zdravotními problémy později. Jedním z příznaků potlačování horečky a přecházení nemocí je únavový syndrom, chronická únava.

Z dětství si pamatuji jak mě rodiče léčili vždy tak, že mi dali na polštář ručník, zachumlal jsem se pod silnou peřinu a potil jsem se až ze mě proudem lilo. Maminka mi jen nosila čaje abych měl dostatek tekutin. Obvykle jsem u toho usnul. Po pár hodinách pocení kleslo, cítil jsem se unavený, ale teplota byla mnohem nižší. Tak jsem se převlekl do suchého, obrátila se peřina, chvíli jsem si odpočinul (teplota začala zas pomalu stoupat) a šel jsem na další kolo. Pamatuji na ten nádherný pocit úlevy po 2 či 3 takových kolech, kdy se mi teplota velmi snížila a já se cítil mnohem lépe. Tímto způsobem léčby nemoc ustupovala docela rychle. I teď v dospělosti používám na horečky jedině vypocení (i když už jsem teď několik let nebyl nemocný) - večer zalehnu důkladně zachumlaný a ráno se probudím sice promočený skrz naskrz, ale cítím se jak znovuzrozený. Je to divné - ale lidé se dnes při nemoci neumí "pořádně vypotit". Neznají už tyto postupy, které vedou zaručeně k cíli a rychle pomáhají. Vidím např. že své děti při horečkách nechají běhat po bytě a jen jim cpou Paralen. Samozřejmě jsou pak dlouho a často nemocné a nikdy se dostatečně nevyléčí.

Zde je podrobný článek vysvětlující následky potláčení horečky:

http://lecivacesta.webnode.cz/news/feno ... i-horecky/


+Renáta, +lva Hodnocení: +2
ned 02.06.2013, 19:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Horečka

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Máme doma odskúšané pitie čerstvej jablčnej šťavy pri horúčke. Do pol hodinky klesne aj o 0,5 stupňa.


+Panda Hodnocení: +1
sob 08.06.2013, 22:11
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz