Breatharián.eu
http://breatharian.eu/forum/

Dýchací potíže
http://breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=56&t=263
Stránka 1 z 1

Autor:  mrak [ sob 30.03.2013, 11:10 ]
Předmět příspěvku:  Dýchací potíže

Chtěl bych poprosit o radu, co dělat v následující situaci.
Půsty jsou skvělá věc, ale ani s jejich pomocí se totiž zatím nedaří nemoc zvládnout. Je to už docela vážné.

Jde o chronický, mnohaletý (možná už 20ti letý) chronický zánět v plicích. Snižuje se kapacita plic, odnášejí to plicní sklípky, dotyčný má postupně problém to udýchat. Nepomohla ani změna stravy. Konkrétně šlo o přechod na rostlinnou stravu + občas ryby, před více jak 10ti lety. Zánět stále trvá.
Nepomohly zatím ani půsty (půstuje cca 2 roky). Pravidelné jedničky, něco trojek až osmiček, ani 1x16 dní. Na delší půst není síla. Od 16.dne už by patrně jenom ležel...
Nebere léky (kortikoidy vysadil před cca 3mi lety). Zatím není žádné zlepšení, stav se spíše horší. Hodně odhleňuje a má čím dál větší problémy už i s pohybem. Zatím sice může jakžtakž chodit, ale je docela problém udýchat to.

Kromě toho má i podváhu a málo minerálů (i následkem častých půstů s příliš krátkými přestávkami mezi nimi).
Není rozhodně žádný slaboch, ale i psychicky ho to stojí hodně sil.

Nemáte zkušenost s něčím podobným? Nevíte o někom, kdo se z něčeho takového dostal, případně jak?
Díky.

Autor:  Panda [ sob 30.03.2013, 12:06 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Ten zánět má lékařsky potvrzený? Podobným problémem s dýcháním se projevuje i problém se srdcem (nedostatečná činnost), chudokrevnost (nedostatek železa v krvi), zanesení žil (cholesterol, nedostatečný průtok krve) a voda v plicích (následek vysokého tlaku).

Přechod na rostlinnou stravu je dost široký pojem. Samotné vypuštění masa nemusí nic znamenat. Strava může být ještě víc nevyvážená a může tak naopak ještě víc uškodit - např. rafinované cukry odčerpávají vápník atd. Většího přínosu se dá dosáhnout kombinací syrové stravy (především syrová zelenina) s pestrou stravou, ve které se snažit minimalizovat největší jedy jako např. rafinovaný cukr, tepelnou úpravu o vysoké teplotě (smažení), lepek (raději celozrnné pečivo a raději žito než pšenice), a snažit se zvyšovat zastoupení syrové stravy.

Myslím že u něj nebude problém s účinností půstů, ale s celkovým životním stylem. Potřeboval by se hlavně posílit - duševně i fyzicky. Posílit jiné oblasti než jsou půsty. Nastudovat si důkladněji stravu, sledovat co na něj jak působí a dávat přednost takové stravě, která mu bude dodávat psychickou pohodu a životní energii. Potřebuje získat více energie a životního optimismu, jinak mu půsty nepomohou. Je důležitý i odpočinek, zábava, pohyb, slunce, cokoliv co mu přinese zlepšení psychiky a kdy se začne cítit silný a energický.

Tohle by rozhodně nemělo nastat, to ukazuje na špatnou cestu: "ale i psychicky ho to stojí hodně sil." Právě tu sílu potřebuje ze všeho nejvíc, aby vše fungovalo tak jak má. Nedostatek síly znamená vlastně nechuť do života, dotyčný jakoby ani nechce svůj stav změnit a podvědomě touží po ukončení - organismus se tomu přizpůsobuje a poslouchá podvědomí, pak je každá snaha marná a žádné zlepšení se dostavit ani nemůže. Lidský organismus není stroj ve kterém by fungovalo, že když uděláte tohle, tak se změní tohle. Je silně ovlivňovaný i dalšími vlivy, psychikou, energiemi. Je to komplex, který musí být sladěný po všech stránkách.

Autor:  mrak [ sob 30.03.2013, 13:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Díky za reakci. Doplnil bych pár informací.
Je to lékařsky potvrzené, je navíc už asi 20 let v invalidním důchodu. Ten stav se postupně horší.
Stravu má pořešenou docela dobře. Rostlinná strava plus ryby znamená v jeho případě makrobiotickou stravu (t.j. bez jednoduchých cukrů, tropického ovoce,atd.) a vařit makrobioticky, to on umí.

Ostatní orgány kromě plic jsou vcelku o.k. Tam ke zlepšení, k pročištění těla, během let došlo. Střevo je možná ještě trochu slabší, ale i tam nějaké zlepšení, pokud vím, nastalo. Problémem je ten, nehojící se, zánět v plicích. Pokud by to byla očista, neměla by se snižovat kapacita plic...

Tak, ta psychika má velký vliv, mohla by pomoci i nějaká forma terapie (jsou tam možná nějaké nevyřešené věci), možná i regresní (ale něco už v tomhle směru taky před lety zkoušel a výsledky nybyly, takže by to tentokrát chtělo někoho opravdu dobrého. bohužel o nikom takovém zatím nevím), ale jde mi o to, jestli opravdu přes půsty cesta nepovede.
Je to ale opravdu tak, že půst tady nepomůže?

To, že člověk nemůže tu více, tu méně dýchat, pohybovat se, mu na klidu nepřidá... Fyzicky posílit by to chtělo, no když máš problém dýchat... Je to takový trochu kruh.

Autor:  Petr [ sob 30.03.2013, 15:45 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Léčebný půst je 21 dnů. Pokud nemoc trvá desítky let tak pomohou jen 21 denní půsty, a není záruka že bude stačit jenom jeden. Tedy řešení není dieta ale půst podle kalendáře. Tady 8 nebo 16 dnů opravdu nestačí. Mezi půsty dle možností sportovat, i to je nezbytnou podmínkou léčby.

Autor:  mrak [ ned 31.03.2013, 09:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Petře, jestli tě chápu dobře, tak ty říkáš jednoznačně, že 21denní půst to vyléčí?
Mám na tebe přesto ale ještě dvě otázky. Je to totiž docela těžká situace a není už moc prostor pro nějaké chyby.

První: Znáš za ty roky spoustu půstařů... Můžeš to tedy podložit konkrétním příkladem, t.j. znáš někoho, kdo se půstem z něčeho srovnatelného dostal?
Tohle by totiž v tuhle chvíli docela dost pomohlo vědět. Hlavně psychicky.

Jak jsem se tu snažil vylíčit, kamarád je rád, že chodí a to i když zrovna nepůstuje. Čím víc se pohybuje, tím hůř se mu dýchá. O sportování tu vůbec není řeč. Momentální hmotnost má navíc nějakých 57 kg na 180 cm (t.j. před půstem), což není mnoho.

Takže je tu hned několik problémů, co se 21tky týče. První je nízká hmotnost, ale dejme tomu, že by ještě na těch 21 dní vystačila.
Horší je to s tím pohybem. Když se nemůžeš projít, rozhýbat krevní oběh a hlavně vydýchat ty “zplodiny”, co se při půstu vytvářejí, slábneš, slábnou ti nohy, není ti dobře... Takže, jak jsem psal, dokázal to dotáhnout na 16 dnů (za daných podmínek uctihodný výkon), ale podle jeho slov by zbytek půstu už jenom proležel.
Jediný možný pohyb, který mě napadá a který rozproudí trochu oběh, tu je masáž či automasáž, kterou si ale dělá.

Takže druhá otázka je tahle: Je možné absolvovat zbytek půstu (do 21 dní) v podstatě vleže?

Tak jestli bys k tomuhle mohl něco dodat. Nebo jestli tě cokoliv ještě napadne. Díky.

P.S. To, že ani po těch 16ti dnech nezaznamenal změnu k lepšímu (že se jeho stav horší) mě docela překvapilo.

Autor:  Petr [ ned 31.03.2013, 11:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Bohužel nikoho konkrétního neznám. Ovšem půst léčí jakýkoliv zánětlivý procesy a je z literatury známo že i plicní jako např. tuberkulózu.

57 kilo je dost málo a když se nehýbe, do 21 bych se hned nepouštěl. Léčebný procesy nastávají mezi 14 a 21 dnů. Je možný že při 16 ukončil v době kdy se rozjelo léčení. Tím že nedotáhneš nemoc jenom zhoršíš.

Taky myslím, že problém může být strava. Makrobiotika vyhovuje jen určitému procentu lidí, zbytek si jí ničí zdraví. Jsem spíš pro pestrou stravu s dostatkem ovoce a zeleniny, nevynechávající ani živočišný bílkoviny.

Asi víc neporadím. Neznám nikoho komu by se po 21 radikálně nezlepšil nebo nevyřešil nějaký zdravotní problém. Někteří o tom hovoří dokonce jako o znovuzrození. Ale je nezbytný kalendář, dotáhnout do 21 a ty případně opakovat.

Autor:  Petr [ ned 31.03.2013, 11:19 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

A ještě jedna věc. I když dáš 21 a vyléčíš nemoc, tak pokud nezměníš stravování, začne se ti pomalu vracet. Je důležité najít si i způsob stravování který danýmu člověku vyhovuje a dodává mu co si tělo žádá. Obecně není řešení dieta ale případné dostatečné pauzy mezi jídly.

Autor:  mrak [ ned 31.03.2013, 14:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

O.k. situace ale je jaká je a dobře to zatím nevypadá . Má za sebou 1,3,7,15. Na 21 to moc se silami není a jak mu je, jsem popsal... Vlastně by zvládal jenom pravidelně jedničky a jednou za čas 7. Jinak návratovky zvládá dobře.

Takže, pokud někdo přeci jenom znáte nějaký podobný případ, opravdu by hodně pomohlo, kdybyste ještě napsali.
To absolvováním půstu částečně vleže není ideální. Ale i tak, máte s tím někdo nějakou zkušenost?

Co se týče stravy. Ta je v pořádku, pokud tě to zajímá, tak se pokus na chvíli zapomenout na pojem makrobiotika. Většinou si stejně každý pod ním představuje něco jiného. Včetně samotných makrobiotiků.

Radši prostě vyjmenuju co vlastně jí. Můžeme tomu říkat třeba „Přirozená strava“.
Takže jí převážně: Zeleninu, obiloviny,luštěniny,ryby,semínka,ořechy... Část zeleniny je syrová , část je jako pickles. Nepoužívá polotovary, vaří z původních kvalitních surovin. Množství, poměr, obilovin a zeleniny si určuje sám, záleží i na ročním období... Potraviny jsou pokud možno lokální až po ty alespoň ze stejného podnebného pásma.

Nejsou tam mléčné výrobky, jednoduché cukry, věci z tropů, pečivo, knedlíky, t.j. moučné věci zaplácávající střeva, ale ani čokoláda, káva, alkohol, apod.
Maso je hlavně rybí , v dostatečném množství , záleží na fyzické aktivitě – můžeš třeba 3x týdně, pokud máš tu potřebu. Pokud si chceš dát nějakého vyspělejšího živočicha, tak si ho dáš. Ale proč? Koneckonců jsme na breathariánském fóru.

Můžeš samozřejmě i naše ovoce, ale záleží na množství. Jednoduše poznáš kolik sneseš a kolik už je pro tebe moc. Tělo reaguje na to, co jíš.

Není to nic neobyčejného, navíc strava je to chutná a to velmi. Co chtít víc? Jezení v klidu, dobré kousání a rozestupy mezi jídly, to je základ. Tolik k přirozené stravě.
V té stravě prostě problém nevidím. Je to zamotanější.


Makrobiotika, ta jde potom ještě dál, bere v úvahu energie potravin, jin/jang, snaží se o rovnováhu. Když to někdo umí, jeho tělo se chová podobně jako při kratších půstech a postupně se zbavuje nemocí.

Autor:  Petr [ ned 31.03.2013, 15:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Snad lze jen dodat, aby dotyčný vzal řešení svýho problému do vlastních rukou. Přeju mu ať nalezne řešení.

Autor:  ABCD [ ned 31.03.2013, 19:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

píšeš to tak jako by si to žil sám ...je dotyčný natolik silný aby se do tohoto fóra přihlásil sám a sám tedy vše konzultoval?
zdá se jako by dělal vše spávně ale nic mu nepomáhá...
k tomu cvičení ... je schopen sedět a cvičit alepson rukama nohama .. každý pohyb i když je minimální rozproudí krev ...nikdo po něm nechce výkony ale je třeba pohyb aby svaly neatrofovali a plíce je taky třeba cvičit pokud možno ve vyvětrané místnosti ...
tady je ale hlavně strašně důležité aby ten člověk chtěl sám a chtěl se uzdravit v příměru tak jak topící lapá po prvním nádechu
jinak při delším půstu se otvírají slepené plicní sklpky ..člověk to může vnímat jako ztížené dýchání nebo pálení a zadýcháva se

Autor:  mrak [ pon 01.04.2013, 09:42 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Ne, jde o kamaráda. Jestli se sem přihlásí a napíše... Uvidíme.
Momentálně mi přijde, že ztratil trochu důvěru, že se to dá půsty vyřešit. Půstuje totiž už cca 2 roky, půsty konzultoval s paní Partykovou, dostal se (i při své nízké hmotnosti) až na 16 dnů, jí dobře.. ale dýchá se mu přes to všechno hůř než před rokem. (vysazení kortikoidů?)

Příliš časté půsty, v období před rokem, to je asi jediná chyba, která mě napadá. Jak píšeš: „zdá se jako by dělal vše spávně ale nic mu nepomáhá...”.
Přitom to není tak, že by zkusil jednu věc a když se hned nedostaví výsledek, tak hned zkusil něco jiného…

Jinak ještě může chodit. Něco ujde, zadýchá se, pak si odpočine. Hodně i odhleňuje. (K tomu odhleňování ještě. Nezdá se, že by to byla probíhající očista a že by toho ubývalo. Vypadá to spíš jako, že se tam stále znovu něco nového tvoří.)
I v průběhu půstu se snaží chodit, dle možností, kratší vzdálenosti, dokud to jde. Během půstu mu totiž hodně slábnou nohy až zeslábnou úplně. Taky se to mění s tím dechem. Někdy se mu třeba i po půstu dýchalo chvíli líp (třeba i pár dní), což ho “nabudilo” a držel pak půsty častěji (v kratších intervalech) než by měl. Chtěl prostě, aby se mu dýchalo líp. To si myslím (ty časté půsty za sebou), že ho i oslabilo a taky ho to asi stálo dost minerálů. Tohle bylo někdy před rokem. Někdy v té době taky udělal těch 16 dní.
Myslím, že je z toho patrné, že chce a že bojuje.

Je hodně špatný, že stále není vidět-cítit zlepšení, ale naopak, že se cítí výrazně fyzicky hůř. To prostě člověku nepřidá.

Když to shrnu, tak teď to vypadá tak, že aby ucítil (možná) změnu k lepšímu, měl by udělat třítýdenní půst. Na třitýdenní půst ale podle mě taky teď nemá sílu.
Jaké jsou tedy možnosti…

1.Pokračovat v pravidelných jedničkách a jednou za cca 3 měsíce udělat týdenní půst. Na tohle totiž má sílu.

2.Nebo zkusit trochu přibrat, t.j. omezit půsty a tak cca za měsíc a půl zkusit znovu co nejdelší (t.j. alespoň přes dva týdny). Závěr třeba i v podstatě vleže s jakýmkoliv možným pohybem?

3. Nějaké jiné řešení.

Není to jednoduchá situace. To že jsou lidi, kteří si půstem vyléčili tuberkulózu, to je dobrá poznámka.
Jsou dokonce i lidé, kteří si vyléčili tuberkulózu jídlem…
No, je to zvláštní.

Autor:  Panda [ pon 01.04.2013, 10:01 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Rozhodně by se měl přihlásit a psát sem (jestli to tedy opravdu nejsi Ty - předpokládám že by k maskování nebyl důvod). Takhle přes ruku se velmi těžko radí. I když myslíš že ho dobře znáš, nemůžeš dostatečně popsat jeho fyzický a hlavně psychický stav. Neexistují jednoznačné jednoduché návody, nedá se jednoduše poradit např. ať dá 21, když se neznají všechny chyby které dělá. Např. se diskusemi může přijít na nějaký zádrhel úplně mimo, o kterém ani nevěděl.

Autor:  ABCD [ pon 01.04.2013, 10:22 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

kolik je tomu dotyčnému let ?
dýchací potíže jsou získané ze zaměstnání ?
nebo po nějaké nedoléčené nemoci?
nebo zda trpí stejným problémem někdo v rodině?
kouřil někdy?
nějaké info které předcházelo nemoci ...situace v rodině atd.

obecně plíce - komunikace, kontakt, svoboda ..vyjádření svého já

Autor:  lva [ pon 01.04.2013, 11:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Zdravím z Karviné a přeju pohodový den. Mraku, četla jsem Vaše - Tvoje (?) příspěvky a moc ráda bych pomohla nějakou radou ohledně špatného dýchání. Kdysi dávno - téměř před dvaceti lety nám vážně onemocněl náš syn - měl obrovské problémy s dýcháním. Věčně byl napojený na přístroje, doktoři si s ním nevěděli rady a bylo nám sdělo, že při sebemenším nachlazení se bude dusit, že bude muset být napojený na přístroje. Nemohla jsem se dívat na to jak trpí a to mě přivedlo k alternativní léčbě. Existuje velké množství metod, důležitá je však víra a aby bylo vše v rovnováze, je třeba aby fyzická očista šla ruku v ruce s tou psychickou. Obecně vzato, člověk mívá problémy s dýcháním když NEMŮŽE NĚCO ROZDÝCHAT. A to potom nepomůže ani jednadvacítka.
Já pomáhám lidem tím způsobem, že jim podle data narození řeknu co je jejich životní cílový záměr, co mají pochopit, co se mají naučit, a hlavně k čemu mají vlohy, na čem třeba zapracovat, jakého nadání je třeba využít. Vše je jen energie a když člověk VÍ, tak se mu hned žije líp, nic ho hned tak nezaskočí. Nabízím tedy svou pomoc - stačí poslat soukromou zprávu, napsat datum narození a křestní jméno.

Autor:  mrak [ pon 01.04.2013, 12:34 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Díky všem!

Pando, já mu to ale říkal už někdy, možná i víc jak před rokem, ať sem napíše... Bylo by to, jak píšeš, lepší.

ABCD, to si asi bude muset zodpovědět sám. Kdyby bylo ale nejhůř :-), tak na něco, t.j. na to, co vím, ti odpovím za něho.

Ahoj Ivo, tahle nabídka je super. Předám hned dál. No a normálně mi tykej. Budu si to považovat. :-)

Autor:  Jiří [ úte 02.04.2013, 17:39 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Děkuji za vaše rady.(Petrovi,ABCD,Panda,Iva i mrak).O těchto stránkách jsem nevěděl,přihlašuji se dodatečně na vaše doporučení.Mám problém s tím zánětem plic,co jste již řešili 30.3.Problémy jsou asi 18let.Asi 15let se proto snažím velmi dobře stravovat(vegetariánství,makrobiotika atd)Nikdy jsem nekouřil a nikdo v rodině nic podobné neměl.Při prvních hladovkách 7,8,9denních bylo po ukončení vždy zlepšení,ale jen pár dnů a pak se silná dušnost vždy vrátila.Delší velmi těžko zvládám.Dušnost je vlivem velmi silného zahlenění někdy tak velká,že těžko přejdu z pokoje do pokoje i při normální stravě.Při hladovkách se to ještě stupňuje.Přes to všechno to byla jediná věc,která mi aspoň trochu pomohla a proto tomu věřím.Ale 21,je pro mě utopie.Mám55/175 a tak při delší hl.mám okolo 45Kg,což si myslím je dost málo a navíc mě zmizely téměř všechny minerály a vitamíny z těla(po vyšetření).Buď jsem dělal hl.příliš často (jednou za 6týdnů 8-9denní hladovka)nebo nevím.Je to moc často?Budu moc rád,za každou vaši radu.Děkuji
Petře,odkud víš že makrobiotika je nevhodná pro krevní skupiny 0???Jsem totiž nulka taky...

Autor:  ABCD [ úte 02.04.2013, 19:12 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

odpovím za petra kniha https://knihy.abz.cz/prodej/vyziva-podl ... ckych-typu ... nebo u jiných prodejců to možná bude levnějš ;-)

v současné době velmi otevřená kniha o stravování ...autorka doktorka dietoložka byla nejprve vegetariánka a následně pak i makrobiotička a zjistila že na tom neprospívá, to samé zjistila u svých klientů a pacientů ... takže jí došlo že je někde nějaký zádrhel a začala se pídit...

vzhledem k tomu že si skutečně ultralajt tak bych šla pravidelně jeden den v týdnu a na konci měsíce trojku a správný návrat a pak týden volno ..prostě kalendář kde opakuješ první měsic dokola to alespon 2 měsíce a podle toho jak to bude reagovat tak se popojede dál ...vyloučit vše co tvoří hleny mléko, mléčné výrobky, škroboviny zminimalizovat ...jíst vyváženě s vyjímkou výše uvedeného
voda destilka...nebo tomu podobná
pohybu co můžeš i kdyby to mělo být v leže ve vyvětrané místnosti ...

dál dotaz zvládl by si jaterní očistu..a nebo klystýr?

Autor:  Petr [ úte 02.04.2013, 19:49 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Ábíčko odpověděla za mně :-) , je to tak. Kniha je dobrá a je to i všeobecně známý že krevní skupina nula nesnáší cukry a škroby ve větší míře a vůbec ne mléčné výrobky - jsou to masožravci.

Myslel jsem si že jsi 0. Mám stejnou skupinu a veškeré mé pokusy o vegetariánství nebo vitariánství končili neúspěšně, moje tělo cukry nesnáší ale zato bezproblémově tráví maso a tuky a ty nemůžu vynechat nebo příliš omezit. Může se to zdát nedostatečně vyspělý nebo oduševnělý se tak stravovat, ale zdraví je mi přednější. A hlavně není pravda že by taková strava pro naší krevní skupinu představovala nějak zásadní zanášení těla. To se prokáže na půstech a tady nemám větší problém je držet než třeba vitariáni. Příjde mi spíš že naopak. Ono s tím zanášením těla a čistotou potravin je to trochu jinak než se obvykle soudí.

Měl jsem taky zánět dýchacích cest - ovšem horních a ne plic. Půsty jsem to vyléčil ale dokonce i po 21 půstu se mi problémy vracely pokud jsem jedl příliš cukrů, škrobů nebo mléko.

Další věc - týdenní půsty. Připomínáš mi jeden případ z knihy Malachov - Hladovění. V rusku na půstovní klinice prý taky měli případ člověka co pravidelně držel 7 denní půsty a měl neskutečně rozhašené zdraví a spoustu nemocí. Vyléčil to půsty v délce 21.

Sedmička takhle pokročilou nemoc leda tak vytáhne ven ale nestačí doléčit - po půstu jsi na tom hůř než před. To se děje až mezi 14 - 21 dnem. Protože na to fyzicky nemáš, řiď se tím co píše ABCD, jen začátek kalendáře a pohyb dle možností. Až po čase se dej do delších který dotáhni na jednadvacítky.

Víc už asi opravdu neporadím, přeju nalezení řešení tvého problému. ;-)

Autor:  Jiří [ stř 03.04.2013, 13:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

ABCD,mohla by jsi mi prosím napsat přesný název té knihy o stravování?Rád bych si ji přečetl,ikdyž jich mám spoustu,tuhle asi ne.
Klystýry si dělám běžně.To snad při půstech dělá většina lidí ne?Alespoň Partyková a spousta ostatních např.Malachov je upřednostňují.A tou jarní očistou myslíš tu co popisuje Partyková ve své knize?
Budu se řídit tím kalendářem.Postupně si přidávat až dosáhnu vícedenních půstů.

Co se týče stravy Petře,ty mléčné výrobky nepoužívám,ale možná těch škrobů je více než by mělo.Za to maso nekonzumuji absolutně vůbec.Já o těch krevních skupinách nikdy moc neuvažoval.Spíše jsem vždy upřednostnil vegetariánství a makrobiotiku.

Každopádně zatím díky za rady.

Autor:  ABCD [ stř 03.04.2013, 13:13 ]
Předmět příspěvku:  Re: Dýchací potíže.

Kniha: Výživa podle metabolických typů
Autor: Gittleman, Ann Louise

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/