Breatharián.eu
http://breatharian.eu/forum/

Diabetes mellitus
http://breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=56&t=184
Stránka 1 z 1

Autor:  Renáta [ pon 13.08.2012, 17:51 ]
Předmět příspěvku:  Diabetes mellitus

Liečba diabetu surovou stravou za 30 dní - experiment podstúpilo 6 ľudí - 5 z nich mohlo úplne vysadiť lieky, siesty (chlapec s cukrovkou 1. typu znížil inzulín na zlomok toho, co uzíval predtým).
https://www.youtube.com/watch?v=2pjkC71exKU
(admin: zde české titulky https://www.ulozto.cz/hledej?q=diabetes+30 )

Autor:  Panda [ úte 12.06.2018, 08:50 ]
Předmět příspěvku:  Re: Diabetes mellitus

Vzhledem k tomu, že žena byla diagnostikována na diabetes 2. typu (tj. cukrovka z nevhodné životosprávy, a já díky zanedbání životosprávy také začal opět mít problémy s hypoglykemií a zřejmě i lehkou cukrovkou), tak jsem se seznámil podrobněji s problematikou cukrovky. Objevuje se názor, že diabetik nesmí držet půst. Je to jen pověra vzniklá z toho, že diabetik může upadnout do hypoglykemie, když se nenají. Naopak se cukrovka 2. typu dá půstem dobře léčit (a zřejmě i 1. typu zmírnit - jak ukazuje video od Renáty). Tedy - diabetik může držet půst nebo syrovou stravu běžně jako kdokoliv jiný. Problematický může být pouze přechod na půst 1. den, kdy si diabetik musí pohlídat, aby se nedostal do hypoglykemie - to znamená poslední jídlo nízkosacharidové (nejlépe syrová zelenina) a vysadit prášky a inzulín. A více se sledovat - pokud se dostává do hypoglykemie, tak to vykompenzovat malým množstvím cukru. Těžší cukrovkář se může sledovat měřením i během půstu a zřejmě by neměl být problém případné velké výkyvy kompenzovat buď cukrem nebo naopak malou dávkou inzulinu, ale předpokládám že hladina glukózy by se měla během půstu brzy srovnat.

... takže mě teď čeká těžký úkol, přesvědčit ženu k půstům. :-D Ale jak víme, nikoho se nedá nutit. Je-li to její životní úkol, trpět na nemoci, nelze ji tlačit k jiné cestě.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/