Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 22:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Paraziti
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Je všeobecně rozšířený názor, že za naše zdravotní problémy mohou toxiny ze stravy. A to i přesto, že už před 150 lety objevil Paster, že příčinami nemocí jsou paraziti.

Pod pojmem parazit si lidé představují tasemnice, roupy či jiné velké červy. Ale paraziti jsou všechny živé organismy, které se na nás přiživují, a to i ty okem neviditelné - bakterie, viry, plísně. Paraziti jsou mnohem větší problém, než si lidé běžně připouštějí. Každý jich máme v sobě kvanta a záleží na stavu našeho organismu (na stavu imunitního systému), zda je udrží pod kontrolou, zda nám ještě nezpůsobí problémy. Činnost organismu je řízena naší psychikou a proto jsou i nemoci odrazem stavu naší psychiky. Nejčastější příčinou nemocí je stres, který vypíná funkci imunitního systému a tím dojde k přemnožení parazitů.

Projevy, které můžeme vysledovat a které poukazují na činnost parazitů a ne na toxikaci z potravin:

1) Jíme-li "čisté zdravé potraviny", jako je např. ekologické ovoce, náš zdravotní stav se nemusí zlepšovat, ale naopak se může i nadále zhoršovat.
a) Při toxikaci z potravin bychom se čistou netoxickou stravou pročišťovali.
b) Paraziti se živí cukry z ovoce, díky tomu se přemnožují a zdravotní problémy se zhoršují.

2) Opakujeme-li velmi krátké půsty (např. vynecháváme snídani), kdy cítíme že se uvolňují toxiny (pocity zápachu a nechuti nebo odhleňování), měli bychom se takto postupně zbavit toxických nánosů z těla. Ale ne, detoxikační příznaky jsou každý den stále stejně silné, nic se nezlepšuje.
a) Při toxikaci z potravin bychom se postupně pročistili.
b) Paraziti během krátké absence jídla přežiji (případně se i zakuklí) a detoxikační příznaky to jsou jejich odpadní výměšky které zvýšeně produkují v době hladovění.

3) Pokud dva lidé žijí přibližně ve stejných životních podmínkách a jedí přibližně stejnou stravu, měli by mít podobné zdravotní problémy. Ale jak můžeme pozorovat, mezi stavem lidí jsou obrovské rozdíly a dokonce člověk živící se silně nezdravě může být mnohem zdravější než ten kdo se živí jen zdravou stravou.
a) Při potravinové toxikaci by lidé dostávali stejné dávky toxinů a jejich zdravotní stavy by byly podobné.
b) Stav parazitů v těle závisí na mnoha různých faktorech, především na psychice člověka. Kdo má slabší psychiku, má oslabený imunitní systém a pouští si do těla více parazitů a více druhů. Konkrétní projevy nemocí pak závisí na složení parazitů, které chytneme. Díky rozdílným parazitům v těle se naše zdravotní stavy velmi liší. Složení stravy hraje při tom jen malou roli.

Pokud přestaneme jíst, pocítíme v první řadě hlad. Všimněte si, že každý mluví o jiném místě kde cítí hlad - někdo ve střevech, někdo v žaludku. Hlad totiž není projevem organismu (projev při nedostatku energie), ale projevem parazitů (střevní bakterie). Střevní paraziti při hladovění dráždí svými výměšky střevní a žaludeční stěny, což cítíme jako nepříjemný pocit, který označujeme jako "hlad". Pokud nejíme delší dobu, hlad po pár dnech mizí, střevní paraziti umírají.

Nejíme-li delší dobu, objevují se příznaky detoxikace - zápach z úst, nepříjemný pocit v těle způsobený otravou toxiny. Opět můžeme pozorovat, že ani opakovanými půsty se tyto projevy nezlepšují, protože jsme se nezbavili nánosů toxinů z těla, ale zbavujeme se parazitů, kteří se v době jídla vždy opět obnoví. Detoxikační příznaky jsou ve skutečnosti projevy výměšků hladovějících parazitů. Teprve až po delší době půstu se tyto příznaky zmírňují a mizí, protože některé typy parazitů umírají, některé se zakuklí.

Paraziti mají vliv i na to, jak snadno zvládáme půstovat. Obvykle lidé se silnou osobností, kteří jsou uzavřeni proti vlivu z vnějšího okolí, si nepouštějí do těla mnoho parazitů a proto se těmto lidem snáze drží půsty. Slabší povahy jsou náchylnější a otevřenější a mohou mít nadbytek parazitů. U někoho se mohou projevit silné detoxikační příznaky (jako např. zápach z úst) už po pár hodinách hladovění. A tím může být hladovění nebezpečné - bez potravy neumíráme na nedostatek energie a živin, ale na otravu toxiny, které produkují paraziti v nás. Proto je potřeba půstovat opatrně a pokud jsou detoxikační příznaky příliš silné, je potřeba půst přerušit nebo zmírnit příznaky pomocnými prostředky.

Z toho by se mohlo zdát, že nebude fungovat léčba "zdravou stravou". Jistým způsobem funguje. Pokud běžně jíme hamburgery a přejdeme na syrovou zeleninu, náš organismus se může vyléčit. Ne však kvůli zdravosti zeleniny, ale protože změníme složení stravy, kterou se živí konkrétní paraziti v nás a ti nejsou na nový typ stravy uzpůsobení. Proto pokud změníme stravu, začneme se cítit mnohem lépe a zdravěji, ale po čase se náš stav může vrátit opět do původního stavu, pokud se s přechodem nezměnila současně i naše psychika. To proto, že se paraziti vyměnili za jiné nebo se nové stravě přizpůsobili.

Paraziti v nás určují to, po jaké stravě toužíme, tím že vyměšují výměšky které náš organismus ovlivňují. Nejčastějším projevem je touha po sladkém, což je práce parazitů, kteří nás nutí dodávat jim stravu kterou mají nejraději. Násilná změna stravy (proti našim oblíbenostem) může zajistit vyhladovění parazitů, kterým se nová strava nelíbí. Proto funguje ozdravně nejen přechod z hamburgerů na syrovou zeleninu, ale např. i na syrové maso či jiné "zázračné diety", protože znamenají přechod na zásadně odlišnou stravu. Bohužel se zde už nemůžeme řídit intuicí, jist "co naše tělo žádá", protože tu stravu nežádá tělo, ale paraziti. Tělo by si spíše žádalo nejíst vůbec, protože jíme jen pro živení parazitů. Bez parazitů bychom si vystačili s naší vnitřní (pránickou) energií, kterou máme díky parazitům zablokovanou.

Kromě zásadní změny stravy je nejsilnějším prostředkem proti parazitům jejich vyhladovění. Opakované půsty v takové míře, co jen zvládáme. A když jíme, tak jíst co nejméně. Při takovém záměrném hladovění můžeme pozorovat, jak se náš zdravotní stav zlepšuje. Je to jediná spolehlivá cesta, zkrátka "šlápnout do toho a jíst co nejmíň". Záměrné hladovění je zpočátku těžké, ale postupně je čím dál snazší, protože se zbavujeme parazitů a to nám umožňuje jít v přísnosti a redukování stravy stále dál, třeba až zcela k pránické stravě.

Chceme-li snižovat množství jídla, raději kumulovat jídlo do krátkých časů s dlouhými přestávkami než rozmělnit na více částí. Dodáváme-li jídlo postupně po malých dávkách, spotřebují ho paraziti a tak nakonec živíme parazity, ale sami strádáme. Jíme-li jídlo ve větších dávkách s delšími prodlevami, paraziti během prodlev umírají nebo se zakuklí, pro nás tím zůstane větší podíl a paraziti se během kratší doby jídla nestačí tolik namnožit. Přínosem je i kořenění jídla. Paraziti koření neradi a tak nám jídlo kradou jen s ostychem, nebo se až stahují.


Hodnocení: 0
stř 17.06.2015, 12:42
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Paraziti
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
O parazitech mám toho také hodně nastudováno a nezůstala jsem jen u teorie. Neustále na sobě něco testuji a zároveň pozoruji co to se mnou dělá. Určitě existuje mnoho způsobů jak na ty inteligentní potvůrky vyzrát.. Se zájmem jsem si přečetla Tvou úvahu, Mirku, obzvlášť mě zaujal Tvůj postřeh, že stačí změnit složení přijímané stravy, abychom počet parazitů snížili. Vyhladovění parazitů je určitě to nejdůležitější a já mám tu zkušenost, že pokud zároveň provádím pravidelně očistu jater a samozřejmě taky střev, tak už po několika dnech cítím obrovský nárust energie. Vždy si říkám, že je to až neskutečné kolik energie mi dokázaly parazité sebrat.


Hodnocení: 0
stř 17.06.2015, 19:13
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Paraziti
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Něco málo o tom, jak to s těmi parazity vlastně je - video s názvem "Paraziti v nás".
https://www.youtube.com/watch?v=Kp_FPRrtCK0


+Panda Hodnocení: +1
pon 22.06.2015, 11:11
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Paraziti

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Díky, Ivo. Shlédla jsem pečlivě. Myslím, že jestli jsem měla nějakou chuť k jídlu, přešla mě..

Vyčistit tělo a nekrmit parazity. Já ale nejsem perfektní, nejsem schopná žít naplno anti-parazitový život. Třeba z nějakého důvodu jsem věděla, že jíst rýžové nudle není to nejlepší. Ale já je mám tolik ráda. Teď navíc vím, že vypadají jako tasemnice, díky..

Otázka je, co tedy prakticky s nimi. Mám podezření, že tento problém se mě v současné době velmi týká..


Hodnocení: 0
pon 22.06.2015, 11:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Paraziti

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
K tématu je např. tohle, ale to mi řekl google:

Smíchejte ve stejném poměru nať pelyňku pravého, lékořice, zeměžluč, saturejku, kopřivu, vratič a vyloupané dýňová jádra. Asi patnáct jadérek rozdrťte a nechte ve vodě povařit. Přidejte polévkovou lžíci ostatní směsi, chvíli povařte, odstavte, nechte pět minut louhovat a pak nápoj sceďte. Polovinu neslazeného čaje vypijte večer před spaním, polovinu ráno nalačno. Snídejte až půl hodiny poté.


Hodnocení: 0
pon 22.06.2015, 12:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Paraziti

Registrován: stř 08.02.2012, 09:34
Příspěvky: 162

Reputace: +38
Taisha Tauma doporučuje mimo jiné také tenhle čaj:

1 díl hulevníku, 1 díl heřmánku, 1 díl vratiče, smícháním vytvořit směs. Na 2 polévkové lžice směsi nalejeme 500ml vroucí vody a necháme přes noc louhovat v termosce! Přecedíme a pijeme 2x denně na lačno, sklenku čaje, po dobu 5 dní.


A do jídla používat asafoetidu.


Ona má ale také Oberon, ten přístroj. A já jí docela věřím, že kdyby s tím neměla dobré výsledky, tak by ho neupoužívala. Napadlo mě alespoň jednou za život takovou diagnozu vyzkoušet, anebo si zajít na hydrocolon, či obojí..


Hodnocení: 0
pon 22.06.2015, 12:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz