Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 06:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Roztroušená skleróza

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Zdravím... Mám dotaz, jestli nekomu z vas nejsou zname souvislosti ohledne priciny vzniku autoimunitniho onecmocneni roztrousene sklerozy, kdy zacne udajne imunitni system pomatene napadat sam sebe...

Vim , ze idealni by asi byl jeho restart min. 21 dennim pustem...

Ale neni to muj problem... Jde o dceru tatkoveho dobreho pritele...

Jsou vam zname jeste jine alternativni ucinne zpusoby lecby? Dekuji moc...


Hodnocení: 0
sob 07.05.2016, 11:00
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Kolik je te dceri?


Hodnocení: 0
sob 07.05.2016, 12:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Dcera je plnoleta... Ale bojím se , že přímo půst vzbudí moc velké pochybnosti... Já už jsem třeba načnutý a vím , že zatím jedině půst mi ukázal náznak toho , co hledám... Zatím devítidenní... ale protože je mi jasné, že kdybych tohle začal propagovat a navíc se rodiče dověděli , že něco takového mám v plánu , tak by to zvedlo na 99% vlnu odporu a možná i psychického vydírání , kterému nechci čelit... Tak si to nechávám pro sebe... Navíc ja sám z vlastní zkušenosti , dokud nemám aspon 21 nebo 40 to stejně jeste uplne potvrdit nemuzu... A bydlim ted s rodici a uz behem devitky si vsimla mamka , ze jsem bledy behem acidobazicke krize a myslela si , ze je to nedostatkem jidla... kdyby tak tusila, ze jsem se postil... radsi jsem pak rychle nastartoval... pokud Buh da , tak do konce pristiho roku pujdu na dva , tri mesice do pronajmu a tam uvidim, jak daleko me to pusti , nez bude kalna moč... navic tam budu mit klid i na navratovku a zadne pokuseni z jidla okolo...

Ale zpatky k akutnejsimu problemu... Sam jsem si tim jeste neprosel a kdyz to zacnu propagovat, tak nejen ze to muzou zavrhnout, ale pokud vyjde najevo, ze si tim chci projit , muze vzniknout odporova rodinna vlna, ktera mi v tom bude branit udelat aspon tu prvni 21cku nebo 40tku, abych pak v klidu mohl delat nenapadne trojky a cekat na dalsi...

Takze nemam odvahu tohle navrhnout...

Proto chci vedet kompromis... Radikalni zmena stravovani , cilena suplementace urcitych zivin... cokoliv... nevite?


Hodnocení: 0
sob 07.05.2016, 12:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
nasel jsem jednu variantu homocystein - http://www.karelerben.cz/homocystein-im ... utoimunita , ikdyz jestli to neni spis tlumeni nasledku, nez reseni priciny...

muze v tom byt i ta toxicita , či kyselost organismu, ktera znemoznuje imunitnimu systemu spravne fungovat? takze zasadotvorna strava a kontrola ph?vitaminy rady b , zinek, horcik , lecitin na homocystein?

Nebo tuto pricinu muze vyresit vazne jen pust?


Hodnocení: 0
sob 07.05.2016, 14:08
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Chapu ze chces pomoct, ale rekla bych ze moc tlacis na pilu. K tomu aby se chtel clovek uzdravit musi chtit sam, a to je to co tu postradam.
Pak je mozne radit individuelne kazdy k poruse dosel jinak


+ANTONÍN Hodnocení: +1
sob 07.05.2016, 14:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
A je mozne to zde aspon obecne vyjmenovat, seznam nejcastejsich pricin?... Nebo je to moc obsahle? Vy treba jak chapete vznik autoimunitni poruchy? Chyba v genech , dlouhodoba zatez imunitniho systemu a neschopnost odstranit nejake bakterie , ci viry , nedostatek nejakych zivin , anebo i nejaka projevena psychicka sebedestruktivni tendence?...


Hodnocení: 0
sob 07.05.2016, 14:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ABCD ma pravdu, ona musi chtit sama, nemuzes ji to vrazit jako pilulku, pac si uz treba konecne nasel co to zpusobuje:).
Jakym stylem zije ta Tva znama ?
Co stres (myslim dlouhodoby) v prostredi kde zije, nedela si sama na sebe prilisne naroky, ambice ?

Mozna ted kroutis hlavou, ze se ptam tak blbe, ale na 99,999% je to u teto nemoci dlouhodoby setrvaly stres (psychika):).
Ne obcasna depka uz neceho, ale trvajici stres, nebo tezky trauma (zazitek), pak az hledej neco v jidle:).


+ANTONÍN Hodnocení: +1
sob 07.05.2016, 14:49
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
To posledni je spravne, spatne nervy a proudeni lymfy, muze v tom hrat roli i alkohol

Pani neznam nemuzu tedy napsat udelej to a to
Pricin muze byt mnoho jak pise Cef psychika byva nejcastejsi pricinou


Hodnocení: 0
sob 07.05.2016, 14:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
No ja ji prave az tolik neznam, jen vim , ze muj tatka dela v praci s jejim tatkou a ten je z toho cely zniceny a ona mlada holka, ktera ma asi tak +- 22 , 23 let, vystudovana zdravotni sestra... a stane se ji tohle... nvm svou praci ma asi rada, protoze nechce, aby to o ni v nemocnici vedeli , aby ji neposlali hned na invalidni duchod nebo neco... ale muzete mit pravdu... problem je, ze se jim to bojim takhle primo rict,at zkusi pust nebo jejimu tatkovi... Pomysli si - Dcera nemocna, o pustu nic nevedi a mela by 21 dni hladovet? To se mu urcite nebude zdat... Tak jsem si jen rikal, jestli s tim nejde aspon castecne neco delat alternativne pomoci nejake cilene suplementace nebo tak...Jinak treba jestli budu mit za sebou v budoucnu 40ku a uz nebudu mit strach se o tom i s kymkoliv pobavit, aniz bych mel obavy , ze me od toho budou odrazovat a zrazovat a ja bych se nechal... tak to pak zkusim aspon navrhnout.. ale ted se bojim...


Hodnocení: 0
sob 07.05.2016, 15:11
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Rici zdravotni sestre ci doktorovi hladov a uzdrav se vyjmenuje tisic kontraindikaci. Jsou tak vzdelavani.
Ty pokud uz mas takovou tendenci zachranovat coz te po par delsich pustech taky zcela jiste prejde, muzes akorat udelat to, ze reknes ji nebo jejimu otci ze si slysel o lecebnem hladoveni a ze te to zaujalo treba viz. MUDr. Partykova a webech ktery se tomu venuji. Ostatni musis nechat byt, a to musis je tu naprosto na miste.
Ok?


+ANTONÍN, +Cef, +cervik1980 Hodnocení: +3
sob 07.05.2016, 15:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina

Registrován: stř 06.04.2016, 18:13
Příspěvky: 178

Reputace: +35
Dobra... Nic jineho asi stejne nezbyva...


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
sob 07.05.2016, 16:41
Profil

(martin)
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: stř 21.10.2015, 15:12
Příspěvky: 61
Bydliště: detva
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +67
Presne ako píše ABCD, dať do obehu informáciu a čakať, či sa ujme. Ak áno, samy ťa oslovia. Nanútená pomoc nieje pomoc a môže skôr uškodiť, či už dotyčnému alebo aj tebe.


+Cef Hodnocení: +1
sob 07.05.2016, 16:48
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
ještě jsem se mrkla do chytré knížky))
tělesná rovina
nervy ...
bezohlednost vůči svým potřebám, největší strach ze ztráty kontroly, perfecionalismus, tendence přičítat sám sobě vinu, uspokojovat potřeby druhých ještě řed tím než je projeví a své vlastní potřeby přehlížet,
řešení
vzdát se perfekcionalismu a kontroly, akceptovat rytmičnost životních změn ..
tvá vůle se staň ...místo provádění kontroly všeho a všech


+ANTONÍN, +Bojovnik0806, +Cef, +jao Hodnocení: +4
sob 07.05.2016, 19:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Poznám osobu, ktorá má túto diagnózu.
ABCD píše:
bezohlednost vůči svým potřebám, největší strach ze ztráty kontroly, perfecionalismus, tendence přičítat sám sobě vinu, uspokojovat potřeby druhých ještě řed tím než je projeví a své vlastní potřeby přehlížet

Všetko to presne sedí na tú osobu.


Hodnocení: 0
pát 13.05.2016, 08:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Na "moji" znamou osobu rovnez sedi jako ulite:).


Hodnocení: 0
pát 13.05.2016, 14:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Praktikuji tuto alternativu.
https://etikoterapie.info/clanky/
Knižky tohoto pana (ne)doktora jsou čtivé a určitě si je nebudeš číst jen jednou.
A často ten, komu je půjčím, si je pořizuje sám.

Ale jak jiiž bylo řečeno- pomáhat se má jen hledajícím.
Ostatní je násilí. Jak na sobě, tak na ostatních.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+ABCD, +Cef Hodnocení: +2
pát 13.05.2016, 20:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: roztroušená skleroza - autoimunitni onemocneni - pricina
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jj, nasili, tady to myslim taky rekl dost jasne :-) .. neni zvlastni jak se motame kazdy jinde, ale kolem stejnych informaci ?
Knizky temer nectu, ale pana znam a jeho nazory taky a nejsou mi cizi :-).

-----------------------------------



Hodnocení: 0
pát 13.05.2016, 22:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 17 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz