Na hlavní stránku  
Právě je sob 20.04.2024, 00:40

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Dočetla jsem se, že ne všechny jedlé zelené natě jsou dobré na osteoporózu. Například nať řepy způsobuje osteomalácii, kdežto nať tuřínu žlutomasého naopak napomáhá vstřebávání vápníku, a dost ho i obsahuje ve vstřebatelné formě.
Přitom mi obě plodiny připadají dost podobné, člověk by řekl, že budou mít podobné účinky na zdraví...

S tou natí mrkve bych to raději neriskovala, různé zdroje uvádějí, že by se neměla konzumovat.


Hodnocení: 0
úte 26.06.2012, 14:34
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Až do minulého týdne jsem odšťavňovala mimo běžné věci jako mrkev, červená řepa a pod. i kapustu, a to ve velkém množství. Kapusta obsahuje dost vápníku, ale kvůli velkému množství hrubé vlákniny se vstřebá jen kolem 30%. Začala jsem ji tedy odšťavňovat, a doufám, že ve šťávě se nějaký vápník také uvolnil. Protože je ale v tekuté podobě skvěle vstřebatelný, určitě je to lepší varianta.
Jenže kapusta se přestala u nás na trhu prodávat, prý ji nikdo nechce... to nechápu. Mimo vápníku je to zdroj velké spousty dalších minerálů, i pro lidi, kteří vaří. A je levná. Tak jsem zkusila jako náhradu odšťavnit květák. Obsahuje také množství vápníku na zeleninu dost vysoké. Z různých zdrojů od 105 do 206mg na 100g. Myslela jsem, že když je takový hutný, že z něj šťávy moc nebude, a už jsem přemýšlela, co udělám Martinovi z odpadu. Ovšem takové množství šťávy jsem nečekala... Super. Přidala jsem pár mrkví a trochu pažitky, aby byla šťáva pitelná, a dokonce mi chutná. Zrovna ji popíjím. Ať žije květák - bič na osteoporózu (:-) :dance:

Otázkou zůstává, kolik vápníku šťáva obsahuje. Wolker píše, že i mrkvová šťáva obsahuje dost vápníku, takže předpokládám, že se vápník "vyždímá" i z květáku...


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 10:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Lenuška píše:
Tak jsem zkusila jako náhradu odšťavnit květák. Obsahuje také množství vápníku na zeleninu dost vysoké. Z různých zdrojů od 105 do 206mg na 100g.
...
Otázkou zůstává, kolik vápníku šťáva obsahuje. Wolker píše, že i mrkvová šťáva obsahuje dost vápníku, takže předpokládám, že se vápník "vyždímá" i z květáku...
No, nechci ti kazit radost, ale toho vápníku v květáku je asi tak 10x míň a to jak podle usda, tak i databáze čr a taky wikipedie.
Ale šťáva obsahuje přibližně stejně vápníku (a vůbec vlastně všeho) jako výchozí surovina.


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 15:46
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Ravimo, můžeš sem dát nějaký link, kde bych si to mohla nastudovat? Něco jako tabulky... O tom květáku jsem to četla taky na netu, už nevím kde. Ale pravda je, že informace se velmi liší, zdroj od zdroje. Díky.
http://is.muni.cz/th/102468/fsps_b/prilohy_1_-_5.pdf Teď jsem našla tuhle tabulku, tam květák taky není žádný vápnoborec. Kapusta vede, hned za ní brokoli... V petrželi a pažitce je vápníku taky hodně, ale toho zase člověk nemůže tolik. Petržel se nedoporučuje konzumovat ve větším množství... :-( Klidně bych ji tankovala. Vše pro kosti (:-) :dance:


Naposledy upravil Lenuška dne sob 21.07.2012, 16:29, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 16:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tak toho vypijes 10x vic a ono se to vyrovna kapuste, zachovej paniku .. :)
Ale to je mi divny, zena mi to chtela porad varit, ja kapustu nerad, radsi zeli.
Co zeli co do vapna, nic ??


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 16:27
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Zelí je na tom o malinko líp, ale jen mikroskopicky. Do předešlého mého příspěvku jsem přidala link na nějakou tabulku, ovšem nevím, jak dalece je pravdivá. Stejně si myslím, že když někdo sní spousty zeleniny a jiných potravin obsahujících vápník, tak když necvičí se zátěží /například kolo >:-) / a neopaluje se pravidelně, a v zimě nedoplní vit.D3 a pár dalších prvků, tak je mu to naprd. :clapping: Já k tomu denně jím spektrum semínek a mandle. Pravda, mívám období, kdy jen šťávuju, ale myslím si, že tělo je zásobené dostatečně a nějaký výpadek semen nehraje takovou roli...
Tak ať si to žena dělá sama, já do Martina taky netlačím svoje kapustové šťávy... :mrgreen: . Neměl by mne rááád...


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 16:36
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
A no ne - ja myslel ne ze by mi vadilo varene, ale zrovna varenou kapustu nemusim:).
Jen me udivilo ze rikas ze "neni" na pultech, kdyz mi ji zena obcas nuti v teto varene forme:).
Ale mozna jen kapusta nema sezonu kapusta, kdo vi.


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 16:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
americká databáze - http://nutritiondata.self.com/facts/veg ... cts/2390/2
česká databáze - http://www.czfcdb.cz/potraviny/?id=61
jiný zdroj na wikipedii - http://cs.wikipedia.org/wiki/Kv%C4%9Bt% ... .A1l.C5.AF

Jinak Jarda Z. kdysi psal, že vápníku je prakticky v každé potravině až moc, jde jen o vit.D, aby se ten všudypřítomný vápník vstřebal jak má a zaměřit se spíš na hořčík, aby se vápník pak v těle mohl taky správně použít a neusazoval se kde nemá.


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 17:44
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Díky za odpověď. Hořčík doplňuji, právě ten od Jardy. Každé ráno do vody na lačno. Nějaké počítání miligramů vápníku jsem dávno vzdala. Jsem ráda, že jsi mi potvrdil mou domněnku, že je lepší se zaměřit na vstřebatelnost... a tělo si opravdu samo řekne. Chutnají mi právě potraviny s vyšším obsahem Ca. Po kapustové šťávě a máku se můžu umlátit :remorse:


Hodnocení: 0
sob 21.07.2012, 17:56
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Další články o prospěšnosti pohybu a vhodných potravin:
http://www.bezeckaskola.cz/clanek-147-v ... idela.html
http://www.bezeckaskola.cz/clanek-150-c ... lmori.html


Hodnocení: 0
stř 13.02.2013, 13:40
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
nepripadne vam, ze od dob vynalezu mediciny je cim dal vice nemocnych lidi :o)

z vlastni zkusenosti...v roce 2005 mi praskl pri sportu meniskus. ulomilo se mi kus "polstarku" mezi kosti a vletelo do prostred kolena a zablokovalo mi nohu. po artroskopii, kdy mi vse vycistili mi rekl doktor...uz nikdy nejezdete na kole, nesportujte nebo si odrovnate koleno uplne.

ja jim veril cca rok a taky sem byl rok v p*deli psychicky. byl to pro me konec sveta. od te doby sem prestal poslouchat doktory a mam se dobre. jo a s kolenem. tomu davam jeste vetsi zatez jak driv. zkousel jsem jist kloubni vyzivy. ty maji jediny fekt, ze telo si zapomene samo vyrabet kolagen. Dneska tyhle pripravky pouzivam jen pri extremnicm zatizeni, kdy si telo nema cas tyhle veci vyrobit samo. Jinak klasika chrupavky z kurat a prasat. Jsem takove domaci prase co vse spase :-D KDyz se delali jeste poctivi gumovi medvidci z kosti, tak ty sem taky jedl ve velkem. Dneska je to bohuzel vse bordel.

dalsi priklad "zazracne" zapadni mediciny je variokela co jsem mel v mladi a to me rezali. dneska vim, ze jsem mel slabe ledviny. jen moje rodice to nevedeli a poslali me v mladi k doktorum. o cca 20 let pozdeji jsem to mel zas, uz sem myslel ze pujdu pod kudlu a nakonec sem zjistil...no ze mam slabe ledviny. kdyz jsou slabe ledviny, je slabe cele mocove ustroji. kdyz jsou slabe ledviny, je to zpusobeno nefunkcnim tlustym strevem. Kdyz jsou nefukncni ledviny, pretezuje se jatro. a vysledek je jasny, je v p*deli cele telo :-D

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


+Panda Hodnocení: +1
stř 13.02.2013, 16:22
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Doktoři nikdy neřeší příčinu, jen odřezávají vadné části. .... Hm, ještě že to takhle neřeší i psychiatři.


Hodnocení: 0
stř 13.02.2013, 16:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Panda píše:
Doktoři nikdy neřeší příčinu, jen odřezávají vadné části. .... Hm, ještě že to takhle neřeší i psychiatři.

podobny princip. psychiatri ti zase rikaji co chces slyset.

medicina je business. potrebuji mit pacienty. medicina neleci, ale udrzuje pri zivote. kartel farmaceutiku je multibilionovy business hned po bankovnictvi.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
stř 13.02.2013, 16:28
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Panda píše:
Doktoři nikdy neřeší příčinu, jen odřezávají vadné části. .... Hm, ještě že to takhle neřeší i psychiatři.
Ti zase odrezavaji kousky duse, nici Ti dusi, to je jeste horsi Pandiku:).


+Petr Hodnocení: +1
stř 13.02.2013, 16:30
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ale lepší než být bez hlavy, neměl bych kam dávat čepici.


Hodnocení: 0
stř 13.02.2013, 16:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
hajes píše:
Jinak klasika chrupavky z kurat a prasat.
O tom jsem slysel ze pomaha.


Hodnocení: 0
stř 13.02.2013, 16:33
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Cef píše:
hajes píše:
Jinak klasika chrupavky z kurat a prasat.
O tom jsem slysel ze pomaha.

to je to co mas v kolenech, jen to tve telo znovu zpracuje ;-) mas to cisty kolagen, chondroitin atd co potrebuje tvuj kloub k budovani tkani. syntetiku pozuivam jen pri hodne velke zatezi pri lezeni po horach.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
stř 13.02.2013, 16:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Proto jsem kdysi hodně jedl tlačenku.


+hajes Hodnocení: +1
stř 13.02.2013, 16:47
Profil Zobrazit autorovy stránky

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Panda píše:
Proto jsem kdysi hodně jedl tlačenku.

jj to je ma oblibena zdrava vyziva, ale tam moc chrupavky neni ;-)

tam je hlavne kuze a tuk co si pamatuji z domaci zabijacky.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
stř 13.02.2013, 16:51
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 02.04.2013, 16:49
Příspěvky: 5

Reputace: +1
Ahoj všichni,nemáte někdo náhodou zkušenost s doplňkem:Bonvita?Doktorka mi to předepsala na těžkou osteoporozu.Stravuji se již mnoho let takříkajíc racionálně s maximálním množstvím všech přírodních produktů,no přes to všechno mě teď bylo řečeno,že nemám žádný vápník.Vůbec to nechápu.Mělo by se to brát jednou měsíčně.Jedna tableta.Jestli jste o tom někdy slyšeli,dejte vědět.Díky :-/


Hodnocení: 0
stř 17.04.2013, 13:49
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Koukám na popis Bonvivy, že se to skutečně tak užívá (1x měsíčně), překvapivé. Pochopil jsem to laicky tak, že to jen zpevní kosti aby se nelámaly, ale vápník nezajistí.


Hodnocení: 0
stř 17.04.2013, 15:30
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Ahoj, Jirko, na zabudování vápníku do kostí je důležité silové cvičení. Stačí kliky, dřepy, jezdit na kole do kopce na větší zátěž, prostě namáhat svaly. Denně. Mozek to vyhodnotí tak, že potřebuje silnější kostru, aby tu zátěž vydržela, a začne zabudovávat vápník. K tomu pravidelný přísun doma udělaného mandlového, makového, sezamového mléka, nebo ještě lépe mixu,/kupované je na nic, předraženej šmejd/.
Důležitá je rovněž syrová zelená listová zelenina - teď začne na trhu dostatek - nebo jestli máš odšťavňovač, tak šťáva z ní se šťávou z mrkve. Nebo dělat green smoothies. Tady v tom vláknu máš také nějaké info, tak si to pročti. Nedoporučovala bych ti něco sám suplementovat, většinou si lidi něco naordinují, a pak si rozházejí zase něco jiného. Nejlepší je řešit to přírodně - tam jsou komplexní látky, které se vzájemně doplňují. Také jsou tu nějaká videa. Skoukni.
----------------------
Jo a samozřejmě slunce, bez opalovacího krému 20-30 min.denně. To je taky důležité.


Hodnocení: 0
stř 17.04.2013, 17:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 02.04.2013, 16:49
Příspěvky: 5

Reputace: +1
Díky Lenko,prostudoval jsem co se dalo.Včetně Tvých článků.Sice je pravda,že za posledních15let jsem do úst nevzal absolutně žádný mléčný výrobek,jelikož mám silnou bronchitidu a mléko prý zahleňuje,ale co se týče těch luštěnin a zeleniny jsem si myslel že mám dost.No asi to není pravda.Budu muset přidat,protože ty umělé preparáty jsou na nic.


Hodnocení: 0
stř 17.04.2013, 20:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 02.04.2013, 16:49
Příspěvky: 5

Reputace: +1
Máš pravdu Mirku,že to vápník určitě nezajistí,je to jen nějaká náhražka.Proto jsem se ptal jestli to někdo neužíval.Vůbec se mi do toho nechtělo.Moc jsem se taky divil,že se to bere jednou měsíčně.


Hodnocení: 0
stř 17.04.2013, 20:14
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
kasli na nejake nahrazky. vetsina lidi dela klasickou chybu nerovnovahy stravy. Vapnik se nevstrebava bez horciku. Polemizuje se o pomeru 8:1 (horcik/vapnik). Lidi se cpou jogurty, pijou mineralky, vapnik je uplne skoro vsude. Ale horciku je malo. Pak se lidi divi proc maji ridke kosti, ale mekke tkane jako krapnik v jeskyni.

Jim co nejvic orechu at uz liskovych, vlasskych... mandle. tusim v lusteninach je tez horcik. Jedine co z mineralek piju je Magnesia bo ta ma 3x tolik horciku jak vapniku.

Nasi predci nemeli zadne dnesni rafinovane sracky a byli zdravi bo jedli orechy, maso a mlecne produkty vubec !!!

Kdyz jsem mel operaci kolena, po prasklem menisku a zablokovanem kolenu. Tak mi doktor rikal, ze uz nesmim delat sport obzvlast jezdit sjezd na kole :-D Samozrejme, jako spravny drogovy dealer, mi "doporucil" jist GS Chondro a jiny bordel. Hadej co. Nejim ani jedno, delam sport vic jak driv. Jim chrupavky z kurat, prasat. Spousty orechu, fazole, jogurt 2x denne a mam kosti, ze s nima muzu kacet stromy ;-)

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
pát 19.04.2013, 09:43
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
ano, Hajes, hořčík je taky třeba, i další mikronutrienty jako B6, K2, fosfor, měď a tak. Jakmile to ale někdo začne užívat jako doplněk, rozhasí si zase něco dalšího. Nejlepší je fakt soustředit se na zelenou listovou zeleninu, všechno co je k dostání- v syrovém stavu, a mandle, ořechy, sezam a tak. Jen je lepší to namáčet a aspoň pomixovat třeba s banánem jogurtem a tak. Úplně nejideálnější je si z toho udělat denně čerstvé mléko, dát do lahve do lednice a během dne popíjet. V tekutém stavu se vstřebá maximum. Nebo to namočit na 24h a pomixovat s vodou, atd co jsem psala, jako poslední variantu beru to chroupat. To se vstřebá jen pár procent.
Chrupavky dobře rozkousané jsou určitě taky dobré, já ale nejím maso.
Je to kolem toho trochu prdlání, ale co by člověk pro zdraví neudělal. Nechci v 60 chodit o holích...


Hodnocení: 0
pát 19.04.2013, 12:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Lenuška píše:
.. hořčík je taky třeba, i další mikronutrienty jako B6, K2, fosfor, měď a tak. Jakmile to ale někdo začne užívat jako doplněk, rozhasí si zase něco dalšího.
Jo, to mi prijde jako kdybych si kupoval letadlo a rekl :
"To leti urcite kvuli kridlum, to da rozum, dejte mi je k tomu jeste 8x, motor mi staci jen 1x, trup, kormidla, kola, benzin, sroubky - samy blbosti, nepotrebuju" :).


+Petr Hodnocení: +1
pát 19.04.2013, 12:52
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Nemám srovnávací rentgen, abych zjistila, jestli se mi řídnutí kostí zastavilo, eventuelně i zlepšilo za dva a půl roku od toho posledního.
Důsledně piju zelené mixy, zelené šťávy z divokých bylin, vojtěšky, mrkve a ostatní běžné zeleniny. Pravidelně si dělám mléko z mixu mandlí, sezamu, máku a dýňového semínka. Doplňuji i magnézium, vitamín K2, a v zimě D3. To jsou nejdůležitější nutrienty napomáhající vstřebávání a distribuci vápníku po těle.
K tomu samozřejmě cvičení.
Nejím kyselinotvorné potraviny kromě lžičky medu občas do vody nebo roibosového čaje. A občas necelou sklenku červeného :-[

Víc se snad nedá v tomto ohledu dělat, tak se děj vůle Jeho, jak to dopadne...


+Panda, +Renáta Hodnocení: +2
sob 08.06.2013, 19:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Dík za skúsenosť s postupom v boji, odovzdám ďalej.


Hodnocení: 0
sob 08.06.2013, 19:59
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Osteoporóza
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
nejlepsi a z 99% nejvstrebatelnejsi zdroj vapniku jsou skorapky vajec. Rozemlet na prasek a vypit s vodou. Denne 1 skorapka.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
sob 08.06.2013, 21:35
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 76 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz