Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 07:46

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Půst a dušnost

Registrován: úte 25.05.2021, 09:09
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Dobrý den, ráda bych poprosila zkušenější o radu. Asi před dvěmi roky jsem začla s krátkodobými půsty(3 dny). Delší dobu se mi nikdy nepodařilo překonat, protože třetí den půstu vždy přišly potíže s dýcháním. Je to pocit, jako bych měla v plicích kamení a vzduch šel někam jinam. Zadýchám se, i když jdu třeba jen na záchod. V poslední době mi potíže s dýcháním začaly nastupovat dříve, většinou druhý den. Poslední půst jsem musela ukončit již po 24 hodinách, nemohla jsem dýchat. Můžete mi poradit, čím to může být způsobeno? Je mi 33, neřeším žádné zdravotní potíže.


Hodnocení: 0
úte 25.05.2021, 14:58
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a dušnost
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jedna možnost je srdeční nedostatečnost, kdy levá polovina srdce pracuje slabě a dostávají se otoky do plic. Na to by bylo potřeba lékařské vyšetření. To by bylo na akutní řešení lékařskou cestou, k půstům se opatrně vrátit až se stav zlepší.

Druhá možnost je půstovní intoxikace (běžný projev), v krvi je aceton, člověk má nižší tlak, je zesláblý a nestačí s dechem. Zlepší se hlubokým dýcháním (aby se aceton vydýchal). Ale na tuhle druhou možnost mi to nepřijde, i proto že tak silné projevy při krátkém půstu nejsou obvyklé. Spíš bych počítal s tou první možností.


Hodnocení: 0
úte 25.05.2021, 19:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a dušnost

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Klára píše:
Dobrý den, ráda bych poprosila zkušenější o radu. Asi před dvěmi roky jsem začla s krátkodobými půsty(3 dny). Delší dobu se mi nikdy nepodařilo překonat, protože třetí den půstu vždy přišly potíže s dýcháním. Je to pocit, jako bych měla v plicích kamení a vzduch šel někam jinam. Zadýchám se, i když jdu třeba jen na záchod. V poslední době mi potíže s dýcháním začaly nastupovat dříve, většinou druhý den. Poslední půst jsem musela ukončit již po 24 hodinách, nemohla jsem dýchat. Můžete mi poradit, čím to může být způsobeno? Je mi 33, neřeším žádné zdravotní potíže.

To môže byť detox.
Telo sa detoxikuje hneď, len čo mu dáme na to priestor. Pri pôste ten priestor má. (Ale nielen pri pôste.)


Hodnocení: 0
úte 25.05.2021, 19:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a dušnost

Registrován: úte 25.05.2021, 09:09
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Moc děkuji za odpověď. Na srdce jsem nepomyslela.


Hodnocení: 0
stř 26.05.2021, 08:07
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz