Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 12:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Zdravotní problémy během půstu/návratovky

Registrován: sob 08.05.2021, 20:35
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Pozdrav všem,
potřebovala bych akutní radu, mám za sebou dlouhodobý půst přesně 17 dní a dnes jsem ve 3. dni návratovky. Cca od 13. dne půstu se mě začla objevovat nepříjemná "pěna", pak postupně ustupovala. Objevila se hned v 1. den návratovky znovu a velice to sílí, dnes z toho úplně šílím, ani ne z tvorby té pěny, ale cítím vibrace, brnění, mravenčení na mandlích v krku a mám ho lehce zarudlý. Bylo mi dnes špatně i celkově, po klystýru úleva, ale ten nepříjemný pocit v krku má stoupající tendenci. Setkal jste se s tím někdy někdo? Před 10 lety jsem držela 21 denní půst a žádné obtíže jsem neměla...


Hodnocení: 0
sob 08.05.2021, 20:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zdravotní problémy během půstu/návratovky

Registrován: sob 08.05.2021, 20:35
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Pozdrav všem, vidím, že jste se s tím asi nikdo nesetkal, že by se Vám v pokročilejším stádiu půstu začla tvořit divná pěna v puse nebo zlobily mandle....dnes jsem tedy v 11. dni návratovky a musím konstatovat, že se jednalo (jedná) o nějakou infekci....včera jsem lehla (slabost, zarudlé mandle, bolest hlavy a uzlin, rýma). Ten 3. den návratovky mi pomohl ještě další klystýr a pak jsem zjistila, že mi dělá strašně dobře čerstvá šťáva z citronu a syrové kvašené zelí, doslova jsem se tím prolejvala a moc mi to pomáhalo. (Což se v návratovce vůbec nedá doporučit univerzálně, při mém posledním dlouhodobém půstu jsem naopak kyselé naprosto nesnesla.). Nicméně jsem si včera dala jednodenní půst, vypila asi 4 litry bylinkového čaje a zalezla do postele a už se mi začíná dělat opět lépe, mandle blednou. Buďto jsem během půstu chytila nějaký virus - což se mi zdá nepravděpodobné anebo se jedná o nějakou neléčenou angínu či nemoc z dřívější doby, která teď během půstu a návratovky vylezla na povrch a začala se likvidovat...


Hodnocení: 0
ned 16.05.2021, 13:08
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zdravotní problémy během půstu/návratovky
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Nesetkal, neslyšel jsem o tom.


Hodnocení: 0
ned 16.05.2021, 15:33
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zdravotní problémy během půstu/návratovky

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Já jsem měl na konci 4 týdenního půstu zase naprosto hnusnou pachuť v ústech. Asi se tělo čistilo. Škoda, že jsem to nevydržel, dokud by to nepřešlo.

Šťáva ze syrového zelí na mě v návratovce taky působila jako životabudič. Sice obsahuje sůl, ale žádné otoky jsem neměl.

Tenkrát jsem o tom nevěděl, ale dnes bych určitě během půstu/návratovky prováděl Wim Hofovo dýchání. Výborně alkalizuje tělo.


Hodnocení: 0
ned 16.05.2021, 18:31
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz