Breatharián.eu
http://breatharian.eu/forum/

Půst a mužská plodnost
http://breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=5&t=733
Stránka 1 z 1

Autor:  Pijer [ pon 12.04.2021, 11:06 ]
Předmět příspěvku:  Půst a mužská plodnost

Dobrý den,
chtěl jsem optat, zda nemá někdo osobní zkušenost s vlivem půstu na mužskou plodnost. Začal jsem nyní s půstováním o vodě (zatím 1-3 dny, zdravotní /diagnostické důvody), máme ale trochu obavy, aby to nemělo špatný dopad na spermatogenezi. Po 3denním půst se zatím cítím mnohem lépe, dokonce mi zmizí většina negativních symptomů jako je svědění, únava, brain-fog, ale také se již delší dobu pokoušíme o děcko a plánujeme jít během 2 měsíců na mimotělní oplodnění. Jsem spíše drobní postavy. Někdo nějaké osobní zkušenost? Děkuji.

Autor:  Panda [ pon 12.04.2021, 11:40 ]
Předmět příspěvku:  Re: Půst a mužská plodnost

Půst 1-3 dny rozhodně nebude mít negativní dopad, spíš pozitivní. Půst 1-3 dny je jen odlehčení od jídla. V dřívějších dobách lidé často i několik dnů nejedli - a nevymřeli. Je to zvyk moderní doby, která vytvořila představu že je nutné jíst 5x denně. U delších půstů už by mohlo být potřeba zohlednit probíhající detoxikaci během půstu, raději počkat na dobu mezi půsty (=dvojnásobek doby po posledním půstu), protože tělo je v době půstu zaplavené toxiny. Ale dlouhodobý dopad půstů bývá vždy pozitivní - tedy pokud se provedou správně (např. se nepřecení své schopnosti nebo se nepřežene stupeň intoxikace) a se správnou návratovkou (pomalý náběh zpět).

Autor:  Pijer [ pon 12.04.2021, 12:08 ]
Předmět příspěvku:  Re: Půst a mužská plodnost

Moc děkuji. Budu se držte raději tedy 1-3 denního půstu. Ještě jestli mohu jednu otázku, abych tomu tomu správně porozuměl, z důvodu vyšší intoxikace při delším půstu (5-7), by bylo lepší plánovat půst tak, aby k početí mohlo dojít ideálně několik dní po ukončení půstu? Tj. po ukončení návratovky? Dekuji.

Autor:  Panda [ pon 12.04.2021, 13:32 ]
Předmět příspěvku:  Re: Půst a mužská plodnost

Každý týden 1 den půst slouží k udržení zdraví (aby se stav nezhoršoval - např. na kompenzaci menších stravovacích chyb). Občas prodloužit na 2 až 3-denní půst slouží k lehkému pomalému zlepšování zdraví. Delší půsty slouží k nápravě větších zdravotních problémů a k duchovním účelům. Jestli není nějaký vážnější zdravotní problém nebo není potřeba "jít dál v životním vývoji", tak je lepší zůstat u více krátkých půstů (1 den každý týden) než se pouštět do delších půstů.

I během krátkého půstu dochází k detoxikaci, kdy se do krve uvolňují toxiny z odpadních látek, jen to není tak intenzivní jako u delšího půstu. Pokud půst trvá N dní - kdy se během půstu uvolňují toxiny, měla by návratovka trvat také N dní - během té doby dochází k postupné obnově trávicího systému a k návratu k běžné stravě, a postupně klesá intoxikace organismu (odstranění toxinů z krve uvolňovaných během půstovní detoxikace). Pak by mělo následovat ještě N dnů k obnově životní energie, kdy organismus nabývá na původní síle. Po této době bývá organismus v nejlepším stavu. Tedy např. po 2 denním půstu by měly následovat 2 dny návratovky a 2 dny regenerace a po této době by měl být organismus na tom nejlíp.

Uplatňují se ještě další vlivy. U muže jsou také cykly, podobně jako u ženy, jen se neprojevují tak viditelně fyzicky. Velký vliv mají fáze Měsíce. S přirůstajícím Měsícem roste i životní energie a aktivita. Je to dáno tím, že Měsíc odráží sluneční světlo a Slunce je zdrojem životní energie (nemá příliš vliv na pokles energie zastínění světla např. budovou, ale má velký vliv zastínění mraky, protože vodík ve vodě je stejný prvek jako palivo Slunce a proto pohlcuje životní energii ze Slunce). Tyto další vlivy se nedají tak úplně plánovat, je to jen poukázání na to, že řídit se jen půstem nemusí dostačovat, je dobré ještě sledovat svůj subjektivní stav a pocit energie a aktivity. Je časté, že se páry marně pokouší o početí a pak když se už přestanou snažit tak k tomu dojde - protože se předtím příliš snaží a jsou z toho nervozní a v takové napjaté atmosféře k tomu organismus není připraven. Když pak poleví ve snažení a začnou se více řídit instinkty, zmizí napětí a najednou to může jít snadno.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/