Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 13:49

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: pon 13.04.2020, 22:51
Příspěvky: 3

Reputace: +1
Dobrý den, chtěla bych se yeptat kdo má zkušenosti jak na návratovku po 21.denním půstu.
První den jak jsem pochopila jen jedno rajče, pak destilka- dotaz :-) destilku pít po celou dobu. návratovky ? nebo je možno třeba po týdnu přejí na narmální vodu?
2. den zase spařená zelenina- jednou denně nebo mohu dvě porce denně ?
3. den mohu tři porce denně nebo zase jen jednu ?
Kdy zařadit ovoce po týdnu ? A jak dlouho se držet napařené zeleniny?
Myslím že se budu těšit na čerstvou :-) celou dobu návratovky se držet velikosti hrsti ? jen jednou denně ? nebo mohu přidávat? a mohu čaje ?
Děkuji moc předem za odpověd.
Nicole


Hodnocení: 0
úte 14.04.2020, 20:47
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Podrobnější rozpis návratovky je zde: viewtopic.php?f=5&t=16


Hodnocení: 0
stř 15.04.2020, 09:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: pon 13.04.2020, 22:51
Příspěvky: 3

Reputace: +1
Děkuji za zaslání odkazu , to jsem si pročítala ,a le upřímně nejsem právě z tohoto moc moudrá.... dost se v té konverzaci ztrácím. A tedy že by mi byly z tohoto jasné moje doatzy moc ne:-(


Hodnocení: 0
stř 15.04.2020, 11:16
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Destilka je potřebná spíše během půstu, protože tělo nic nepřijímá, ale příjmem minerálů z běžné vody se může dostat do nerovnováhy. U návratovky už destilka není důležitá, je celkem jedno jestli se pije nebo ne.

Velikost porcí v návratovce by měla být spíš tak, aby člověk netrpěl hlady, ale aby se ani nepřejídal. Tělo si na začátku návratovky samo říká jak velké porce - ani nebývá hlad na více. Po pár prvních dnech návratovky se ale už mohou rozjet chutě a může se objevit "vlčí hlad", v té době je potřeba se hlídat aby se množství jídla příliš nerozjelo.

Na začátku návratovky ani nebývá chuť na syrovou zeleninu, protože zpočátku je špatně stravitelná. Spíš je chuť na měkkou lehce napařenou (ale ne uvařenou mrtvou) zeleninu. Pak po pár prvních dnech se už objevuje chuť i na "svěží syrovou zeleninu" a je v pořádku ji začít přidávat, Obvykle si organismus i během návratovky umí správně diktovat co je pro něj nejlepší, stačí se řídit chutěmi. Jen je potřeba se držet v rozumných mezích, jídlo navyšovat postupně a mít sebe pod kontrolou. Pokud se to příliš "rozjede", začnou rychle růst chutě i touha po množství, a to už může být i nebezpečné. Především se při návratovce vyvarovat soli (!).


Hodnocení: 0
stř 15.04.2020, 18:54
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: pon 13.04.2020, 22:51
Příspěvky: 3

Reputace: +1
Děkuji moc :-) za odpověď moc si vážím času , který jste věnoval sepsáním :ok:
jj počítám s napařenou zeleninou na začátku , ta jsem to dělala i u 3. a 5.denního půstu. stačilo mi opravdu málo.
Budu se tedy řídit pocitem a tělem :-)
Ovoce budu zařazovat postupně.
Děkuji moc !


+Panda Hodnocení: +1
stř 15.04.2020, 21:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Panda píše:
Destilka je potřebná spíše během půstu, protože tělo nic nepřijímá, ale příjmem minerálů z běžné vody se může dostat do nerovnováhy.
...
Především se při návratovce vyvarovat soli (!).

A na to jsi přišel jak? Z vlastní zkušenosti? Z Máchovy věrouky o půstnáboženství?
Hle na průběh nejdelší hladovky pod lékařským dozorem. Během ní byla půstaři předepisována kuchyňská sůl. Naprosto bez problémů. Já sám jsem 2. den návratovky po 28denní hladovce vypil cca ¼ litru šťávy z kysaného zelí (pochopitelně obsahovala sůl). Supr pocit, naprosto bez problémů (dle půstapoštola Cepheuse jsem měl štěstí, že jsem si "neodstřelil ledviny").

Dnes už považuji za hovadinu si naprosto umrtvit během hladovky trávicí systém destilkou a pak ho složitě křísit. Káva, čaj (pochopitelně bez cukru), atpod. během půstu jsou naprosto v pořádku (viz účinnost Breussovy diety). Půst je hormonální (inzulin), nikoli minerální záležitost.


Hodnocení: 0
sob 18.04.2020, 14:06
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Buď rád že patříš k výjimkám komu neudělala sůl v návratovce problém. Mně (i jiným) nadělala sůl v návratovce dostatek problémů abych toto známé pravidlo doporučoval s vykřičníkem.

K destilce a čajům se nevyjadřuji, patří jen mezi doporučení bez prokazatelných pro a proti, věc osobního názoru každého.


Hodnocení: 0
sob 18.04.2020, 15:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Je dobré si uvědomit, že destilovaná voda elektrický proud nevede. K životu minerály nutně potřebujeme, bez el. vedení jsme mrtví. Když se podíváš na moč v době hladovky, tak to zjevně destilka není. Připočti k tomu acidózu při odbourávání tuků a nutnost udržet za každou cenu pH krve v určitém úzkém rozmezí (na neutralizaci kyselin se používají minerály).

Já jsem nedostatek (skoro všech) minerálů objevil náhodou při rozboru vlasů. Pránistka Wewe se intuitivně nedostatku minerálů obávala. Někde zde byl příspěvek dlouhodobé půstařky o pádu na parkety, který dle doktorů připomínal autonehodu (její reakce "ach ti doktoři" ilustruje mentální stav máchových půstařů). Půstař Cepheus jen náhodně přiznal (jinak by to v této souvislosti zapřel), že má kolena zralá na totální endoprotézu z důvodu "trhlinek".

Tohle není sranda Pando.....

Je třeba doporučovat metody, které jsou co nejmírnější, co nejbližší fyziologickému fungování organizmu. Zvíře při nemoci dobrovolně nežere a nepije při tom destilku (kde by jí našlo). Vezmi si vysokou účinnost Breussovy diety. Nevidím žádný rozumný důvod pít destilku (při půstu jsem jí někdy píval, zblbnuv Máchou).

Že jsi měl problémy se solí v návratovce, je samozřejmě velmi dobré zdůrazňovat (možná je nutná i minerální návratovka při minerálním půstu).


Hodnocení: 0
sob 18.04.2020, 16:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Já osobně při půstech destilku nepoužívám, necítím k tomu důvod. Zvířata běžně pijí "destilku" = dešťová voda. Spíš si myslím že na tom moc nezáleží.


Hodnocení: 0
sob 18.04.2020, 17:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Dešťová voda spadne na Zem a tak se kontaminuje. Buď organickými přísadami (což zvířata moc nepijou, neboť se to rychle kazí), nebo anorganickými (studánky apod.).


Hodnocení: 0
sob 18.04.2020, 18:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
V této souvislosti je myslím dobré poukázat na Ra material. Můžeme si o něm myslet ledasco, ale je to inteligentní dokument a mnohé užitečně vysvětluje. Třeba (nevědomou) polarizaci na službu sobě (SS) a službu ostatním (SO). Ty jsi Pando zjevně SO a Mácha evidentně SS. Pro SS je charakteristická touha po moci & uzavřené elitářství. Z tohoto úhlu pohledu je zřejmé, že čím více bude půst aplikován nebezpečnějším způsobem, tím více bude potřebovat "učitele půstu" se svou touhou po moci nad ostatními. Odtud lze vysvětlit i neschopnost Máchy předkládat racionální argumenty při diskuzi o destilce.

Co je zajímavé Pando, že Ti lze podstrčit nějakou iracionální myšlenku dokonce i z tábora SS a ty ji bez kritického rozboru přijmeš. A šíříš dále.

Škoda, že se k tomu nemohou vyjádřit z tábora odpůrců, neb jsi je zapudil Pando. Z toho důvodu bych ti chtěl také nějak nenápadně podstrčit myšlenku, abys vymýšlel diskuzní platformu, kde by mohl Zdeněk vegetovat vedle např. Cepheuse, aniž by měl neodbytnou touhu ho něčím praštit. Vždyť pohleď na půvabné buddhistické jezírko: krásný lotos vyrůstá z bahna močálu. Což nemohlo by si bahno na této platformě mysliti o sobě, že je lotos?

(jenomže to bys nesměl spát jak Šípková Růženka tyvole:)


Hodnocení: 0
ned 19.04.2020, 09:34
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Pokud přemluvíš Cepha k diskuzím, není problém znovu otevřít paralelní půstařské fórum. Případně samotný Ceph (bez "trojky") by mohl diskutovat i zde. Ale nevidím důvod proč by měl chtít se účastnit takových diskuzí.


Hodnocení: 0
pon 20.04.2020, 04:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Ano, SS není SO, mají z podstaty rozdílné motivace, z toho důvodu Ceph logicky nebude mít zájem.

Abys umožnil SS skupině na své náklady paralelní fórum, to nedává příliš smysl. Musela by se navrhnout jiná architektura, než nabízí phpBB. Nemohl by tam být výlučný vlastník/správce, ale muselo by se umožnit vlastnit a spravovat vložené texty (podobně jako je architektura internetu). A zároveň umožnit reagovat na ně ve svém spravovaném prostoru (tedy i možnost čištění tohoto prostoru/znemožnění sabotáže ala Ceph na vitarianu).
Čili Trojka by si žvanila jak chtěla, ale tobě by to nevadilo, bylo by to v jiné části rybníku. Byť reagovat bys mohl, pokud bys chtěl. Mě nedělá žádný problém se bavit se štamgastama ze 4. cenové, ale mít je u sebe doma - to prostě nejde.

To už je ale na mě vyšší dívčí.


Hodnocení: 0
pon 20.04.2020, 21:03
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Podobné prostory máš na Novinky.cz, kde diskutující běžně po sobě hážou bláto aniž je někdo reguluje.


Hodnocení: 0
úte 21.04.2020, 08:48
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Na Novinkách je jen jeden (ne)spravovaný hospodský prostor. Vždyť o tom píšu.

Opusť úzký úhel pohledu zednického mistra a staň se architektem. Boží katedrálu vytvářejí i dlaždiči. Nestanou se při její stavbě slušnějšími a nevadí to.


Hodnocení: 0
úte 21.04.2020, 13:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: stř 29.04.2020, 21:01
Příspěvky: 5

Reputace: 0
Zdravím, nikdy jsem nedržel nějaké delší půsty (7dnů bylo asi max), momentálně držím půst už 14. den a chtěl bych vydržet 30 dnů. Jsem jen furt zmaten z té návratovky, chápu jak začít a co jíst, jen nechápu, kdy pak přidávám nějaké další potraviny. To bude teda návratovka trvat 30 dnů a budu jíst celou dobu jen ovoce a zeleninu? U těch kratších mi to to divné nepřišlo, ale teď mi přijde trochu divné, že bych jedl 30 dnů jen ovoce a zeleninu.
Jsem muž, 21 let.


Hodnocení: 0
stř 29.04.2020, 21:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Pokud nevíš tak se do takových půstů nepouštěj. Musíš si být předem jistý co děláš a jak postupovat, jinak hazarduješ se životem. Doporučuji s půstem skončit co nejdříve. Obzvláště s ohledem k věku, k delším půstům není důvod a je to nebezpečné.


Hodnocení: 0
stř 29.04.2020, 23:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: stř 29.04.2020, 21:01
Příspěvky: 5

Reputace: 0
A kde mám vzít zkušenosti, když to nebudu zkoušet? Mám k tomu docela načteno, ale všude spíš píšou o kratších půstech nebo uvádí jak by měla návratovka vypadat prvních pár dnů. Nechci udělat něco špatně, tak jsem se radši zeptal. Prvních pár dnů budu jíst hlavně zeleninu, pak přidávat nějaké ovoce a pak přidávat další potraviny. Jen nevím kdy už je vhodná doba potraviny přidávat, abych to neuspěchal.


Hodnocení: 0
čtv 30.04.2020, 10:55
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Rozhodně po 7-denních půstech nejít hned do 30! Zvyšovat pomalu, postupně. Až bude dostatek zkušeností se 7-denními půsty, tak zkoušet občas 14 dnů. Až bude za sebou dostatek 14-denních půstů, zkusit občas 21. Nedá se sepsat obecný návod, protože každý člověk je jiný. Jsou k dispozici jen různá doporučení, co jiným lidem fungovalo a před čím je potřeba si dát pozor, ale co u druhých může být jinak. Je potřeba získávat zkušenosti opakováním se zvyšováním po malých krocích, aby člověk sám sebe dobře znal a věděl jak na něj co zapůsobí a co dělat v mimořádných situacích. Ze 7 na 30 je obrovský skok a může být životu nebezpečný, když se do toho jde bez dokonalé přípravy. Skončit na 14 je po 7 rozumný limit.

Jak přidávat - návratovka znamená "návrat k běžné stravě". Což znamená postupně plynule se navracet do běžného režimu. Takže si to tak nějak rozdělit aby se zátěž postupně zvyšovala.


Hodnocení: 0
čtv 30.04.2020, 11:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu

Registrován: stř 29.04.2020, 21:01
Příspěvky: 5

Reputace: 0
Dobře, díky za rady a dám na ně. Já do toho 30. denního chtěl jít kvůli tomu, že teď byla ideální doba, vejška zavřená, do práce nechodím a měl jsem na vše dost času a klidu.


Hodnocení: 0
čtv 30.04.2020, 11:43
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka po 21 dením půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Větší význam může mít zařazování častých krátkodobých půstů a vynechávání jídel, např. až na režim 1 jídlo denně. Současně je ale nutné i práce na duchovnu, jako např. meditace, protože jinak minimalizace jídla+špatná psychika může vést např. k anorexii nebo naopak vzniku závislosti na jídle. Fyzické nejedení a půsty je jen jedna stránka věci. Stejně důležitá (spíše důležitější) je psychická/duchovní stránka. Pokud zvládáš půsty, tak se zaměř spíš na své nitro, než na prodlužování půstů.


Hodnocení: 0
čtv 30.04.2020, 12:02
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 21 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz