Breatharián.eu
http://breatharian.eu/forum/

Probiotika v navratovce
http://breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=5&t=705
Stránka 1 z 1

Autor:  petros [ čtv 28.02.2019, 14:01 ]
Předmět příspěvku:  Probiotika v navratovce

Dobrý den
Který den navratovky můžu začít jíst probiotika.

Dekuji

Autor:  Kovarikova [ stř 28.07.2021, 12:45 ]
Předmět příspěvku:  Užívání probiotik

Dobrý den, mohu během pustu uživat probiotika?? tady (admin: odkaz smazán a uživatel zabanován, spamer) píšou že krom potravin s obsahem probiotik je možné užívat i nějaké doplňky stravy. Nikdy jsem žádný neužívala, máte s tím zkusenost?? jestli se to vyplati kupovat nebo jsou to vyhozene penize??

Autor:  Panda [ stř 28.07.2021, 13:09 ]
Předmět příspěvku:  Re: Probiotika v navratovce

Půst a probiotika to nejde dohromady. :-) Standardní půst předpokládá, že se během půstu nic nekonzumuje, jen voda. Po půstu by sice mohla mít probiotika nějaký význam, ale střevní bakterie stejně zůstávají během půstu skryté ve slepém střevě a celkem rychle se pak obnoví samy.

Probiotika, mimo půsty, jsou sice užitečná, ale není to moc účinné. V jogurtech se jich do těla dostane málo, protože jsou většinou zničené v žaludku. Lepší účinnost by byla v kapslích, kdy mají větší šanci dostat se do střev, ale taková kůra může být šíleně drahá, protože se pozitivní účinek projeví až po týdnech užívání. Nové bakterie nahradí staré nevhodné bakterie tím, že jim spotřebují stravu, dřív než se dostane ke starým bakteriím (a tím je vyhladoví), ale to vyžaduje neustálý dlouhodobý přísun velkého množství probiotik aby to zafungovalo. Krátkodobé užívání malého množství nemá moc efekt. Ani pravidelná konzumace jogurtů s probiotiky se moc neprojeví, nevhodné bakterie se umí v těle udržet líp než ty správné.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/