Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 20:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek komplikace po půstu

Registrován: úte 19.06.2018, 08:45
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Zdravím,
před 14 dny jsem ukončila 10-denní půst. 5 dní po ukončení půstu jsem dostala menstruaci, při které mě silně bolely bedra (něco jako skřípnutý nerv). Po 2 dnech se bolest přestěhovala do levé kyčle a přetrvává i po ukončení menstruace. Chůze je celkem bolestivá. Napadlo mě, zda jsem neukončila půst ve špatnou dobu, kdy se zrovna uvolňoval z těla zánět či nějaké škodliviny, které však již nestihly odejít a usadily se v této oblasti. Přemýšlím, že bych navázala dalším půstem do doby než bolest odezní. Má někdo podobnou zkušenost či radu?


Hodnocení: 0
úte 19.06.2018, 08:59
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: komplikace po půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
14 dnů je už dost dlouhá doba na to, aby se organismus po půstu srovnal. Je možné že návratovka byla příliš rychlá a tak se tam něco usadilo (možná dokonce borelie?). Možná někdo připíše lepší radu, já osobně bych asi ještě počkal pár dnů až to bude 2-násobek doby hladovění a když to nezmizí, tak zkusit pár krátkých půstů, co s tím udělají.

Další půst "než to odezní" by teď možná nemusel být dobrý, mohlo by to vyžadovat třeba 14 dnů a to bys teď po tom předešlém půstu asi nezvládla. Série krátkých půstů by měla být zvládnutelná a mohla by také něco pomoct.

Asi jsi předtím nedělala dostatek přípravných krátkých půstů a šla rovnou na 10 dnů?


Hodnocení: 0
úte 19.06.2018, 09:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: komplikace po půstu

Registrován: úte 19.06.2018, 08:45
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Díky moc za odpověď. Zkusím tedy sérii kratších půstů, v případě že bolest neodezní. Boreliózou jste mě zaskočil, ale zítra se objednám pro jistotu na krevní testy. Co se týče kratších přípravných půstů, prošla jsem si dvěma třídenními, jedním pětidenním, dvěma sedmidenními (poslední před čtvrt rokem) a teď desetidenním. Je pravda, že mám pár černých puntíků v návratovce :-?


Hodnocení: 0
úte 19.06.2018, 19:26
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: komplikace po půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
To ode mě raději s rezervou, je to jen tipování, moc netuším proč se to tak děje. Těch půstů předtím si myslím že bylo přiměřeně správně, tak tím to také nebude.


Hodnocení: 0
úte 19.06.2018, 20:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: komplikace po půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Ahoj Mia,
je to neslušná otázka, ale predsalen sa spýtam, či nemáš nadváhu a pôst držíš hlavne kvôli zníženiu hmotnosti ?


Hodnocení: 0
pát 22.06.2018, 23:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz