Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 21:02

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Navratovka + candida + histamin

Registrován: pon 12.04.2021, 10:51
Příspěvky: 8

Reputace: +1
Pěkný sobotní podvečer. Zítra budu končím sedmičku a přemýšlím, jak se správně vrátit ve své současné kondici. Protože se ve svých zdravotních problémech plácám již skoro 10 let bez výsledku, moc rád požádal o názor zkušenějších nejen k návratovce, ale i k mým neduhům. Pokusím se proto opsat své symptomy co nejpřesněji, omlouvám se předem za výpravnost. Budu vděčný za jakékoliv rady / postřehy.

Má kondice:
Před cca 8 lety jsem vysadil lepek, protože mi po něm bylo slabo, suchá kůže, svědění především pokožky hlavy. O rok jsem vyřadil mléko ze stejných důvodů. Symptomy se po nějakém čase vrátili, přidalo se pískání v uších,později zamlžené přemýšlení, občas svědění po celém těle. Pomáhala následně nejvíce nízkosacharidová dieta, později jsem přešel GAPS (cca 1 rok), kde se vše výrazně zlepšilo, ale časem jsem začal mít z diety stavy úzkosti, které polevily vysazením masa. Následovalo období, kdy jsem musel (bez masa) k zelenině v drobné míře zařadit jehly, quinou, občas rýži. Symptomy se ale zdůraznily a přidalo se štípání v očích a časté bolení v uchu, občas jsem byl posypaný vyrážkou, unavené a pálové oči. To vše většinou po scharidech, ale i také ovoci, mrkvi a všem sladkém. Dříve jsem mohl vypít 3 šálky kávy, dnes si dám jeden a stáhne se mi hrudník, ramena, začnu mít úzkosti. To stejné po čokoládě. Na chytrém Google mi to vyplivlo nápovědu na Candidu nebo / a histamin. Sedí to jako hrnec na prdel, ale doktoři se mi vysmáli. Podle všeho jsem zdravěji jako řípa. Kandídu prý mají pouze lidi s AIDS. Poslední měsíce zjišťuji, že přidruženým problémem může být opravdu i histamin.

Ať u to je Candida nebo jiná kvasinka, bakterie či houba, mám dojem, že to skutečně souvisí s mým střevním biomem. Proto uvažuji, že návratovku i následující stravu úpravím podle těchto klíčových slov: Candida a histamin.

Mé dotazy k návratovce (prosím o korekci a případné návrhy):
Z výše popsaných důvodů bych se rád vyhnul rajčeti (hist), mrkvi a ovoci (kvasinky)

Plánují proto jíst první den možná 2? hrst napadené zeleniny formou polévky (cuketa, zelená paprika, lusky). Pouze 1 jídlo denně, jedna hrst tj max 300g.
Následující dny přidám salát ze syrové zeleniny. Mohu již i 2x denně?
Jsem trochu na hradě s váhou a proto bych rád zařadil od 3-4 dne i trochu jáhel / rýže, ale mám obavy, aby se mi nevrátilo problémy zpět.

Moc díky za názor a korekci.
P.


Hodnocení: 0
sob 01.05.2021, 21:17
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Navratovka + candida + histamin
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Viděl bych to na 2 možnosti:
1) Budeš věřit že lze najít cestu "technickým" způsobem, tj. zpřísňovat diety, vysazovat "nezdravé" potraviny, sledovat složení potravin. Je šance že najdeš cestu ke zdraví.
2) Přijdeš na to, že člověk není stroj s přesně měřitelným vstupem a výstupem a že hlavní je to, co je v hlavě a v pohledu na svět.

Pokud neustálé zpřísňování nevede ke zlepšení, asi jdeš špatným směrem.


Hodnocení: 0
sob 01.05.2021, 21:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Navratovka + candida + histamin

Registrován: pon 12.04.2021, 10:51
Příspěvky: 8

Reputace: +1
hehe, velká pravda.
Alternuji poslední dobou mezi oběma přístupy, pravda je, že ten 1. mi nikdy moc dlouho nevydrží.
Děkuji.
P


+Panda Hodnocení: +1
sob 01.05.2021, 22:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Navratovka + candida + histamin

Registrován: pon 12.04.2021, 10:51
Příspěvky: 8

Reputace: +1
Mohu se ještě optat, je v pořádku mít 7.den hladinu ketonů nad 15 mmol/l? Cca 18? Děkuji.


Hodnocení: 0
ned 02.05.2021, 09:38
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Navratovka + candida + histamin
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ketony nevím, ale myslím že se až moc sleduješ.


Hodnocení: 0
ned 02.05.2021, 09:49
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Navratovka + candida + histamin

Registrován: pon 12.04.2021, 10:51
Příspěvky: 8

Reputace: +1
:-D, děkuji.


Hodnocení: 0
ned 02.05.2021, 09:55
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Navratovka + candida + histamin
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Pár lehkých náťuků.

Kristus: "Věř a víra tvá tě uzdraví." (a nebylo tím myšleno "Věř v Boha a ON tě uzdraví")
Kvantová fyzika: "Vědomí formuje realitu."

Smyslem naší existence je vývoj naší duše. V životě přicházejí výukové lekce, které naši duši formují. "věci přestávají fungovat" znamená, že skončila jedna etapa vývoje a přichází další, projevující se tím, že začínají dávat smysl jiné věci a člověk dochází k poznání, že "všechno je jinak". Když staré věci přestávají fungovat, má to člověka přivést k hledání jiných pravd. Měl by přestat lpět na starých informacích a začít hledat nové cesty.

Realita se mění podle toho, kam nás "posadí" naše vnitřní já, naše duše. Jsme-li přesvědčeni, že věci nefungují a náš stav se zhoršuje, realita se tomu přizpůsobí a děje se to tak jak o tom máme představu.

Realita je iluze.


Hodnocení: 0
ned 02.05.2021, 11:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Navratovka + candida + histamin

Registrován: ned 05.02.2023, 18:29
Příspěvky: 10

Reputace: +2
Pijer píše:
Pěkný sobotní podvečer. Zítra budu končím sedmičku a přemýšlím, jak se správně vrátit ve své současné kondici. Protože se ve svých zdravotních problémech plácám již skoro 10 let bez výsledku, moc rád požádal o názor zkušenějších nejen k návratovce, ale i k mým neduhům. Pokusím se proto opsat své symptomy co nejpřesněji, omlouvám se předem za výpravnost. Budu vděčný za jakékoliv rady / postřehy.

Má kondice:
Před cca 8 lety jsem vysadil lepek, protože mi po něm bylo slabo, suchá kůže, svědění především pokožky hlavy. O rok jsem vyřadil mléko ze stejných důvodů. Symptomy se po nějakém čase vrátili, přidalo se pískání v uších,později zamlžené přemýšlení, občas svědění po celém těle. Pomáhala následně nejvíce nízkosacharidová dieta, později jsem přešel GAPS (cca 1 rok), kde se vše výrazně zlepšilo, ale časem jsem začal mít z diety stavy úzkosti, které polevily vysazením masa. Následovalo období, kdy jsem musel (bez masa) k zelenině v drobné míře zařadit jehly, quinou, občas rýži. Symptomy se ale zdůraznily a přidalo se štípání v očích a časté bolení v uchu, občas jsem byl posypaný vyrážkou, unavené a pálové oči. To vše většinou po scharidech, ale i také ovoci, mrkvi a všem sladkém. Dříve jsem mohl vypít 3 šálky kávy, dnes si dám jeden a stáhne se mi hrudník, ramena, začnu mít úzkosti. To stejné po čokoládě. Na chytrém Google mi to vyplivlo nápovědu na Candidu nebo / a histamin. Sedí to jako hrnec na prdel, ale doktoři se mi vysmáli. Podle všeho jsem zdravěji jako řípa. Kandídu prý mají pouze lidi s AIDS. Poslední měsíce zjišťuji, že přidruženým problémem může být opravdu i histamin.

Ať u to je Candida nebo jiná kvasinka, bakterie či houba, mám dojem, že to skutečně souvisí s mým střevním biomem. Proto uvažuji, že návratovku i následující stravu úpravím podle těchto klíčových slov: Candida a histamin.

Mé dotazy k návratovce (prosím o korekci a případné návrhy):
Z výše popsaných důvodů bych se rád vyhnul rajčeti (hist), mrkvi a ovoci (kvasinky)

Plánují proto jíst první den možná 2? hrst napadené zeleniny formou polévky (cuketa, zelená paprika, lusky). Pouze 1 jídlo denně, jedna hrst tj max 300g.
Následující dny přidám salát ze syrové zeleniny. Mohu již i 2x denně?
Jsem trochu na hradě s váhou a proto bych rád zařadil od 3-4 dne i trochu jáhel / rýže, ale mám obavy, aby se mi nevrátilo problémy zpět.

Moc díky za názor a korekci.
P.


Na infekční kandidózu stačí být po antibiotikách a trochu více jíst sladké. Přijde sama a nemusíte ani mít AIDS. :-D
Dovolím si přidat názor ohledně těch doktorů - je to s nimi úplně v háji zeleném. V té nejhorší fázi kandidové infekce jsem měla "krev zcela v pořádku". :bigtroll: Vůbec to nechápu.


Hodnocení: 0
pon 27.02.2023, 17:37
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Navratovka + candida + histamin
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Protože účelem proč existují lékaři není uzdravovat lidi, ale prodávat léky. :-)


+detox Hodnocení: +1
pon 27.02.2023, 18:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Navratovka + candida + histamin

Registrován: pon 12.08.2013, 13:51
Příspěvky: 589
vegan
Reputace: +141
Doktori možno nechcú byť nudní. Chcú pacientov prekvapiť.
Preto, keď človek cíti, že s ním niečo nie je v poriadku, tak mu povedia, že výsledky má v poriadku, a keď sa človek cíti zdravý, tak nejakú diagnózu mu už len nájdu.

Keď ešte blbli s covidom a strašili v médiách, ako zomierajú aj mladí a zdraví ľudia, tak som zaregistrovala v rámci toho oblbovania jeden príbeh, ako zomrel aj jeden mladý a zdravý americký teenager. Bola tam aj fotka toho teenagera, z ktorej bolo zrejmé, že ten mladý a zdravý človek mal najmenej 200 kíl. To sme na tom už tak zle, že považujeme za zdravé, keď má teenager 200 kíl? :remorse:

Výpovedná hodnota toho, keď lekár niekoho označí za zdravého alebo chorého je asi taká, no... ehm... asi žiadna.


Hodnocení: 0
úte 28.02.2023, 21:30
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz