Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 14:59

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Půst a nemoci.

Registrován: stř 01.03.2017, 18:22
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Zdravim
mám za sebou několik kratších půstů 3,5,7 denní 2x. Vždy jsem se cítil v pohodě a neměl jsem problémy .Pročistil jsem se a ubylo i několik kil.
Ale páč jsem gurmán a mám rád všechno co mi chutná tak se stalo to že mě postihla nempc králů Dna. Chtěl bych se zeptat zkušených půstařů zda je možné pustit se do půstu i s touto diagnozou?? Díky za odpověď :-)


Hodnocení: 0
stř 01.03.2017, 18:33
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Calvera666 píše:
Zdravim
mám za sebou několik kratších půstů 3,5,7 denní 2x. Vždy jsem se cítil v pohodě a neměl jsem problémy .Pročistil jsem se a ubylo i několik kil.
Ale páč jsem gurmán a mám rád všechno co mi chutná tak se stalo to že mě postihla nempc králů Dna. Chtěl bych se zeptat zkušených půstařů zda je možné pustit se do půstu i s touto diagnozou?? Díky za odpověď :-)


Ahoj a vítáme Tě. :-)
Pust zcela jistě a s destilkou(lékařskou), krátké, ale !!!!! a to zdůrazňuju dbát správné návratovky. A pak k tomu ještě přidat pohyb, je potřeba to rozhýbat.
Nevím kolik Ti je a jak si na tom s pohybem, takže pouze obecná rada.


+Petr Hodnocení: +1
stř 01.03.2017, 19:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Určitě ano ale návratovky.


Hodnocení: 0
stř 01.03.2017, 23:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.

Registrován: stř 01.03.2017, 18:22
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Je mi 51 a s pohybem jsem na tom tak, že rád plavu a chodím na výlety s trekovýma hůlkama. Tak začnu víc chodit. Díky za odpověďi.


Hodnocení: 0
čtv 02.03.2017, 21:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.

Registrován: pát 03.03.2017, 16:46
Příspěvky: 3

Reputace: 0
tak ahojte,

niesom breatharian , ale trpím na epilepsiu, migrény a emočnú nevyrovnanosť, zvládala som to už som dokázala mať epi záchvat len 1 do roka a mirénu raz za pol rok, ak som ju dostala vedela som aky ma povod a čo som urobila zle .

v lednu tohto roku som ale podstupila kurz FUTURE LEADER, kde orvarali emočné a rodinné konštalácie, a odvtedy sa mi migrény vrátili a epi tiež.

Rozhodla som sa, ale že sa dám cestou na post , ako som už dlho chcela takže:

27.2.17 - 28.2.17 mala som nádchu, dva dni som jedla silný vývar z cesnaku, cibule a zázvoru _ a smoothie s ovocia 1dc.
1.3. 17 - 1.dnový post _ som pila len destil. vodu, poslenú dobu pri meditovaní a pravidelnom cvičení nieje tažké kontrolovať svoje telo a vedomie
, cez noc som spala v poriadku
2.3.17 - o 8 ráno som za zobudila v uplnej vyčerpanosti, slabosti, presla som si po destil vodu do kuchyne a ked som sa vracala tak som odpadla, nastastie v posteli takže som to predýchala a ukludnila telo, o 11 som sla na stretnutie na výstavu na ktorej som sedela a zjedla kus sparenej mrkvy, postupne. kedže žalúdok v jednom dni neprestane pracovat tak som sa rozhodla dat si za hrsť uvareneho prosa.
- od 5 som dostala silnú migrénu a začala zvracat do 12

Dnes je 3.3.17 pijem len žihlavový čaj.

od 9. idem opat na stretnutie kde sa bude rozoberať nase ja ,

CO sa týka postu Radíte mi aby som pokracovala v dlhších dňoch alebo?


Hodnocení: 0
pát 03.03.2017, 17:06
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Ahoj a vítej :-)
aachjo ....zase ezotera pokud Ti mohu doporučit už na ten seminář nechoď . Rozhodnutí je však na Tobě.
sama píšeš
v lednu tohto roku som ale podstupila kurz FUTURE LEADER, kde orvarali emočné a rodinné konštalácie, a odvtedy sa mi migrény vrátili a epi tiež.

důvod je jednoduchý není to chráněné prostředí, nevíš o tom člověku který to přednáší vůbec nic, o těch lidech co tam přišli taky ne, výsledek je že na sebe nabalíš i to co s čím si tam nepřišla...čili odcházíš s větším batohem než když si přišla. Pochopeno ;-)
To co se děje při těchto skupinovkách je na výklad a nechci to tu rozebírat zkrácený máš o větu výše.

co se týče pustu bereš na epi nějaké léky?
ještě mi napiš kolik Ti je a jak si na tom se sportem(pohybem)
toť zatím vše ;-)

P.s. koukla jsem na stránky future leaders a nestačím se divit ..
už jen uvod ..
pulroční kurz je určen pro mladé osobnosti s touhou a ambicí měnit svět kolem sebe... :remorse:
cena je taky velkorysá ..
je to nazvané anglicky aby to znělo honosně a mátlo to...
ta drzost kurv.t mladý lidi je neuvěřitelná :mad:


+Cef Hodnocení: +1
pát 03.03.2017, 17:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.

Registrován: pát 03.03.2017, 16:46
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Ahoj , ďakujem za rýchlu reakciu.

.futureleader
Pre vysvetlenie Future Leader, je vec ktoru ja som akceptovala do urcitej mieri a vzala si co som potrebovala. v prvom rade som skeptik a filozof, takže viem si vela veci udrzat na intelektualnej urovni, ale viem že kedže mam epilepsiu nemam emocie v poriadku. preto akýkolvek stret z ukazanim cesty beriem ako navod! nie dogmaticke riesienie. Ponaučenie: Chod a ries problemy v rodine ked nejake mas s nimi osobne, alebo si to proste vyries sama.

.epi
Nie na epilepsiu som odmietla lekarsku liečbu. najnovsie ma už nechceli vyšetrit, ale to je v poriadku je to moja volba od začiatku. Takže som urobila nejake kroky aby som to potlačila 3 roky v poho, 1 záchvat a migríny 2x za pol roka, slušné nie? ale je to spat. U migreny som zistila 22r. že to viem ovplyvnit niekedy /upokojenim mysle/, ale doteraz som ju nerobila pravidelnejsie takže pruser.

.cesta
mám teraz 31. rozhodla som sa pre cestu meditacie a jogy a postu, pretože už dlho intuitivne citim že je to tak potreba. Doteraz mimo jogy, sportujem beham, tancujem, som aktivny človek, stravujem sa zdravo žijem na pohanke, pšenici, ovoci a zelenine milujem banany a ryby.

.post
rozhodla som sa ist cestou Máchy. tak o týžden znova. Snáď bude ten druhý den lepší .?!


Hodnocení: 0
pát 03.03.2017, 22:04
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
wnw píše:
Ahoj , ďakujem za rýchlu reakciu.

Citace:
.futureleader
Pre vysvetlenie Future Leader, je vec ktoru ja som akceptovala do urcitej mieri a vzala si co som potrebovala. v prvom rade som skeptik a filozof, takže viem si vela veci udrzat na intelektualnej urovni, ale viem že kedže mam epilepsiu nemam emocie v poriadku. preto akýkolvek stret z ukazanim cesty beriem ako navod! nie dogmaticke riesienie. Ponaučenie: Chod a ries problemy v rodine ked nejake mas s nimi osobne, alebo si to proste vyries sama.

tak poslední věta je to správné ...řešit věci v kruhu rodinném a sama v sobě..nelézt nikam kde Tebe hraje někdo jiný(konstelace)..nebo jakékoliv jiné techniky odstraňování násilím

Citace:
.epi
Nie na epilepsiu som odmietla lekarsku liečbu. najnovsie ma už nechceli vyšetrit, ale to je v poriadku je to moja volba od začiatku. Takže som urobila nejake kroky aby som to potlačila 3 roky v poho, 1 záchvat a migríny 2x za pol roka, slušné nie? ale je to spat. U migreny som zistila 22r. že to viem ovplyvnit niekedy /upokojenim mysle/, ale doteraz som ju nerobila pravidelnejsie takže pruser.


Nejde o to něco potlačit neb když to potlačíš stále to číhá někde v koutě a čeká na příležitost..

.
Citace:
cesta
mám teraz 31. rozhodla som sa pre cestu meditacie a jogy a postu, pretože už dlho intuitivne citim že je to tak potreba. Doteraz mimo jogy, sportujem beham, tancujem, som aktivny človek, stravujem sa zdravo žijem na pohanke, pšenici, ovoci a zelenine milujem banany a ryby.


tak sport super ...a skoro vegateriánka...
ještě jedna věc kdy se Ti poprvé projevila epi? zkus zapátrat v minulosti a zkus jít ještě před ten záchvat abys zjistila spouštěč...pokud nevíš jak na to napiš

.
Citace:
post
rozhodla som sa ist cestou Máchy. tak o týžden znova. Snáď bude ten druhý den lepší .?!



uvidíš je třeba pomalu jít po jedničkách a když už se budeš cítit tak trojku..


Hodnocení: 0
pát 03.03.2017, 22:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.

Registrován: pát 03.03.2017, 16:46
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Dobré ráno,

.epi
prvý krat ked som mala 21 r. ,

.post
toto je skvelá stránka! postupne sa prekopavam všetkými textami a Werdin citujem "Pocit fyzické slabosti je jedním z nejčastějších příznaků. Dá se dokonce říci, že slabost je normální. Někteří lidé silně vázaní na jídlo (závislí jedinci) cítí slabost již po několika hodinách půstu. Tento pocit slabosti znamená, že tělo začalo cítit rozdíl v dodávání živin formou jídla. Rytmus je narušen, takže tělo začalo ragovat.
106U některých osob se slabost nemusí dostavit nikdy (to je vzácné), u dalších se dostaví jednou či jen párkrát v průběhu celého půstu a jiné slabost provází po celou dobu. Bez ohledu na příčinu a dobu trvání, slabost poukazuje na nízkou úroveň životní energie dotyčné osoby.
taže pokračujem.
-takže ovladnuť strach, nechať telo jednať. Ked poviem niekomu z kamarátov a zamestnancov, že zvyšujem úroven svojej žvotnej energie, tak sa asi chytia za hlavu :D

budem sa asi pár vecí pýtať kým ich nedoštudujem.

Je dobré medzi 1.dennými postnymi dňami dodržiavať čajové kúry? práve pijem žihľavu, očistuje moje telo po rannej joge sa začnem neuveritelne potiť, a po preplachnutí nosa mám pachové bunky ako vlk.
Nejdem na očistu to príilš rýchlo?


Hodnocení: 0
sob 04.03.2017, 10:18
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
wnw píše:
Dobré ráno,

Citace:
.epi
prvý krat ked som mala 21 r. ,

jak jsem Ti psala jdi ještě před něj, a zkus zjistit co bylo spouštěčem

.
Citace:
post
Bez ohledu na příčinu a dobu trvání, slabost poukazuje na nízkou úroveň životní energie dotyčné osoby.

tak přesně ...někdo funguje naprosto normálně maximálně pocítit chvilkový úbytek energie.. stačí si na chvilku sednout, lehnout apokud se chce spát natáhnout se na 20 minut a dobít baterie

Citace:
taže pokračujem.

to je dobře ale opravdu najížděj opatrně po jedničkách jak jsem Ti psala není kam spěchat..

Citace:
-takže ovladnuť strach, nechať telo jednať. Ked poviem niekomu z kamarátov a zamestnancov, že zvyšujem úroven svojej žvotnej energie, tak sa asi chytia za hlavu :D


ovládnout strach ..mít své emoce pod kontrolou..
co se týče kamarádů a zaměstnanců ..doporučuji střež se někomu něco vykládat..jen Ti stíží postup svými názory, které se nezakládají ani na jednom dni půstu...

Citace:
budem sa asi pár vecí pýtať kým ich nedoštudujem.

ptej se pokud víme odpovíme nebo někam nasměrujeme

Citace:
Je dobré medzi 1.dennými postnymi dňami dodržiavať čajové kúry? práve pijem žihľavu, očistuje moje telo po rannej joge sa začnem neuveritelne potiť, a po preplachnutí nosa mám pachové bunky ako vlk.
Nejdem na očistu to príilš rýchlo?


jak se říká spěchej pomalu.. jez na co si zvyklá časem zmenšíš porce a možná i přestaneš jíst některá jídla..to platí i pro nápoje ...apropo ...kdy si najela na vega stravu a na to obilí?


Hodnocení: 0
sob 04.03.2017, 12:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst a nemoci.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
wnw píše:
Ked poviem niekomu z kamarátov a zamestnancov, že zvyšujem úroven svojej žvotnej energie, tak sa asi chytia za hlavu :D

Rovnez nedoporucuju, i kdyz nutkani je velice silne, mel jsem vylozene negativni zkusenosti s par lidma uz pred cca 10 roky, kdyz jsem s pusty zacinal:).
Euforka z toho navalu "dobra" co nas postihlo zcela "zdarma" nas nutka je rozdavat rovez "zdarma" dal (proc pisu zdarma v uvozokach pochopis casem):).

Vyvaruj se toho, pust si najde "zraleho" jedince sam a naopak, konzumenty nechava v klidu a na pokoji, ani nepochopi proc jim chces sebrat jejich oblibenou klobasu :D))) ..
Dopadnes podobne jako Jezis Nazaretsky, kdyz chtel dobro pro co nejvetsi okruh lidi .. jednoduse nelze ani dnes (po vic jak 2k rocich) :-) .


Hodnocení: 0
ned 05.03.2017, 22:11
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz