Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 07:19

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ANTONÍN píše:
Nezkoušela si CRP test. Dá se koupit v lékárně a dokáže určit i původce zánětu. Zda bakterie, nebo viry.
Hehehe, s myma blaznivyma bilyma krvinkama mam stabilni elevaci CRP 140, co Ty na to Toncku ?:) .. div ze jeste dycham vid ? :-D)
Ale to ji zjisti z naberu krve, no problem, to myslm mela alt. dr. udelat:) ..

Me ted nejvic zajima co na pustech Lyra nedelala dobre, ze ji to vzdycky zanet rozjelo ke konci pustu:))) .
Mozna nejaky kustky zacly "zahnivat", netusim ale proc, taky nejsem zadny mudr, jen samouk/samolecitel :)) .


Hodnocení: 0
stř 08.02.2017, 21:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst

Registrován: pon 06.02.2017, 18:29
Příspěvky: 12

Reputace: +3
Jardeur:
No, popravdě mám taky víc otázek, než na začátku, ale úplně už jsem jí nechtěla zdržovat. Bylo vidět, že mi ráda pomohla, ale že se mnou nepočítala. Zkusím se poptat, až na mě bude příští týden připravená.
Jinak těma játrami a ledvinami mě taky zarazila, protože jsem si myslela to samé.

ABCD:
Jo, ale docela koukám. Minule jsem měla nohu nahoře týden a bolelo to jako čert. Paní doktorka, zdá se, praktikuje magii, protože sice na to nezkouším šlapat, ale bolí to opravdu minimálně, a to jen když s tím blbě pohnu.
Na lymfu se chystám taky, budu si to teď muset nastudovat, paní doktorka mi i řekla, co si mám do příště zjistit :)

Antonín:
CRP test jsem nezkoušela, úplně nevím, k čemu mi je zjištění, jestli to udělala bakterie, nebo vir. Vím, že to spustí půst a musím zjistit proč...

Cef:
To by mě taky zajímalo. Jestli tu na přijdeme, tak to bude supr.

Zatím jsem z toho ale celkově překvapená, protože jsem si myslela, že zánět půst vyléčí (a ne spustí). Proto jsem ani zánět neuvažovala. Docela zajímavé obraty :D

Obecně to hodně vidím na to pití (minimálně nějaký podíl to mít bude), protože jsem strartnula a přestala ostražitě hlídat jestli piju dost. A i v konci půstu jsem se řídila spíš: piju jenom když mám chuť. (ale fakt nevím, kolik to bylo) To by dost dobře mohl být spouštěč. (a nebo taky ne, to se uvidí při další dvacítce)

Jinak když jsem držela půst v létě, tak ta noha bolela jen trochu, ale to jsem pila hodně, protože bylo horko. Stejně je to divné.
Taky mi bylo řečeno, že teď na půsty není vhodná doba, že bych měla počkat na jaro.

Ještě dodám: samozřejmě teď ukázkovou návratovku - mrkev, jablko, oříšky, semínka a dnes jsem dodala na radu paní Dr. rýži.


Hodnocení: 0
čtv 09.02.2017, 07:28
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Když jsou úrazy, tak v tom místě se poškodí lymfatické cesty a obvykle se už nedají nikdy dohromady. V tom místě se pak hromadí neodváděná lymfa, což sice může pobolívat, ale nemělo by až tak moc a projevuje se spíše otoky v tom místě. Před 10 lety mi na nohu spadlo prkno a od té doby mi to před tím místem někdy natéká a pobolívá. Spíš když je hodně soli nebo hodně vody nebo horko. Což asi nebude tenhle případ.


Hodnocení: 0
čtv 09.02.2017, 09:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Lyra píše:
Paní doktorka, zdá se, praktikuje magii, protože sice na to nezkouším šlapat, ale bolí to opravdu minimálně, a to jen když s tím blbě pohnu.

Paní doktorku bych nepasovala na čarodejnici ale spíš bych to přikládala tomu,že si startla a tělo na léky na zánět, jak je citlivé po pustu, zareagovalo téměř okamžitě, nicméně to jsme stále u následku nikoliv u příčiny ;-) takže bych to viděla na pravidelný ranní pořad Evropy 2 "Zpátky do minulosti" ... dneeees se podíváme na tooo ... kde soudruzi z NDR udělali chybu po 40... obecně se ví že 40 zasahuje do vyšších těl ... to jak dalece a co to všechno provede na vyšších úrovních na to člověk musí taky přijít sám .... není ale cesty zpátky to si člověk musí rozmyslet dřív než se do toho pustí .. každý počin má následek ..čím si duchovně vyspělejší tím rychleji ti to nafackuje... doma tomu říkáme karma rychlá jak sr.čky :-) . jistě sama víš kde Tě tlačí bota.. zánět je konflikt dvou rovin jakých asi?..

jak už tu někde bylo řečeno půst není samospasitelný (tahle formulace není z mé hlavy, ale naprosto sedí) pokud se člověk vrátí ke způsobu života před půsty obvzlášť po 40 pak při dalším pokusu narazí hlavou do zdi, kterou si ovšem postavil sám, v tom je to kouzlo :-) čili jakýkoliv pokus vrátit se zpátky do původních zajetých kolejí = vykolejení
Takže tam hledej v běžné životě co si v něm změnila po 40 ? sama v klidu a není třeba to ventilovat je to osobní věc a bud k sobě hoooodně upřímná
Chcešli duchovně růst pak je to nutné v sobě vyřešit jinak Tě to prostě nepustí dál.

Citace:
Na lymfu se chystám taky, budu si to teď muset nastudovat, paní doktorka mi i řekla, co si mám do příště zjistit :)

na lymfu platí pohyb a tím nejlepším je běh nemusí to být maratony ale běh .. mám s tím osobní zkušennst nic jiného nepomáhá ani cross fit ani posilovna ba dokonce ani rychlá chůze s hůlkama .. říkám to nerada ale je to tak, trvalo mi než jsem se s tím smířila, protože mě fákt ale fakt nebavil :-)

Citace:
Zatím jsem z toho ale celkově překvapená, protože jsem si myslela, že zánět půst vyléčí (a ne spustí). Proto jsem ani zánět neuvažovala. Docela zajímavé obraty :D

přemýšlíš opačným směrem ... viz výše pust Ti vytáhl to co sis nadrobila mezi a dal Ti možnost se podívat kde děláš chybu ukázal Ti ji jasně zánět - konflikt, noha - pohyb , pravá - mužská energie dál si to roklíčuj sama ;-)

Citace:
Taky mi bylo řečeno, že teď na půsty není vhodná doba, že bych měla počkat na jaro.

to co Ti dá 40 je možnost osvobodit se o těchto cizích názorů.., netvrdím že je vždy vhodná doba, ale nikdy se neřídím někým jiným nebo jeho názorem kdy mám začít nebo skončit od toho mám vlastní tykev ... ;-) někkdy to chce jen trpělivě čekat až ucítíš že je správný čas a ten může být kdykoliv :-) pěkně jako semínko rostlinky v přírodě :-)


Naposledy upravil ABCD dne čtv 09.02.2017, 10:47, celkově upraveno 4

+Cef, +Petr Hodnocení: +2
čtv 09.02.2017, 10:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst

Registrován: úte 21.02.2012, 00:17
Příspěvky: 254

Reputace: +84
Milá Lyro , nechci paní Dr vůbec nějak podceňovat
ale o stavu ledvin a jater (si mladá holka) ví jak?? na základě čeho??
hladin v krvi? já když jsem šel na krev během jen 7ky , myslím 5.den
tak se doktor zhrozil a chtěl mi okamžitě sebrat i ridičák.
po měsíci vše v pohodě. je super že paní Dr, sama půstuje
což je asi unikát ( to tam za chvíli bude fronta )))
každopádně to bude velmi zajímavé sledovat.
Budeme se těšit na informace.

_________________
nejhorší způsob smrti je smrt z vyděšení ))


Hodnocení: 0
čtv 09.02.2017, 10:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Lyra píše:
Antonín:
CRP test jsem nezkoušela, úplně nevím, k čemu mi je zjištění, jestli to udělala bakterie, nebo vir. Vím, že to spustí půst a musím zjistit proč...
Minimalne bys mela jistotu, ze to zanet JE, ne jedna mudr. povidala (byt empaticka), ale muzes ji pozadat, at Ti nabere krev a hodnotu zanetliveho markru (CRP - C-reactive protein) Ti pak rekne a zdarma :-) .
Z toho cca odhadnes jak dalece ten zanet mas rozjety:) .

Citace:
Zatím jsem z toho ale celkově překvapená, protože jsem si myslela, že zánět půst vyléčí (a ne spustí). Proto jsem ani zánět neuvažovala. Docela zajímavé obraty :D
Spatna uvaha, pust to samoze leci, ale musis pro to neco delat i mimo pusty :-) .
Ale jak jiz bylo receno - stary kostlivci ze skrine, tam kde to x-krat utnes se Ti to bude porad vracet dokud to nevyresis jednou pro vzdy:) .

Citace:
Obecně to hodně vidím na to pití (minimálně nějaký podíl to mít bude), protože jsem strartnula a přestala ostražitě hlídat jestli piju dost. A i v konci půstu jsem se řídila spíš: piju jenom když mám chuť. (ale fakt nevím, kolik to bylo) To by dost dobře mohl být spouštěč. (a nebo taky ne, to se uvidí při další dvacítce)
S pitim vody jsem byl otravny uz na Vtosovi, kdyz tak si to najdi, tehdy tam dalsich asi deset chytrolinu s nicotnou vlastni zkusenosti oponovalo, aby ses "neprelivala zbytecne vodou", cize nechci sejckovat, ale : "Jsem Ti to rikal uz davno" :D))) ..

Citace:
Jinak když jsem držela půst v létě, tak ta noha bolela jen trochu, ale to jsem pila hodně, protože bylo horko. Stejně je to divné.
Taky mi bylo řečeno, že teď na půsty není vhodná doba, že bych měla počkat na jaro.
Ad voda - viz vyse :) .
Ad jaro - jak kdo, kdyz Ti nevadi klepat kosu, pustuj si klidne i v zime :-) .

-----------------------------------
Heeeee, psal jsem prilis rychle, aniz bych cetl co pise Abicko, ted to vypada jako bych opisoval, ale neni tomu tak:).
Nicmnene spravovat nebudu, kdyz uz to tu visi :) .


Hodnocení: 0
čtv 09.02.2017, 17:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Lyra píše:
Zatím jsem z toho ale celkově překvapená, protože jsem si myslela, že zánět půst vyléčí (a ne spustí). Proto jsem ani zánět neuvažovala. Docela zajímavé obraty :D

Můj základní poznatek z půstu 7+ byl, že zánět spustí z chronickýho na akutní a až potom vyléčí.


+ABCD Hodnocení: +1
čtv 09.02.2017, 20:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst

Registrován: pon 06.02.2017, 18:29
Příspěvky: 12

Reputace: +3
Ahoj. :)

Díky za odpovědi.
Tak chybka se někde stala, ale já rozhodně vím, proč jsem s půsty začínala a na tom se nic nemění. Já na to přijdu...nebo tedy spíš: Ono se to ukáže. Protože vždycky se to ukáže. Chce to jen trpělivost.
S tím, že to tělo samo vycítí, kdy půst potřebuje, naprosto souhlasím. Tady šlo jen o to, že mě paní Dr mírně znejistěla, když řekla, že tyhle orgány jsou v zimě nejzatíženější, a že by je tedy více nezatěžovala. (stejně to vždycky nakonec dopadne tak, že se rozhodnu pocitově, když ta situace nastane)

Asi jsem prostě sama sebe nějak přesvědčila, že po tolik půstech už by mě nemělo jen tak něco překvapit. Jenže překvapení tentokrát pokračuje:
Zažívám asi nejzvláštnější návratovku, co se mi kdy stala. Prostě mám pocit, jako bych s půstem neskončila, ale normálně pokračovala dál na 40. Pocity mám stejné jako nějaký 30. den (klasická únava, malátnost, ale i ty pozitivní). Držím poctivou návratovku, ale k jídlu se musím nutit, žádný klasický chutě a strašný hlídání, ale spíš hlídání toho, abych vůbec něco snědla. (A ano, nastartovalo se mi trávení vcelku normálně) Noha se uklidnila a už zase chodím. Celkově je mi ale dobře. :)

Vzkaz je vcelku jasný: Nikdy si nemysli, že už to všechno víš :D :)


+jardeur Hodnocení: +1
pon 13.02.2017, 07:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Lyra píše:
Nikdy si nemysli, že už to všechno víš :D :)
S tim se da souhlasit:) .


Hodnocení: 0
pon 13.02.2017, 17:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Zkoušela jsi v modlidbě/meditaci požádat o odpovědi? :?: :idea:
Tvoje nadvědomí to přece musí vědět. ;-)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
ned 19.02.2017, 22:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst

Registrován: pon 06.02.2017, 18:29
Příspěvky: 12

Reputace: +3
Antonín:

Ahoj,
ano, to jsem zkoušela. V té bolesti to absolutně nepřipadalo v úvahu a teď se na tom pracuje, ale jde to pomalu. Celkově to vidím opravdu na tu chybku s vodou. Ono se to brzy ukáže při dalším půstu :)


Hodnocení: 0
pon 27.02.2017, 03:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
To je pochopitelné. Pokud Tě bolest paralyzuje, moc toho nesvedeš. Znám z vlastní zkušenosti.
Je to třeba trénovat, pokud je člověk v klidu.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 27.02.2017, 09:57
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Lyra píše:
Celkově to vidím opravdu na tu chybku s vodou. Ono se to brzy ukáže při dalším půstu :)


nemyslím že to byla jen chybka v množství vody, myslím že tam byla chyba v návratu nebo při normál stravování a došlo k zanesení krve a lymfy toxiny ...


Naposledy upravil ABCD dne úte 28.02.2017, 09:24, celkově upraveno 2

Hodnocení: 0
pon 27.02.2017, 21:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Lyro, nějak mi unikla jedna informace. Půsty které jste držela spočívají v pití destilované vody a nic jiného? Žádné šťávy, čaje, nebo jakýkoliv jiný druh stravy? Ptám se protože něco mi na tom nesedí, nevím co a hlavně lidé mají o půstech různé představy.


Hodnocení: 0
pon 27.02.2017, 22:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst

Registrován: pon 06.02.2017, 18:29
Příspěvky: 12

Reputace: +3
Petr:

Zdravím.
Půst pro mě znamená pití pouze vody. Destilku ale nedám vždycky, takže většinou je to obyčejná voda filtrovaná přes filtrační konvici, nebo voda odtátá z ledu. Občas i destilka, ale z té je mi někdy špatně. Žádné šťávy, čaje, džusy, polívky, bylinky, pak už by to nebyl dle mého mínění půst. :)


Hodnocení: 0
čtv 16.03.2017, 00:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
O.K. jasně. Taky kombinuju s obyč když nebyla destilka.


Hodnocení: 0
čtv 16.03.2017, 13:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Samotné vedomie si tiež vie vyprodukovať toxíny. Záleží na stave mysle.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
čtv 30.03.2017, 21:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst

Registrován: pon 06.02.2017, 18:29
Příspěvky: 12

Reputace: +3
Ahoj,

tak jsem opět po nějaké době tady. (bohužel to častěji nezvládám)
Přidávám nové poznatky a vývoj situace. Slíbila jsem, že nebudete ochuzeni.
Diagnózou jsem si byla celkem jistá. Bohužel stav se nezlepšoval a noha pořád dost bolí i teď, takže jsem si nechala nabrat krev a poprosila jsem o ortopedické vyšetření. Byla jsem sama zvědavá, jak ta krev vypadá, ale různé zvýšené hodnoty přisuzuji tomu, že je ještě celkem brzo po půstu. Doktorka mě začala léčit na dnu, protože se to zdálo jako jediné rozumné vysvětlení (A navíc jsem si pak v nějaké diskuzi přečetla, že se to někomu stávalo po půstu pravidelně.). Ještě před tím, než jsem začala jíst léky, jsem šla k ortopedce a ta z rentgenu zjistila, že v noze mám únavovou zlomeninu, která se stala zhruba před dvěma měsíci, pravděpodobně přetěžováním nohy. Takže léky jsem jíst nezačala a chytám se na další půst, protože logicky: jestli to bylo zlomené, tak se to teď znova nespustí...nebo jo? Pokračování za 20 dní... :D


Hodnocení: 0
ned 23.04.2017, 00:11
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
no pust na zlomeninu není zrovna nejlepší lék ..
nechat doléčit což u unavové zlomeniny může být až 3 měsíce a pak teprv do pustu


+Cef Hodnocení: +1
ned 23.04.2017, 13:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 40-ti denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Moje rec, chce to vzit rozum do hrsti a dodavat "hmotu", dolecit a az potom pust:) .


Hodnocení: 0
ned 23.04.2017, 16:37
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 7 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz