Breatharián.eu
http://breatharian.eu/forum/

Sódová voda a hladovka
http://breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=5&t=595
Stránka 1 z 1

Autor:  72peter [ ned 22.01.2017, 22:11 ]
Předmět příspěvku:  Sódová voda a hladovka

Zdravím, mám otázku ktorú možno už niekto riešil... Týka sa sódovej vody. Hladovku do 7 dní čo sa vody týka nijako zvlášť neriešim. Pijem filtrovanú vodu z kanvice. Kvôli 7 a menej dňom destilátor vyťahovať nebudem. Nad 7 dní, keď organizmus prejde na endogénnu výživu, tak už pre čo najlepší efekt hladovky používam destilku. S destilkou mám však problém: jednak mi "nechutí" a niečo mi na nej vadí, neviem čo... mám dojem, že ked si na nu niekedy pomyslím, je mi zle... Čítal som niečo o "mriežke", takže na budúce ju skúsim vždy zmraziť, čo to spraví.

Otázka ale znie: Môžem počas hladovky použiť sódu? Napr. destilku preženiem cez sodastream a vznikne destilovaná sóda. Je toto prípustné? "Sóda, sódovka, perlivá voda, či sifón – toto všetko sú pomenovania pre pitnú vodu umelo nasýtenú oxidom uhličitým CO2, ktorý je vo vode z veľkej časti rozpustený" Ovplyvní prítomnosť CO2 trávenie? Poviem to laicky - nemyslím, že malé množstvo CO2 je "jedlo", ktoré anuluje hladovku. Máte na to názor alebo skúsenosť?

Sódu mám veľmi rád a možno by môj problém sóda z destilky vyriešila.

Autor:  Panda [ pon 23.01.2017, 00:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sódová voda a hladovka

To Ti nic nepomůže. Jestli Ti nechutná destilka při půstu, tohle bude stejné a spíš ještě horší, protože při půstu jsou změněné chutě. Jestli neupravuješ destilku aktivním uhlím, tak to by Ti mohlo pomoct. CO2 by organismus dost překyselil, bude Ti po tom blbě. Při půstu je naopak vhodné hlubokým dýcháním vydýchávat odpadní látky včetně CO2, tímhle by ses jedině víc zanášel.

Autor:  ABCD [ pon 23.01.2017, 10:03 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sódová voda a hladovka

destilka přes aktivní uhlí jak radí Pandin ;-)
je třeba si uvědomit proč to člověk dělá, že oproti precsům v těle, které mají za následek nepohodlí těla, je voda která nechutná brkačka a nepodstatný detail.
chutě se mění i při pítí normál vody z kohoutku pak nechutná ani ta. Spíš jde u dlouhého půstu o chvilkové přetlučení pachutě v puse ;-)

Autor:  Lyra [ úte 07.02.2017, 01:57 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sódová voda a hladovka

Ahoj,
jednou jsem si to vyzkoušela. Nevím už z čeho to vzniklo, ale v případě jedné 21. jsem pila půl napůl sifon s normální vodou. Nějaké velké změny oproti normálnímu půstu na normální vodě (protože destilku prostě nemůžu) jsem nepozorovala.
Rozhodně to ale nemůžu nikomu doporučit. Na každého to může působit jinak. Sděluji jen svoji zkušenost. Taky bych si dala pozor na minerálky, protože ty už něco obsahují. Já používala pouze čistou vodu, kterou jsem si nabublala.

Autor:  Cef [ úte 07.02.2017, 12:17 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sódová voda a hladovka

No nevim, podle me jde o zbatecne eyperimenty, behem pustu je urcite nepohodli, s tim do neho jdem, ne ze zazijem euforku a gejzir prima zazitku od zacatku do konce :) .
A voda do toho nepohodl patri, taky jsem stridal destilku s kohoutkovou i balenou (ta byla nejhnusnejs) kvuli chuti vody:) .

Autor:  ANTONÍN [ stř 08.02.2017, 17:21 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sódová voda a hladovka

72peter píše:
S destilkou mám však problém: jednak mi "nechutí" a niečo mi na nej vadí, neviem čo... mám dojem, že ked si na nu niekedy pomyslím, je mi zle... Čítal som niečo o "mriežke", takže na budúce ju skúsim vždy zmraziť, čo to spraví.

Otázka ale znie: Môžem počas hladovky použiť sódu?


Zkus určitě to mražení.
Nebo doporučuju dát do vody nějaký drahý kámen. Osobně mám dobré zkušenosti s růženínem. Ale to záleží na Tobě.
Nebo postavit sklenici na spirálu. Nezapomeň to vyzkoušet z každé strany.

Autor:  Karin [ pon 25.06.2018, 19:33 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sódová voda a hladovka

Nechci zakládat nové téma, tak to dám sem, do podobného :-) Co myslíte, můžu si při půstu dát Vincentku? Trochu, třeba 2-3 dl denně, a ne místo čisté vody, ale jen jako doplněk...

Autor:  Panda [ pon 25.06.2018, 19:48 ]
Předmět příspěvku:  Re: Sódová voda a hladovka

A proč, k čemu Ti to bude? Jestli myslíš "na chuť", tak to není dobrý nápad, protože jakékoliv snahy o úlevy (a povolení uzdy) stejně nepomohou a jedině způsobí zvýšení touhy na něčem ujet, nějak si od půstu ulevit, což pak nakonec skončí ukončením půstu (psychika si žádá stále větší úlevy a nezastaví se). A jestli z nějakých zdravotních důvodů, kvůli minerálům, tak to také není dobrý nápad, protože tyhle minerálky obsahují hodně minerálů a organismus se tím dostane do dost nevyváženého stavu. Mimo půsty se to kompenzuje jídlem, ale při půstu to organismus silně nevhodně zanese. Cokoliv navíc při půstu způsobuje nevyváženost. Vyvážený je jen příjem čisté vody, nejlépe co nejčistší (destilovaná), bez minerálů. A konkrétně Vincentka obsahuje hodně jódu a jiných minerálů, ta je dost koncentrovaná - je dobrá jen při běžné stravě (a to ještě v omezeném množství), mimo půsty. Ale při půstu je organismus mnohem citlivější, i tahle malá dávka minerálů navíc ho může dost rozhodit a uškodit.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/