Na hlavní stránku  
Právě je ned 03.07.2022, 00:39

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 457 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

vegetarián vegan dosažený půst 7 dnů
Reputace: 0
Panda píše:
Rostlinné oleje až tak moc nevadí jak živočišné tuky, ale i tak by se mělo jim minimálně do půlky návratovky vyhýbat úplně a pak přidávat jen opatrně. I ty sýry by bylo dobře odložit co nejpozději, až ke konci návratovky. Pečivo celkově, kromě lepku, mívá dost vysoký obsah soli, škroby, vysoký GI index, úprava vysokou teplotou - tomu by také chtělo se hodně dlouho vyhýbat.

S melounem opatrně s množstvím - ledviny budou zpočátku pracovat pomalu, mohly by se objevit otoky z nadbytku vody.

Šťávové půsty se dělávají spíš i se zeleninou, jen s malým podílem ovoce. Šťáva z ovoce mívá příliš mnoho cukrů, jako hlavní strava se nedá použít dlouhodobě, tělo by se přesytilo cukry a mělo by deficit živin. Celé ovoce (ne šťáva) je na tom líp, tělo nedostane tak velký šok. Dělává se např. melounová dieta, ale s množstvím se musí opatrně.

Děkuji. Cítím se informačně vybaven a už z návratu nemám takové obavy :)
Díky.

Hodnocení: 0
čtv 25.04.2019, 17:16

Reputace: 0
Zdravíčko, drží teď někdo půst ? Fíčím už 3 týden :).

stř 31.03.2021, 08:03

Reputace: +1
Dobrý den,
měl bych končit 14-denní půst, ale objevilo se něco, co klade otázku, zda ještě pár dní nepřidat. Chtěl bych se zeptat, zda to má nějaký význam a zda se s tím někdo také setkal.
Na okraj: Nejsem úplně úplný začátečník, 2 půsty 10-12 dní, jsem v minulosti absolvoval, a patřím k hodně dříve narozeným.
Hříchy během půstu: Prvních 6 dní dost minerálky, obava z křečí, opravdu hodně jimi trpím.

Zažívání: Průběžně se vylučovaly hleny, ale 10.den se přidal přidal "výstřel hnědočerného sajrajtu", doprovázený plynatostí. Chová se to jak při "šance" a dostaví se cca 1x za den, jakoby se trávilo něco hodně špatného... Ale kde se to tam proboha vzalo, dělal jsem šanku před půstem, abych rychleji nastartoval.

Pokus o vysvětlení:
Jsem silný kafař, a do jogurtu si občas sypu práškové kakao (teď mi došlo, jaká je to pitomost). Kdysi jsem četl, že kafařům se tvoří usazeniny ve střevech. Ale co tom trávit? Naopak usazené kakao by se asi trávit dalo. Tak zvažuji, počkat až to zmizí, nebo už říct dost? Potkalo to zde někoho?

Ještě jedna věc:
Zdá se mi, že půst nad cca 1 týden pomáhá léčit záněty, pozoroval jsem trochu již v minulosti, nyní silněji (polevil vleklý zánět vedlejších dutin). Nemáte s tím prokazatelnou zkušenost?

Předem děkuji za případné reakce všem, co k tomu mají co říci.
Karel

ned 20.02.2022, 10:42

PS: Ještě tohle - jaký je váš názor případně zkušenosti s dýni hokaido v návratovce?

ned 20.02.2022, 12:07

(Mirek, admin)

Reputace: +1618
Také si myslím, že to budou starší střevní usazeniny. A je to docela běžné po více dnech půstu že se nastřádají "tmavé ošklivosti", neměl by to být důvod k měnění délky půstu. Obavy by mohly být, kdyby to byla strávená krev, kdyby se něco "rozsypalo", ale špatně se to poznává a nebývá to běžné.

ned 20.02.2022, 13:28

Děkuji, jen jsem si říkal, že je to vzácná příležitost to odstranit. Normálně se toho člověk nezbaví, dojde na to, až "když jsou sýpky prázdné". "Propláchnutí " to asi také úplně neřeší, tohle je asi jediná možnost. Asi ani ty klistýry, co si lidi nechávají za peníze dělat, s tím nehnou. No, nebudu to hrotit.

Jinak "tmavé ošklivosti" - moc hezky řečeno. budu si pamatovat, až budeme probírat s kamarádkou. Nedávno přiznala, že si tím před mnoha lety pomohla od rakoviny namísto operace. Jistě, takové případy tu byly popisovány.

Ještě bych prosil to hokaido, rád bych brzy, zařadil.

pon 21.02.2022, 03:41

(Mirek, admin)

Reputace: +1618
Na hokaido mi nepřijde být nic závadného. Spíš forma přípravy, rozhodně ne s nějakým tukem.

pon 21.02.2022, 05:16
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 457 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 12, 13, 14, 15, 16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]