Na hlavní stránku  
Právě je pát 26.04.2024, 04:53

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Logika a matematika je skvělá věc.
Má to ovšem jedno ale. :-> A to je kompletnost všech relevantních informací. :-/ A ty má jak známo jen bůh. O:-)
Myslím si, že intuice a naslouchání svému tělu je nad logikou/matematikou... :sun:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef Hodnocení: +1
čtv 09.08.2012, 22:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
ANTONÍN píše:
Logika a matematika je skvělá věc.
Má to ovšem jedno ale. :-> A to je kompletnost všech relevantních informací. :-/ A ty má jak známo jen bůh. O:-)
Myslím si, že intuice a naslouchání svému tělu je nad logikou/matematikou... :sun:

Ano, s tím se dá naprosto souhlasit. Navíc, dobrá a silná intuice a představivost je v matematice snad to nejdůležitější.

A neznám nic krásnějšího, než to co Bůh stvořil objevovat a zkoumat :-) a to nejde lépe, než skrze "jazyk" stvoření - matematiku ;-)
(kdo si to nevyzkoušel, možná nepochopí :-) )


+ANTONÍN Hodnocení: +1
čtv 09.08.2012, 22:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Měl bych teď něco k tématu. :sun:
Držím půst (každý půst teď řeším jako pokus o žití z prány s napětím, jak se to povede) druhý den. A stala se mi včera zvláštní věc. :-/
První den půstu, to je už teď pohodička. Jel jsem autem cca 40 km k lékaři. Tam jsem dostal svůj příděl negativních zpráv a při odjezdu se mi na parkovišti rozbila druhá flaška s pitím :roll: (vozím dvě skleněné-první půl litru a druhou 1 litr a ta se mi rozbila) .
I nelenil jsem a v Kauflandu zakoupil neperlivou magnesii.
A při cestě nazpět, se mi ozval takový nepříjemný tlak v břiše. A večer zácpa. :crazy:
Řešil jsem to klystýtem, a ještě dnes cítím lehký tlak v břiše.
Za první den půstu jsem vypil cca 1 l vody a 1,5 litru magnesie. Ráno jsem byl cvičit, na procházce a ještě na rehabilitaci.
Přemýšlím, kde byla chyba (pokud se to dá chybou nazvat) a jak se z toho poučit. :-|
Jinak dnešní váha - ráno 59,9 kg a večer v 21 60,3. Půjdu si ještě večer propláchnout střeva, ale že bych nabral tolik vody?
Běžně hubnu první dny půstu cca 1 kg. :sun:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 09.08.2012, 22:25
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
ravima píše:
...Mimochodem, úplně celý vesmír funguje na matematice,...
Lidé se jen snaží popsat vesmír matematickým modelem, v oblastech kam sahají naše schopnosti a zkušenosti. Po čase jim ten model začne haprovat, tak ho musí rozšířit o další obecné popisy. Dříve lidé věřili, že svět se řídí Newtonovskou matematikou, než jim to začalo "nesedět" a musel to Einstein upřesnit. Vesmír se matematikou neřídí, to jen my se ho snažíme onálepkovat pravidly která jsme vysledovali, ale sedí nám jen ve většině případů, protože Vesmír na nás stejně kašle. Už to, že psychika pozorovatele ovlivňuje pravděpodobnosti, to je silná nematematika.

Správněji bychom měli říkat 1 + 1 = obvykle nejčastěji asi tak 2, když se zrovna nepohybujeme pentinovou rychlostí po spirálové dráze expanzivní černé díry v kapse s červeným trpajzlíkem.


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
čtv 09.08.2012, 22:31
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
ANTONÍN píše:
...1,5 litru magnesie...
Magnesia? To je ta silně hořčíková? To bych si při půstu netroufal. Když už tak neminerálková obyčejná voda (nebo ještě lépe destilka), minerálky mají hodně minerálů a to při půstu může už dost vadit. Ani běžně se jich nemá pít moc. Minerálka už může i působit jako projímadlo, kdy se to organismus snaží dostat zas z těla ven, což se projeví jako tlak nebo dokonce bolest v břiše.


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
čtv 09.08.2012, 22:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Tak teď už vím, proč mě to v Kauflandu táhlo k Ondrášovce.
Jo neposlechl jsem intuici a tady byla chyba.
Vybral jsem si rozumem magnesii, právě pro obsah hořčíku, protože někdy mívám při půstu problémy s křečem v nohách a taky hořčík podporuje peristaltiku střev.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef Hodnocení: +1
čtv 09.08.2012, 22:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Neviem, predsa v prvý deň pôstu by to nemalo spraviť taký problém, či??? Ešte je to predsa len úplný začiatok pôstu.
Tónko, mne super pri pôstoch pomáhalo pitie teplej vody - nemusela som už dávať klystír, keď som použila teplú vodu. Poradila mi to kedysi jedna lekárka zaoberajúca sa čínskou tradičnou medicínou.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
čtv 09.08.2012, 22:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Teplá voda mi dělá dobře na žaludek.
Cítím se po ní dobře. Možná to je signál, abych jí pil víc.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Renáta Hodnocení: +1
čtv 09.08.2012, 22:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Počkej, Pando, to co říkáš nemá nic společného s matematikou jako takovou, ale s fyzikou a naším vnímáním. Ani žádná "newtonovská matematika" prostě neexistuje, to je nesmyslné slovní spojení.
A takové věci, jako že by 1+1 mělo být 2, si zpravidla myslí jen lidé, co o tom nic neví. 1+1 může být cokoliv, nejčastěji asi 2, ale klidně to může být třeba 0, např. v tělese GF(2), nebo cokoliv jiného, co si vymyslíš. Matematika je velmi pružná.
A slyšel jsi někdy něco o tzv. nepřiměřené efektivnosti matematiky?
Když si na to najdeš čas, doporučuju přečíst alespoň tento úvod do sporů o objektivnost matematiky, je to docela zajímavé: http://www.kolej.mff.cuni.cz/~lmotm275/RUZE/mat.htm


Hodnocení: 0
čtv 09.08.2012, 22:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Hej, presne, aj mne vždy pohladkala žalúdok. Bolo to ako čaj bez čaju, pila som ju len trochu ohriatu.


Hodnocení: 0
čtv 09.08.2012, 22:57
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
ravima píše:
...Ani žádná "newtonovská matematika" prostě neexistuje, to je nesmyslné slovní spojení....
Newtonovská fyzika, překlep.


Hodnocení: 0
čtv 09.08.2012, 23:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
ravima píše:
ANTONÍN píše:
Logika a matematika je skvělá věc.
Má to ovšem jedno ale. :-> A to je kompletnost všech relevantních informací. :-/ A ty má jak známo jen bůh. O:-)
Myslím si, že intuice a naslouchání svému tělu je nad logikou/matematikou... :sun:

Ano, s tím se dá naprosto souhlasit. Navíc, dobrá a silná intuice a představivost je v matematice snad to nejdůležitější.

A neznám nic krásnějšího, než to co Bůh stvořil objevovat a zkoumat :-) a to nejde lépe, než skrze "jazyk" stvoření - matematiku ;-)
(kdo si to nevyzkoušel, možná nepochopí :-) )

:) Výborně, jsme na vyšším levelu. :-) Intuice a představivost je v matematice velmi důležitá. A je jedno, zda k řešení problému dojdu na základě vlastní intuice, nebo si nechám poradit od zkušenějšího matematika anebo od chytrý knihy - která zpravidla obsahuje i důkaz tvrzení. Důležitý je že to funguje, což si taky sám ověřím.

Stejně tak v půstu, řídím se vlastní intuicí nebo poznatky někoho kdo si to už prošel. U knihy je zádrhel, že neobsahuje ty důkazy, napsat lze cokoliv, záleží jak moc důvěřuju autorovi. Bohužel obvykle nelze vznést doplňujícící dotazy.

ANTONÍN:
Při výběru vody jsi se neřídil ani doporučeními půstařů, ani vlastní intuicí, ani logikou. Doporučuje se destilka nebo alespoň měkká voda. Už z chuťi magnesie napovídá že tu něco nehraje. A z logiky věci je zřejmý že voda nemá nést nějakou informaci ale naopak rozpouštět a odplavovat.

Nechal jsi se zmanipulovat reklamou těch, kteří vydělávají na prodeji magnesie a na léčení pacientů. Tady se budeš muset rozhodnout jestli půst nebo lékaři, paskvil obojího nefunguje.

Při prvním dni půstu není obvyklý aby druh vody způsobil jakýkoliv problém. Příště sáhni po vodě typu Toma nebo jakýkoliv s nízkým obsahem minerálů.


+ANTONÍN, +Panda Hodnocení: +2
pát 10.08.2012, 10:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Zcela souhlas. :ok:
Bohužel na tyhle věci dojdu až časem. :mad:
Ale lepší časem, než nikdy. :heart:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Panda, +Petr Hodnocení: +2
pát 10.08.2012, 10:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Jo chybama se člověk učí. Kdo se považuje za neomylnýho, ten nedojde nikam.

Nakonec zjistíš, že z lékařů potřebuješ jen zubaře a případně snad někoho kdo srovná zlomenou nohu. Ovšem ani zlomeninu si zdravý člověk nezpůsobí jen tak nějakým pádem na chodníku.


+Panda Hodnocení: +1
pát 10.08.2012, 10:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Petr píše:
... na léčení pacientů. Tady se budeš muset rozhodnout jestli půst nebo lékaři, paskvil obojího nefunguje...


Bohužel před lety jsem se rozhodl, že si nenechám operovat nádor na stehenní kosti. V té době jsem intenzivně nepůstoval a ani neslyšel o nejedících ....
Ale cítil jsem, že operace není dobrá.
No a potom se mi noha zlomila a já dostal umělej kyčel. Ta zlomenina byla velmi bolestivá a v nemocnici i na rehabilitaci jsem strávil dost času.

A nyní se zamýšlím. Zda se nechat opět (už po 11-té operovat), a nebo se spolehnout na půst a duchovní cestu. Intuice mi říká, neoperovat.
Rozum (žena a lékaři) nabádá: ,, Koukej jak to dopadlo minule. Zlomil sis nohu. "

Jsem třetí den půstu a v úterý si jedu pro další ,,jobovky".
Tak nějak se v tom příliš pleskám. Ale snad roste sebevědomí.
Ale na tohle jsem asi měl založit fórum deníčcích.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 10:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Je to jen na tobě. Na tvém místě bych zatnul zuby a jel podle půstovního kalendáře, jinak to nemusí dopadnout dobře. Nemáš prostor a zdraví na experimentování a nekonečný zkoušení co všechno nefunguje.


+Panda Hodnocení: +1
pát 10.08.2012, 10:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Tónko, si skvelý, že hľadáš cestu. Moc mi to pripomína dr. Ptáčka, ktorý sa čudoval, že "chudák, pacient, s tou zlomeninou", kým si uvedomil, že to je jeho zlomenina v dôsledku metastázy. A potom mu vlastne pomohli lekári, keď mu povedali, že mu CHT nepreplatia... Tak mu zostala LEN alternatíva. Video si videl.
Držím ti palce, veľmi!!!
A denník si založ :-)


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pát 10.08.2012, 11:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Není řešení snažit se vše logicky pochopit. Takhle funguje jen matematika. Cokoliv víc z praxe je lepší brát funguje=neřeším jak. Už v technických oborech se to řeší formou různých pišvicových konstant. A o netechnických oborech ani nemluvě. Snažit se pochopit půst a vliv měsíce je nemožný. Víme jen že to v praxi funguje, nic víc.
Petre souhlas naprosty ! :-) Odpovida to uplne i mojemu videni Sveta:).


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 11:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ravima píše:
Petře, absolutně nesouhlasím :-) ale nevadí :-)
V tom mas pravdu, nevadi, nema to totiz vubec na nic vliv :-).
Ravima, je to jen Tva pycha a nabubrele ego co Te nuti vsecko hned rozsroubovat a pochopit, ver tomu :-).
Jako decko jsem to delal takto podobne s hrackami, ovsem s katastrofalnimi dusledky pro ty hracky.
Vy, hmotari se chovate podobne, ale jeste s brutalnejsimi dusledky pro ostatni lidi na Zemi.


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 12:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Panda píše:
Správněji bychom měli říkat 1 + 1 = obvykle nejčastěji asi tak 2, když se zrovna nepohybujeme pentinovou rychlostí po spirálové dráze expanzivní černé díry v kapse s červeným trpajzlíkem.
Pandi, presne, jsem strojar, bvaly nadsenec "hmoty" a amatersky konstrukter by se dalo rict taky :-).
KAZDY ultra-presny vypocet co jsem kdy pouzil na stavbu svych vytvoru jsem musel ve finale upravit +- doladit aby to vubec fungovalo a bylo v realite pouzitelne.
To proste teoretikove nechapou, jsou prilis zavrtani ve svych teoriich.
Presne jak pises, i na me Vesmir kaslal s moji matematikou a zaridil to nakonec tak, aby to bylo vubec pouzitelne:).
Neexistuje presny vypocet niceho, vse je v pohybu a porad se meni, presne vypocty existuji jen v hlavach a na tabulich matematiku a teoretiku.


+ANTONÍN, +Panda Hodnocení: +2
pát 10.08.2012, 12:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ANTONÍN píše:
Tak teď už vím, proč mě to v Kauflandu táhlo k Ondrášovce.
Jo neposlechl jsem intuici a tady byla chyba.
Vybral jsem si rozumem magnesii, právě pro obsah hořčíku, protože někdy mívám při půstu problémy s křečem v nohách a taky hořčík podporuje peristaltiku střev.
Chyba Tondo, zahod rozum (ego) pri pustu a dej na rady lidi co "uz tama nekdy jeli" :-).
At si o jejich radach pise co chce kdo chce.
Takhle to dopadne, dyz se do pustu vlozi ego-mozek rozum a premira informaci od tech co tvrdi, ze to preci taky nejak lze za urcitych okolnosti:).
Pust = voda + nic:).


+ANTONÍN, +Panda Hodnocení: +2
pát 10.08.2012, 12:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
ravima píše:
Petře, absolutně nesouhlasím :-) ale nevadí :-)
Mimochodem, úplně celý vesmír funguje na matematice, vlastně ve své podstatě to je jen čistá nehmotná matematika. Co třeba taková Fibonacciho řada, na jejímž základě je ve vesmíru vybudována spousta věcí od galaxií až po stavbu rostlin :-) nebo symetrie a číslo fí, základy krásy :-)
Technické obory nemají s realitou nic společného - je to lidský výtvor a proto si může dovolit matematiku trochu "neřešit" :-)

Takže jestliže "takhle funguje jen matematika", pak tak v důsledku funguje úplně všechno, co existuje.


Ravimo máš pravdu že vesmír funguje na matematice. Jde mi spíš o to, že lidský mozek není schopen to pojmout z hlediska matematiky. Řešení je umět intuicí rozlišit to podstatný a zabývat se jen tím. Přes matematiku myslím to nejde.

Ale pravda že třeba délky půstů asi souvisí s eulerovým číslem:
e^0=1 ... 1 den
e^1=2.72 ... 3 dny
e^2=7.39 ... 7 dnů
e^3=20.09 ... 21 dnů, tady už to zcela nesedí
e^4=54.60 ... 40 dnů, tady taky ne, možná je těch 40 spíš fyziologická hranice
Je tedy v tom zas něco čemu nerozumíme. A kde je těch 14 či 15 dnů?

15 (15.15) teda dostanu jako e^e. Ale proč to najednou mocnit na e? Radši matematiku v tomhle případě neřeším.


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 13:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
15 bylo vchodu do komplexu Sakkary, ale jen jeden byl pravy, 14 falesnych a zaci Horova uceni vstupovali dovnitr mezi slouporadim 2x20 (40) sloupu.
21° pry je stabilni teplota v kralovske komore pyramidy, nezavisle na klimatickych podminkach venku.
Co my vime s cim ta cisla vubec souvisi:).
----------------
Juuu, heled, nam to tu pracne Mira prepsal, uz jsem skoro zapomnel :
http://www.breatharian.eu/clanky/okembo ... .php#brany


Naposledy upravil Cef dne pát 10.08.2012, 14:00, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 13:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
21 stupňů v pyramidě, zajímavý, už jsem o tom četl.


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 13:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No je to takova smes Danikenovskych domnenek a reality (jako vsecky informace tohoto typu) ale kazdopadne stoji cely za shlednuti ten dokument:).


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 14:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
No nevim, Danikena jsem viděl i četl, v řadě případů jeho závěry jsou přitažený za vlasy. Ale je tam hodně zajímavýho.


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 14:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No, asi tak to myslim:).
Ale nebyt jeho a podobnych fantastu, tak "vedci" nepustili ani chlup z techto informaci ve strachu, ze se jim "veda" s cisly zhrouti a hlavne vyschnou granty.
Blizsi kosile nez kabat, ze jo ..


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 14:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
To je největším omylem současný doby ta víra v neomezenou moc vědy. A je to taky podhoubí, na kterém rostou farmaceuticko - lékařský společnosti, když už byla řeč o zdraví.

V jistým ohledu je to podobnýho charakteru jako kdysi víra v církev a v papeže jakožto zástupce boha na zemi.

Proto mají vědci strach že se jim to zhroutí jakmile společnost prokoukne že se jedná z velký části o víru v něco co nefunguje.


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 14:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jj, "Nespolehejte se prilis na sveho technickeho strasaka, generale", rikal v sobotu Lord Vejdr :).
Hehe, Panda bude znat asi presne zneni:).


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 15:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Proto mají vědci strach že se jim to zhroutí jakmile společnost prokoukne že se jedná z velký části o víru v něco co nefunguje.
Samozrejme je to jen jiny zpusob viry - v hmotu :-).
Nic co by je odlisovalo od ostatnich vericich lidi v cokoli jineho. Proto deleni lidi na ateisty / verici moc neuznavam.
Ateista pouze veri v z nicehoz nic, hmotu a velke tresky (ze encyklopedie vznikne vybuchem v knihovne) :) .
Radeji rikam treba hledajici / hmotari, to je presnejsi, nemyslim to nijak hanlive:).


Hodnocení: 0
pát 10.08.2012, 15:23
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz