Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 09:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Další
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Dzehenuti píše:
...Naposledy jsem si dal po 40 denním půstu smažený sýr s hranolkama :)...
Hned jako první jídlo nebo něco předtím? Tohle říkají i breathariáni že když se psychika připraví k přepnutí tak není problém přepnout jídlo/nejídlo, jen to není pro běžné lidi kteří to takto ještě neumí přepínat.

Nemáš potřebu jídlo vyřadit úplně? Asi bys s tím neměl problém kdybys chtěl. Píšeš proč nejíš a držíš půsty, ale co opačně - proč vlastně jíš?


Hodnocení: 0
čtv 04.01.2018, 20:35
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
No hned jak jsem skončil 40 dní půstu normálně jsem začal jíst, dal jsem si smažák hranolky pivko a vse bylo bez problemu. Ale rikam asi zalezi na tom z jakeho duvodu clovek pust drzi.


Hodnocení: 0
čtv 04.01.2018, 22:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Tohle je hodně dobrá otázka :

Nemáš potřebu jídlo vyřadit úplně? Asi bys s tím neměl problém kdybys chtěl. Píšeš proč nejíš a držíš půsty, ale co opačně - proč vlastně jíš?

Jím protože mi jídlo chutná :). Je to prostě zázrak jak můžou být chutě rozlišné atd. Když vezmu, že je jen jediná podstata je neuvěřitelné jakými způsoby ji lze vnímat.

Třeba Budha prý držel půst ale pak došel k osvícení a pochopil, že to není o tom nejíst nebo jíst ale o tom nalézt pravdu. A jak je psáno :) Pravda Vás osvobodí.


+Panda Hodnocení: +1
čtv 04.01.2018, 23:01
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Nevíš jestli Buddha došel k osvícení během půstu? Bylo vypuštění jídla podmínkou k dosažení toho stavu? Když už jednou dosáhl osvícení, tak pak už to mohlo být jedno zda jíst či nejíst, ale co ty první kroky k osvícení? Jak moc tam mohlo hrát roli jíst či nejíst, než k té pravdě dospěl? Je možné dospět k hlubokému poznání i s jídlem, bez půstů?


Hodnocení: 0
pát 05.01.2018, 00:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13.09.2012, 17:39
Příspěvky: 36

Reputace: +7
Dzehenuti: Spíš je škoda, že tomu říkáš půst... Může to pak být pro lidi, co chtějí jet půst (nic+voda), matoucí...
Nebo jsi jiného názoru?


Hodnocení: 0
pát 05.01.2018, 00:50
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Obecně půst znamená odříkání si něčeho, je jen naším zvykem označovat tak úplné vypuštění jídla a být jen o vodě. Ale káva stejně nemá žádnou energii aby nasytila, je to jen povzbuzovač.


+Karin Hodnocení: +1
pát 05.01.2018, 00:52
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13.09.2012, 17:39
Příspěvky: 36

Reputace: +7
Panda: jen nevím nač povzbuzovače... dnes je mi jasné, že se stačí držet instrukcí >> kalendář, pohyb, atd.
Poprvé jsem se dokopala k tomu to neflákat... a nejpohodovější třetí den půstu vůbec ;-)


Hodnocení: 0
pát 05.01.2018, 01:38
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jo každý podle toho co mu nejvíc vyhovuje, každý člověk je jiný. Kávu používá pro zvýšení pocitu pohody, náhrada požitků z jídla, aby duše tolik nestrádala z odříkání. Samozřejmě jistě používá velmi slabou, jen náznak chuti, protože běžná káva by byla při půstu docela zabiják.


Hodnocení: 0
pát 05.01.2018, 02:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Panda píše:
Nevíš jestli Buddha došel k osvícení během půstu? Bylo vypuštění jídla podmínkou k dosažení toho stavu? Když už jednou dosáhl osvícení, tak pak už to mohlo být jedno zda jíst či nejíst, ale co ty první kroky k osvícení? Jak moc tam mohlo hrát roli jíst či nejíst, než k té pravdě dospěl? Je možné dospět k hlubokému poznání i s jídlem, bez půstů?



Dle mého poznání došel k osvícení právě během půstu. Ale jak jsem psal, půst není jen o nejezení ale pro pochopení kdo jsme....že je to právě duch co tvoří tělo a vlastně vše ostatní včetně jídla.
Například Einstein došel k názoru, že vše tvoří silové pole...tedy vše je vlnění. Dnes už máme kvantovou fyziku a víme, že je to ještě hlubší. Dle mého poznání, je vše tvořeno jakoby staticky/pulsující síťí částic ducha, která právě tvoří veškeré manifestace...kámen, slunce atd... Tedy dle mého názoru je i samotný pohyb iluzí tvořenou třpitem/kmitem. Třpytem - světla/tmy kde samotný tento třpyt je stavem ducha. Tento třypt - statické vlnění pak vytváří tento svět. Kde pak jakýkoliv hmotný objekt chápu jako jakýsi horizontem událostí našeho ducha, ten je v podstatě bílou/černou dírou a formuje nádobu jakéhokoliv hmotného/světelného objektu.

Proto říkal i Ježíš, že jsme živí mrtví. Myslel to tak, že jsme zapoměli na ducha a stali jsme se jen prázdnou nádobou-tělem.

Kei co se týče těch povzbuzovačů - kávy, neberu jako jídlo. Můj půst je hlavně v odříkávání jídla, protože kromě denního chleba je zde i ten nebeský a ten je v každém z nás.

Cílem mého půstu je tedy obnovení toho kým skutečně jsem. Čím naznačuju že je důležité co je cíl půstu. Jestli se člověk postí pro tělo anebo pro ducha.


+Panda Hodnocení: +1
pát 05.01.2018, 13:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13.09.2012, 17:39
Příspěvky: 36

Reputace: +7
Dzehenuti: z čeho a jak své kafe připravuješ? Ať víme jestli tě tiskový mluvčí dobře odhadnul :-P


Hodnocení: 0
pát 05.01.2018, 14:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Normálního turka nebo Nesku :) zabijáka :P Ale hodně piju vodu několik litrů denně v podstate piju po troskach porad.


Hodnocení: 0
pát 05.01.2018, 15:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 13.09.2012, 17:39
Příspěvky: 36

Reputace: +7
Díky za upřesnění :-D


Hodnocení: 0
pát 05.01.2018, 16:11
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Paramhansa Jógánanda se zmiňuje o svámím Trailangovi, který po týdnech půstu vypil kbelík vápna, aniž mu to jakkoliv ublížilo - protože chápal vztah ducha a hmoty.


+detox Hodnocení: +1
pát 05.01.2018, 16:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Panda píše:
Paramhansa Jógánanda se zmiňuje o svámím Trailangovi, který po týdnech půstu vypil kbelík vápna, aniž mu to jakkoliv ublížilo - protože chápal vztah ducha a hmoty.



Ano přesně o tom to je. Je psáno : svatého nic neznečistí. Protože je to právě Svatý duch co vše tvoří...tedy veškerou hmotu ( duch je oscilátor a právě svou oscilací vše tvoří). Je zmínka i o nějakém bleděmodrém paprsku spojující jakoby "třetí oko" s podstatou ? Vím, že v kabbale je Alfa bleděmodrým.


+Panda Hodnocení: +1
pát 05.01.2018, 16:43
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Dzehenuti píše:
...Dle mého poznání, je vše tvořeno jakoby staticky/pulsující síťí částic ducha, která právě tvoří veškeré manifestace...kámen, slunce atd... Tedy dle mého názoru je i samotný pohyb iluzí tvořenou třpitem/kmitem. Třpytem - světla/tmy kde samotný tento třpyt je stavem ducha. Tento třypt - statické vlnění pak vytváří tento svět. Kde pak jakýkoliv hmotný objekt chápu jako jakýsi horizontem událostí našeho ducha, ten je v podstatě bílou/černou dírou a formuje nádobu jakéhokoliv hmotného/světelného objektu...
Jinými slovy: "Svět je snem Boha". :-D Bůh není součástí světa, ale svět je součástí Boha.


Hodnocení: 0
pát 05.01.2018, 23:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Ano jeho dechem, jeho slovem - vibrací/oscilací. Teď si dávám dohromady poznatky ze Silverovy metody a holotropního dýchání a pak budu zkoušet propojit se se Svatým Duchem - jediným Bohem.


Hodnocení: 0
sob 06.01.2018, 00:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Panda píše:
Nevíš jestli Buddha došel k osvícení během půstu? Bylo vypuštění jídla podmínkou k dosažení toho stavu? Když už jednou dosáhl osvícení, tak pak už to mohlo být jedno zda jíst či nejíst, ale co ty první kroky k osvícení? Jak moc tam mohlo hrát roli jíst či nejíst, než k té pravdě dospěl? Je možné dospět k hlubokému poznání i s jídlem, bez půstů?

Buddha půst, jak jej vymezil Pavel Mácha, v podstatě neznal.

Buddha po šest let praktikoval v Indii tehdy populární askezi, která mimo jiné zahrnovala, dnes bychom snad řekli kaskádový půst – např. jedno jídlo za týden nebo jeden plod Koly (což by ukryla dětská dlaň) denně. Později se o tom vyjádřil: "Protože jsem jedl tak málo, moje žebra vystoupla jak krov staré chatrče, moje oči zapadly do svých důlků a jejich lest se podobal lesku hluboké studny, žaludek se dotýkal páteře, takže když jsem sahal na břicho našel jsem páteř a když jsem nahmatal páteř našel jsem žaludek, protože jsem tak málo jedl."

K nelibosti svých asketických souputníků tuto cestu zcela opustil a ani po svém osvícení půst nikterak nedoporučoval (v rámci střední cesty však pro mnichy stanovil pravidlo, že nesmějí jíst po poledni, což se dodnes v klášterech většinou dodržuje).

http://www.buddhisma2z.com/content.php?id=477


+Panda Hodnocení: +1
pon 08.01.2018, 11:10
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Nejíst po poledni, zajímavé. Nemáš představu jak to bylo zdůvodněné? (a zřejmě jídlo v poledne bylo ještě v pořádku)

Buddha se vždy vyobrazuje jako "velmi tučný". Jaký je asi pro to důvod, byl takový (mimo ten půst) opravdu nebo je to jen nějaká symbolika bohatství?


Hodnocení: 0
pon 08.01.2018, 11:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Podle mého názoru je to hlavně kvůli meditaci – práce žaludku může rušit.
Ráno jdou mniši žebrat o jídlo a tak je praktické ho hned sníst, aby se v tom horku nezkazilo, řekl bych. Prostě se to tak nějak hodí do asijského prostředí. Dá se na to zvyknout a pak je to docela fajn.

Buddha se zobrazuje jako tučný, ale to je podle mého názoru jenom symbolika. Je obtížně představitelné, že by hlasatel střední cesty byl tlusťoch :). Vždyť vůli měl obrovskou, morálku také (dokázal se vzdát království). Že by podlehl obžerství, to by byl asi těžký zásek do celého toho systému :).


+Panda Hodnocení: +1
pon 08.01.2018, 11:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
To já věřím tomu, že Budha měl silnější postavu a nevidím jediný důvod proč by mít nemohl :).


+detox Hodnocení: +1
pon 08.01.2018, 14:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Tak ono zřejmě bude záležet, co kdo za Buddhu považuje, buddhizmus je velice různorodý, mnohem více než třeba křesťanství. Pro nás hínajánisty je Buddha onen bývalý Gautama, příp. Arahant (tj. ten který překonal překážky na cestě a dosáhl nibbány), v mahájánové Číně to je třeba velmi populární Budai (odtud asi i ono nasycení trhu tlustými smějícími se soškami), ale v takovém Bhůtánu to může být dokonce Drukpa Kunley s jeho falickými symboly na budovách. 8-o
Představivosti se meze nekladou :)
Čili ony sošky zřejmě nepředstavují historického Gautama Buddhu z masa a kostí (a ani to tak nebylo míněno).


Hodnocení: 0
pon 08.01.2018, 16:17
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Zdeněk píše:
...Čili ony sošky zřejmě nepředstavují historického Gautama Buddhu z masa a kostí (a ani to tak nebylo míněno).
A safra to jsem si vždy myslel že to tak je.


Hodnocení: 0
pon 08.01.2018, 16:39
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Mimochodem, Dzehenuti, Edgar Cayce (v podání Davida McMillina) tvrdí, že kniha Zjevení může mít mnoho interpretací, nejdůležitější je však interpretace jako symbolický/jinotajný popis cesty duše k Bohu skrze čakrální systém. (Co symbolizuje bílý kamínek ale nevím.)

Na mě už je to moc složité, nicméně ony konkrétní počty (nervů atpod.) co jsem zkoumal v anatomickém atlasu tak odpovídají.


Hodnocení: 0
pon 08.01.2018, 16:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Dneska 7 den z 40 a už začínám být zase neuvěřitelně nabitej energii :).


+Panda Hodnocení: +1
úte 09.01.2018, 00:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
PavelMácha píše:
Dzehenuti OK tedy - v první řadě přeju dosaženou 40tku! Předpokládám, že když tu udílíš rady, máš naprosto jasno v otázkách
- co budeš dělat až dáš 40? Jakou cestou půjdeš k osvícení? Zmižíš na pár let ze žumpy, nebo to zkusíš za pochodu? :)
- co budeš dělat až dosáhneš osvícení?


40 Bude naprosto v pohodě. Krizi jsem přečkal a jsem docela přesycen a budi čím dál tím více. Částečné osvícení už jsem prožil, není to moje první 40. No můj cíl, je stát se andělem, tedy duchovní bytostí a snad v brzkém budoucnu tvořit svatý sbor 144 000 :). Chci aby každá bytost byla štastná, jinak bych byl i já neštastný.


Hodnocení: 0
úte 09.01.2018, 21:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Tak dnes 10 dne půstu. Vše v pohodě, žádný pocit hladu není. Naopak se cítím přesycený. Energie mám více než když jsem jedl, dokonce přemýšlím, že začnu i cvičit... ikdyž jsem odjakživa odpůrce pohybu, který je pro mě jen iluzí :))).


+Panda Hodnocení: +1
čtv 11.01.2018, 13:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Dzehenuti píše:
Tak dnes 10 dne půstu. Vše v pohodě, žádný pocit hladu není. Naopak se cítím přesycený. Energie mám více než když jsem jedl, dokonce přemýšlím, že začnu i cvičit... ikdyž jsem odjakživa odpůrce pohybu, který je pro mě jen iluzí :))).

Já si pamatuju na svoji návratovku (myslím že to bylo po 21), pocítil jsem příliv energie, tak jsem si řekl, využij toho, posílíš svaly. Tak jsem dělal kliky, shyby, lehsedy.. a pak mě začalo bolet na prsou. Obával jsem se, jestli jsem nedostal infarkt. Našel jsem citlivé místo na hrudi a masíroval ho. Po půl dne to naštěstí přešlo. Jenomže se to vrazilo do hlavy! Opravdu divnej stav, kdybyto mělo trvat delší dobu, asi bych zešílel. Naštěstí jsem našel na vrcholu lebky citlivý bod a usilovně ho masíroval. Asi po půl dne mi to přešlo. Nejdřív jsem si myslel, že jsem se otrávil okurkou, co jsem si koupil v supermarketu a snědl, ale vždyť průběh alimentární otravy přece takhle neprobíhá. Odpovídalo by to uvolnění energie, jak se o tom někde píše. Opravdu bych to v té hlavě mohl charakterizovat jako působení nějaké surové energie, naprosto nevyužitelné. Tohle bych už opravdu znovu nechtěl zažít. Takže ti Pavel zřejmě radí velice dobře.


Hodnocení: 0
čtv 11.01.2018, 19:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Zajimavé, naštěstí jsem nic podobného nezažil.


Hodnocení: 0
čtv 11.01.2018, 23:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: pon 17.04.2017, 11:24
Příspěvky: 10

Reputace: +1
Dzehenuti píše:
Tak dnes 10 dne půstu.

ahoj Dzehe jak jsi na tom s váhou? myslím s jakou jsi do toho šel a kolik máš po těch deseti, resp. už po jedenácti dnech půstu??


Hodnocení: 0
pát 12.01.2018, 08:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Ahoj, nevím, nevážím se a není to pro mě tak podstatné. Jen ze zkušenosti vím, že za těch 40 dní je to +-15kg ale ono se to pak stabilizuje pokud má člověk aktivního ducha :). Prána není nic jiného než produkt samotného ducha.


+Panda, +Tomcat, +detox Hodnocení: +3
pát 12.01.2018, 12:02
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 872 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 30  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz