Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 10:57

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek pust a zanet strev

Registrován: pon 25.07.2016, 01:05
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Poslední půl rok jím hodně zeleniny, zel. ovoc. štávy, rýže apd. minimum, masa, pečiva a moučných výrobků.
Přesto jsem před měsícem dostal zánět střeva/kolitidu, jde ze mě jen hlen a krev. Takže jak to léčit. Dělal jsem si 1,5l klystyry s urinou 3dny za sebou během 3denního pustu, zánět se zlepšil, ale po navratu k dusene zelenine se zase rozjel. Pry je to az na 8 tydnu nez ustoupi.

Kontaktoval jsem p. Partykovou poradila mi 10 denní hladovku, 2x denně urina klystyry a navrat mrkvova stava, probiotika, zalenina atd. Klystyry davam pouze 1x denně, protoze cim jsem dal na pustu, tak je cim dal hur snasim, asi podvedomi.

Jsem 9.den na pustu, takže zitra poslední den, uz mam sestaveny jidelnicek, 1.dne - naparena cerv paprika, 2. naparena cerv paprika vecer naparena brokolice. 3. naparena paprika , rajce, brokolice atd.

Mam dotaz na tu mrkvovou stavu, mam stim zacit hned 1.den navratovky, mrkvova stava ma ozdravne ucinky na strevo, mrkev mam moc rad, zkusim prvni den jednu sklenicku a takze uvidime jak strevo zareaguje.

Drive jsem daval 1den a 3dny pust bez problemu, ale s tím zanetem potrebuji dukladnejsi cisteni a vice strevu pomoci.
Co se stane u organů v tele za 10dni hladovky o vode? Co se stane se strevem pri zanetu, kdyz mu dam 10dnu pust?
Dekuji za reakce


Hodnocení: 0
pon 25.07.2016, 01:35
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: pust a zanet strev
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Artem1 píše:
Mam dotaz na tu mrkvovou stavu, mam stim zacit hned 1.den navratovky, mrkvova stava ma ozdravne ucinky na strevo, mrkev mam moc rad, zkusim prvni den jednu sklenicku a takze uvidime jak strevo zareaguje.

Drive jsem daval 1den a 3dny pust bez problemu, ale s tím zanetem potrebuji dukladnejsi cisteni a vice strevu pomoci.
Co se stane u organů v tele za 10dni hladovky o vode? Co se stane se strevem pri zanetu, kdyz mu dam 10dnu pust?
Dekuji za reakce


s mrkví to má každý jinak... někomu dělá dobře někomu zle...
stav orgánů po 10 denním půstu opět u každého jiné... záleží na předchozí pročištěnosti

osobně bych klystýr vůbec nedávala neb Ti ten zánět jen podpoří uvnitř se střevo klystýrem namočí a hnije to...
dej tělu přirozenost čištění od shora pouze vodou a nech tělo co vyloučí samo..
cítiš-li se dobře protáhla bych to co možná nejdéle k 21


+Cef Hodnocení: +1
pon 25.07.2016, 08:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: pust a zanet strev
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Artem1 píše:
Kontaktoval jsem p. Partykovou poradila mi 10 denní hladovku, 2x denně urina klystyry a navrat mrkvova stava....

Mam dotaz na tu mrkvovou stavu, mam stim zacit hned 1.den navratovky, mrkvova stava ma ozdravne ucinky na strevo, mrkev mam moc rad, zkusim prvni den jednu sklenicku a takze uvidime jak strevo zareaguje.
Tady na diskuzi píšeme žádné šťávy v návratovce, jedno jídlo celá napařená zelenina, další jídlo celé ovoce, a tak střídat. 2. a další den už zeleninu naní třeba nenapařovat. S dotazy na šťávy tedy za tím kdo je poradil.
Co se stane za 10 dnů hladovky je individuální, může stačit a taky nemusí, není žádná záruka uzdravení nebo zlepšení. To až po 21 dnech půstu.
Citace:
Poslední půl rok jím hodně zeleniny, zel. ovoc. štávy, rýže apd. minimum, masa, pečiva a moučných výrobků.
Přesto jsem před měsícem dostal zánět střeva/kolitidu...
Klidně to může být právě proto a nikoliv přesto.


Hodnocení: 0
pon 25.07.2016, 17:00
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: pust a zanet strev
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Záněty mívají základ v kvašení a kvasinkách, což může způsobovat přemíra ovocných cukrů, včetně ovocných šťáv. Teoreticky na ovoci není nic špatného, ale špatná je kombinace v nevhodném prostředí - kyselé prostředí, nánosy ve střevech, kvasinkové infekce, což je pozůstatek dřívějších let (za půl roku změny stravy se to nemohlo ještě napravit), kdy cukry mohou kvasit a nadělá to problémy. Proto by chtělo vše sladké nějakou dobu omezit (není třeba úplně vypustit), včetně ovoce. I v mrkvové šťávě je dost cukrů. Byla by proto teď lepší návratovka podle doporučení, střídání ovoce se zeleninou. Pak později podíl ovoce spíše snížit, včetně omezení rýže, ta se také považuje za sacharidovou a podporující kvasinky. Po asi 2 až 3 týdnech protikvasinkové diety (s výrazným omezením cukrů) se dá vrátit k běžnější stravě a pokud nebude příliš jednostranná, tak by se problém už neměl vrátit. Teď po půstu bude sice zánět uklidněný, ale přemíra cukrů by to mohla zas rozběhnout, tedy by byla lepší řádná návratovka (zelenina+ovoce) a pak přejít na protikvasinkovou dietu dlouhou 2 až 3 týdny. Nenapraví se to hned (jedním půstem nebo pár klystýry), je potřeba trpělivou léčbu delší čas.


Hodnocení: 0
pon 25.07.2016, 17:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: pust a zanet strev
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Panda píše:
Teď po půstu bude sice zánět uklidněný, ale přemíra cukrů by to mohla zas rozběhnout, ...

Přejídání cukry, i těmi z ovoce a zeleniny rozjede infekci zaručeně znovu klidně i po dvou nebo třítýdenním půstu.
Cukr je palivo, oheň, a pokud chybí živel země v podobě bílkovin, minerálů atd., cukr hoří v podobě kvasinkových infekcí a zánětů. Řešení je vyčistit střeva půstem a nejíst příliš často a mnoho. Kvasinky se drží dlouhodobě a ani vícetýdenní půsty je zcela neodstraní.
Začít očistu či zdravé stravování dietou na ovoci a zelenině pokud se necítíte v pořádku a s dobrým trávením je zaručená cesta k problémům. Buďto si uženete záněty a infekce anebo začnete hubnout.


Hodnocení: 0
pon 25.07.2016, 18:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: pust a zanet strev

Registrován: pon 25.07.2016, 01:05
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Dekuji, za reakce. Protože jsem na internetu pátral a hledal informace celkem dlouho a je psychicky náročné odhodlat se léčit bez prášků, popíšu jaký byl průběh u mě. Třebo to někomu pomůže.
Po asi 14.dnech rozjetého zánětu střeva (dlohodobě špatná strava, psychika, stresy, jak jsem se dočetl z 50% i duchovní příčina...), po pokusech s živočisným uhlím, krátkých jednodenních půstech, úprava stravy atd. Dělal jsem si například odvary z Toten krvavce a to ze mě šli zajímavý věci..., ale pomáhalo to částečně. už jsem byl skoro rozhodnutý že půjdu na pohotovost pro čípky, protože jsem se pořád nadýmal šla ze mě jen krev a hlen. Byl jsem dost psychicky dole a rada nikde.
Naštestí na pohotovosti byla tak nepříjemná sestra, že jsem se před vchodem otočil a jel se domu vyléčit. Říkal jsem si že tim půstem to přece musí jít , jenže jsem neřešil moc stravu, protože mi chutná skoro všechno...
Všechny rady na zahájení půstu jsou nezačínat v sobotu nebo úterý, já začal samozřejmě úterý :) s plánem 7denního půstu s urina klystýry 1x denně. Klystýry jsem dělal tak obden, prostě častěji to nešlo, ale hodně mi pomohli nebolelal mě hlava a citil jsem se tgak nejak lehčí. p.Partyková mi napsala, abych půst protáhnul na 10dní s ranním miniklystýrem, 7.den jsem se cítil stejně jako ty předchozí slabší, takže jsem se rozhodl pro 10dnů. ale mohl jsem fungovat chodil jsem do práce a pil jen vodu.
5-6. den ze mě nešlo už nic, jen klystyr.
10.den jsem toho uz mel dost, sny jsem mel jen o jidle..., shodil jsem asi 12kilo, všichni kolem me se dost lekli...
Střevo byl posun, už ze mě šel už jen hlen, aspoň něco říkal jsem si.

Během půstu jsem si nastudoval Zásadotvornou a kyselou stravu a k tomu ještě zásadovou bezsacharidovou stravu/zeleninu na všechny způsoby.
Návrat:
1. den dušena paprika
2. den 3x syrová červená paprika
3. den syrová okurka, červená paprika
4. den stejná kombinace + cibule
5-14. den lehce zapečené brambory s cibulí a hodně česneku, bez soli a papře jen trochu oliv oleje
a pak jsem obden střídal syrovou zeleninu a saláty a doplnoval to zapekem brambor.
Během návratu stále obden ranní nebo večerní miniklystyry podle času, velké klystyry mi nejak nesedi

Rozhodnul jsem se nastálo pro zasaditou zeleninovou stravu z 70% procent a ostatní maso a všude hodně česneku, občas ujedu do pečiva, v srpnu září se dá koupit dobrá zelenina, ale uvidíme co k sehnání bude v zimě...

Po 8.týdnech ustal i hlen a zůstala lehká dušnost, musim se krotit v porcich jsem bez problému schopen snist pekac zapecených brambor s cibuli a necitim se plný.
Takže ještě nastavit menší porce a pravidelnost.... a to je zatím vše :))


Hodnocení: 0
čtv 08.09.2016, 09:12
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: pust a zanet strev
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
máš někde zařazený i pohyb?(procházky, běh či cokoliv jiného)


Hodnocení: 0
čtv 08.09.2016, 09:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: pust a zanet strev

Registrován: pon 25.07.2016, 01:05
Příspěvky: 3

Reputace: 0
Během pustu jsem chodil do lesoparku číst si knižku :) po pustu cvičim v přírodě workout a můžu říct, že na moje tělo se dá i koukat :).
Do stravy jsem zařadil i hrachový Natur Protein.
Běhání nejspíš není moc pro mě, moc se mi do něho nechce. Záplavu energie jsem nepocitoval, ale ulevilo se mi v mnoha smerech :)


Hodnocení: 0
čtv 08.09.2016, 09:41
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: pust a zanet strev
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Artem1 píše:
...po pustu cvičim v přírodě workout a můžu říct, že na moje tělo se dá i koukat :).
Do stravy jsem zařadil i hrachový Natur Protein.
Běhání nejspíš není moc pro mě, moc se mi do něho nechce. Záplavu energie jsem nepocitoval, ale ulevilo se mi v mnoha smerech :)


no jestli se na Tvoje tělo dá nebo nedá koukat je až druhotná věc... čakry jsou mnohem důležitější :-)
a o tom že je nemáš rozhýbané svědčí fakt že zhubneš 12 kilo jen to fikne a taky fakt že Tě to nepouští dál v půstu...
takže zařaď intenzivněší pohyb
běh si vem třeba jako výzvu překonání vnitřního odporu k němu... nemusíš ho milovat ale začni a nech se překvapit (má vlastní zkušennost s odporem k běhu) je to jen o hlavě :-)


+Petr Hodnocení: +1
čtv 08.09.2016, 13:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz