Na hlavní stránku  
Právě je sob 20.04.2024, 00:47

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Eucharistia a dlhé pôsty

Registrován: úte 05.01.2016, 23:12
Příspěvky: 13
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů křesťan
Reputace: +1
Ahojte, pôstom sa venujem tri roky, najviac som dal 14 dní, momentálne robím 21tku a som v piatom dni...Avšak, som kresťan. To znamená, že ani behom týchto dní nevynechávam omše, kde sa prijíma Eucharistia, (pre laikov - to je ten kúsok oplátky). Môže mať toto vplyv na moje trávenie počas dlhých pôstov?
Lebo čo si pamätám tak pri minuloročnej 14tke mi črevá pracovali stále, ale žiadne komplikácie som nezaznamenal. Ďakujem za odpoveď.


Hodnocení: 0
úte 05.01.2016, 23:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Asi tak .. napodobne, behem lecebnych pustu jsem normalne Eucharistii nekolikrat vynechal (podobne kdyz lezis ve spitale apod.), Panu Bohu se (vnitrne) omluvil za absenci:), pac jeste nejsem tak daleko abych umel menit hmotu na nehmotu anebo obracene:).
To uz bych po Tatkovi chtel asi moc, na druhe strane "Vstan zeno a jdi, vira Tva Te uzdravila" ze:) ..

Paralelu bys asi (s privrenyma obema ocima) nasel i v pokouseni Jezise dablem na pousti:).
Cize si to preber jak umis, hmota (jidlo) pohne kazdym smrtelnym zaludkem, ledaze bys fakt umel neco co bezny smrtelnikove neumeji :).
Jinak vitej a drz se :).

— Pokušení na poušti
1 Tehdy byl Ježíš Duchem vyveden na poušť, aby byl pokoušen od ďábla. 2 Postil se čtyřicet dní a čtyřicet nocí, až nakonec vyhladověl. 3 Tu přistoupil pokušitel a řekl mu: „Jsi-li Syn Boží, řekni, ať z těchto kamenů jsou chleby.“ 4 On však odpověděl: „Je psáno: ‚Ne jenom chlebem bude člověk živ, ale každým slovem, které vychází z Božích úst.‘“ 5 Tu ho vezme ďábel do svatého města, postaví ho na vrcholek chrámu 6 a řekne mu: „Jsi-li Syn Boží, vrhni se dolů; vždyť je psáno: ‚Svým andělům dá příkaz a na ruce tě vezmou, abys nenarazil nohou na kámen!‘“ 7 Ježíš mu pravil: „Je také psáno: ‚Nebudeš pokoušet Hospodina, Boha svého.‘“


Nebo jeste jinak, aby ses v te me myselnkove kasi :) trochu vyznal - v te dobe jsem tak moc potreboval svoje zdravi nazpatek, ze jsem radej Boha nepokousel, vubec nicim, kdyz pust tak po vzoru Ucitele Jezise - bez tech chlebu:).

Eucharistie chapu vicemene jakozto symboliku, ze s nami Buh v tele Jezisove (synove) sdilel uplne STEJNOU hmotu - viz "Toto je moje telo" .. atd. pac telo i chleba je porad hmota, ze:).
To se nam tim snazil hlavne sdelit, abysme tak "konali na jeho pamatku", protoze sestoupil na nasi uroven s nama trpet v ciste hmotnym Svete:).


Hodnocení: 0
úte 05.01.2016, 23:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Vítej. :heart:
Já to řeším tak, že si nalistuji kancionál, kde máme modlidbu ,,Duchovní přijímání". A k eucharistii jdu s prstem na puse. Jen pro požehnání.
Pokud budeš chtít, můžu Ti sem napsat český text.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
úte 05.01.2016, 23:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Tondo kluku mas pravdu ! Knez preci deckam pri Eucharistii zehna krizkem na cele !! .. tak proc ne (po dohode) dospelymu ?:)
Tak vidis, zpusobu je vice jak nejit a pritom Boha nepokouset ani neurazit :).


Hodnocení: 0
stř 06.01.2016, 00:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty

Registrován: úte 05.01.2016, 23:12
Příspěvky: 13
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů křesťan
Reputace: +1
Vďaka vám za odpovede, spracujem to a snáď nájdem správne východisko. Totiž stále som v tom, že Eucharistiu by som nemal vynechávať...a vlastne sa tak dostávam ku druhej otázke - ak by som ju predsa len nevynechal a črevá by stále pracovali, je takýto pôst neúčinný resp. zbytočný?


Hodnocení: 0
stř 06.01.2016, 00:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Neni !:) Creva nevadi:), ty maji setrvacnost, dobeh, muzes zkusit i klistyr, jestli chces a kdyz Ti to vadi, ale ono to kam ma docestuje i bez Tebe a pustu to nijak nevadi:).
Ale zaludek nesmi nic dostat, nesmi se pohnout !:)
Na to pozor, i pasta na zuby nahodne spolknuta muze byt potvora a pohnout zaludkem :).


Hodnocení: 0
stř 06.01.2016, 00:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty

Registrován: úte 05.01.2016, 23:12
Příspěvky: 13
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů křesťan
Reputace: +1
no dobre, teda aj malý pohyb žalúdka znehodnotí celý pôst? je takýto pôst zbytočný?


Hodnocení: 0
stř 06.01.2016, 01:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Vetroplach81 píše:
no dobre, teda aj malý pohyb žalúdka znehodnotí celý pôst? je takýto pôst zbytočný?
Neviem ci zbytocny ale urcite narocnejsi. Stratis ten pokoj v tele :) Mne zaludok pohla aj neperliva voda v restauracii. Urob ako to citis, mna to vytrhlo z pohody a cely den mi skvrkalo v bruchu a citil som sa slabsi a nervozny.

Inac vsetkym postarom aj prejedacom vela lasky, zdravia a ten zbytok v roku 2016 ;)

Heslo: Cica nezer! :)


+Cef Hodnocení: +1
stř 06.01.2016, 16:04
Profil

(Vlaštovka)
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty

Registrován: sob 30.03.2013, 14:29
Příspěvky: 25
dosažený půst 1 den křesťan
Reputace: +6
"Eucharistie chapu vicemene jakozto symboliku, ze s nami Buh v tele Jezisove (synove) sdilel uplne STEJNOU hmotu"

Jenže Eucharistie není symbolika, Eucharistie se transsubstanciací mění na skutečné Tělo Spasitele. Křížek je jen požehnání, to se nedá srovnat.

Já bych šla k přijímání i tak, možná bych požádala kněze, aby podal přijímání pod způsobou vína. Ale i kdyby Hostie, to jedno přerušení postu snad tolik nezkazí.

Každopádně je to o prioritách. Z křesťanského hlediska je nejdůležitější nedovolit NIČEMU (ani tomu, co pokládáme za důležité) bránit co nejbližšímu vztahu s Ježíšem, v čemž je Eucharistie zásadní.


Hodnocení: 0
sob 16.01.2016, 22:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
To si ale musi pred Bohem zodpovedet kazdy sam, nebudu ani nechci se o tomto prit:).
Pust je ale na druhe strane mnohem starsi technika, starsi nez krestanstvi samo:).

Talpiis píše:
Z křesťanského hlediska je nejdůležitější nedovolit NIČEMU (ani tomu, co pokládáme za důležité) bránit co nejbližšímu vztahu s Ježíšem, v čemž je Eucharistie zásadní.
Žít není důležité ?


Hodnocení: 0
ned 17.01.2016, 01:10
Profil

(Vlaštovka)
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty

Registrován: sob 30.03.2013, 14:29
Příspěvky: 25
dosažený půst 1 den křesťan
Reputace: +6
Cef píše:
Žít není důležité ?


Žijeme díky Němu a pro Něj, s tím snad jako křesťan souhlasíte. Takže ta otázka nedává smysl. Žít dobrý život znamená být s Ježíšem v blízkém vztahu.


Hodnocení: 0
ned 17.01.2016, 16:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Talpiis píše:
Každopádně je to o prioritách. Z křesťanského hlediska je nejdůležitější nedovolit NIČEMU (ani tomu, co pokládáme za důležité) bránit co nejbližšímu vztahu s Ježíšem, v čemž je Eucharistie zásadní.


"Kacirska" otazka co ked eucharistia nie je zasadna? Boh nesidli v chramoch, ale v srdci a ziadny ritual na tom nic nezmeni. Poznam dost ludi co prijmu eucharistiu a potom utekaju za milenkou. Takze zasadne to urcite nebude, aspon nie pre nich.


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
ned 17.01.2016, 18:10
Profil

(Vlaštovka)
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty

Registrován: sob 30.03.2013, 14:29
Příspěvky: 25
dosažený půst 1 den křesťan
Reputace: +6
Katolická nauka je taková, jaká jsem psala. To, že to tak někdo nevnímá a jedná svatokrádežně na tom nic nemění.


Hodnocení: 0
ned 17.01.2016, 18:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Co ked je to prave mechanicky tradicny ritual, ktory ti brani k blizsiemu vztahu k Jezisovi? Nebol to prave Jezis, ktory casto rucal dogmy a ritualne tradicie? Porozmyslaj o tom. Ale samozrejme ked ti to pomaha a vidis v tom zmysel, kazdemu co jeho jest.


Hodnocení: 0
ned 17.01.2016, 19:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Presne jablicko.

Marek 14,58 :
"Já zbořím tento chrám udělaný rukama a ve třech dnech vystavím jiný, ne rukama udělaný."


Hodnocení: 0
ned 17.01.2016, 19:52
Profil

(Vlaštovka)
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty

Registrován: sob 30.03.2013, 14:29
Příspěvky: 25
dosažený půst 1 den křesťan
Reputace: +6
Nechci se tu teď hádat o tomhle tématu. Ne že bych neměla co říct, spíš si na to až moc vážím svého času. Ježíš neměl rád farizejství, ale pokud šlo o důležité věci a Dobro, byl stejně nekompromisní.

Eucharistie pro mě rozhodně není mechanický rituál.

Tohle je ale diskuse o katolictví a tak se Církevního učení držím, to, že máte jiný názor než Církev je zase Vaše věc. Ale pokud někdo nemá eucharistickou úctu, pokud nevnímá Hostii jako skutečné Ježíšovo tělo, pak ať k přijímání fakt nechodí (a sama nechápu, co si o d toho slibuje).


Hodnocení: 0
pon 18.01.2016, 10:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Cef píše:
To si ale musi pred Bohem zodpovedet kazdy sam, nebudu ani nechci se o tomto prit:).
Pust je ale na druhe strane mnohem starsi technika, starsi nez krestanstvi samo:).

Talpiis píše:
Z křesťanského hlediska je nejdůležitější nedovolit NIČEMU (ani tomu, co pokládáme za důležité) bránit co nejbližšímu vztahu s Ježíšem, v čemž je Eucharistie zásadní.

Žít není důležité ?


Bůh je Láska. A to je základ.
Pokud někdo bude Láskyplnný křesťan a nebude moci z různých důvodu (například poruchy trávicího traktu, napojen na umělou výživu) přijímat eucharistii je to špatně?
Jistěže není.

Já osobně jsem často více s Ježíšem tehdy, kdy eucharistii v kostele nepřijímám. Ať už z jakéhokoli důvodu.
Děje se přesně to, co řekl jeden ,,zemitý" Pan farář: ,,Měli by jsme se vždycky pomodlit a potom držet hubu a naslouchat, co Bůh hovoří."
Modlidba by měla být pouze iniciací pro spojení s Ním.

A samozřejmě souhlasím s
Talpiis píše:
Z křesťanského hlediska je nejdůležitější nedovolit NIČEMU (ani tomu, co pokládáme za důležité) bránit co nejbližšímu vztahu s Ježíšem, v čemž je Eucharistie zásadní.


Ovšem myslím si, že ta první část má mnohem větší váhu.

Z desatera: V jednoho boha věřit budeš.
Na toto téma jsme měli před lety úžasné kázání.
Nejde jen o to vzývat jiné bohy.
Dnešní naše modly jsou úplně jiné. Majetek. Peníze. Partner. Mít kde bydlet. Televize. PC. ...
Každý ať si doplní co chce.
Pokud by naší modlou nebylo například jídlo, bez problémů by jsme všichni kdo by chtěli přešli na pránu.

Myslím si, že máme velkou cestu před sebou. Eucharistie je pomocník. Nikoli dogma.

Protože pokud je to dogma a já nebudu moci jíst Jeho tělo (z jakýchkoli důvodů). Pak nemůžu žít na věky.

A pak jsem ztracen.
Chce tohle Bůh?

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 18.01.2016, 12:30
Profil

(Vlaštovka)
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty

Registrován: sob 30.03.2013, 14:29
Příspěvky: 25
dosažený půst 1 den křesťan
Reputace: +6
Samozřejmě, pokud někdo nemůže, je to jiné. Bůh není vázán na svátosti, jak psal Tomáš Akvinský. Ani eucharistie není povinnost, rozhodně ne v běžném smyslu toho slova. I tak souzním nejen se sv. Tomášem, ale i se sv. Alfonsem z Liguori a dalšími, že komu jde o to být spasen, měl by ke svatému přijímání chodit co možná nejčastěji. Ale nikdy to nebrat jako samozřejmost a všednost.

Skrze eucharistii se nám dostává mnoho milosti a čím jiným, než milostí, budeme spaseni...

Nemyslím si, že nebýt na práně znamená mít jídlo jako modlu. I Ježíš jedl. Na tělesnosti není nic špatného, jen tomu nepodléhat.

Jedno z dogmat, kterým je každý katolík povinnen věřit pod těžkým hříchem, je: "Pro dospělé je přijímaní Eucharistie nutné ke spáse nutností příkazu (necessitate praecepti)."


Hodnocení: 0
pon 18.01.2016, 13:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Talpiis píše:
I Ježíš jedl.

Samozřejmě, že Pán Ježíš jedl. Vždyť na sebe přijal naše hříchy a byl ztělesněním Boha na zemi.
Ale také se dlouze postil. Nechtěl nám tím snad ukázat cestu?
Ale myslím si, že jsme se dostali daleko od základního tématu.

Já věřím a Ty předpokládám také . (mimochodem tady si všichni tykáme ;-), pokud samozřejmě nemáš na mysli víc osob najednou :) )
Zcela se shodneme, že Eucharistie je náš (všech ) důležitý pomocník na cestě víry.
A není snad půst vzdávání se všeho.
Eucharistie v půstu je každého věc. A jak už jsem psal na začátku, i Kancionál myslí na to, že Eucharistii nemusíme přijímat v oltářní svátosti, ale můžeme ji přijímat i duchovně.
A půst pro mě osobně je časem, kdy se odříkám velkého množství věcí . :sun:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef Hodnocení: +1
pon 18.01.2016, 13:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty

Registrován: úte 05.01.2016, 23:12
Příspěvky: 13
Bydliště: Bratislava
pestrá strava dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 14 dnů křesťan
Reputace: +1
Jedno z dogmat, kterým je každý katolík povinnen věřit pod těžkým hříchem, je: "Pro dospělé je přijímaní Eucharistie nutné ke spáse nutností příkazu (necessitate praecepti)."[/quote]


Talpiis, ja som to včera riešil s kňazom na spovedi a podla jeho slov - je to z Cirkevného hladiska v poriadku. Samozrejme, mali by sme sa snažiť o dokonalosť a prijímat Telo čo najčastejšie, ale, ako kňaz sám povedal, keď sa nedá a máme prekažky, nie je to hriech ak počas omše k Eucharistii nepristúpime.
Ale tvojmu úmyslu brániť náuku RKC som porozumel a nemám ti to za zlé...


+Cef Hodnocení: +1
pon 18.01.2016, 14:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Pro experimenty se může rozhodnout kdo chce jak chce. Tady při půstech pijeme vodu a nic kromě ní nejíme ani nepřijímáme. Půst je také od slova opustit.


Hodnocení: 0
pon 18.01.2016, 15:51
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Talpiis píše:
Nechci se tu teď hádat o tomhle tématu. Ne že bych neměla co říct, spíš si na to až moc vážím svého času. Ježíš neměl rád farizejství, ale pokud šlo o důležité věci a Dobro, byl stejně nekompromisní.
nikdo se tu nehádá, pokud máš co říct tak to řekni a pokud ne, prst na pusinu a ruce z klávesnice, my si taky vážíme svého času ;-)
Eucharistie pro mě rozhodně není mechanický rituál.
tak jako každý rituál


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
pon 18.01.2016, 19:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Přišel mi tenhle e-mail.
Hledal jsem ho v Hoaxech, ale nic.
--------------------------------
Hlava katolické církve papež František šokoval sněm Vatikánských ortodoxních kardinálů mj. i těmito interními diskusními výroky:

Co si myslíte kdo jsem já,že jsem nějaký zástupce Boha na zemi, nějaký polobůh? Jsem jen obyčejný člověk jako i Vy všichni! Nač jsou Vám obrovské majetky? Nač Vám byla Vatikánská banka?DoBožího království si je i tak neseberete.Zde na zemi alespoň pomáhejte chudým tohoto světa najíst a obléknout se.Proč převážně všichni kněží hypnotizují lidí náboženstvím a nepochopitelnými kázáními?Naučme raději lidi žít s Bohem tak,aby nemuseli chodit dokostela jako náměsíční,bez rozmýšlení o tomto světě. To mi připadá jako když nemocný musí chodit na dialýzu.Věří ;cí nejsou nemocní;!Neučte věřících nazpaměť písmo svaté a bibli,naučte je raději opravdově a šťastně žít!

Z církve svaté se udělala jakási zvláštní škola a v ní je nenaučíte opravdově žít.Jménem církve se omluvte,tak jako já všem nevinným lidem za všechny války světa,neboť pod všemi byla a jepodepsána církev a náboženství!A to od nespravedlivých náboženských výprav křižáků do Svaté země,až po dnešní nevýslovné projevy náboženských keců,té;nesnášenlivosti.Jménem církve se také ospravedlňujte všem obětem sexuálního zvěrstva kněží spáchaných na dětecha ženách.S celibátem budeme muset něco udělat,protože všem norm&aac ute;lním kněžímje jasné,že tyto ostudné činy jsou důsledkem potlačování přirozených hormonálních a pudových potřeb člověka,tak jak byl stvořen.Sestupte s piedestalu, i my kněží jsme jen lidé a ikdyž si hrajeme na bohy a nasazujeme si masku čistých a neposkvrněné hříchem,příroda si s člověkem,tak jak byl stvořen své vždy udělá.



Byli jsme stvořeni i s pohlavními orgány a ty jsou nedílnou součástí našich těl a jsou řízeny mozkem a hormony.



To,co Vám říkám,není sebechvála.Pochopte prosím to,co jsem pochopil i já už dávno.To ne Bůh stvořil člověka k obrazu svému,ale člověk si od pradávna vytvářel Bohy na svůj obraz!!!

Jděte ve jménu Božím!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A pokud je tohle pravda, jakože papež František přijal svoje jméno jako výzvu k chudobě, pak před ním hluboce smekám a věřím v reformovatelnost církve.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Petr Hodnocení: +1
stř 20.01.2016, 21:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Toniku hledal si zel spatne, ale je to krasne napsane, to zase jo:).

http://www.vedelisteze.sk/galerie/papez ... ojou-recou


Hodnocení: 0
čtv 21.01.2016, 01:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Hm ... :'(
Škoda. Tak nějak mi to k němu sedělo.
A slovenský hoaxy mě vážně nenapadlo probírat. V našich na hoax.cz jsem to nenašel. Třeba to tam přidají.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 21.01.2016, 12:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Eucharistia a dlhé pôsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
On mi to nasel cesky google, ale neves hlavu, je to zase jeden nazor vuci prohlaseni Frantiska:).
Takze je to zase jenom v rovnovaze, nechal bych to ulezet (jako kazdou senzacni zminku o zdravem rozumu) a pak by se videlo :)) .
Nicmene ze tohleto lita po celem internetu a oficiality k tomu mlci, to je fakt divny:).


Hodnocení: 0
čtv 21.01.2016, 12:44
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz