Na hlavní stránku  
Právě je ned 08.12.2019, 00:44

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Půst 7-14 dní a sauna?

Reputace: 0
Ahoj,

jsem tu nový a v první řadě chci poděkovat za příspěvky všem! Díky nim jsem mohl většinu vyzkoušených věcí uvést v praxi a nemusel tápat a experimentovat u zásadních věcí.

Momentálně končím sedmý den svého půstu na destilce a můj dotaz zní, jak moc jsou či nejsou vhodné sauny v průběhu půstu? To samé se týká asi i horké vany se solí a pod. Rád u všeho maximalizuji účinek a tak mi to přišlo jako vhodné doplnění. Uvádím, že se považuji za odolného sportovce a sauny navštěvuji pravidelně kvůli regeneraci.

Další dotaz bych směřoval k procesům v těle v průběhu půstů. Po kolika dnech tělo začne spalovat tuky? Jak moc spalujeme svaly a v jakém stádiu půstu především? Je pravda, že špatné buňky a v těle nežádoucí věci jdou na řadu první?

Je možné, že jsem nepostřehl první acid. krizi? Je to můj třetí půst, ale první delší než 6 dnů. Absolutně bez obtíží a bez hladu vč. prvního dne. Úbytek na váze zhruba 0,9kg každý den (okolo 80kg výchozí hmotnost). Až teď z šestého na sedmý den se mi váhá v podstatě nehla, což mi přijde divné. Je to možné přechodem na endogenní výživu?

K jakému dni bych neměl půst ukončit vzhledem k významu dění v těle? Nemám určenou konkrétní délku, ale 14 dní je strop. Ovšem nerad bych ukončil své snažení třeba 10. den, když třeba okolo 12 dne probíhá něco zásadního na co má smysl počkat.

Poslední dotaz k návratovce podle PM. Začátek je jasný, napařená zelenina. Druhý den syrová. 3-4 den chci zapojit neagresivní ovoce. Vždy po hrsti při hladu. Otázka je co po sedmém dni návratovky když pojedu řekněme 14 denní? Stále jen ovozel? Co takhle třeba zapojit kozí bio kefír pro nahození mikroflóry v žaludku a další vhodné věci? Co doporučujete prosím?

Předem moc děkuji za reakce zkušených půstařu!

Hodnocení: 0
ned 03.01.2016, 23:41
 Odkaz na příspěvek Re: Půst 7-14 dní a sauna?

Reputace: +1215
evolution píše:
Uvádím, že se považuji za odolného sportovce a sauny navštěvuji pravidelně kvůli regeneraci.

Nazdar, muzes se povazovat za jak odolneho chces, ale sauna pracuje s krevnim obehem, ne ? (jde o prokrveni uplne vseho, ze)
A hlavne u delsiho pustu je krev pomerne husta tekutina, mohlo by to s Tebou hezky svihnout o zem (a nebyl bys prvni) odolny/neodolny, bacha na to:).
Nic nemaximalizuj, dodrzuj co uz bylo receno a napsano a uvidis, ze i tak to bude pocitove maximalni :))) .
Se drz:).

pon 04.01.2016, 01:16

Reputace: +992
evolution píše:
Je možné, že jsem nepostřehl první acid. krizi? Je to můj třetí půst, ale první delší než 6 dnů. Absolutně bez obtíží a bez hladu vč. prvního dne.
To je klidně možný a je to i častý.
Úbytek na váze zhruba 0,9kg každý den (okolo 80kg výchozí hmotnost). Až teď z šestého na sedmý den se mi váhá v podstatě nehla, což mi přijde divné. Je to možné přechodem na endogenní výživu?
Podle jednoho dne nelze dělat závěry, jde spíš o to co udělá váha v řádu týdnů.
Co takhle třeba zapojit kozí bio kefír pro nahození mikroflóry v žaludku a další vhodné věci? Co doporučujete prosím?

Kefír se nám tu objevuje stále dokola, tedy k němu něco víc. Především mléko a mléčné výrobky (jedno jaké) jsou zanašeč číslo 1, následují uzeniny, obilniny, ... Z toho důvodu mléko ani kefíry v zásadě žádoucí nejsou.
Ano, jsou návody na kefír v návratovce, ale je to jen k tzv. nahození mikroflóry. To znamená první jídlo napařená zelenina, druhé kefír ale jen v množství cca velkýho panáka. Tím to končí, mléčné výrobky už dál nejíme. Tělo kefír snáší dobře i po vícetýdenním půstu, to ovšem nic nemění na skutečnosti že vás zanáší v době kdy se čistíte.
Mikroflóra se vytvoří zcela spolehlivě i bez kefíru. Kefír je jen jakési preventivní očkování, aby vás příště neprohnal pokud ho omylem sníte. Jsou různé kultury střevní mikroflóry a pokud (třeba v kefíru) sníte jinou než máte ve střevech, budete pár dní běhat na záchod. Je to stejný jako když v cizině chytíte průjem - z vody, jídla - setkali jste se s jinou kulturou mikroflóry a ve střevech se vám to popere a vy se z toho poser... :)

A opět, experimenty s podobnými exotickými návratovkami jsou pouze pro lidi, kteří mají střeva v pořádku.

pon 04.01.2016, 13:51

Reputace: +4
Ahoj, máš tedy dost podrobných otázek.
Ohledně sauny souhlasím, zdatný budeš v případě, že se budeš postit několik roků, pak v sauně třeba spi :-) .
Každopádně, na otázky jak tělo funguje během pustu, doporučuji "Hladovění pro zdraví, MUDr. Vilma Partyková (1998)". Výborná kniha, je víceméně spíše klinická, než okecávací.

ned 31.01.2016, 13:11

Reputace: +128
Pekný nick :ok:

Nie som až tak skúsený pôstar, ale svoj názor skúsim napísať.
Sauna je úžasná vec. Určite vytiahla zo mňa veľkú časť borélie. Saunu som pri pôste skúsil a bolo to super. Samozrejme som upravil režim saunovania. Podstatne som skrátil čas a podstatne som zvýšil príjem tekutín. Žiadne bylinky, ani olejčeky, žiadna soľ, žiadne aromaterapie. Len sprosté potenie sa a následné ochladenie a doplnenie vody. Je to indivindi, treba sa sledovať. Pri prvom náznaku nevoľnosti skončiť a oddýchnuť si.
Tuky spaľuješ kontinuálne, pokiaľ sa neprežieraš, takže je to jedno, či schudneš za deň 2 kg, alebo 100 gramov. To si riadi Tvoje telo a to nedopustí ani po 21 dňoch pôstu, aby sa dotklo svalov. Ľudské telo je dokonalý samoopraviteľný stroj, ktorý vie, čo k nemu nepatrí a čo potrebuje. Po 21 dňoch mi zmizli všetky bradavice a podobné útvary na koži, ktoré sa už nevrátili. Toľko k tým bunkám.
Doba nás naučila všetko analyzovať a ukladať do tabuliek a grafov.
Treba sa vrátiť k podstate pôstu. Tá podstata nepočíta ani dni, ani významy, ale ide o dosiahnutie rovnovážneho stavu zdravia tela a stavu mysle. Až neskôr som pochopil, že počet dní a ani hnanie ega do vyšších mét nie je to pravé orechové.
Niekedy je pre mňa významnejšia a obohacujúcejšia trojka, ako 14tka.
Tak je to aj s návratovkou. Z mysle treba vyhádzať všetky barličky, obchádzky a výhovorky. Jednoducho sa nastaviť len na príjem zeleniny a ovocia. Veď čo je to pár dní na zelovoci v porovnaní s celoročným obžerstvom :-) Veď dá sa to vydržať !
Keď som to zvládol ja, tak to zvládne každý :-)

úte 02.02.2016, 01:31

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]