Na hlavní stránku  
Právě je sob 20.04.2024, 02:28

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Autor Zpráva

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 3 Dnovy post navrat
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Toníku souhlas jak lehneš jdou svaly do háje to je známá věc ;-) z namakaného sportovce je rázem uzlíček a ze svalů bláto nicméně to co do toho těla dal se rychleji vrací zpátky
u mě to bylo trochu jinak mohla jsem jen plavat takže ze mě ležák nebyl, plavat jsem neplavala neb tu žádný plavečák nebyl :lol:


Hodnocení: 0
úte 05.05.2015, 13:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 3 Dnovy post navrat
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Běhej a jez od Jurka je zatím nejlepší a hlavně pravdivá kniha o běhu jakou jsem četl. Na běhání ale vůbec na pohyb se dá dívat ve více rovinách. Tělo - duše - duch - vědomí.

tělo:
- svaly, klouby, vazy, kosti to vše se vyvíjí zátěží a potřebuje udržovat. Pokud je v háji po 14-ti dnech povalování, obávám se že bylo něco trochu špatně. Ale neměl jsem zatím příležitost ležet 14 dnů.
duše:
silo - energetický systém člověka, zdroj energie když funguje tak po více kilometrech sice polevuje ale funguje neustále. Když je energy málo stačí se na chvíli zastavit nebo spomalit k dobití baterek. Pokud někdo dojde do stavu že odpadne tak je něco špatně, buť to hodně přehnal nebo tělo nefunguje jak má což je dnes u sportovců častý. Bohužel ve sportu je to dnes považovaný za normální že nárazově odvedu co mám a pak můžu odpadnout. To je důvod proč lidi nesportujou radši vůbec, neboť nepochopili význam sportu.
info - návyky - tedy technika běhu a dýchání. Dýchání je další kámen úrazu dnešních sportovců.
duch:
V neposlední řadě pracuje hlava - úroveň ducha. Ta nakonec rozhoduje dlouhý závody, mysl není při běhu nic statickýho jak někdo soudí.

Ti závodníci sice jsou "cvoci" ale jen v těch uvozovkách. Protože se sami učí jak na to, dopouštějí se chyb a kdo to nezná a vidí je, vysvětlí si často že běh huntuje tělo. Stejně jako u půstu ti co nevidí celek ale jen část.


Hodnocení: 0
úte 05.05.2015, 14:01
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 3 Dnovy post navrat
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Ti cvoci bylo mysleno samozrejme v dobrem :-)
z te knizky jde opravdovost taky jsem ji vdechla :-)


Hodnocení: 0
úte 05.05.2015, 15:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 3 Dnovy post navrat
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Jo jasně že. :-)
Dobrý bylo když jsem vzal s sebou čtyřletou dceru běhat. Nadšení že může jít s tátou taky jí vydrželo dva kilometry, pak jí zaujalo dětský hřiště a tam skončila. :-D Ale držela se statečně, caparti se nezdaj. Hlavně ta radost z pohybu nemá chybu.


Hodnocení: 0
úte 05.05.2015, 16:41
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz