Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 15:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Problém s ledvinami při návratovce

Registrován: čtv 31.07.2014, 12:06
Příspěvky: 31

Reputace: +8
Dobrý večer, ahoj,
před dvěma týdny jsem se rozhodl pro absolvování týdenního půstu (držel jsem ho od pondělí 12. do pondělí 19.). Průběh byl naprosto v pořádku, dělal jsem si klystýry, dodržoval pitný režim a podle chuti a energie se snažil hýbat, ale problémy se mi objevily teď při návratovce.
První dva dny (tohle pondělí a úterý) jsem byl na napařované zelenině (rajče) a u úterý navečer jsem si dal ještě trochu napařované mrkve. Ale ve středu jsem už snědl 2 menší jablka a jednu hrušku (ale necítil jsem se po nich vůbec špatně, právě naopak jsem se cítil svěže a lehce, tak jsem myslel, že to nevadí!) a včera (ve čtvrtek) také a také jsem se potom cítil dobře, ale dnes v noci (ze čtvrtka na pátek) cítím pravděpodobně, že mě bolí ledviny (+trochu bolesti při čůrání, ale nemám nějaké nutkání pořád běhat). :-? Asi to byla pěkná pitomost, jíst hned takhle zkraje návratovky tolik ovoce! :-x
Můžu se zeptat, co byste doporučovali aby se to zase spravilo?? :-[ Měl bych zařadit zase jednodenní/vícedenní půst nebo mám jenom přejít zpátky na zeleninu a mělo by to být dobré? :-[
Děkuju za jakékoliv rady a odpovědi


Hodnocení: 0
pát 23.01.2015, 02:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Evzene s ovocem opatrne rychle to cisti telo. Jednotka by mela spravit, vyplavovani odpadu z tela se spomali. U nekterych lidi byval problem ze se zacali rozpadat ledvinovy kameny, to co popisujes takto vypada. Mozna pisek v ledvinach, hlavne dost pij a omez trochu ovoce.


+Evzen Hodnocení: +1
pát 23.01.2015, 07:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce

Registrován: čtv 31.07.2014, 12:06
Příspěvky: 31

Reputace: +8
Petr píše:
Evzene s ovocem opatrne rychle to cisti telo. Jednotka by mela spravit, vyplavovani odpadu z tela se spomali. U nekterych lidi byval problem ze se zacali rozpadat ledvinovy kameny, to co popisujes takto vypada. Mozna pisek v ledvinach, hlavne dost pij a omez trochu ovoce.

Dobře, Dekuju! Ten ráno když jsem se probudil to už moc necítím tak snad to tak zůstane! Jedničku ale pro jistotu dám a pak budu už opatrnější! Já jsem si blb myslel že když je ovoce vlastně zasadotvorne že to nemůže uškodit :-[ Jinak teď ráno jsem měl moč opravdu výrazně žlutou až maličko oranžovou. Vypil jsem tedy co to vody co to šlo (asi 0,5l). Snad to bude lepší.


Hodnocení: 0
pát 23.01.2015, 09:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce

Registrován: čtv 31.07.2014, 12:06
Příspěvky: 31

Reputace: +8
A myslíte, že by mohl pomoci i klystýr? Ted v navratovce jsem si ho už nedělal, aby se mi mohly střeva osídlit správnými bakteriemi. Nemůže v tom být ale taky chyba?


Hodnocení: 0
pát 23.01.2015, 09:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tak jsme se trefili :-) moč do oranžova, ledviny nestihaj čistit. Chtělo to jen se víc napít, problémy se v půstu a návratovce řeší vodou. Dokud není krev v moči tak se nic zvláštního neděje.
Co proboha máte všichni s těma klystýrama? Nejsou vůbec potřeba, tím spíš v návratovce, střeva se potřebujou naučit fungovat samy bez pomoci.


+Cef Hodnocení: +1
pát 23.01.2015, 09:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce

Registrován: čtv 31.07.2014, 12:06
Příspěvky: 31

Reputace: +8
Petr píše:
Tak jsme se trefili :-) moč do oranžova, ledviny nestihaj čistit. Chtělo to jen se víc napít, problémy se v půstu a návratovce řeší vodou. Dokud není krev v moči tak se nic zvláštního neděje.
Co proboha máte všichni s těma klystýrama? Nejsou vůbec potřeba, tím spíš v návratovce, střeva se potřebujou naučit fungovat samy bez pomoci.

Ne ne, krev vůbec! A teď už byla moc výrazněji světlejší. Ještě sice stale pobolívají ale dám tu jedničku a snad to bude dobré. A s těmi klystýry jsem to nemyslel špatně jen, že jsou na mnoha stránkách hodně zdůrazňovany tak jsem si říkal jestli by to nemohlo byt tim...


Hodnocení: 0
pát 23.01.2015, 11:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
"A muzes jim rikat : ""Nezer ovoce, nezer ovoce, nebo se z toho zblaznis"" .. a stejne kazdy nakonec skonci tady na te tocne" :)))) ..
Co lidi se se mnou nahadalo kvuli stavam, a jak je Macha blbej, ze predepisuje zeleninu (a ze jsem blbej s nim) uz to neresim, neni nad vlastni pad na vlastni usta :).

Evzo - udelej co Ti radi Petr, couvacka cca 1 den zpet do vody a pak znovu VZORNA naparena navratovka, NEMYSLI u toho a jen pro zacatek delej co Ti pisou zkusenejsi:).
A budes z toho venku:).
Klistyr neni spatna vec, ale ted uz Ti vymyje akorat tl. strevo, agresivni ovocna voda uz se oddelila pred nim (v tenkym) a sla jinudy do ledvin, tam to tedko spravis uz jenom proplachovanim vodou seshora:).


+Evzen, +baz Hodnocení: +2
pát 23.01.2015, 12:33
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce

Registrován: čtv 31.07.2014, 12:06
Příspěvky: 31

Reputace: +8
Cef píše:
"A muzes jim rikat : ""Nezer ovoce, nezer ovoce, nebo se z toho zblaznis"" .. a stejne kazdy nakonec skonci tady na te tocne" :)))) ..
Co lidi se se mnou nahadalo kvuli stavam, a jak je Macha blbej, ze predepisuje zeleninu (a ze jsem blbej s nim) uz to neresim, neni nad vlastni pad na vlastni usta :).

Evzo - udelej co Ti radi Petr, couvacka cca 1 den zpet do vody a pak znovu VZORNA naparena navratovka, NEMYSLI u toho a jen pro zacatek delej co Ti pisou zkusenejsi:).
A budes z toho venku:).
Klistyr neni spatna vec, ale ted uz Ti vymyje akorat tl. strevo, agresivni ovocna voda uz se oddelila pred nim (v tenkym) a sla jinudy do ledvin, tam to tedko spravis uz jenom proplachovanim vodou seshora:).

Rozumím, děkuju moc. :sun: Příště už si na to dám pozor. Jen tím, že jsem se po něm cítil zezačátku dobře jsem myslel, že je to ok :-?


+Cef Hodnocení: +1
pát 23.01.2015, 12:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
V pohode .. ted uz si to jiste budes pamatovat a predavat dal:).


Hodnocení: 0
pát 23.01.2015, 15:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce

Registrován: čtv 31.07.2014, 12:06
Příspěvky: 31

Reputace: +8
Cef píše:
V pohode .. ted uz si to jiste budes pamatovat a predavat dal:).

Tak to stoprocentně, na to nezapomenu :!: :-/


+Cef Hodnocení: +1
pát 23.01.2015, 20:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Nakonec tady se o tom pise taky hned v prvni vete o navratovce (ze ne pro kazdeho je syrova strava uplne vhodna) a bavime se tu o tom porad dokola:).
Presto porad dokola lidi zkouseji, zda-li zrovna oni nejsou nejaka vzacna vyjimka co to da bez problemu co nejdriv na syrovym :)))).

"Pro někoho syrová strava může být těžkou ranou - i když pro většina zdravých lidí ji pobere bez problémů. "

http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat


Hodnocení: 0
pát 23.01.2015, 21:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Problém s ledvinami při návratovce

Registrován: čtv 31.07.2014, 12:06
Příspěvky: 31

Reputace: +8
Cef píše:
Nakonec tady se o tom pise taky hned v prvni vete o navratovce (ze ne pro kazdeho je syrova strava uplne vhodna) a bavime se tu o tom porad dokola:).
Presto porad dokola lidi zkouseji, zda-li zrovna oni nejsou nejaka vzacna vyjimka co to da bez problemu co nejdriv na syrovym :)))).

"Pro někoho syrová strava může být těžkou ranou - i když pro většina zdravých lidí ji pobere bez problémů. "

http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat

Já vím, ale právě že tam je napsáno první den, tak jsem myslel, že potom už to bude v pohodě... :-/ Po 4denním půstu bylo tak jsem si myslel,že teď bude taky :unconcern: :-/


Hodnocení: 0
pát 23.01.2015, 22:26
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz