Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 10:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek 7denní půst

Registrován: čtv 03.04.2014, 18:47
Příspěvky: 27

Reputace: +3
Pro všechny, kteří jdou poprvé do "sedmičky".

Mám za sebou půsty jednodenní, tři třídenní a jeden čtyřdenní. Začala jsem v 17.00 vypitím zeleninové šťávy. Den nula.
1.den cítím vůně, bolest hlavy, h..ňo, večer zima
2.den bolest hlavy menší, hlenění, hlad, mírná únava, cítím vůně, zimomřivost
3.den hlad menší, zimomřivost zmizela-venku se oteplilo, pohoda, večer psycho -premenstruační syndrom
4.den je ze mě cítit aceton, jsem fyzicky i psychicky na dně, menzes, ležím. večer se mi na všech prvních článcích prstů objevily omrzliny(venku asi 15 stupňů), zlé sny.
5.den aceton, dopoledne bez energie, odpoledne nárůst energie
6.den aceton, energie téměř na normálu, fyzická práce těžší
7.den aceton, stolice, únava ze včerejší práce. 17.00 konec

Návratovka: v pět p o m a l u trošku mrkvové š'távy, o půl šesté napařené rajče, v šest zel. polévka a pak jsem vybílila lednici. žaludek to snesl dobře.

Po celou dobu půstu v břiše nějaký pohyb. Na menses půst vliv neměl, jestli ano, tak negativní. Zjistila jsem, že při acidotické fázi(aceton) způsobuje přiměřený pohyb až maličko euforii. -6kg.


Hodnocení: 0
pon 28.04.2014, 13:12
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
MonkeyPA píše:
...a pak jsem vybílila lednici. žaludek to snesl dobře....
8-o

Tohle je ale důvod, proč půst nefunguje. Pro ozdravný účinek není ani tak důležitá fáze hladovění, jako fáze návratovky. Při hladovění se organismus rozbourává a při návratovce se staví znovu, proto je rozhodující jaká strava a jakým způsobem se tělu podává. Pokud je návratovka provedená chybně, může mít celkově půst účinek buď žádný nebo i negativní (stav se může zhoršit - organismus při rychlé návratovce se horečnatě rekonstruuje z toho co je zrovna po ruce a zabuduje do tkání i např. toxiny). Bez pozvolné návratovky se nemá smysl o půstu bavit.


+ANTONÍN, +Dave Hodnocení: +2
pon 28.04.2014, 13:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Panda píše:
MonkeyPA píše:
...a pak jsem vybílila lednici. žaludek to snesl dobře....
8-o

Tohle je ale důvod, proč půst nefunguje. Pro ozdravný účinek není ani tak důležitá fáze hladovění, jako fáze návratovky. Při hladovění se organismus rozbourává a při návratovce se staví znovu, proto je rozhodující jaká strava a jakým způsobem se tělu podává. Pokud je návratovka provedená chybně, může mít celkově půst účinek buď žádný nebo i negativní (stav se může zhoršit - organismus při rychlé návratovce se horečnatě rekonstruuje z toho co je zrovna po ruce a zabuduje do tkání i např. toxiny). Bez pozvolné návratovky se nemá smysl o půstu bavit.


Ono se říká, že při půstu by se měl člověk stáhnout někam do ústraní.
Já bych rád k tomu přidal, že při návratovce tím spíš.
Když už člověk může jíst, tak najednou zjistí, že jeho závislost na jídle (a není divu, po tolika letech života s jídlem) je ohromná a vybílí tu lednici.

Možná bych dál nepokračoval a natrénoval návratovku na těchto ,,kratších půstech" .
A pokud ji člověk zvládne, se všemi negativními vlivy okolí a negativními vlivy uvnitř sebe , tak potom je pánem situace a jde dál.

Ale všechno jsou to jen moje postřehy vycházející z mých zkušeností.
;-)

Půst není závod. Je to taky o pokoře (i když ten slastný pocit, že jsem dal 7-mičku...) .

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Panda Hodnocení: +1
pon 28.04.2014, 14:25
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
7denní půst se ještě dá zvládnout se zkaženou návratovkou, ale u delších půstů už může jít i o život. Bez dostatečně zvládnuté sebedisciplíny rozhodně není bezpečné pouštět se do delších půstů.

Půst je dobrý sluha, ale zlý pán!


+ANTONÍN, +domorodec Hodnocení: +2
pon 28.04.2014, 14:34
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst

Registrován: čtv 03.04.2014, 18:47
Příspěvky: 27

Reputace: +3
To jsem sice "věděla", nicméně Pavel Mácha píše, že po sedmidenním půstu je to vcelku jedno, že hlavní je nastartovat žaludek k opětovné činnosti. Po celou dobu půstu mi trávicí trakt nějak pracoval, minimálně tedy nebyl v klidu, to lze poznat. Takže jsem vypila džus a měla jsem pocit, že žaludek nereaguje, tak jsem napařila rajče a hle- získala jsem dojem, že se žaludek probral, tak jsem začla normálně jíst. Měla jsem hlad, tak jsem se najedla. A žádnou negativní reakci těla jsem nezaznamenala. Nevím, jestli by se stalo něco zvláštního, kdybych měla dietu.
Mě prostě přijde, že ten sedmidenní půst je krátkej. Je možný, že po patnáctce by to takhle nešlo, taky si to tak myslím, nicméně řeším tu sedmičku. Prostě mi stačilo nastartovat žaludek.


Hodnocení: 0
úte 29.04.2014, 22:08
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
MonkeyPA píše:
To jsem sice "věděla", nicméně Pavel Mácha píše, že po sedmidenním půstu je to vcelku jedno, že hlavní je nastartovat žaludek k opětovné činnosti.
Muzes mi prosim ukazat kde Macha pise, ze je ok sezrat 1. den navratovky lednici i s plechem okolo ? http://www.pust.cz/frame.php?load=navrat
Moje soukroma rada uplne zdarma (pro Tebe a pro ted) zni, zapomen na 15 a 21, nez se s timto pristupem zabijes, nemas ani nejmensi tuseni co dokaze obycejna kuchynska sul (temer v kazdem jidle) po 15, 21 s ledvinami.

Ledviny Ti tise (doslova) zamavaji a jedes jako po masle (ale do marnice), ony totiz ani neboli kdyz selhavaji, jen se to projevi jistym zpusobem, vis aspon jakym ? Kolik Ti je pls ?
Nikdo tu o Tobe nic nevi zhola nic (pak nemuze nic konkretniho ani poradit), krom toho ze z nejake podivne nudy delas pusty v ocekavani ze se zmenis prinejmensim v nadoblacne vznasedlo.

Nezlob se, ale nejsem sam na koho Tvuj projev takto pusobi.
Jedine co by Te mohlo omluvit je kombinace menzes + pust, uz s menzes to holky nemate s psychikou dvakrat jednoduchy a ""lepsi"" cas sis pro pust ani vybrat nemohla (co do synergie ucinku).


Hodnocení: 0
úte 29.04.2014, 23:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Opravdu, zastav se, medituj a měj se ráda. :heart:
Nebojuj. Jak píše JW , boj vede ke zraněním.

Vracej se. Nejsme tady na rok ... :sun:
A až přijde čas, dokážeš mnohé. Ale tahle návratovka na ten čas ještě neukazuje.

U křesťanství se říká, že jedním z největších hříchů je pýcha ...

Dokázalas hodně. Ale hodně Tě ještě čeká.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Panda, +domorodec Hodnocení: +2
úte 29.04.2014, 23:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst

Registrován: čtv 03.04.2014, 18:47
Příspěvky: 27

Reputace: +3
Tak teď koukám s otevřenými ústy.
Právě proto, že o mě nevíte zhola nic, tak proč mě urážíte? Proč se do mě navážíte? Jak já můžu za to,co jak na Cefa nebo někoho jiného působí? To jakože vrchol mé arogance je, že jsem se za hodinu po ukončení najedla? Nebo že si vůbec dovoluju napsat svou zkušenost? Nebo že se snažím být stručná, tak to na někoho působí arogantně? Nebo že jsem si, já, žena, dovolila založit téma, a to ještě jenom po sedmičce? To snad jediné mi přijde... Já opravdu nevím, prozraď mi to, Cefe!
A proč bych se, Antoníne, neměla mít ráda? A proč bych měla s někým nebo něčím bojovat? Jak jsi na to přišel? Bojuju tady jenom s vámi, protože mě napadáte.
O tom rozjezdu žaludku-v knize www.pust.cz na str.108 "Pavel: Dobře děláš! Jakékoliv..." Zřejmě se mi to tedy povedlo, protože skutečně to bylo jak jsem napsala.
Opravdu vašim útokům nerozumím a nedokážu poznat, co je podněcuje. Minule jsem se málem rozbrečela a dnes zase, to není nadsázka. A to všechno jen proto, že se snažím diskutovat o půstu.


+Pega Hodnocení: +1
stř 30.04.2014, 13:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst

Registrován: čtv 03.04.2014, 18:47
Příspěvky: 27

Reputace: +3
Teď mě napadlo- myslíte třeba, že jsem napsala větu- pro všechny, kteří jdou poprvé do sedmičky...?
no protože já než jsem šla poprvé do sedmičky, tak jsem zrovna takovejhle popis hledala. To neměl být návod, to mě ani nenapadlo, že by to měl být návod... tak možná proto ty útoky. Je to ono? Odpovězte mi, prosím, mě ty útoky opravdu bolí.


+Pega Hodnocení: +1
stř 30.04.2014, 14:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Monkey, já jsem taky žena a zakládala jsem tu svůj deníček dokonce po své první trojce a všichni ke mě byly moc milí. Já totiž už od začátku mám k půstu a návratovce respekt, což ze mě nejspíš vycítili. Ty působíš jak kamikadze, která si nejspíš nepřečetla o půstu dost od různých autorů, deníčky od samotných půstařů a o těch, kteří pokazili návratovku a skončili tak ve špitále.

Tady naprostá většina kluků ví, o čem půst je, mají mnohaleté zkušenosti, tak tě chtějí jen varovat. Můžeš si pokaženou návratovkou způsobit trvalé následky nebo se po 15-21 s vybílenou lednicí i zabít.

Jak vypadaly tvoje návratovky po trojce? Taky hned první den vybílíš lednici?


Naposledy upravil Sába dne stř 30.04.2014, 15:31, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
stř 30.04.2014, 15:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
MonkeyPA píše:
O tom rozjezdu žaludku-v knize http://www.pust.cz na str.108 "Pavel: Dobře děláš! Jakékoliv..." Zřejmě se mi to tedy povedlo, protože skutečně to bylo jak jsem napsala.
...


Pavel reaguje na Jaru, který se diví, že si někdo dal kuře, játra a hranolky a říká, že on po své sedmičce jedl dva dny je jablka. A Pavel píše: "Dobře děláš. Jakékoliv experimenty můžeš zkusit až se opravdu na to budeš cítit-budeš cítit vnitřní přesvědčení. U mě tomu bylo po druhé 40, přečtení stohu informací z nichž jsem vytěžil střípky a z nich pak to podstatné."

Myslíš si, že ty svému zaneřáděnému tělu můžeš důvěřovat už po první sedmičce? Ne, tělu můžeš důvěřovat až ho budeš mít čistý jak lilium. Pak ti bude dávat ty dobré signály.


+Cef Hodnocení: +1
stř 30.04.2014, 15:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
MonkeyPA píše:
A proč bych se, Antoníne, neměla mít ráda? A proč bych měla s někým nebo něčím bojovat? Jak jsi na to přišel? Bojuju tady jenom s vámi, protože mě napadáte


Proč by ses neměla mít ráda?
Protože, pokud se má člověk dostatečně rád (a ví, že když po 7-mičce ,,vybílí lednici" , tak že mu to uškodí), tak si nemůže ubližovat tímhle způsobem (nebo i jiným). Ale často je jídlo ,,drogou" , kterou si nedostatek lásky nebo sebelásky kompenzujeme.
A zrovna půst tyhle věci otevírá a jitří. To je normální
Možná mrkni na můj deník. Třeba Tě bude v něčem inspirovat.

A jak jsem na to přišel, že bojuješ?
No sama sis odpověděla.

Nemůžu samozřejmě mluvit za ostatní, ale já se Ti s LÁSKOU :heart: pokouším předat svoje skromné vědomosti a zkušenosti.
A věř mi, že i já mám svoje úkoly před sebou. Takový je život.

A někdy raketový start znamená raketový pád.


A teď si pust nějakou prima muziku, nebo si jen tak někde bezmyšlenkovitě užij den. Možná jen potřebuješ vstřebat to, co se tady píše. Vypoj hlavu a naslouchej srdci a intuici.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef, +hlavinka Hodnocení: +2
stř 30.04.2014, 15:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Citace:
Ze života: Velké ego

Pavel: Minulý rok jsem po 40tce druhý den sněd předjídlo - smaženy játra, pak hlavni jídlo
kuře a hranolky a k tomu 1/4 litru vina. Viděl to jeden rus a rozhodl se, že on to dokáže také.
Bohu žel, si to moc dobře zapamatoval, rok se snažil a před dvěma týdny skončil 21. Sehnal si
z Ruska knihy původu mě neznámého, všechno nastudoval a začal několikrát s 1 pak 2x 5,
jednou 10 a pak po měsíci začal s 21. Nenapadlo ho nic lepšího, než zopakovat to, co jsem
udělal já v minulém roku v únoru. V den skončení prý snědl dle návodů z ruských knih nějaké
kaše a to považoval za perfektní start organizmu. Všechno snědl na sílu a pak šel zaplatit. To
bylo poslední co udělal - pak se 2x za sebou 'složil'. Vyděsil celou restauraci, po chvíli se
probral a volal mi, že 2x odpad a co má dělat.
Bylo to vůbec poprvé, co se zeptal co má dělat i
přesto, že jsem ho několikrát předtím upozornil na to, kde dělá chyby a že nesmí udělat to
samé, co jsem udělal já minulý únor.
Jasně jsem mu vysvětlil, že k tak rychlému nastartování je
potřeba o těle moc a moc vědět, mít stoprocentně čistou startovací stravu a také jí dokonale
umět připravit. To jsem mu kladl na srdce několikrát a nabídl jsem mu, že když jednou dosáhne
40, že ho to naučím. Nepomohlo, nezabralo - ruské knihy pro něj byly modlou až do chvíle,
kdy ztratil vědomí. A výsledek? Jeho komentář: Už to nikdy neudělám, ono v těch
knihách asi fakt není všechno pravda a tak jak to ve skutečnosti je. A můj komentář?
Komu není rady, tomu není pomoci. P.S
Rychlý a bezbolestný start žaludku je jen důkazem sama sobě, že opravdu znáte svoje tělo,
pochody v něm a dokážete mu dát to co v pravou chvíli potřebuje. Je to test sama sebe - nic víc,
nic míň. Jinak je to úplně k ničemu, ba spíš naopak, máte větší šanci že se vrátíte mnohem ke
starším stravovacím zvyklostem = rozjíte se a roztáhnete si žaludek. Člověk který pomalu
startuje za pomoci miniporcí jídla má, podstatně déle čisté tělo i přes to, že konzumuje západní
stravu plnou chemikálí. Takže pokud si nechcete ublížit, držte se stoprocentně funkční metody
= kolik dní půst, tolik dní start na mimiporcích syrové stravy.


Jara: To je neuvěřitelný - játra, kuře a hranolky!!! Já mám za sebou zatím 7 dní a po skončení
jsem 2 dny jedl jenom jablka. Někdy v březnu (po lyžařské sezoně) jdu na 21 a po skončení
určitě zůstanu u svých jablek, nebo nějakého podobného ovoce.

Pavel: Dobře děláš ! Jakékoliv experimenty můžeš zkusit až se opravdu na to budeš cítit =
budeš cítit vnitřní přesvědčení. U mě tomu bylo po druhé 40, přečtení stohu informací z nichž
jsem vytěžil střípky a z nich pak ty podstatní. V okamžitém startu žaludku je jednochuchý
trik. A tím je jeho příprava k okamžité práci - to znamená uměle vytvořit dostatečnou zásobu
zásad a kyselin aby byl připraven na jídlo, které přijde později. Navíc musíš dodržet princip
absolutní rovnováhy = kyseliny a zásady musí být v rovnováze. Lidé, kteří tyto věci nevědí a
kteří se po dlouhodobém půstu najedí, umírají nebo to minimálně odstonají
právě proto, že
snědli buď hodně zásaditou nebo naopak kyselou stravu bez toho, aby si připravili žaludek. A
jak už jsem několikrát uvedl, žaludek se připraví (nebo lépe řečeno orgány dodávající šťávy
do žaludku) na příjem normální potravy za stejnou dobu po půstu jako trval půst. Čiže třeba to
může být otázkou třech týdnů.

Bez komentare, ode me vse, co jsem mel rict uz jsem rekl:).


+ANTONÍN, +Dave, +Panda Hodnocení: +3
stř 30.04.2014, 19:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst

Registrován: čtv 03.04.2014, 18:47
Příspěvky: 27

Reputace: +3
Sábo, já ale opravdu marně hledám tu neúctu. Snad jen trochu vůči Cefovi, se kterým se tady tedy hádám. Mě je to opravdu hrozně líto...ale např.ty přesný návody mi opravdu připadají zbytečný, obecný věci jsou v knihách a na diskuzích a přece jenom jsme každý jiný, nebo ne? ...protože já nelžu, opravdu jsem vypila tu šťávu, za dvacet minut bylo to rajče a pak jsem snědla ledacos a nic se nestalo. Fakt. Po tom třídenním jsem taky snědla ledacos, a to hned a tlačil mě žaludek. Tak jsem napříště začala tou šťávou.
Ta moje návratovka opravdu proběhla tak, jak jsem napsala. Nebo tedy "návratovka". Co jsem ale měla napsat, než jak to bylo? Mám pocit, že o tom nastartování žaludku jsem četla někde ve www.půst.cz, a psal to tam Pavel Mácha, asi to bylo tedy někde jinde. A nebo jsem to špatně pochopila nebo si špatně zapamatovala, což je taky možné, ale myslím si, že ne, protože mě to tak zafungovalo... Každopádně si nevymýšlím. A Pavla Máchy si velice vážím, protože šel s kůží na trh a jen díky tomu já se tady teď snažím o půsty. Taky tu svojí ochotu a otevřenost pěkně odnesl, jak jsem zjistila, což je pro mě důvod si ho vážit ještě víc.
A, Sábo, svému tělu důvěřuju bez ohledu na půsty. Důvěřuju taky svojí intuici, paměti, smyslům atd., to s půstem přímo nesouvisí. Tak uvidím, co mi dá tělo najevo po patnáctce :-)


Hodnocení: 0
ned 04.05.2014, 16:23
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst

Registrován: čtv 03.04.2014, 18:47
Příspěvky: 27

Reputace: +3
Antoníne, mezi námi bude rozdíl mnoho let nebo mnoho kilometrů nebo obojí. Protože mě, mladý ženský, která celej život žije ve velkým městě, když někdo napíše třeba - pusť si pěknou muziku, vypni a rozdejchej, co ti tady píšem- ...to se těžko vysvětluje, to je něco jako kdyby někdo napsal jsi úplně blbá, o tebe bych kolo neopřel, tebe v životě nemůžu brát vážně. Tak se logicky rozčiluju. Nicméně podle dalších indicií Ti věřím, že to myslíš dobře. No, a já se asi taky špatně luštím. :-) Chudák Cef.


Hodnocení: 0
ned 04.05.2014, 16:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
MonkeyPA píše:
...to se těžko vysvětluje, to je něco jako kdyby někdo napsal jsi úplně blbá, o tebe bych kolo neopřel, tebe v životě nemůžu brát vážně. Tak se logicky rozčiluju. :-) Chudák Cef.


;-)
Mohu se dotázat, jakého jsi znamení?
-------------------------------------------------------------------------
Pokud věříš svojí intuici, tak to co cituejš výš, tak Tě moc nevedla.

NATVRDO,ROVNĚ A ZPŘÍMA.
NIKDY JSEM SE ŽÁDNÝM SLOVEM NECHTĚL NAD TEBE POVÝŠIT A ANI TĚ URAZIT. POUZE CÍTÍM POTŘEBU TĚ LÁSKYPLNĚ VAROVAT.Přesně tak jako jiní láskyplně varovali mě-VIZ MŮJ DENÍK viewtopic.php?f=3&t=189

Cef to možná dělá víc nadoraz.
Použiju příměr.
Je to takovej hasič, co vidí požár, dřív než se přiblíží. A tak ze všech sil bije na poplach, zvoní na zvon a houká hoří.
A spousta lidí mu nadává, proč je v noci budí a někteří ho chtějí zavřít do blázince, protože žádnej požár nevidí a někteří na něj pošlou policajta ...
Bohužel, až už bude požár hořet, vždy dojde k nějakým škodám. Některé napravíme. Ale u některých už to nebude možné.
Potom si mnozí řeknou proč jsme toho hasiče neposlechli. Ale to už bude pozdě.
Teprve potom bude hrdinou.
Ale do doby, než vypukne požár bude jako osina v ř...
:innocent:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+GreenApple, +Panda, +jao Hodnocení: +3
ned 04.05.2014, 17:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Toniku, Ty jses komediant :) ale jo, docela vystizny, mi je milejsi zdravy pustar, nez zmrzaceny na dialyze, nebo mrtvy v marnici.
Ono druhy jatra, ledviny nejsou a nebudou, to nema s povysovanim co delat, ledviny neboli kdyz "umrou" (telo neprotestuje, potud spravny postreh, dal jen spatny zaver):).
Jen clovek otece rychleji nez se nadeje a kdyz nevi co s tim muze byt pozde a zivot s hadicema pres kuzi zadama do ledvin, dekuju pekne za to zivoreni.
Jo, jsem osina v riti, mas pravdu :-).

Btw. Taky mi chvili trvalo nez mi docvaklo, ze existujou lidi co vidi mnohem dal nez ja, dokonce i za roh, dlouho jsem nechapal proc:).
Pak mi doslo, ze tam kde TED koukam jako Júra a objevuju teplou vodu (misto osvedceneho postupu) oni uz BYLI nejmin 100x, to uz tak na Svete chodi:).
Monkey, pls nic nelusti, neprekladej si do "cestiny", cti jen fakta a premyslej o nich, formu pust pro ted klidne z hlavy, kdyz Ti reknu s 1 denni navratovkou zapomen na 21 tak to neni zavist (mam jich za sebou uz nekolik a nektery /zpocatku/ dost krusny) ver tomu:).

Tak jeste jednou hodne zdaru, sikovnych lidicek (Tonik a spol.) je tu dost a maji Ti co pedat, opatruj se:).


Hodnocení: 0
ned 04.05.2014, 21:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
... hele Cefe, si mě naštval. Já už mám jen jednu ledvinu a čekám až si nechám naklonovat druhou a Ty tady prohlásíš, že nebudou.
Tos mi tedy vzal vítr z plachet. :mrgreen:

Ale jinak už se dělaj umělý klouby. Jeden náhodou vlastním. ;-)

(omlouvám se, že kecám mimo téma)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef Hodnocení: +1
ned 04.05.2014, 21:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
A tak treba budou, kdo vi, se muzu mylit :-) ..


+ANTONÍN Hodnocení: +1
ned 04.05.2014, 22:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Kucíí, tady je zas sranda. :) Ať se daří. ;-)

MonkeyPA:
Držím palce, začínal jsem podobně. Hlavně, bylo ještě minimum informací, Malachov, Partyková, pust.cz v počátcích tak buď ráda za to co se tu dočteš. No tady si každý ze sedmi dnů jen tak na zadek nesedne, jsou tu lidi co mají takových desítky i o mnoho delších, někteří tu půstujeme 10 let i víc. Píšou to dobře, doporučuju vyzkoušet s návratovkou na hrsti zeleniny na střídačkou s hrstí ovoce, jen na hlad. Uvidíš ten rozdíl.


+ANTONÍN, +Cef, +Dave Hodnocení: +3
ned 04.05.2014, 22:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Zdarec vojno :-) .. no .. je :) .
Souhlas se srovnanim, naprosto, pak az bych u Monkey zvazoval 15 a dal, driv ne, spech ted fakticky neni na miste:).


Hodnocení: 0
ned 04.05.2014, 23:16
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Zdravím ve spolek ... po dlouuuuhé době zabrousím na bretha jak se tu Pandinovi daří a koukám že je tu zas veselo :-)
A dovolím si vyjíměčně reakci.

pro slečnu nebo paní s první sedmičkou:-)
Pokud už sem píšeš a sdílíš, tak je zcela logické že bude nějaká odezva, je to jednoduché akce - reakce, lze taky očekávat že Ti, co už nějakými půsty prošli VĚDÍ proč ti takto odpovídají. Zejméně Ti co mají hodně odmakáno a dosáhli 40. A jak je ve zvyku půstařů, obvzlášť těchto starých mazáků, moc se s tím nemažou. Na nějaké kudrliny a chození okolo horké kaše není v půstu ani návratu místo. Tady to prostě není sranda.Především u začátečníků.

A teď jedno doporučení: ber/neber:-)
1,3 7 Tě mají naučit disciplíně v návratu a to nejen v něm (bude se ti tato schopnost hodit v obyčejném životě), věř, že tato sebe disciplína je právě zde skutečně velmi vhodná řekla bych nezbytná! ... při delším půstu a s návratem ala vybílená lednička, by se ti to skutečně nemuselo vyplatit... teď ti to tělo třeba schrouplo.. nicméně o jeden dva dny půstu Ti může ukázat zač je toho v Pardubicích perník :-) takže doporučení : Drž se osvědčených postupů, které jsou vyzkoušeny na širokém spektru lidí, než se sama zjistíš kde máš hranice, a ty pomalu postupně začínej posouvat, ono opravdu není kam spěchat:-) Půst jde ruku v ruce se změnou kvality života také podle toho jak upřímný , poctivý a disciplinovaný je člověk sám k sobě :-)
Máš pravdu v tom, že jsme každý jediněčný, máme každý jiné stáří těla a duše, nicméně Zákon platí pro všechny. Tělo se automaticky snaží jít do rovnováhy je chytré inteligentní, nicméně ani tělo není nezničitelné a překročení hraničního stavu má za následek buď poškození (čehož si zpočátku ani nevšimneš) nebo smrt a tomu tady skutečně nikdo nechce přihlížet. Takže proto už po 7 takovej nášup v reakcích :-)) záměrem je člověka upozornit na hrozící průser, do kterého se dřív nebo později daný člověk s tímto přístupem dostane, neb nedbá Zákona.:-)
Držím palec ať se daří:-)


+ANTONÍN, +Cef, +Dave Hodnocení: +3
čtv 15.05.2014, 11:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst

Registrován: čtv 03.04.2014, 18:47
Příspěvky: 27

Reputace: +3
Nojo, brala jsem to moc vážně. Fakt jsem brečela. Už nebudu.


Hodnocení: 0
ned 18.05.2014, 12:22
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Budu uprimna, bulet budes jeste mnohokrate. :-)
Nemas jen telo fyzicke. Jsou i jina tela. :-) a ty se zacnou po pustech ozyvat, to co bylo do ted v latentnim stavu se projevi daleko driv, nez v kdyz by by si pust nikdy nedelala, proto je treba postupovat pomalu. A hlavne dle overenych postupu. To ze te vse tak rychle rozrusi je jen ukazatel ze jsi zasahla do ktereho tela?:-)
Zkus si o tom najit nekde info, pomuze ti to tyto sivace lepe zvladat kdyz vis o co jde.:-)
Je treba hodne cist a nachazet souvislosti.


+Cef Hodnocení: +1
ned 18.05.2014, 16:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst

Registrován: čtv 19.06.2014, 00:37
Příspěvky: 3

Reputace: +4
Moc děkuji, konecne vim jak je dulezita ta navratovka:-)
A jak ma tedy vypadat:-) Dnes končím první trojku, což muže byt vtipem pro ostatní:-))) ,
ale jelikož už mám za sebou nějaký ten kolaps, tak jsem nevěděla co čekat a trochu se toho bála.
Vlastně půst nebyl ani v plánu, ale nějak to samo přišlo:-)
Nicméně to vypadá dobrě a o to jsem radši.
Diky všem co píšou a my ostatní máme pak kde čerpat rady:-)))
P.S. Pokora je důležitá, ale k tomu si musí dojít každý z nás.


+ANTONÍN, +hlavinka Hodnocení: +2
čtv 19.06.2014, 01:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Lucík píše:
... Dnes končím první trojku, což muže byt vtipem pro ostatní:-))) ,
ale jelikož už mám za sebou nějaký ten kolaps, tak jsem nevěděla co čekat a trochu se toho bála. ...
... Pokora je důležitá, ale k tomu si musí dojít každý z nás.


Gratulace :flower: k první TROJCE.
Věř, že se tady nikdo tomu smát nebude. Zasloužíš velkou úctu a obdiv, že jsi začala. :ok:
Je skvělé, že si bereš poučení z toho, co bylo napsáno. Proč si procházet (dělat chyby :remorse: ) tím co už někdo zažil, když se z toho můžu poučit.

A co se týče pokory, je v křesťranském kancionálu jeden verš u mojí oblíbené písně:
... s bázní (myslí se tím boží) , ale beze strachu :sun: ...

Takže pokora je důležitá, ale není třeba se půstu bát. :heart:
Takže ještě jednou sláva Ti k první trojce a dvakrát sláva, pokud u toho bude i návratovka OK. (viz. viewtopic.php?f=5&t=16)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 19.06.2014, 10:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Ani sedmičku ešte nemám za sebou. S pôstami len v podstate začínam. Z jogy mám síce jednotiek na stovky, nejaké trojky na zelenine. Napriek tomu sa odvážim tvrdiť, že ak myseľ (duša) nie je vopred pripravená nejakým aspoň minimálnym tréningom na zvládanie svojho ega, potom to väčšinou končí tým luxovaním ladničky a následnou depresiou zo zlyhania.
Viem, robím sa múdrym, ale aby som nekecal bez toho, aby som to vyskúšal a dal sedmičku, zajtra idem na to. Uvidíme, či dlhoročný duševný tréning bude k niečomu dobrý, alebo či pri návratovke tiež nevyluxujem ladničku.


+ANTONÍN, +Panda Hodnocení: +2
pon 21.07.2014, 00:53
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Hezky den preji. Dnes dokoncuji sedmicku. Vedla jsem si zaznamy, pokud bude mit nekdo z ucitelu cas, budu rada pokud se mi k tomu vyjadri (hlavne chyby pri pustu a navratovce, rada bych svym blogem pomohla dalsim - jako inspiraci, a nerada bych, abych jim tam rikala uplne blaboly).
Jeste neco o mne: 35 let, predtim pestra strava, chvili vegetarian ale s rybou, jine maso ne.

Dekuju, moc si vazim vsech, co jsou dal nez ja a co tu radi ostatnim! :sun: ;-)

http://promena.eblog.cz/pust

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
sob 26.07.2014, 13:06
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Učitelé se zatím neozvali, tak ti k tomu řeknu jen všeobecně známé věci, ať zatím můžeš dumat :-)
-citron do vody byla blbost, to sama víš
-není nutné ani žádoucí, aby ses do pití nutila. Jediná výjimka je tmavá moč. Je běžné klidně i jen litr vody denně.
-půst není dobré ukončovat večer, mnohem lepší je dopoledne.
-ptáš se na kefír nebo jogurt čtvrtý den návratovky...ruští autoři kefír doporučují, Mácha čistě jen ovozel. Uvidíš sama, jaký budeš mít chutě. Ale ovozel je jistota, tím nic nepokazíš. Já bych měla strach, že kefír rozjede chutě i na jiné jídla.
-ptáš se jaké ovoce je v návratovce dobré...mě se osvědčila nejvíc hruška, je šťavnatá a měkká. Ale teď je ovoce spousta, tak snad si nějaké vybereš podle své chuti :-)


+hlavinka Hodnocení: +1
ned 27.07.2014, 09:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
Učitelé se zatím neozvali, tak ti k tomu řeknu jen všeobecně známé věci, ať zatím můžeš dumat :-)
-citron do vody byla blbost, to sama víš
-není nutné ani žádoucí, aby ses do pití nutila. Jediná výjimka je tmavá moč. Je běžné klidně i jen litr vody denně.
-půst není dobré ukončovat večer, mnohem lepší je dopoledne.
-ptáš se na kefír nebo jogurt čtvrtý den návratovky...ruští autoři kefír doporučují, Mácha čistě jen ovozel. Uvidíš sama, jaký budeš mít chutě. Ale ovozel je jistota, tím nic nepokazíš. Já bych měla strach, že kefír rozjede chutě i na jiné jídla.
-ptáš se jaké ovoce je v návratovce dobré...mě se osvědčila nejvíc hruška, je šťavnatá a měkká. Ale teď je ovoce spousta, tak snad si nějaké vybereš podle své chuti :-)

Moc dekuji. O tom citronu vim, zas mi to asi ale prislo lepsi nez nepit vubec. Stalo se, jinak myslim, ze jsem se drzela :-) Dokonce kolegu jsem presvedcila, ze jak drzel pusty on (asi 3*8) s citronem, ze to je spatne, ze to ma byt fakt jen voda. Tak ted jede jen na vode.
Malachov pise ze se dava 7. den pustu jidlo po 16. hodine. Mne bolela hlava, jidlo mi pomohlo. Chtela jsem dotahnout vazne 7 dni celych dni.
Jogurty bile jsem jedla bez problemu vzdy, nic mi spatneho nedelaly, tak mozna 4. ci 5. den dam, jeste uvidim. Prece jen nejake bilkoviny uz by to pak taky chtelo.
Jeste jednou moc a moc dekuju, vazim si Tvych postrehu :ok:

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
ned 27.07.2014, 11:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz