Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 12:34

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Takže minikuchařka je na světě. Já to sice začal, ale jsem rád, kdyby to bylo společné dítě.
Doufám, že každý začátečník sem zabloudí a bude mu ve zkratce řečeno podstatné. A nebudou se muset dále donekonečna omílat základní věci.
Samozřejmě, tohle je pouze minikuchařka. Celá diskuze poté rozvádí další detaily.



ANTONÍN píše:

Díky Petře za doplnění.
Pravidla jsou změněna následovně:

Zlatá a stříbrnná pravidla při půstu a návratovce
TYTO PRAVIDLA VYCHÁZÍ Z DOPORUČENÍ P.MÁCHY ,Z KNIHY PŮST.CZ A Z OSOBNÍCH ZKUŠENOSTÍ MNOHA LIDÍ, KTEŘÍ SE VĚNUJÍ TOMUTO SMĚRU. POKUD SE NĚKDO ORIENTUJE NA JINÝ SMĚR, (PARTYKOVÁ, MALACHOV, ...) NEJSOU PRO NĚJ VŠECHNY PRAIDLA ZCELA VHODNÁ.

Zlatá pravidla PŮST (tyto pravidla je nutno dodržet)
-půst = voda + nic dalšího do pusy.
Maximálně kartáček na zuby (ideální bez pasty) a popřípadě škrabka na jazyk
-lehký pohyb každý den. Chůze, lehký běh, joga,Tai-ti, nordic-walking,…. Záleží na pocitu a momentální fyzické dispozici. Zkuste zapojit intuici. Pokud nejde běhat, tak zkusit se hýbat na posteli. Postačí protahování.
Pozor. Mám osobní nepříjemnou zkušenost, že jsem pár dní prolenošil a potom přišla energie. A já si dost namohl nohu (mám umělý kyčel). Po delším odpočinku opatrně s pohybem.

Stříbrná pravidla při PŮSTU(tyto pravidla pomáhají při půstu, ale nejsou bezpodmínečně nutná)
-zvláště při delších půstech je ideální mít co nejlepší kondici (viz.PM na pust.cz)
-přečíst si knihu z http://www.pust.cz a knihu pana Werdina z http://breatharian.eu část o půstech
-idealní je co nejměkčí voda. Nejlépe z destilátoru, nebo z filtru. Krátké půsty začněte třeba na obyčejné vodě. Ale destilka je to nejlepší co můžete pro sebe udělat.(VIZ Petrův příspěvek) POZOR! NIKOLI TA OD BENZÍNY.Ne že by voda z kohoutku vadila, je to možné i s ní, ale s čistší vodou je půst snazší a důkladnější. Také je dobré vodu mrazit- viz. příspěvek níže.
-půst je nejlepší beze svědků. A pokud je někdo přítomen, potom člověk, který podpoří.
-při půstu je dobré hodně pobývat na čerstvém vzduchu a slunci (příroda,les,…). Skvělý je sungazing.
-odpočívat, když je potřeba, ale nelenošit. Čím méně pohybu, tím větší je úbytek svalů. Ideální je při pohybu zapojit co nejvíce svalů. Nordic-walking, plavání, …
-ideální je se jídlu absoludně vyhnout (pohled, vůně,…). Pokud to není možné, je dobré si prožít vůni a barvu, bez odporu.
-dobré je se při půstu zabavit nějakou činností a nemyslet jen na to že nesmím jíst
-osobně nedoporučuji při půstu cestovat někam dál a k někomu jinému.

Zlatá a stříbrná pravidla při návratovce, která je těžší než půst.

Zlatá pravidla NÁVRATOVKA(tyto pravidla je nutno dodržet)

-návratovka trvá 1-2x tolik co trval půst
-první startovací jidlo je jen hrst napařené zeleniny. Startovací jídlo je hrst zeleniny napařené tak aby neztratila lesk, nikoliv barvu tu si samozřejmě zachová. Tedy jakmile jí zahřejete dlouhodobě na 100°C je to špatně, už je mrtvá. Musí zůstat polosyrová.
-jídlo se jí po malých soustech. Prožívá se chuť, vůně a barva. Jídlo se řádně rozkouše, až je z něho v ústech velmi řídká kaše a teprve poté se spolkne. A to po dobu celé návratovky.
-další jídlo během celé návratovky se jí po hrstech a to tehdy, když má člověk hlad a nikoli jen chuť.
-po prvním jídle se dále jí jen ovoce a zelenina nyní už jen v syrovém stavu. Ovoce se zeleninou se nemíchá, ale drží se několika hodinový odstup. (MEZI ZELENINU NEPATŘÍ KOŘENÍ, KEFÍR, ... ATD.)
-absolutně žádný cukr, sůl, tuk nebo olej.
-stále platí pohyb. V návratovce to je s pohybem většinou lehčí.
-pokud se udělá v návratovce chyba, je dobré ji opravit jedno nebo vícedenním půstem (podle potřeby). Ale vůbec nejlepší je chyby nedělat.
-zkusit delší půst až po zvládnutí úspěšné návratovky

Stříbrná pravidla při NÁVRATOVCE (tyto pravidla pomáhají při půstu, ale nejsou bezpodmínečně nutná)

-jaké jídlo při návratovce? Zkuste vědomé jezení. viz. http://www.breatharian.eu/forum/viewtop ... f=31&t=180
-pokud člověk neví co přesně jíst, doporučuju založit deníček a ptát se v něm, před tím než něco sním ostatních co by bylo nejlepší. Zcela určitě je lepší počkat na odpověď, než se trápit po požití nevhodného jídla, koření, ovoce, ... A odpověď přijde velice rychle. Přispívá sem mnoho zkušených půstařů. ;-)
-stále je dobré hodně pobývat na čerstvém vzduchu a slunci. Skvělý je sungazing.
-doporučuji vyhnout se grilovačkám a jiným podobným společensko-žracím záležitostem.
-mít doma jen zeleninu a ovoce. Nic dalšího co by mě mohlo dělat chutě.
-je dobré vyvarovat se těchto věcí. Jablka, ananas a jiné ostré a dráždivé věci. (každý to můžeme mít samozřejmě jiné)
-do návratovky nepatří odšťavňovač. Vláknina při návratovce je důležitá. Pomáhá nastartovat trávení a pomáhá vymetat ze střev nečistotu. A některé šťávy mohou být příliš agresivní a způsobí tak nepříjemné komplikace.


Celý půst i návrat je o tom naučit se vnímat vlastní tělo

Tyto pravidla se budou měnit, pokud se vyskytnou důvody je měnit.
Tato část se bude udržovat aktuální, ať už bude diskuze níže jakákoli.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+hlavinka, +maggie Hodnocení: +2
stř 30.07.2014, 14:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Petr píše:
Tak já si dovolím zareagovat.

ANTONÍN píše:
Zlatá pravidla PŮST (tyto pravidla je nutno dodržet)
-půst = voda + nic dalšího do pusy.
Maximálně kartáček na zuby (ideální bez pasty) a popřípadě škrabka na jazyk
-lehký pohyb každý den. Chůze, lehký běh, joga,Tai-ti, nordic-walking,…

Řiďte se dle vlastního těla. Pohyb je důležitý ovšem na druhou stranu jsou začátečníci anebo nemocní kteří melou z posledního. Když je energie na dně tak neběhat ale klidně to proležet, až bude tak se hejbejte. A platí že energie s pohybem vzrůstá jak se rozhejbou čakry, tedy nakonec to půst usnadní.

ANTONÍN píše:
Stříbrná pravidla při PŮSTU(tyto pravidla pomáhají při půstu, ale nejsou bezpodmínečně nutná)
-idealní je co nejměkčí voda. Nejlépe z destilátoru, nebo z filtru.

Držme se toho že destilka je při půstu potřeba, ne že to není nutný. Ano kdo už nějaký půsty dal, dá další bez problémů na jakýkoliv vodě. Stejně tak i řada začátečníků. Ale! Zas je otázka kdo jde do půstu a v jakém stavu má tělo. Tedy začátečníci a nemocní ať destilku považujou za nezbytnou, usnadní jim to půst.

ANTONÍN píše:
Zlatá a stříbrná pravidla při návratovce, která je těžší než půst.

Zlatá pravidla NÁVRATOVKA(tyto pravidla je nutno dodržet)

-návratovka trvá 1-2x tolik co trval půst
-první startovací jidlo je jen hrst napařené zeleniny. Napařené tak, aby změkla, ale neztratila barvu.

Startovací jídlo je hrst zeleniny napařené tak aby neztratila lesk, nikoliv barvu tu si samozřejmě zachová. Tedy jakmile jí zahřejete na 100°C je to špatně, už je mrtvá. Musí zůstat polosyrová.

ANTONÍN píše:
Stříbrná pravidla při NÁVRATOVCE (tyto pravidla pomáhají , ale nejsou bezpodmínečně nutná)

-je dobré vyvarovat se těchto věcí. Jablka, ananas a jiné ostré a dráždivé věci.
-pokud se udělá v návratovce chyba, je dobré ji opravit jednodenním půstem. Ale vůbec nejlepší je chyby nedělat.
-zkusit delší půst až po zvládnutí úspěšné návratovky

Nebral bych to tak striktně. Třeba jablka jsme vám nedoporučovali protože špatně dozrávaj a jsou agresivní ale pokud zralý jsou a umím to odhadnout tak ano, jen ne hned ze začátku. Jde spíš o to získat vlastní zkušenosti co už můžu a co ještě ne.
Chyby v návratu napravit půstem ale dle potřeby aby se to srovnalo. Tedy klidně i tři dny nebo kolik je třeba.

Celý půst i návrat je o tom naučit se vnímat vlastní tělo.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+GreenApple Hodnocení: +1
čtv 31.07.2014, 17:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Toto by som prilozil do Pavlovej knizky ako uvod. Sam som sa v nej svojho casu stracal, ale zase ma to prinutilo listovat a citat ju celu zas a znova. Dlho som sa chystal napisat nieco podobne :-)


Hodnocení: 0
čtv 31.07.2014, 18:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Pavel asi chtel aby si to lidi precetli cely a ne jen uvod. ;-) Kniha pust.cz je stejne jen vytazek a ztraci kontinuitu kterou mela puvodni sahodlouha diskuze.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
sob 02.08.2014, 23:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.

Registrován: čtv 19.06.2014, 00:37
Příspěvky: 3

Reputace: +4
Ahojky,
takže pro ujasnění, první jídlo je napařené další už nemusí být? Já tak totiž jedla všechna ta rajčata, tak to možná bylo zbytečné.
A k té vodě, první jsem si vodu převařovala, pak už jsem pila normálně z kohoutku. To je zřejmě horší než ta destilka?:-( a ještě doraz k tomu přemražení, jak někde píšou, tím se z vody z kohoutku stane něco jako destilovaná??? Zkrátka bude vadit když budu pít vodu z kohoutku při půstu?:-)(
Sorry za dotazy, ale musím se zeptat.
Diky:-)


Hodnocení: 0
ned 17.08.2014, 02:32
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ne že by voda z kohoutku vadila, je to možné i s ní, ale s čistší vodou je půst snazší a důkladnější. Přemražení vodu až tak moc nevyčistí, spíš hrubé nečistoty a část solí, ale hlavní přínos je v krystalizaci, kdy se voda dostane do stavu přirozenějšího pro organismus.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
ned 17.08.2014, 08:21
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Lucík píše:
Ahojky,
takže pro ujasnění, první jídlo je napařené další už nemusí být? Já tak totiž jedla všechna ta rajčata, tak to možná bylo zbytečné.
A k té vodě, první jsem si vodu převařovala, pak už jsem pila normálně z kohoutku. To je zřejmě horší než ta destilka?:-( a ještě doraz k tomu přemražení, jak někde píšou, tím se z vody z kohoutku stane něco jako destilovaná??? Zkrátka bude vadit když budu pít vodu z kohoutku při půstu?:-)(
Sorry za dotazy, ale musím se zeptat.
Diky:-)

Napařený první den pak už nemusíš.
Destilce se ani převařená nevyrovná vyvaříš jen uhličitany. Mražením nezměkčíš vodu vůbec.


Hodnocení: 0
pon 18.08.2014, 10:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Lucík píše:
Zkrátka bude vadit když budu pít vodu z kohoutku při půstu?

Možná nebude, budeš jen muset přidat pár dnů půstu k dosažení stejného efektu jako s destilkou. A možná taky bude, můžeš narazit na intoxikaci a nebudeš schopná dotáhnout půst jaký jsi chtěla, nebyla bys první. Stojí za to destilku si vyrobit třeba nějak takto http://zahrada.hyperinzerce.cz/zahradni ... _UQ32PBpUx ale nepoužívat tu měděnou trubku, radši teflonovou hadičku. To pro toho kdo nechce pořizovat destilák nebo membránovou filtraci.


Hodnocení: 0
stř 20.08.2014, 23:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Mám osobní zkušenost, že mne na normální vodě při delším půstu braly křeče do nohou.
Při destilce to zmizelo.
forum o destilátorech a destilce: viewtopic.php?f=15&t=42
o vodě: viewtopic.php?f=5&t=239
viewtopic.php?f=15&t=245

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 21.08.2014, 11:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Tak jsem dopsal do pravidel věci ohledně kefíru a koření.
Taky jsem dopsal, že tyhle pravidla jsou podle P.Máchy. Partyková a Malachov kefír doporučují. Takže jsem nabyl dojmu, že by se tyto rozdílné přístupy měli odlišít.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
čtv 06.08.2015, 10:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
ANTONÍN píše:
Tak jsem dopsal do pravidel věci ohledně kefíru a koření.
Taky jsem dopsal, že tyhle pravidla jsou podle P.Máchy. Partyková a Malachov kefír doporučují. Takže jsem nabyl dojmu, že by se tyto rozdílné přístupy měli odlišít.

Tady pozor Malachov ho doporučuje ale uvádí za jakých pravidel. Takže nevytrhávat z kontextu. Podle Malachova to funguje, kdo chce ať si nastuduje a vyzkouší. Tedy správně bylo odlišeno. ;-)


Hodnocení: 0
čtv 06.08.2015, 11:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Nazdar Toniku :-).
Taky myslim, ze bysme tu nemeli stlaskat vsecko dohromady, spatlat nekolik "skol" dokupy je hloupost:).
Informace jsou dostupne, knihy Partykove, Malachova, kdo chce si najde a vyzkousi sam:).

Doporucuje se vsak nekombinovat, nevytrhavat z kontextu jen co se me libi a na co mam zrovna chute a co mi zrovna ted namlouva ta moje ego-kedluben (jak tomu trefne rika ABCD), nikoli co rika mi rika telo = ciste hlad.


Hodnocení: 0
čtv 06.08.2015, 12:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.

Registrován: úte 25.08.2015, 17:32
Příspěvky: 6
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: 0
ANTONÍN píše:
-po prvním jídle se dále jí jen ovoce a zelenina nyní už jen v syrovém stavu.


V návratovce jsem vždycky spařoval vše co mi prošlo hrdlem :-) a toto je snad ta nejdůležitější informace,
díky které můžu "jet" ještě 2 dny. Jsem v sedmém dni sedmičky na kterou jsem si vzal volno
a napařování v návratovce v práci s sebou nese některé menší komunikační nedorozumění.
Jakože proč si zalívám rajče s paprikou v hrníčku vařící vodou (totální improvizace, ale fungovalo to)
a nejdu raději na oběd....


Hodnocení: 0
úte 25.08.2015, 19:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Tak paráda. Jsme rádi, že tohle vlákno pomáhá. ;-)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
stř 26.08.2015, 10:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.

Registrován: čtv 10.09.2015, 19:47
Příspěvky: 1

Reputace: 0
Zdravím mám za sebou jednodenní půsty takže návrtovka není nějak složitá , ale jsem v pohodě dokud nesním první sousto a pak jsem k neudržení , stravu mám sice veganskou , ale disciplína mi drobátko chybí :roll:


Hodnocení: 0
čtv 10.09.2015, 19:59
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Vítej mezi námi ;-)


Hodnocení: 0
čtv 10.09.2015, 20:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Vítej.


Hodnocení: 0
čtv 10.09.2015, 22:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Tož vitaj. :flower:
Disciplínu zkus trénovat i mimo návratovku. I jako vegan se dá ujíždět na lecjakým pochutnání :remorse: . A hlavně to chce pilovat a nepokračovat dál, dokud nezvládneš návratovku. :sun:
Zkoušels někdy vedomý jezení? viewtopic.php?f=31&t=180

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 11.09.2015, 09:38
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Přidal jsem doporučení do stříbrných pravidel návratovky.
Prosím o kolaudačku.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
úte 22.09.2015, 11:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Co konkretne, kterou barvicku ?


Hodnocení: 0
úte 22.09.2015, 16:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Stříbrná pravidla návratovky
ANTONÍN píše:
-pokud člověk neví co přesně jíst, doporučuju založit deníček a ptát se v něm, před tím než něco sním ostatních co by bylo nejlepší. Zcela určitě je lepší počkat na odpověď, než se trápit po požití nevhodného jídla, koření, ovoce, ... A odpověď přijde velice rychle. Přispívá sem mnoho zkušených půstařů. ;-)


Tak tohle je ta změna. Záměrně sem nenapsal, o jakou změnu jde :mrgreen:
Čekal jsem jestli to moc netluče do očí. A asi netluče. :innocent:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef, +jao Hodnocení: +2
úte 22.09.2015, 21:22
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Každý si musí sám najít co mu vyhovuje a co by bylo nejlepší. Je tu jen inspirace nikoliv závazný pravidla.


+ANTONÍN, +Cef, +jao Hodnocení: +3
úte 22.09.2015, 23:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Dobre to ma Tonda, koreni a agresivni ovoce do navratovky proste nepatri:).
Nejhorsi kdyz se nekdo pta a stejne nedba, mysli si ze si z nej delas srandu:).


Hodnocení: 0
stř 23.09.2015, 12:33
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Cef píše:
Nejhorsi kdyz se nekdo pta a stejne nedba, mysli si ze si z nej delas srandu:).

Každý sa musí presvedčiť sám na sebe a až potom zistí, že si srandu nerobíš.
Je to jak s deťmi. Keď im povieš, aby ten hrniec nechytali, lebo páli, hneď ako sa otočíš to vyskúšajú a popália sa. Asi to tak musí byť, keďže len s vlastnými skúsenosťami sa vieš posunúť ďalej. Naučené veci od iných Ťa nechávajú na mieste.


+Cef Hodnocení: +1
stř 23.09.2015, 16:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Me to nerikej, jsem si svou jablecnou stavu v navratovce uz kdysi davno vypil po 26-ce a hezky az do "horkyho dna" (spalil celou hubu) :D)) ..
Ale kdo chce kam .. ze jo :).


Hodnocení: 0
stř 23.09.2015, 16:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Protože jsi se Cefe hlavně neřídil tím co vás Pavel učil. A sice že nemáte odšťavňovat ale kousat. Nám chytřejším co jsme se tím řídili došlo po prvním kousnutí že jablko není to pravý. :-D


Hodnocení: 0
stř 23.09.2015, 17:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No nam taky po par douscich, neboj (odnesla to hlavne ta huba nevymachana s chutema) :D)) .. ale jo, nepopiram, rikal a neridili se, to mas pravdu:).
Za vsecky svy "uspechy" i prusery si muze kazdy sam, to je bez debaty:).


Hodnocení: 0
stř 23.09.2015, 17:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: pát 18.07.2014, 08:23
Příspěvky: 249

Reputace: +141
Ja mám veľa zamrazených ríbezlí. Raz som už nevydržal a začal som to chrúmať zmrznuté tak ako mimo pôstu. A spálil som si celé podnebie. Na druhý deň to už bolo ok. :-)


Hodnocení: 0
stř 23.09.2015, 17:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Všecko výše je pravda.
Chtěl jsem jen dát lidem doporučení, aby se poradili s ostatníma, něž dají něco do papuli.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef, +jao Hodnocení: +2
stř 23.09.2015, 20:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Zlatá a stříbrná pravidla půstu a návratovky.
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Zajímavá inspirace pro návratovku:
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/39490 ... stylu.html
Zvláště co se týká hladu.
Ostatní do návratovky až tak nepatří.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 19.02.2016, 16:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 34 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz