Na hlavní stránku  
Právě je sob 20.04.2024, 00:05

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Ochorenie žíl a pôst

Registrován: pát 11.05.2018, 13:01
Příspěvky: 2
vegetarián dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: 0
Ahojte. :-) Prosím o radu skúsenejších. Aký je váš názor na pôstovanie pri ochoreniach žíl? Niekde som čítal, že chalan čo mal takéto problémy si dlhodobým postom ublížil, ale neviem čo si o tom myslieť, keďže post celkovo lieči. Je nutné dodržiavať iný postup ako je tomu u zdravého človeka?
Mám 29 a výrazne varixy.... tým nemyslím len nejakú estetickú vadu, ale aj bercové vredy (momentálne preliečené) a zrazeniny po predošlých zápaloch.

Máte niekto skúsenosti s preliečením podobných problémov? Máte nejaké odporúčania?

Ak by ste potrebovali o mne viac info tak: Pôstujem podla kalendara na pust.cz (len posunuté to mám - teraz robím 7 dňový) minulý rok som robil 1-3 dňové ale tam som ešte flákal návratovky, teraz to už robím poctivo :-) Mám sedavé zamestnanie, denne chodím rýchlou chodzou tak 0.5-1 hod a 2x mesačne ideme niekde na víkend na turistiku. Inak moc necvičím. Som štíhlej postavy, BMI mám ešte v norme. A ešte ma napadá, že nepijem destilku ale kojenecku vodu, s čo najmenším množstvom minerálov, prípadne vodu filtrovanú v brita konvici.


Hodnocení: 0
úte 03.07.2018, 11:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ochorenie žíl a pôst

Registrován: pát 30.05.2014, 12:35
Příspěvky: 69

Reputace: +16
HiMoon :))

Veľmi dôležité je, čomu uveríš, ale pôst nemôže byť inak ako liečivý :)) Treba sa pri tom vnímať a hlavne nikdy nesiliť a nevyčítať, na všetko máme dostatok času, niet sa kam ponáhľať :ok:

Čo sa týka tvojho problému, čítal si už niekedy o látke Kapsaicín ? Ak nie tak prečítaj https://chillichilli.sk/ucinky/liecive-ucinky-chilli

treba začať papať v jedlách chilli a mohlo by to mať účinok ;-)


Hodnocení: 0
čtv 02.06.2022, 09:10
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Seznam [Bot] a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz