Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Půst, klystýr se solným roztokem

Registrován: stř 21.05.2014, 11:14
Příspěvky: 4

Reputace: 0
Chtěl bych se s Vámi podělit o svoje zkušenosti,
Před třemi roky, po zpřetrhání vazů na kotníku, přes rok stále zůstával nateklý, díky desetidennímu půstu otok zmizel.
Více informací o půstu jsem si zjistil až při něm samotném. Přesto návratovku jsem samozřejmě podcenil. Od té doby několikrát jednodenní a třídenní půsty, takže příprava nikterak dobrá.
Po několika měsícíh běhání se mi problémy s kotníkem respektive šlachami na chodidle znova objevili, zkoušel jsem masáže a rovnání těla podle Dornovy metody od pana Veselého z Nových Hradů,
to částečně pomohlo, od té doby ráno ½ hod pravidelně cvičím a chodím pěšky do práce (2,5+2,5km) přesto chodidlo stále tuhne a pobolívá. Mám sedavé zaměstnání, takže to zrovna nepomůže.
Zkouším tedy znova půst, tentokrát 21 dní poněvadž, bych chtěl upravit i váhu a způsob stravování a zároveň jsem chtěl dokončit rekostrukci místnosti kde bydlím a soustředit se na to.
Protože v kombinaci práce, jídlo, rekonstrukce a další hromada věcí už nešla dohromady.
Nejím 12 let maso kromě, přibližně jednou týdně rybu a mléčné výrobky pravidelně. Porce bohužel redukovat neumím, takže sním vždy na doplnění mnoho zeleniny a ovoce abych nebyl hladový a moje zlatá rodička je výborný kuchař. Nyní jsem v 16. dni hladovky průběh je podle popisu.
O co jsem se chtěl především podělit je, že vzhledem k tomu, že jsem stále cítil tlak v břiše odhodlal jsem se 13. a 14. den ke klystýru, kterému jsem se chtěl vyhnout.
Použil jsem jeden litr vody s čajovou lžičkou soli. Druhý den jsem se ale necítil vůbec dobře a měl jsem ráno i nažloutlou moč (nebo jak se zde asi správně píše urinu). Říkám si zpětně, že byl asi nesmysl dávat do té vody sůl,
pokud se nemá vůbec solit ani v návratovce a dám si solný i když slabý roztok přímo do střev ještě při hladovce. To mohlo způsobit asi problémy?
Urinu se mi používat také nechce pokud se do ní během půstu uvolňují toxiny.
Jiná možnost je prudká změna počasí, protože se udělalo opravdu horko, předtím jsem se od desátého dne cítil výborně.
Chtěl bych zvládnout návratovku udržet se na na napařené zelenině a později ovoci alespoň do půlky návratovky a hlavně ohlídat si porce, to je pro mě největší problém, jíst dopolosyta.
Řekl bych, že jídlem a přejídáním řeším nenaplňující práci, která po osmi letech je především rutina, ale náročná, kompenzuje to kolektiv i šéf, který je přátelský.
Ale jak tu někdo psal pokud člověk zvládně 21 dní nejíst proč by nezvládl, pak se ovládnout s postupným nástupem jídla, to mě povzbudilo. Je mi jasné, že na tohle žádný trik poradit nelze a je to o vůli, tak snad se to podaří.
Je mi 32 let, teď po dvou třetinách půstu se váha ustálila na 75 kilech. Zdravím všechny na tomto fóru a děkuji, že tu je.


Hodnocení: 0
stř 21.05.2014, 13:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst, klystýr se solným roztokem

Registrován: stř 21.05.2014, 11:14
Příspěvky: 4

Reputace: 0
Nevíte jak se dá poznat jestli mi ten solný klystýr nepoškodil ledviny?


Hodnocení: 0
stř 21.05.2014, 15:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst, klystýr se solným roztokem
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Ahoj boli otoky koncatin? Brnenie prstov na ruke, noh?
Zistis to jedine vysetrenim funkcnosti ladvin (glomerulárna filtrácia (GF)). Ale skor si myslim, ze si to docela ustal. Ja by som s tou solou bol asi opatrnejsi. Ked klystyr tak urina, alebo tepla prevarena voda. Takto nejako to vypada ked hapruju ladviny
viewtopic.php?f=3&t=343


Hodnocení: 0
čtv 22.05.2014, 16:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst, klystýr se solným roztokem

Registrován: stř 21.05.2014, 11:14
Příspěvky: 4

Reputace: 0
Děkuji za reakci, nakonec se žádné komplikace neobjevily, každopádně příště už budu doplňovat jenom urinu. Dám vědět jak zvládám návratovku. Dobrou noc.


Hodnocení: 0
ned 25.05.2014, 23:56
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz