Na hlavní stránku  
Právě je ned 16.06.2024, 06:12

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek caj pocas postu? prosim pomoc

Registrován: pon 22.09.2014, 17:55
Příspěvky: 7
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +1
Dobry den. Mam za sebou viacero 21 dnovych postov, vsetky prebehli bez vyraznejsich problemov. Nikdy som nemal problem sa kontrolovat s jedlom, ani pocas navratovky. Dnes sa mi ale stala jedna mensia nehoda. Dnes je to 4. den mojej dalsej 21. Ked postujem, tak sa o stravu pre malu vzdy stara manzelka, dnes som bol ale s nou chvilu sam. Chcela caj, tak som jej urobil klasicky ovocny. A ked sa chcela napit, tak moja automaticka reakcia bola samozrejme ochutnat ho ci uz nie je horuci. Proste som to bral uplne automaticky, vobec som si to neuvedomoval. Ani to nebol poriadny glg, ako ked pijete caj, len tak trosicku na jazyk, ale samozrejme som to prehltol. Hned potom som si uvedomil, co som spravil. Tak sa vas chcem opytat ci moze mat aj to male mnozstvo caju vplyv na prechod na samovyzivu organizmu. Vopred dakujem za odpovede.


Hodnocení: 0
pon 22.09.2014, 18:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: caj pocas postu? prosim pomoc
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Stalo sa v pohode, ides dalej. Stalo sa asi kazdemu, ked som zacinal obcas som si dal nejaky ten caj bez cukru a ten mi pohol zaludok a skucal mi potom pol dna. Neskor uz iba voda. Najvacsia pohoda je strukturovana (mrazena a roztopena) destilka vtedy spinka ako Ruzenka. Nejaky 10 den postu som varil, a to bolo docela huste. Namiesto ochutnavania som privoniaval a vraj to bolo vynikajuce. Nos ako Ratatuille :)


+barinj Hodnocení: +1
pon 22.09.2014, 18:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: caj pocas postu? prosim pomoc

Registrován: pon 22.09.2014, 17:55
Příspěvky: 7
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +1
Tak som rad. Tiez si myslim, ze by to malo byt v pohode, ale pre istotu som sa musel opytat ci by som nahodou nemal post ukoncit a 21 skusit inokedy. Ale pokracujem dalej, snad to bude znova bez komplikacii. A ked som s postami zacinal, tiez som musel varit, a chute som urcite mal, ale nerobilo mi to az taky velky problem, ze by som musel nieco vlozit do ust. Potom som sa ale docital, ze je pocas celeho postu velmi vhodne sa vyvarovat veskeremu kontaktu s jedlom, ani sa nan nepozerat ani ovoniavat, lebo sa mozu zbytocne tvorit zaludocne stavy a sposobit bolesti. Teraz vari uz iba manzelka, ja sa akemukolvek jedlu snazim vyhybat. Destilovanu vodu mi odporuca kazdy. Len keby niekto mohol presvedcit aj manzelku. 200 az 300 € na to aby som si robil cistu vodu su podla nej zbytocne vyhodene peniaze. Takze vodu si len prevaram, zatial sa musim uspokojit s tymto. A mozes mi povedat nieco viac o tej strukturovanej vode?


Hodnocení: 0
pon 22.09.2014, 18:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: caj pocas postu? prosim pomoc

Registrován: stř 02.04.2014, 20:53
Příspěvky: 3

Reputace: +2
barinj píše:
... Ani to nebol poriadny glg, ako ked pijete caj, len tak trosicku na jazyk, ale samozrejme som to prehltol.
To bych naprosto ignoroval a jel v klidu dal, coz asi stejne delas. Za prve s tim stejne nic neudelas a i kdyby se ti na chvili rozjelo traveni tak se zas zastavi. A dal, mam znameho ktery dela kvanta pustu, jeden rok se zminil, ze tretinu roku nejedl, a ten tvrdi, ze caj nevadi a nezastavi detoxikaci. A asi ma pravdu, protoze pri jednom pustu jsem si zkusil pustovou cast 21 podle Jasmuheen, tedy tyden suchy, tyden pomerancova stava redena 1:4 a tam se mi detox zastavil, tak jsem se 3. tyden na Jasmuheen a pomerancovy stavy vykaslal a dal jsem tyden ocistnych caju a detoxikacni priznaky se hned vratily.
Takze jeste jednou, za prve se tim jednim hltem nic nestalo a i kdyby, je to fuk. Zkratka klidne pokracuj v pustu, aspon tak to vidim ja, Pavel


+barinj Hodnocení: +1
úte 23.09.2014, 09:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: caj pocas postu? prosim pomoc
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Přesně tak neřešit, žaludek se zas zastaví a jedeš dál. Mě třeba černý čaje se žaludkem nehnou ani při půstu, samozřejmě bez cukru ale tím nikoho nenabádám ani to sám už nepiju. Zelený nebo ovocný nakopne žaludek okamžitě.


+barinj Hodnocení: +1
úte 23.09.2014, 11:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: caj pocas postu? prosim pomoc

Registrován: pon 22.09.2014, 17:55
Příspěvky: 7
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +1
Dakujem za vase skusenosti. Samozrejme som pokracoval dalej. Zatial je vsetko uplne v poriadku.


Hodnocení: 0
úte 23.09.2014, 16:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: caj pocas postu? prosim pomoc
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Strukturovana voda ma molekuly H2O rovnomernejsie usporiadane, strukturovane. Lepsie prenika do buniek cez membranu. Naopak, nestrukturovana voda ma molekuly usporiadane v zhlukoch a tieto prenikanie vody do buniek komplikuju. Tento efekt dosiahnes zmrazenim, molekuly sa tak usporiadaju do krystalickej struktury ladu, po rozmrazeni si tuto strukturu ciastocne udrziavaju. Podobny efekt sa vraj da dosiahnut pod pyramidou. Riesil to svojho casu Pavel na pust.cz. Vyzra to tak, ze voda nie len H2O, dokaze byt drzitelkou informacie a tuto nasledne prenasa dalej. Informacia je ulozena do struktury a usporiadania molekul H2O.
Su o tom velmi zaujimave dokumenty napr.

http://www.youtube.com/watch?v=0VcRrKqMV4M

http://www.ekoobchod.eu/clanok/videa--- ... ent/104-4/

Zaujimave su aj zistenia japonskeho badatela Emoto Masaru, ktory si vsimol vplyv emocii na strukturu krystalu ladu. Samozrejme cisto materialisticka veda s tym ma problem. Jej pristup je velmi hruby a pohlad velmi uzky na to aby vedela vysvetlit velmi jemne vztahy a siroke suvislosti.


+barinj Hodnocení: +1
úte 23.09.2014, 17:54
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: caj pocas postu? prosim pomoc

Registrován: čtv 16.10.2014, 22:31
Příspěvky: 41

Reputace: +16
Já v čaji žádný problém nevidím, není to jídlo. Ale vycházím z historického hlediska jaký měl půst význam. Pro mě je půst cesta k podstatě a držím ho čistě z duchovního hlediska a toho že vím a veřím že nejsem tělo ale to co tvori telo :).


Hodnocení: 0
pát 17.10.2014, 19:13
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz