Na hlavní stránku  
Právě je pát 20.05.2022, 12:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Zánět a bolest v krku při půstu?

vegetarián dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů
Reputace: +6
Prosím o radu zkušenější,jsem na konci dne sedmidenního půstu a ráno jsem se probudila s mírnou bolestí v krku a zduřenýma uzlinama :piqued: . Celou dobu půstu mi bylo skvěle, druhý den večer mírná bolest hlavy a občas pobolívání zad a v rameni,ale s tím mám problém od porodu, takže to beru tak že se to rovná.
Je ale teda taky fakt, že velmi podobnou bolest a zduřené uzliny jsem měla zaposlední měsíc dvakrát :-? a léčila jsem to zábalem a šalvějí.Je možný, že je v těle nějaký nedoléčený zánět a půstem se provalil? 8-o
Nejsem si totiž absolutně vědoma toho, že bych někde nastydla . Navíc jsem žila s vědomím, že při půstu se neonemocní. Takže co ted? Nechce se mi skončit s půstem. Taky jsem tu na foru někde četla, že pokud jsou nějaký bolesti, že se ani nemá přestat,ale počkat až odezní. Ale jsem začátečník.
Prosím poradte.

Hodnocení: 0
ned 19.01.2014, 20:01

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Zánět a bolest v krku při půstu?

Reputace: +1618
Asi bych také myslel, že návratovkou by se oslabil imunitní systém a příznaky se zhoršily, raději tedy ještě počkat, ale správností rady si jistý nejsem.

+Petr, +Tea Hodnocení: +2
ned 19.01.2014, 21:21

Děkuji, půjdu dál a uvidím.

ned 19.01.2014, 22:13

vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Vždy, když mě při půstu nebo při jakékoliv očistě začne bolet v krku, tak si vzpomenu na slova J. Cingroše z knihy Sám sobě doktorem.
Cituji:
Tato reakce je vyvolána spojitostí imunitního systému ve střevě s imunitními buňkami v krku a v hlavě. Při silném vylučování solí a dalšího odpadu z těla se na čas sliznice střeva zahltí a tím se aktivizují obranné buňky v mandlích, nosních dutinách i v průduškách. Účinek je stejný jako při nachlazení, pouze s tím rozdílem, že druhý den se cítíte fit.

Tyto příznaky sice popisuje u očisty kloubů, ale já jsem zaznamenala bolest v krku i při půstu. Vše jsem vždy nechala volně odeznít.

+Tea Hodnocení: +1
pon 20.01.2014, 10:11
Profil ICQ

Reputace: +992
Tea píše:
Prosím o radu zkušenější,jsem na konci dne sedmidenního půstu a ráno jsem se probudila s mírnou bolestí v krku a zduřenýma uzlinama :piqued: . Celou dobu půstu mi bylo skvěle, druhý den večer mírná bolest hlavy a občas pobolívání zad a v rameni,ale s tím mám problém od porodu, takže to beru tak že se to rovná.
Je ale teda taky fakt, že velmi podobnou bolest a zduřené uzliny jsem měla zaposlední měsíc dvakrát :-? a léčila jsem to zábalem a šalvějí.Je možný, že je v těle nějaký nedoléčený zánět a půstem se provalil? 8-o
Nejsem si totiž absolutně vědoma toho, že bych někde nastydla . Navíc jsem žila s vědomím, že při půstu se neonemocní. Takže co ted? Nechce se mi skončit s půstem. Taky jsem tu na foru někde četla, že pokud jsou nějaký bolesti, že se ani nemá přestat,ale počkat až odezní. Ale jsem začátečník.
Prosím poradte.

Táhni půst dál dokud problém neodezní.

pon 20.01.2014, 11:24

Cingroše bych v souvislosti s půstem ani neuváděl.

"Tato reakce je vyvolána spojitostí imunitního systému ve střevě s imunitními buňkami v krku a v hlavě. Při silném vylučování solí a dalšího odpadu z těla se na čas sliznice střeva zahltí a tím se aktivizují obranné buňky v mandlích, nosních dutinách i v průduškách. Účinek je stejný jako při nachlazení, pouze s tím rozdílem, že druhý den se cítíte fit. "

- jenom nepodložená teorie, člověka co startuje červeným vínem lze těžko považovat za odborníka na půst

pon 20.01.2014, 11:28

Takže hlásím, že bolest v krku je jiná než včera,odeznívající :-) . A včera jsem se ještě dočetla, že zduřené uzliny jsou spojeny s lymfou,tzn. s největší pravděpodobností je to důsledek očisty organismu a v duchu se raduji , že se zbavím tý poporodní celulitidy :clapping:
Každopádně pokračuji v půstu do úplného odeznění bolesti. :-)

pon 20.01.2014, 11:55

Tak, uvidíš že bolest v krku rychle odezní, tělo si s tím poradí. Pak až budeš chtít můžeš startnout a vše bude O.K. Takhle si hodně půstařů zadělává na průsery, nastane problém, spanikaří a jdou do jídla. Půstu musíš věřit, jinak lépe to ani nezkoušet. Výjimkou jsou problémy s čištěním těla - hodně tmavá moč, tam se půst končí předčasně. Nebo uvádí se že i při silných bolestech, ale to se netýká bolení v krku.

+Dave, +Panda, +Tea Hodnocení: +3
pon 20.01.2014, 13:41

Petře,já půstu věřím,ale začala jsem půstovat v říjnu a nějak spontánně mě to pouští dál a dál. Uvědomuju si, že půst není žádná legrace,pro mě se ale z půstu stal životní styl a beru ho zodpovědně.
A poctivě taky pročítám půst.cz,Malachova a Partykovou i tohle forum. Ale holt zkušenost je zkušenost. A to víš, že jsem se trochu vylekala,proto jsem hned psala sem a vyčkávala na odpověd,at něco nezpackám.
A byla mi podána pomocná ruka a velmi si toho vážím, děkuji všem :flower: :flower: :flower:

pon 20.01.2014, 16:40

Tvoje vlastní tělo ti při půstu nic neodpustí, "kostlivci" vylezou napovrch a musíš se s nimi poprat, hezky jeden po druhým v pořadí jaký si tvý tělo určí. Až prolezeš, jde to už bez problémů ale stále je to o vůli.

Partyková, Malachov jsou dobrá inspirace a zdroj informací, Mácha je bez nadsázky pokladnicí kterou jen tak někde nenajdeš, na zahraničních natož domácích zdrojích se mi zatím nepovedlo najít nic podobnýho. Je tam hodně informací u kterých ti dochází až postupně o čem psal.

Kdo chce najde cestu, informace i ty správný rady. Jen tak dál.

+Tea Hodnocení: +1
pon 20.01.2014, 17:06

Nějak jsem nejdřív nechápala to o těch kostlivcích. No bolesti v krku ustoupily, a pak se objevily nové, teda vlastně staré :-? .
Takže z plánované 7 jsem se přehoupla přes 10 a čekám, kdy budu bez bolístek, abych se pustila do náratovky.

stř 22.01.2014, 23:50

Drž se.

čtv 23.01.2014, 08:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]