Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 16:50

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Ploténky vs. suchá hladovka

Registrován: pon 03.02.2014, 14:47
Příspěvky: 6
dosažený půst 21 dnů pozor kouše!
Reputace: 0
Ahoj,
minulý týden mi MRI potvrdilo výhřez dvou plotének ... sportem ku zdraví :-) Máte tu někdo nějaké informace o tom, že by se výhřez dal např. "rozpustit" hladovkou? Napadá mě třeba suchou hladovkou? Před vánoci jsem dal 14d o destilce, to mi nepomohlo. Kdysi jsem zkusil i 4d suchou, teď mě to logicky napadlo vyzkoušet déle, třeba to pomůže. Nevím o nikom kdo s tím má zkušenousti, proto píšu sem.

Co jsem slyšel, jeden člověk prý tento problém vyřešil za 40dní suchou dietou dle Břetislava Kafky (Nové základy exp. psychologie). Také jarda dušek v jednom rozhovoru zmiňuje přítele, který si čtyřicítkou vyléčil letité bolesti zad. Na www jsou v tomto směru popsány i zázraky: http://www.smwa.org/Your_Letters/YL_10/ ... ers_10.htm

Znáte prosím někoho si kdo podobný zdravotní problém vyléčil? Předem díky za jakoukoliv související informaci.


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 15:13
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ploténky bych spíš viděl jako věc nesprávné výživy (kromě nesprávného držení těla např. kvůli nedostatečným břišním svalům) než věc vadné nemocné tkáně kterou je třeba rozpustit půstem. Když jsem míval problémy se zády, tak jsem nepozoroval vliv půstů (měl jsem ale jen max. 13 dnů), zato jsem pozoroval velký vliv stravy. Když jsem vypustil živočišné bílkoviny (maso) a lepek (pečivo), problémy zmizely a když mám občas období návratu k této stravě tak i problémy se začínají vracet. Nevím ale přesně co z toho to způsobuje nejvíc, nestřídám to odděleně. Vysvětluji si to jako soli vznikající z trávení (močovina), které se usazují v tkáních a kloubech a ty se stávají nepružné a snadno se poškodí.


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 15:31
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka

Registrován: pon 03.02.2014, 14:47
Příspěvky: 6
dosažený půst 21 dnů pozor kouše!
Reputace: 0
díky za odpověď:-) jasně ... strava i držení těla jsou hlavními faktory a i v mém případě prekurzory uvedeného stavu. A půstem se tak jako tak nic nezkazí.
Moje uvedená idea rozpuštění nicméně reflektuje fakt, že mícha je utlačována gelem, který je po prasknutí plotny vytlačen do páteřního kanálu. Uvažoval jsem, zdali suchá hladovka nepřinutí tělo ten vyhřezlý rosolovitý materiál rozpustit.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Meziobratl ... t%C3%A9nka


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 16:18
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
U suché hladovky je nevýhoda, že se nedá držet dlouho. Pro většinu lidí je limit 7 dnů, jen velmi výjimečně 10 dnů. Průběh je silnější a rychlejší než u běžného půstu. Ale i kdyby těch 7 dnů vydalo za 14denní běžný půst, takový už jsi dělal a nepomohl Ti, takže to asi nebude lepší se suchým půstem, protože kromě zrychlení průběhu půstu nevím že by suchý půst měl nějaký přídavný léčivý účinek. A po těch 7 dnech už stejně musíš končit, nedá se pokračovat dál jako by se dalo pokračovat u běžného půstu. Dalo by se pak sice přejít na mokrý půst, ale je to všechno tak silný nápor na organismu, že nevím zda bys to zvládnul takhle táhnout dál, už to může být dost nebezpečné.

Během půstu ale nebude poznat zlepšení, protože to se jen dál hroutí organismus a tyhle bolesti se spíš zesilují. To hlavní léčení je až pak v návratovce, správnou stravou a pomalou návratovkou. Nebyla v tomhle chyba, že půst 14d byl sice v pořádku a mohl by i stačit, ale nebyla pak dostatečně pomalá návratovka s kvalitní stravou na novou výstavbu tkání?


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 20:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka

Registrován: pon 03.02.2014, 14:47
Příspěvky: 6
dosažený půst 21 dnů pozor kouše!
Reputace: 0
no jasně, známe asi to všichni ... návratovka není pokaždé ideální, nejinak tomu bylo i posledně. Katastrofa to nebyla, ale prostor ke zlepšení jistě existoval. Byla nicméně moje první hladovka po cca 5 letech a průběh i výsledky byly jinak velmi dobré. Pak ovšem ty vánoce :-(
Ano ta kombinace suchá mokrá je dobrá ... svoji 21 kdysi jsem měl první 4 dny suchou, bylo to velmi intenzivní. přemýšlel jsem že bych nyní zkusil i kaskádově dle pust.cz
Díky moc za trefné podněty a budu rád za případné další názory.
Díky a hezký večer!


Hodnocení: 0
pon 03.02.2014, 20:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka

Registrován: stř 02.04.2014, 20:53
Příspěvky: 3

Reputace: +2
bousak píše:
... Máte tu někdo nějaké informace o tom, že by se výhřez dal např. "rozpustit" hladovkou? ...
Co jsem slyšel, jeden člověk prý tento problém vyřešil za 40dní suchou dietou dle Břetislava Kafky (Nové základy exp. psychologie). ...
Tvuj dotaz je 2 mesice stary, tak predpokladam, ze uz jsi si davno plotynky vylecil :) , ale kdyby nahodou ne a kdybys sem jeste nekdy zavital, tak risknu par radku :) .

Pokud se mysli 40 dni suchou dietou podle Kafky suchy pust, tak to byl mozna svetovy rekord, mimo breatharianu. Dost jsem cetl o suchym pustu na ruskych webech a nejdelsi popis suchyho pustu jsem tam zaregistroval 16 dni, ale to je jedno.

Nejvetsi guru pres suchy pust co znam je Sergej Ivanovic Filonov a ve sve knize Suchoe lecebnoje golodanije ma kapitolku Indikace a kontraindikace pro suchy pust (Показания и противопоказания для проведения сухого лечебного голодания) a v indikacich v casti 5 uvadi mimo jine "протрузии и грыжи дисков позвоночника;", tedy asi výčnělky a vyhrezy plotynek.


Hodnocení: 0
stř 02.04.2014, 23:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka

Registrován: pon 03.02.2014, 14:47
Příspěvky: 6
dosažený půst 21 dnů pozor kouše!
Reputace: 0
Хорошо :-) díky za info. протрузии и грыжи дисков позвоночника .. to je přesně ono - výhřezy a protruze
to je skutečně zajímavej pramen ... muzes mi prosim poslat poslat odkaz kde tu knihu sezenu, nebo pripadne poslat pdf mejlem?

jinak kratce po tom co jsem psal sem, jsem našel metodu léčení, která mi vyhovuje - nahodou taky "ruská"
pridavam sem info pro ostatni, kdyby to nekoho zajimalo
http://vertebrolog.com/p3cz.html
vse je popsano v knize ktera je volne ke stazeni ... v rustine
http://vertebrolog.com/books
je to velmi detailní pojednání o uvedeném zdravotním problému a vsech dostupnych metodach leceni + vysvetleni danilovy metody. jsou tam mraky MRI snimku na kterejch to vysvetluje
nekde jsem videl ze to vyjde i v ceskym prekladu, zkuste google
http://ibisbooks.cz/index.php?nma=shopi ... item&id=11
s klinikou jsem byl v kontaktu, posilal jsem jim MRI snímky, placenou terapii u nich v kievje mi řekli že nepotřebuju, postupuju teda individualne podle jejich instrukci
vysledky jsou zatim pozitivni, ale lepsi se to velmi pomalu - coz je udajne standardni. bude to prej trvat rok, tak jsem zvedavej na dalsi MRI

BTW znam cloveka, kterej podle kafky prave ten suchej pust drzel, kdyz uz byl prakticky nehybnej a prej se to spravilo. a prej opravdu mesic nebo tak neco
i proto me zajimalo jestli tady nekdo nema nejaky konkretni zkusenosti

díky a.


Hodnocení: 0
čtv 03.04.2014, 08:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Neduzivy breatharian s plotynkama + 40 suchy pust .. hmmm, tak to tu jeste myslim nebylo.


Hodnocení: 0
čtv 03.04.2014, 10:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka

Registrován: stř 02.04.2014, 20:53
Příspěvky: 3

Reputace: +2
bousak píše:
... muzes mi prosim poslat poslat odkaz kde tu knihu sezenu, nebo pripadne poslat pdf mejlem?...
http://profilib.com/kniga/51589/sergey-filonov-sukhoe-lechebnoe-golodanie-mify-i-realnost.php
nebo posli mail


+bousak Hodnocení: +1
čtv 03.04.2014, 10:16
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Neznám sice Kafkovu suchou dietu, co obnáší (zda to je suchý půst), ale raději takhle:


!
Pro ostatní co to tu budou číst musím varovat, aby nezkoušeli delší suché půsty bez dostatečných vlastních zkušeností! Mohou mít nastudovanou jakoukoliv literaturu, ale dokud si sami u sebe nevyzkouší své hranice a nevědí BEZPEČNĚ co dělají, může jít už o život!


+bousak Hodnocení: +1
čtv 03.04.2014, 10:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Ploténky vs. suchá hladovka

Registrován: pon 03.02.2014, 14:47
Příspěvky: 6
dosažený půst 21 dnů pozor kouše!
Reputace: 0
ahoj ... ano - zodpovedny pristup a opatrnost je potreba zduraznit
pavle diky za link ... prostuduju
pokud neco prakticky vyzkousim tak napisu svoje zkusenosti
hezky den vsem


Hodnocení: 0
čtv 03.04.2014, 12:22
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 11 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz