Breatharián.eu
http://breatharian.eu/forum/

Delší půsty v nízkém věku
http://breatharian.eu/forum/viewtopic.php?f=5&t=291
Stránka 1 z 1

Autor:  Persi [ úte 05.11.2013, 12:02 ]
Předmět příspěvku:  Delší půsty v nízkém věku

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat jaký dopad by na mé tělo měl například 40denní půst, pokud mi je jen 17 let. Všude čtu jen, že do 21ti let by se neměl dělat delší půst jako týden, avšak nikde jsem nenašel co je tím důvodem.
Pokud bych byl v dobré fyzické kondici a snažil se dejme tomu o 21 denní půst mělo by to snad nějaké trvalé následky? Od svých 16ti let mi příjde, že už se nic moc nemění, že už jsem uzrálý ( taky k tomu mám asi důvod když v 16ti jsem měřil už nějakých 191 cm ).
Díky za odpověď

Autor:  Panda [ úte 05.11.2013, 17:56 ]
Předmět příspěvku:  Re: Delší půsty v nízkém věku

Jednoznačná odpověď - o 40 v žádném případě ani neuvažuj. Důvodem není ani tak fyzický stav organismu, jako spíš duševní připravenost a hlavně zkušenosti. Dělej krátké půsty a postupně se už zvládat delší, spíš po malých krocích než se snažit hned o rekord. Potřebuješ získat zkušenosti a být si jistý že víš co děláš (a že víš co dělat "když") a že Ti nic nehrozí. Až budeš vědět a budeš připravený, už se nebudeš potřebovat ptát.

Autor:  Persi [ úte 05.11.2013, 18:05 ]
Předmět příspěvku:  Re: Delší půsty v nízkém věku

Díky za radu. No nemyslel jsem , že bych se do nich zrovna pouštěl, když jsem nezkusil ještě ani jednodenní půst. Šlo mi jen o to vědět jestli tam jde o nějaký fyzický vývoj. Každopádně začnu pomalu a po krocích jak radíte :)

Autor:  ravima [ čtv 07.11.2013, 00:38 ]
Předmět příspěvku:  Re: Delší půsty v nízkém věku

Někde (ne všude) se dočteš, že nízký věk je kontraindikace půstu. Je to tak prostě bezpečnější, u většiny takto mladých lidí je opravdu velké riziko. Určitě je na světě pár lidí, kteří by v 17 udělali rovnou 40, je to spíš o duchovní připravenosti, než že by vadil nějaký nedokončený vývin těla. Teoreticky totiž tělo jídlo nepotřebuje vůbec, ale prakticky je to dost složité. Jinak existují i případy vyléčení vážných nemocí delším půstem u malých dětí, samozřejmě pod dohledem na nějaké půstovní klinice.
A hlavně je hloupost nepostupovat postupně podle osvědčených čísel 1,3,7,15,21,40... dní. Třeba tě chuť na čtyřicítku přejde už při trojce. Zatím nemáš ani tu "povolenou" 7, takže až uděláš několik 1, 3 a k tomu 7, uvidíš sám, jaký to má na tvoje tělo vliv a pak budeš mít na základě vlastních zkušeností mnohem lepší představu, co si můžeš dovolit dál.
Vlastně znám jednoho člověka, který cca ve tvém věku a při stejné výšce kolem 190cm zkusil na nějakou dobu zdravou stravu a k tomu půsty od 1 do 15 dní, a ze svých asi 90kg (v posilovně namakaných) se dostal skoro na 50kg a skončil naprosto bez energie, vrátil se k běžné stravě a od té doby několik let neudělal myslím ani jednodenní půst. Dneska je zpět na těch cca 90kg a je v pohodě, ale jí prostě hodně.

Stránka 1 z 1 Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/