Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 10:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Autor Zpráva

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
rorobo píše:
Cef píše:
Jo, myslel jsem zivot primo ohrozujici nemoc ze nemas tak mas casu dost zkoumat ktera voda ma jaky ucinek, muzes si taky destilku koupit v lekarne je dalsi moznost.
Mala napoveda k destialtoru - vis jak se pali koralka ? Pokud vis, tak v podstate umis postavit destilator na vodu.
Jen misto medenych trubek musis dat na vodu nerez trubku (i kotlik) a do kotliku misto ovoce das vodu, jaky chladic si udelas a cim budes pod kotlem topit je uz na Tobe.
Tak budto kup destilator a nebo googluj a usetris. Drzim palce, makej :-).

Nevím a s mýma kutilskými zkušenostmi bych si na domácí výrobu netroufl. :roll: . Takze si počkám až budou nějaké penízky a koupím něco.. Ok, dík zatím :ok:
To je blby pokud nemas kde delat (dilna + nebavi Te to) za destilator ale to nejsou urcite vyhozeny penize.
Tak makej na tom co umis a setri a on bude :-).
Do te doby zkousej ruzny varianty te kohoutkove, nejlepsi bude ta co Ti nejlip chutna, jednoduchy:). Zadna z tech cos jmenoval Ti ale nepohne zaludkem a to je to hlavni.
Aby telo spustilo ozdravny procesy, coz s travicim bachorem neudela ani kdyby ses rozkrajel.
Nikdy si nenechej nikym nakukat ze citron apod. nesmysly do vody v pustu neuskodi a "ulehci". Neulehci a uskodi - je to konec pustu, navrat.
Jen 2 hydrogeny s 1 oxygenem a smytec :) .

To, ze jen vodu chapu a vim a neminim behem pustu nic vylepsovat. Ale nevim, jestli jsem pochopil, ze pitim vody z kohoutku se nespusti ozdravne procesy znamena, ze 4.den neprejdu na vnitrni vyzivu a tudis by se jednalo o podvizivu? V tom pripade bez destilky pusty delsi 3 nemaji smysl?

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 16:29
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
ABCD píše:
Rorobo ... bylo by asi vhodné založit si deníček i pro tvůj přehled... takhle budeš info lovit po různých tématech ;-) :idea:

To mne napadlo asi pred hodkou, zalozim :clapping:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 16:31
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Petr píše:
S vodou - ještě jedna možnost, jdi do obchodu a přečti si na balený vodě kolik má minerálů. Uvádí se to vždy. Stejně tak vodárna uvádí na stránkách složení vody. Zajímej se hlavně o vápník, ten je vypovídající nejvíc. No a pak vyber nejměkčí co má minerálů nejmíň.

Dik :-)

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 16:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
rorobo píše:
To, ze jen vodu chapu a vim a neminim behem pustu nic vylepsovat. Ale nevim, jestli jsem pochopil, ze pitim vody z kohoutku se nespusti ozdravne procesy znamena, ze 4.den neprejdu na vnitrni vyzivu a tudis by se jednalo o podvizivu? V tom pripade bez destilky pusty delsi 3 nemaji smysl?
Neee, vsecko bude v pustu ok s destilkou i s kohoutkovou. Destilka je jen mocnejsi, vyplachuje telo lip, staci tak ?
To je cely.
Vic o tom nepremyslej a soustred se na pust a peclivou navratovku :-).


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 16:39
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
rorobo píše:
To, ze jen vodu chapu a vim a neminim behem pustu nic vylepsovat. Ale nevim, jestli jsem pochopil, ze pitim vody z kohoutku se nespusti ozdravne procesy znamena, ze 4.den neprejdu na vnitrni vyzivu a tudis by se jednalo o podvizivu? V tom pripade bez destilky pusty delsi 3 nemaji smysl?
Neee, vsecko bude v pustu ok s destilkou i s kohoutkovou. Destilka je jen mocnejsi, vyplachuje telo lip, staci tak ?
To je cely.
Vic o tom nepremyslej a soustred se na pust a peclivou navratovku :-).

uf, se mi ulevilo O:-) ted jsem si upil poprve z namrazene a je zatim nej :delicacy: takze ujedu az do sobotni snidane na ni :dance:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 17:04
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
nehledej v tom vědu ...půstoj s kohoutkovou dokud nebudeš mít destil... neboj se vlka nic bude to fungovat stejně ... vniřní vyživa naskočí s oběma ;-)


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 17:07
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
ABCD píše:
nehledej v tom vědu ...půstoj s kohoutkovou dokud nebudeš mít destil... neboj se vlka nic bude to fungovat stejně ... vniřní vyživa naskočí s oběma ;-)

hurrraaa :clapping:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 17:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
rorobo píše:
uf, se mi ulevilo O:-) ted jsem si upil poprve z namrazene a je zatim nej :delicacy: takze ujedu az do sobotni snidane na ni :dance:
No hura ! Malej bonus navrch jako trik, stava se u desich pustu, ze Ti jakakoli voda leze uz i usima, tak ji vystridas s jinou a tim si to "usnadnis", netreba lpet na jedne vode co Ti nechutna:).
U 40 jsem stridal destilku s kohouti vodou kvuli nahorkle chuti (to jsem jeste nevedel co vim az ted od Petra, ze je treba ji prohnat uhlim-filtrem).
Takze zadna krec a pozor na navrat hlavne, dobra navratovka se Ti bude hodit az pujdes dal v pustech, jakobys ji pak nasel :-).


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 17:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Já při očistách piju už víc než 15 let kohoutkovou roztátou vodu a taky si ji nabíjím informacemi - Masaru Emoto mě zveřejněním svého bádání o vodě úplně dostal.
http://www.zijemenaplno.cz/Clanky/a1067 ... -vody.aspx
Všechny moje očisty vždy splnily moje očekávání, ať už jsem pila jakoukoliv vodu. Důležité je věřit!


+rorobo Hodnocení: +1
úte 05.02.2013, 17:57
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
O te vire bez komentare :-)
K vode asi tolik: http://www.youtube.com/watch?v=zypdBkzh8hA


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 18:13
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Cef píše:
O te vire bez komentare :-)
K vode asi tolik: http://www.youtube.com/watch?v=zypdBkzh8hA

Jj, ten dokument jsem videl a cetl, pak i dost z jinych zdroju ale je toho tolik na netu, ze to nestacim hltat, natoz cist, tak vetsinu jen prolitnu :-o Narazil jsem i na spinovani vody http://www.moje-pravdy.cz/index.php?opt ... &Itemid=78 a dokonce i parkrat zkusil a fakt mi ta voda chutnala lepe, jen nevim co si o tom mam myslet :-) Pro mne je nove uplne vsechno, byl jsem cely zivot v podstate vlacen udalostma ve spolecnostech, v jakych jsem se pohyboval, premyslel vicemene materialne a na alternativni pohledy na zivot a vse okolo nas jsem proste nemel cas. Nicmene jsem vsem v mem okoli od detstvi vzdy rikal, ze mne nic neprekvapi a verim, ze je vsechno mozne. A to plati porad. Ted se tomu konecne muzu i venovat, bohuzel nez mi dojdou penize a pokud neco nevymyslim, budu muset zas do prace jako ovecka delat od do pro nekoho a zas nemit volny cas kdy se mi chce nebo potrebuji.. :remorse: Verim ze snad jeste vymyslim neco abych byl sebestacny, ale cas tlaci a zatim nic.. :roll:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 20:05
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Co nadelame.


Hodnocení: 0
úte 05.02.2013, 20:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Kupuju u nás v lékárně destilku. Mě tahle destilka chutná a ,,maká" nejlíp. Pokud přinesu vlastní nádobu, tak je to 20 kč / l.
Zkoušel jsem vyrobit doma destilátor, ale nějak se mi nedařilo. Jako zdroj tepla jsem zkoušel teplo z kotle na uhlí. A to byl možná kámen úrazu. :->
Uvažuju o filtru. Cena je kolem 1500 Kč. Ale ztratil jsem odkaz a zatím trochu tápu. :-/

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+rorobo Hodnocení: +1
úte 05.02.2013, 21:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Když čtu ty problémy s načichlostí destilky, o tom jsem do teď ani nevěděl, tak tím spíš mi přijde nejlepší reverzní osmóza. Přes filtry a samotnou RO membránu projdou prakticky jen molekuly vody a uhlí na odstranění chlóru a dalších chemikálií tam je taky ještě před membránou, protože třeba zrovna tím chlórem by se membrána zničila. Chutná to naprosto perfektně jako úplně čistá voda.
Přišlo by mi docela zajímavé, kdyby někdo změřil tu destilku třeba z doma vyrobeného destilátoru (konduktivita atp. nebo možná radši přímo rozbor složení). Jestli má totiž nějakou hořkou nebo jakou chuť a ještě je nějak cítit, tak bych se asi dost bál, jestli to je vůbec lepší než původní nedestilovaná voda, když to do sebe natáhne ani nevím co (asi nevýhoda především té vysoké teploty, kdy je těžké udržet destilku destilkou, zvlášť v domácích podmínkách.
Mimochodem, ta "destilka", co se prodává v lékárně, je ve skutečnosti v naprosté většině případů z reverzní osmózy. Dá se tak totiž vyrobit stejně čistá voda řádově levněji.


+Karin, +rorobo Hodnocení: +2
stř 06.02.2013, 02:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
ravima píše:
Když čtu ty problémy s načichlostí destilky, o tom jsem do teď ani nevěděl, tak tím spíš mi přijde nejlepší reverzní osmóza. Přes filtry a samotnou RO membránu projdou prakticky jen molekuly vody a uhlí na odstranění chlóru a dalších chemikálií tam je taky ještě před membránou, protože třeba zrovna tím chlórem by se membrána zničila. Chutná to naprosto perfektně jako úplně čistá voda.
Přišlo by mi docela zajímavé, kdyby někdo změřil tu destilku třeba z doma vyrobeného destilátoru (konduktivita atp. nebo možná radši přímo rozbor složení). Jestli má totiž nějakou hořkou nebo jakou chuť a ještě je nějak cítit, tak bych se asi dost bál, jestli to je vůbec lepší než původní nedestilovaná voda, když to do sebe natáhne ani nevím co (asi nevýhoda především té vysoké teploty, kdy je těžké udržet destilku destilkou, zvlášť v domácích podmínkách.
Mimochodem, ta "destilka", co se prodává v lékárně, je ve skutečnosti v naprosté většině případů z reverzní osmózy. Dá se tak totiž vyrobit stejně čistá voda řádově levněji.

Když jsme u té teorie, destilka se měří elektrickou vodivostí, čistá voda je nevodivá.

Reverzní osmóza dá i čistší vodu než destilace. Laboratorní má do 0,1 mikrosiemensů ale rozlišoval bych mezi přístrojem za deseti či statisíce a mezi domácím filtrem na reverzní osmózu. Laboratorní nebo z lékárny byla vyrobená tím prvním. Taky cena vody < 0.1 mikroS je 300,- Kč/l.

Destilka je řekněme do 10 mikroS a pomalou destilací vyrobíš čistší. Z destilátoru co je na pust.cz má 0,3 mikroS. Kdysi si jí někdo nechal stanovit. Cena energie na výrobu 1 litru destilky mi vychází do pěti korun, odpadní teplo navíc využiju k vytápění bytu. Aktivní uhlí stojí pár korun, netřeba používat originální pytlíky s kokosovým AU, to je zbytečný luxus.


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 10:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Z reverzní osmózy se prodává pod názvem demivoda. Pokud se prodává jako destilovaná, měla by být z destilace.


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 10:35
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Co jsem měl tak informace (např. když jsem se ptal), tak v lékárnách ji vyrábějí opravdovou destilací, mají na to často i vlastní (skleněné) destilátory (v některých vodu odebírají od dodavatele, tak tam nevím jak je vytvořená).


+rorobo Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 10:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tady někdo hejbá příspěvkama. :-D


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 10:46
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Otazka pro zajimavost. Umi zvirata destilovat nebo upravovat vodu? Proc ji nenechat jak je? Voda ze studanky profiltrovana nekolika vrstvami podlozi. Pokud v horach neni na hore chat anebo pastva. Da se pit voda z potoku, ledovce atd.

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 10:54
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Zvířata pijou dešťovou. Tak to dělají i v klášterech v Tibetu, sbírají dešťovou do specielních vaků, voda se nesmí dotknout země. Na horách piju taky dešťovku, z potoků nebo ledovcovou.


+rorobo Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 11:03
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ANTONÍN píše:
Kupuju u nás v lékárně destilku. Mě tahle destilka chutná a ,,maká" nejlíp. Pokud přinesu vlastní nádobu, tak je to 20 kč / l.
Zkoušel jsem vyrobit doma destilátor, ale nějak se mi nedařilo. Jako zdroj tepla jsem zkoušel teplo z kotle na uhlí. A to byl možná kámen úrazu. :->
Uvažuju o filtru. Cena je kolem 1500 Kč. Ale ztratil jsem odkaz a zatím trochu tápu. :-/
Je to nejaky akvaristicky na reversku a vyhovuje, naopak rybicky pry jsou haklivejsi, snesou napriklad jen akvaristicky (potravinarsky) silikon, ne bezny silikon k lepeni :).


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 11:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Zvířata pijou dešťovou. Tak to dělají i v klášterech v Tibetu, sbírají dešťovou do specielních vaků, voda se nesmí dotknout země. Na horách piju taky dešťovku, z potoků nebo ledovcovou.
To je pravda, neplati ale uz pro nase kysely deste z prumyslu. Tema by sis nejspis uskodil.


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 11:23
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Cef píše:
...naopak rybicky pry jsou haklivejsi, snesou napriklad jen akvaristicky (potravinarsky) silikon, ne bezny silikon k lepeni :).
Nejen rybičky. Ten běžný silikon fakt hodně zapáchá oproti potravinářskému, ten je pro každého tak na otrávení.


+Cef Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 11:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Cef píše:
Petr píše:
Zvířata pijou dešťovou. Tak to dělají i v klášterech v Tibetu, sbírají dešťovou do specielních vaků, voda se nesmí dotknout země. Na horách piju taky dešťovku, z potoků nebo ledovcovou.
To je pravda, neplati ale uz pro nase kysely deste z prumyslu. Tema by sis nejspis uskodil.

dneska na teto planete uz neni nic ciste. kysele deste, tezke kovy v ovzdusi, radioaktivita. Diky kolobehu vody je to vsude.

Byla provedena studie vody z vodovodu. Diky samponum, vonavkam a jinym bordelu co pouzivaji zeny a metrosexualove je voda plna chemie a to dokonce neodstrani ani konvencni cisteni vody. Jen nevim jestli to nebyla propaganda na super "filtry" vody co nadelaji jeste vic skod :-D

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


+Cef Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 12:15
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Trosku teorie z konstrukci turbin.

Voda/para ma tendence demineralizovat cokoliv co ji chybi. Lopatky v turbinach ztraci, diky pare a tlaku, suchlechtovadla. Ruzne kovy atd. Bezny jev je, ze lopatka proste ukapne jelikoz ztrati svoji strukturu.

Trochu teorie z drevarskeho prumyslu. Parni susarny vysusuji drevo.

Zaver.

Para, vysoka teplota, tlak unaseji zaroven i pevne casti.

Tusim v automobilovem prumyslu se ted pouziva ionizovana chladici kapalina. Prestaly pouzivat destilovanou. A nebo tomu rikaji ted jinak :-D

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


+Cef Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 12:30
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Hehe, no prave sis odpovedel proc destilku v pustu oproti "obyc" vode, ony nektery mineraly stojej v tele za hovno, tudiz tato houbovita hladova funkce destilky je zadouci. Jiste si slysel pojem "hladova voda" - destilka:).
Ty spravny mineraly nahazes naz5 ze zeleniny, ty nespravny zustanou vycurany, vydejchany a vypoceny venku (zjednodusene) :).
Vidis, uz se dostavuji ucinky pustu, hejbes mozkem, bordel (o skodlivosti destilky napr.) vahazuje pustar z hlavy ven, zustane jen to podstatny info:).


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 13:03
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.01.2013, 13:28
Příspěvky: 542
Bydliště: Zeme, slunecni system
pestrá strava dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny pozor kouše!
Reputace: +107
Cef píše:
Hehe, no prave sis odpovedel proc destilku v pustu oproti "obyc" vode, ony nektery mineraly stojej v tele za hovno, tudiz tato houbovita hladova funkce destilky je zadouci. Jiste si slysel pojem "hladova voda" - destilka:).
Ty spravny mineraly nahazes naz5 ze zeleniny, ty nespravny zustanou vycurany, vydejchany a vypoceny venku (zjednodusene) :).
Vidis, uz se dostavuji ucinky pustu, hejbes mozkem, bordel (o skodlivosti destilky napr.) vahazuje pustar z hlavy ven, zustane jen to podstatny info:).

moje mozkova hyperaktvita neni zpusobena pustem. ja to mam porad :-D je to "postizeni", moji rodice asi se mnou meli peklo kdyz jsem byl ve stadiu vyvoje "mami/tati PROC je...?" ROFL

_________________
"Scio me nihil scire or scio me nescire." -- Socrates

"Kde je vůle, tam je i cesta." -- Gaston Rébuffat

"In necessariis unitas, in dubiis libertas, in omnibus caritas."


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 13:07
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
hajes píše:
.. moje mozkova hyperaktvita neni zpusobena pustem. ja to mam porad :-D je to "postizeni", moji rodice asi se mnou meli peklo kdyz jsem byl ve stadiu vyvoje "mami/tati PROC je...?" ROFL
Presne tuhle odpoved jsem cekal, proto jsem to psal :D)))))))
Nekde jsem tu psal, jak malymu fakaneti pasuje hezky klicek od sardinek do faze v zasuvce kdyz ji zkouma :mrgreen: .. (nez od ni odleti) :).
(pro mladsi rocniky - takle to vypadalo http://www.profimedia.cz/fotografie/ote ... 038081.jpg) :-D


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 13:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Petr píše:
Když jsme u té teorie, destilka se měří elektrickou vodivostí, čistá voda je nevodivá.
To vím, proto říkám, že by mě zajímalo, kdyby někdo změřil aspoň tu konduktivitu, tedy měrnou vodivost, u té domácí destilky. O výsledku z Pavlova destilátoru vím.
Petr píše:
Reverzní osmóza dá i čistší vodu než destilace. Laboratorní má do 0,1 mikrosiemensů ale rozlišoval bych mezi přístrojem za deseti či statisíce a mezi domácím filtrem na reverzní osmózu. Laboratorní nebo z lékárny byla vyrobená tím prvním. Taky cena vody < 0.1 mikroS je 300,- Kč/l.
Cena RO je závislá prakticky jenom na tom, kolik vody dokáže vyrobit za den. Ty velké průmyslové vyrobí fakt hodně. A naopak, čím rychleji voda RO protéká, tím méně čistá je. Nejlepší výsledky dává ta nejpomalejší domácí jednotka. Cena vody pod 0,1 μS/cm je dána tím, že se navíc používá směs katexu a anexu, která se musí vyměňovat, zvládne jen určité množství vody. Ale 300Kč/l to rozhodně není. Ikdyž, vzhledem k tomu, že normální destilku v lékárnách prodávají až za 60Kč, tak se nedivím. Výrobní cena je ale skoro nulová. Takovou vodu (kolem 0,1 μS/cm) vyrobíš i doma, rozdíl oproti těm velkým průmyslovým je jen v rychlosti. http://www.mangala.cz/ro-41050mdi-filtr ... p-242.html
- výsledná cena vody je i v případě této extračisté deionizované vody mnohem menší, než v případě destilátoru.


+rorobo Hodnocení: +1
stř 06.02.2013, 19:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Voda
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Vždyť to není vůbec důležitý jakou vodu máš na pití, hlavně když je měká a chutná. Jestli 10 nebo 0,3 nebo 0,1 stále je to destilka. Demi laborky běžně prodávají za 300 Kč, vím co objednávám a je mi jedno že se dá sehnat jinde levněji. Doma na pití si stejně destiluju.


Hodnocení: 0
stř 06.02.2013, 19:57
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 122 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz