Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 04:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Vstup do půstu

Registrován: pon 26.11.2012, 00:30
Příspěvky: 7

Reputace: 0
Zdravím všechny,

jelikož Pavlův pust.cz je už uzavřený, zkusím jestli tady najdu odezvu.
Chystám se od nového roku ( tedy ne nutně hned od Nového :-D) začít s půstem a rád bych si potvrdil s praktiky ( což, jak doufám, jsou tady všichni!:-) ) jakési "parametry" ohledně: kdy, který den začít, jaký cyklus udržovat, jak určit že už můžu zkusit delší, ...zkrátka taková "operativa" okolo. Podotýkám že knihu vzešlou z diskuzí webu mám ( tu pravou), ale i tam jsou některé věci vzájemně si protiřečící, proto hledám "živou" odezvu z praxe.

Btw. během prvního roku, jaké délky půstu jste dosahovali?


Hodnocení: 0
pon 26.11.2012, 00:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tady to aktivní je, tak vítej. Tohle je nedostatečný? http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani
Nemusíš se na nic chystat, začni klidně teď hned. ;-) Pročti si zdejší diskuzi o půstu, taky v denících je toho dost.


Hodnocení: 0
pon 26.11.2012, 09:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu

Registrován: pon 26.11.2012, 00:30
Příspěvky: 7

Reputace: 0
Díky, Petře, za přivítání.:-) To info v odkazu jistě nedostatečné není, sám ho mám v té knize jak jsme psal, jen jsem si to chtěl s někým živým :-P prodiskutovat, např. co bude špatně na tom, pokud na třídenní nepřejdu už v únoru ale později a třeba v polovině měsíce ..?


Hodnocení: 0
pon 26.11.2012, 15:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Mozna by neskodilo male predstaveni se, kolik Ti je, co chces pustem resit (zdravotni potize, etc.), jake uz mas zkusenosti a tak vubec co Te k pustum vede:).


+logos Hodnocení: +1
pon 26.11.2012, 15:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Dobra poznamka od " stareho " pustovnika ( Cefa ). Ak nedajboze ta k pustu vede usetreni penez, alebo nejaka frajerina, tak s tim radsej ani nezacinaj.


Hodnocení: 0
pon 26.11.2012, 16:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu

Registrován: pon 26.11.2012, 00:30
Příspěvky: 7

Reputace: 0
Ok, tedy: Je mi 42 a praktické zkušenosti s půstem nemám veškeré žádné, jak ostatně vyplývá z tématu mojí původní otázky.:-) Moje dosavadní maximum v odklonu od rutinního příjmu stravy je pětidenní jablečná kůra. Sexuální orientace hetero, politická orientace napravo ( přestože jsem levák), velikosti různých částí oděvu mohu dodat na požádání.:-D Ovšem asi vás dva, pánové, zklamu, ale půstem nechci nic řešit, nezajímám se o něj "kvůli" něčemu, zajímám se o něj kvůli jeho podstatě; úvahy o tom,jak strava tělo zanáší a ovlivňuje ho mi připadají naprosto logické, tím víc když si člověk uvědomí na co je ve městě odkázán. Zajímá mne duchovní posun, který věřím že zažije člověk, který se přestane starat o to co si vpraví do nitra a čím poškádlí chuťové buňky. Přechod na pránickou výživu, jakkoli je zatím pro mne vzdálený, mi zní jako dost dobrý cíl.:-)
Takže se omlouvám za drzost, pokud jsem neprošel vstupním testem, alespoň jsem to zkusil. V opačném případě budu rád přijat "do klubu".


Hodnocení: 0
pon 26.11.2012, 23:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Ja som tu prilis kratko na to, aby som ta oficialne prijimal do "klubu" :hyper: , ale ked ta zaujima duchovny posun, tak to je podla mna dobra motivacia. Nakolko je silna a skutocna, to preveris casom sam. Ja som na to isiel dost tvrdo a davam svojmu telu zabrat, takze ak nemas take nutkanie ist do toho ako ja :remorse: , zvol si cestu p. Machu a chod podla jeho kalendaru.
Ja by som na tvojom mieste zvolil kalendar p. Machu, je to bezpecne a otestujes sa, ale rozhodnutie musis urobit sam. Na ceste k breatharianstvu je krasne to, ze je to zakazdym neopakovatelny proces, kedze kazdy chapeme veci trochu inak a neda sa to skopirovat do bodky. Tak ako povedal Henry Monford, je to velmi intimna zalezitost a velmi osobna vec kazdeho jednotlivca.
Hlavne si uvedom, ze ta tu nikto nechce urazit a ani sa ta nejako dotknut, ja osobne verim, ze kazdy sa ti tu snazi poradit podla svojho najlepsieho svedomia a dobroprajnosti.
Kazdy, kto by to chapal inak, tak podla mna nema sancu sa stat breatharianom, a chapem to tak, ze poznavanie vlastneho ega je zasadnou a nevyhnutnou podmienkou na odkryvanie iluzii tohoto sveta a zbavovania sa predsudkov.
Takze za mna vitaj medzi ludmi, ktorí chcu so sebou nieco urobit a posunut sa dalej :ok: .


+ANTONÍN, +Petr Hodnocení: +2
pon 26.11.2012, 23:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Tak. A nejde o vstupní test přijetí a zkoušku tvojí vůle, tu za nás prověří půst dostatečně. Spíš se vyvarovat toho, aby někdo neohrozil tvé zdraví nevhodnou radou, když člověk neví zda na druhým konci drátu není třeba člověk s rakovinou. Tvoje motivace je O.K.
Ohledně kalendáře, i ten je obtížnější než dokáže většina lidí zvládnout. Bylo by lepší uvažovat o jeho dodržování než předem spekulovat. Samozřejmě že nejde o +- týden pokud držíš předepsané délky půstů. Jde taky o dodržování nějakéko řádu.

Především bych si půst vyzkoušel ať víš o čem je řeč. Už jsi dal od včerejška jednotku? Pokud se budeš připravovat na půstování, mohl bys skončit jako kuřáci co se chystají přestat kouřit. A ne a ne se k tomu odhodlat.

Nic ve zlém a vítej.


+ANTONÍN, +logos Hodnocení: +2
úte 27.11.2012, 09:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Taaak, neslo o test, o co slo uz Petr napsal za me:). Tak drzim palce a vitej mezi pustarema:).


Hodnocení: 0
úte 27.11.2012, 09:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu

Registrován: pon 26.11.2012, 12:40
Příspěvky: 161

Reputace: +93
Petr píše:
Především bych si půst vyzkoušel ať víš o čem je řeč. Už jsi dal od včerejška jednotku? Pokud se budeš připravovat na půstování, mohl bys skončit jako kuřáci co se chystají přestat kouřit. A ne a ne se k tomu odhodlat.


Petr to vystihol presne, na jednodnovy test nepotrebujes ziadnu pripravu, mozes to urobit hned od rana, ked sa zobudis. A 1 den pustovani za tyzden ti urcite neublizi, skor prospeje. Aj mne to odkladanie o niekolko tyzdnov pripada trochu zvlastne, ale na druhej strane kazdy z nas je iny, tak vela zdaru. Hlavne s tym zacni, aby si sam sebe ujasnil, ze ci je toto vobec tvoja cesta.


Hodnocení: 0
úte 27.11.2012, 13:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Pojď s námi, bude nás víc. Nebudeme se bát vlka nic.
Řeklo šídlo a šli dál ... ;-)
Vítej. :ok:
Nečekej a začni jedničkama.
Až se Ti z toho stane příjemný zvyk. :)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
ned 09.12.2012, 22:32
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Vítej mezi námi, žádné obavy a směle do toho. ;-)
Zkus jeden den a i ten ti ukáže jak si na tom. To je testík pro tebe nikoliv pro nás ... tahle skupča co tu je, tě jistě na základě tvých podaných info, pokud se o ně podělíš, navede dál. Rozhodnout si tom jak budeš postupovat, ale musíš sám.
Takže ještě jednou vítej mezi půstaři :sun:


Hodnocení: 0
pon 10.12.2012, 10:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vstup do půstu

Registrován: pon 26.11.2012, 00:30
Příspěvky: 7

Reputace: 0
Pánové díky za přivítání, šídlo mě fakt pobavilo. :-P
Jen k těm 'pár týdnům' pro některé - mám rád ( alespoň v hrubých rysech) řád, proto mi připadá přirozenější začít od nějakého milníku ( jako např. začátek roku), nezdá se mi že bych tím něco zmeškal ( ale můžu se plést). Jinak pro příští rok bych chtěl tak nějak oscilovat od 1 do 15 ( i když teď mi to číslo připadá nedosažitelné), co jsem zatím pochytil, tak mi připadá že nebude na škodu se v těch kratších dobách 'zabydlet', a teprve pak se vydávat dále a výše ..:-) No ale kdo ví co bude po půl roce, že. :dance:

Jinak vám všem zítra přeji krásný vstup do 'nového světa'! :ok:


Hodnocení: 0
pát 21.12.2012, 23:54
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 13 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz