Na hlavní stránku  
Právě je pát 26.04.2024, 04:25

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek PROSIM POMOC

Registrován: sob 11.08.2012, 17:48
Příspěvky: 2

Reputace: 0
Ja a moje pritelkyne jsme v poradku absolvovali 21 denni pust bez vetsich komplikaci.Navrat k jidlu jsme zvladli take v poradku.Bezprostredne po pustu jsme pozorovali zasadni pozitivni zmeny nasich organismu.Ale zhruba po 3tydnech az 1 mesici "normalni" stravy,se moji pritelkyni zacalo delat zle od zaludku,bylo ji hodne slabo a nebyla schopna jakekoliv aktivity.Tento stav trval asi tyden az dva a nyni je stav lepsi,s tim,ze jiz nema intenzivni bolesti bricha,atd..
Ale nadale pretrvavaji jine komplikace ktere predtim nemela /nechutenstvi,spontani navaly akne,psychicka slabost,.../ Ma nekdo prosim poneti o co se muze jednat?Ci kde muzeme hledat pricinu ci reseni jejiho problemu?Jsem si jist,ze pri navratu k jidlu jsme neudelali zadnou zavaznou chybu..Na zaver chci jeste dodat ze jsme oba dva vegetariani.
Dekuji vsem za jakekoliv podnety ci informace jez by nam mohli pomoci!


Hodnocení: 0
sob 11.08.2012, 17:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Vitej janku:).
Co je to navrat k "normalni" strave ? Jak jste s uspechem zvladli navratovku, jak dlouho jste navratovku drzeli po pustu a na jakem jidle ?
Zkus jit trochu do detailu, nepospichej, v klidu.
To co popisujes ukazuje na mozny detox, ale mame uplne minimum informaci na nejake zavery kde nastala chybka a muzu se mylit.
Ona taky vegetarianska strava = idealni strava nemusi odpovidat realite (treba i jen v pripade pritelkyne).
Zkouseli jste i jen ciste vita stravu ?


Hodnocení: 0
sob 11.08.2012, 18:19
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC

Registrován: sob 11.08.2012, 17:48
Příspěvky: 2

Reputace: 0
ahoj."normalni" stravou mam na mysli uz ne jenom stavy,dzusy a syrova zelenina a ovoce a taky jiz decentne solena a ochucena.navrat jsme meli kolem 10 dni,prvnich par dni jen ovocne ci zeleninove stavy,pozdeji syrove ovoce zelenina,pozdeji kase,...vyhybali jsme se/stale se vyhybame mlecnym vyrobkum a moznym jinak agresivnim potravinam.taky kave,caji,alkoholu..zvlastni je,ze u me vse probehlo v naprostem poradku,i kdyz jsme vse delali takrka totozne.
dekuju za odpoved


Hodnocení: 0
sob 11.08.2012, 18:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Zdravím. Kolikrát denně jí a jaké množství jídla? A co jednodenní půsty každý týden?


Hodnocení: 0
sob 11.08.2012, 18:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No, 10 dni by melo stacit, i kdyz idealni je navratovka=delka pustu pokud mozno stejne.
Jasne rozumim, pockame az jak se k tomu vyjadri ostatni, ted tu moc lidi o vikendu nebyva a pak budeme mozna chytrejsi:).
Ono neexistuji dva shodne pusty, protoze neexistuji dva shodni lide.

Osobne nedoporucuju zacinat stavama, tam uz nekde mozna u ni mohlo dojit k zadrhelu, prvni den-dva rozhodne naparenou zeleninu na obnovu slizu ve strevech, pak klidne i zeleninu a stridat s ovocem (ne stavami).
Na nekoho muzou (na jineho nemusi) pusobit stavy agresivne a ovocne zejmena.
Napareny start jistota, je to odzkousene, overene, nikdo s timto zatim nereferoval nejake potize.


Hodnocení: 0
sob 11.08.2012, 18:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Petr píše:
Zdravím. Kolikrát denně jí a jaké množství jídla? A co jednodenní půsty každý týden?
Na to jsem zapomnel - zkouseli jste ?
Nebo tzv. "couvnout" na par dni (2-4) zpet do pustu jestli se to nesrovna ?


Hodnocení: 0
sob 11.08.2012, 19:00
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Ahoj.
Ta návratovka nic moc, ale dejme tomu, opravdu to nezní nijak hrozně, ikdyž obilí v prvních 10 dnech taky nemusí být ideální a ještě víc jde o frekvenci jídla a o množství, o tom nepíšeš. Někdy, zvlášť pokud člověk není úplně zdravý a mladý, si nemůže dovolit vrátit k původnímu jídlu a hlavně k původním porcím ani po návratovce.
Pokud není nějak extra hubená (bmi pod 17), rozhodně bych šel do dalšího půstu jak píše Cef, stačí 3 dny, a pak si hlavně dávat pozor na reakce těla po každém jídle, jíst pomalu, žvýkat a poslouchat tělo... jo, a sport, ten je snad důležitější než vegetariánství.

A nejlepší by možná bylo, kdybys co nejpřesněji napsal typický denní jídelníček, z toho by se dalo vyvodit mnohem víc, než z toho, že je vegetariánka...


Hodnocení: 0
sob 11.08.2012, 21:48
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Nevím kam to napsat, tak to zkouším sem. Vím,že půst a váha dohromady nepatří, takže je mi jasné, že mi nikdo nepomůže. Jen bych byl rád, pokud byste napsali pár slov o vašich váhových úbytcích. Já mám to totiž vždy po půstu obličej propadlý jako bych měl rakovinu. Možná je to nižším procentem podkožního tuku ( cca 10 - 13 %). Je to vidět už i po trojce. A protože mojí naplní v práci je osobně komunikovat s lidmi, tak mám někdy pocit jakoby se mi štítili podat ruku :-) , aby něco nedostali. Po sedmičce činil váhový úbytek v průměru 1 kg denně, za tři týdny na to při trojce 1,4 kg denně. Sportu mám dost...Vím, že pak dochází k poklesu váhového úbytku, jen si tak říkám jak budu vypadat po 15 dnech půstu - hlavně kvůli práci :-)


+Pega Hodnocení: +1
stř 20.03.2013, 21:16
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Lidé mívají různé úbytky, ale tyhle jsou celkem běžné. Při dalších dnech půstu se úbytky docela rychle snižují, nejrychlejší úbytek je na začátku. Asi se tím trápíš zbytečně.


Hodnocení: 0
stř 20.03.2013, 21:19
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Mam jednoduchou pomoc - pustuj o dovolene :-).


Hodnocení: 0
stř 20.03.2013, 21:26
Profil

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Ale to nebudu moci jet podle kalendáře :-) . No budu to muset poupravit a napasovat do delších volných dní. Taky věřím, že se to s delší praxí srovná 8-)


Hodnocení: 0
stř 20.03.2013, 21:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC

Registrován: úte 17.05.2016, 18:24
Příspěvky: 18

Reputace: +5
Nevím kam bych zařadila svůj dotaz ale už opravdu začínám malinko panikařit. Nezbývá než poprosit o pomoc a podělit se o problém. Po týdenním půstu a skoro 14 denní návratovce jsem v období návratovky dostala silný zánět do krku. Ztratila jsem hlas a silně mě bolelo v krku. Tělo bylo v pohodě, neměla jsem teploty, psala jsem Vám i na dotazy k návratovce, kde jste mi dali info že se vyloupnout staré nemoci - říkala jsem si že tělo se s tím popere a bude fajn. Bohužel mi propukl po celém těle akutní výsev kapkové lupénky. Nikdy v životě jsem něco tak strašného neviděla. Držela jsem se 14 dnů a myslela že si tělo poradí. Bohužel stále se mi to intenzivně šíří na nohy zadek stehna záda do vlasů a břicho mám plné. Myslím že si tělo neumí pomoct samo. jsem už zoufalá a včera jsem zašla na kožní. Lékařka se zděsila proč jsem nepřišla dřív a hlavně pokud mi to propuklo po zánětu v krku tak lupénka je v podstatě prý tímhle živená. Zánět v krku mám už asi 3 týdny a včera v noci se to zhoršilo - zase nemůžu mluvit ztrácím hlas. Doktorka mi udělala stery a řekla že to bez antibiotik a mastí prostě nepůjde. Jak to vidíte vy? Poraďte měli jste někdo taky takovou zkušenost. Chtěla jsem tělo ozdravit a pročistit a pomoci mu. Po půstu jsem se první týden cítila skvěle. Jjinak cítím fajn, síla se mi vrátila, sportuju, jím ještě omezeně, změnila se mi chuť, jím víc ryb, aktivní sloužkou jídla je stále zelenina, pečivo jsem už také ochutnala ale zjistila jsem že ho nepotřebuju, stejně tak těstoviny. Obohatila sjem jídelníček o spustu další zeleniny a ovoce. Prozatím jím stále jen 2x denně tělo si víckrát neřekne. Deptá mě stav mého těla mám pocit že 3 týdny už je dost dlouhá doba na zlepšení stavu v krku a je to tále horší a ta lupénka prostě krize. Co dál? Jak dál? Tělo jsem ozdaravila a mám zase hned lupnout antibiotika - nevím si rady. Kůže mě bolí..... Poraďte jak z této patálie ven....


Hodnocení: 0
čtv 09.06.2016, 09:30
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
maggie osobně bych šla do dalšího půstu...nebo pokud ne půst minimálně bych posílila játra byliny a vynechala úplně cukry
jak se nedávno zmínil Petr zlatý pravidlo půstu nežer dokud se neuzdravíš
jeví se mi to tak že si půstem rozrušila nějaké ložisko svinstva, které teď musí játra odstranit a nestíhaj tak se to jde i přes kůži...
zda vzít anibiotika či ne je na Tvém uvážení tohle za Tebe nikdo nerozhodne


+Cef, +Panda, +maggie Hodnocení: +3
čtv 09.06.2016, 10:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jestli je to hodne spatne tak mozna i ty ATB, ty pak casem "vypustujes", stejne jsou dneska uplne vsude, nejvic v kuratech co lidi basti ostosest.
Kdyz jsem mel kdysi potize, dal bych nevim co za to, aby svedeni kuze a vyrazka ustaly, byla ze me nespici troska, tehda mi mudr nasadil Prednisolon, povazval jsem jej temer za zazrak, do dvou dnu klid.

Pokud se citis, jdi do toho, pokud ne, zadny pust Ti nikam neutece.
Kazdopadne je to jen na Tobe, nikdo jiny krom Tebe v Tvem tele nebydli (jak rika ABCD).


+ANTONÍN, +maggie Hodnocení: +2
čtv 09.06.2016, 10:33
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
a ještě může tam být ještě reakce na něco co jíš ;-)


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
čtv 09.06.2016, 11:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC

Registrován: úte 17.05.2016, 18:24
Příspěvky: 18

Reputace: +5
Dík moc za názory, opravdu si jich velmi cením. Jsem ráda že se o tom mohu s někým kdo prodělává půsty poradit, protože okolo sebe nikoho takového nemám.
Abecedko dalším půstem si zatím bohužel nejsem jistá. Musela bych být pevně rozhodnuta a v současném psychickém stavu opravdu nejsem. Přeci jen půst doprovází další pohubnutí, neduhy s bolestmi hlavy a těla a to k současnému stavu bych asi nezvládla. :roll: Krk mám opravdu už 3 týdny v jednom ohni a upřímně ta lupénka mi na psychice fakt nepřidává, naopak. Kůže je citlivá a první týden jsem se s bolestmi kůže na hlavě ani nevyspala. Můj muž se děsí co bude další den....

Cefe s antibiotiky máš asi pravdu, ale upřímně se mi do nich taky nechce. A ano, myslím že můj kožní stav je v současné chvíli vážnější, než si sama připouštím. Je fakt že psychika si žádá své a touží po úlevě jak krku tak těla. V práci navíc pracuju s hlasem což je v současných třech týdnech utrpení. Kůži nikdo nevidí je schovaná pod oblečením ale každodenní pohled mého muže když mě natírá je smutný. Kůže na hlavě bolí a nemůžu si pořádně ani umýt vlasy abych si to neprotrpěla.

Ještě čekám na výsledky stěrů jestli to opravdu bude vážnější a podle toho se rozhodnu. Přeci jen 3 týdny zánět v krku beze změnit, to jsem nikdy nezažila i tady bude asi někde nějaký háček. ATB zatím neberu počkám na příští týden, ono už nic neuteče a myslím že horší to už nebude. Ještě se poohlédnu po homeo a pak se s tím nějak poperu.

Opravdu děkuji za názory jsou pro mě v tuto chvilku důležité.


Hodnocení: 0
čtv 09.06.2016, 11:08
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
maggie v pohodě, dělej jak to sama vnímáš...
jak jsem psala reakci na jídlo, nemáš tam v repertoáru exotický ovoce?


Hodnocení: 0
čtv 09.06.2016, 11:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
V klidku:) .. jak rikam, kdyz jsem pred deseti lety "bral" chemo, nalivali do me soucasne ATB kapackou po litrech kdyz jsem nekde neco chytil.
(A to nebyl s imunitou utlumenou chomoskou absolutne zadny problem):).

Nez jsem vzdycky dosel z cyklu domu po propusteni ze spitalu, uz jsme druhy den neco mel a alou zpatky na kapacky:).
Od te dby jsem delal nejaky ten pust a jsem porad v celku:).

Rezistenci vuci ATB taky zadnou nemam (neni pravidlem), zabiraji mi pokazde kdyz je nejhur, naposledy zapal plic loni v zime, kdy jsem lapal po dechu a nabyl schopen ani sebemensiho pohybu bez zadychani se.


+maggie Hodnocení: +1
čtv 09.06.2016, 11:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC

Registrován: úte 17.05.2016, 18:24
Příspěvky: 18

Reputace: +5
Abecedko taky jsem si to s tím jídlem říkala. Ale většina stravy jsem předtím normálně jedla, jen s tím rozdílem že k tomu byly přílohy a většinou tepelně upravené. Je fakt že si dávám dost živé zeleniny. Skoro nic tepelně neupravuju - jen ryby nebo když si dám brambory. Tuk v jídle mám taky z ryb třeba z lososa nebo si kápnu na brambor při pečení trochu olivového oleje. Jím co mi chutná zařadila jsem sýry ale nic plísňového. Je možné že tam je něco, ale jak přijdu na to co...?


Hodnocení: 0
čtv 09.06.2016, 11:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC

Registrován: úte 17.05.2016, 18:24
Příspěvky: 18

Reputace: +5
Jasan já se nehroutím :):) jen na tím možná uvažuju víc než je zdrávo. Jinej by v klidu lupl prášek a děj se vůle boží. Já ale o své volbě chci být maximálně přesvědčená a ráda se zamyslím nad úvahou jiných. Nemám ráda jen jeden názor (byť lékaře), ráda jich vyslechnu víc a vyberu si co je mi nejblíž...

Ovoce jsem si říkala na začátku taky exotika ale žádná neproběhla. Jediné co je alergenní jsou jahody a ty už nejím. Ale třeba mohly být spouštěč a teď to jede... Musela bych jít jedině na krevní testy abych to zjistila a to se mi absolvovat asi taky nechce - z doktorů mám strach. Najdou na člověku dycky něco. A asi kdybych jim povídala o týdenním půstu, jak mi bylo a tak, tak to stejně všechno přiřknou že to mám z toho.

Nu co hurá do boje :remorse: , snad brzo vyhraju já :ok:


Hodnocení: 0
čtv 09.06.2016, 11:55
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
to chce trochu času, experimetování a pozorování... vybrat z jídelníčku nejčastěji užívanou potravinu a nejíst ji nějaký čas a tak to postupně projít do kola...
osobně bych vynechala rybu a ovoce ...
na posílení jater ostropestřec mariánský ... určitě máte nějakou bylinkovou lékárnu nebo objednat na internetu
jak říkám pro mě by bylo řešením nejíst dokud se stav minimálně nezlepší


+ANTONÍN Hodnocení: +1
čtv 09.06.2016, 12:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Maggie, vytáhla si půstem kostlivce, chronickou nemoc která se nemusela téměř vůbec projevovat. Řešení je půst dokud se neuzdravíš, v určitém bodě se to zlomí. Kolik dnů bude potřeba ti nikdo z nás neřekne, jistota že se uzdravíš nebo alespoň nastane obrat je 21 dnů - restart imunity.
Druhou možností jsou ATB ale trvalé řešení to není, antibiotiky imunitu nerestartuješ.
ABCD má pravdu ohledně stravy, problém je v tom že nevíš co ti vadí a dokud nedáš 21dnů, jen těžko to zjistíš. Obecně nejrizikovější jsou mléčné potraviny, nejkoncentrovanější a nejvíc zanášející strava.
Návraty jen na ovoci a zelenině bych neprotahoval na dýl než půst, budeš hubnout. To můžeš zkoušet až budeš mít zdraví v pořádku.


+ABCD, +ANTONÍN, +Cef, +maggie Hodnocení: +4
čtv 09.06.2016, 18:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: PROSIM POMOC
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Téměř vše co tady bylo napsáno mi jde ze srce.
Napadlo mě navíc zkusit současně i duchovní rozměr. Nevím co je Ti v tomhle směru blízké, ale pátrej. (viz.například etikoterapie )
Půst Tě samozřejmě k duchovní stránce časem dovede.
Osobně vím, že když jsem dělal půst sám na chalupě, děly se jiné věci, než mezi lidma.
Třeba tohle může být inspirace i pro Tebe.
A nebuj. Sou na tom lidi i hůř. ;-)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 10.06.2016, 10:06
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz