Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 06:51

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Vliv fází Měsíce

Registrován: ned 08.07.2012, 14:24
Příspěvky: 4
vitarián sungazing dosažený půst 3 dny křesťan
Reputace: 0
Prečo záleží na tom aký je mesiac pri pôstoch. Nemajú sa pôsty robiť podľa toho ako to cítime? Prečo práve takto sú tie pôsty rozdelené?

_________________
Nič nie je tak ako to vyzerá.


Hodnocení: 0
stř 08.08.2012, 17:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Vliv fází Měsíce

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Monika399 píše:
Prečo záleží na tom aký je mesiac pri pôstoch. Nemajú sa pôsty robiť podľa toho ako to cítime? Prečo práve takto sú tie pôsty rozdelené?
Na pust.cz je to tak rozdělené pro lidi, kteří chtějí bezpečně dosáhnout 40denního půstu během krátké doby. Samozřejmě můžeš půstovat klidně jak to cítíš a nebo když už, tak třeba podle fází Měsíce (najdeš to např. v Partykové), ale já na to úplně kašlu, přijde mi to složité a zbytečné :-)


Naposledy upravil ravima dne stř 08.08.2012, 17:22, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
stř 08.08.2012, 17:21
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Vliv fází Měsíce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Měsíc působí zřejmě tak, že odrazem slunečního záření se přenáší pránická energie i v noci. Při úplňku dostává člověk více prány, méně mu klesá hmotnost a půst je snazší (protože je pomalejší). Proto se úplněk plánuje na obtížnější část půstu.


Hodnocení: 0
stř 08.08.2012, 17:27
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Panda píše:
Měsíc působí zřejmě tak, že odrazem slunečního záření se přenáší pránická energie i v noci. Při úplňku dostává člověk více prány, méně mu klesá hmotnost a půst je snazší (protože je pomalejší). Proto se úplněk plánuje na obtížnější část půstu.
Podle Partykové, ajurvédy, a dalších je to úplně jinak. A mnohem složitější. Více např. v kapitole 10 (zvlášť 10.5) Hladovění pro zdraví.


Hodnocení: 0
stř 08.08.2012, 19:09
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Kdo teď půstuje?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
ravima píše:
Podle nejen Partykové je to úplně jinak. A mnohem složitější.
Partyková to přebírala od Malachova a zdůvodňuje to gravitací Měsíce - což si myslím že je nesmysl, protože zda se Sluneční gravitace přičítá nebo odečítá od Měsíční je téměř neznatelný rozdíl a nedá se tím zdůvodnit nalévání těla vodou s měsíční periodou.


Hodnocení: 0
stř 08.08.2012, 19:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Vliv fází Měsíce
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Pandi neni, slapove sily Mesice zvedaji hladiny celych oceanu, to same-podobne v malem se deje s "tekutinami" v tele, nikdo nevi presne jak a nikdo nevi proc, ale deje se to:).
Zeny ktere ovuluji v synchronu s Mesicem jsou plodnejsi atd .. je to celkem veda, jeden cas jsem to sledoval a zajimal se o to dost intenzivne.
A vyplati se proste kuprikladu uplnek mesice si naplanovat abych jej mel v pustu v te dobe, kdy predpokladam, ze mi budou dochazet sily.
Miro, kdyz jsem marodil, mel jsem doprovodnou vyrazku (odraz toho, ze je v tele neco blbe, rozsviceny cerveny kontrolky, ze) a ta se zhorsovala a zlepsovala cyklicky, trpel jsem tim jako hovado skoro pres rok a tudiz mel cas porovnat i s fazemi Mesice.
A hadej, kdy mi bylo lip ? Za uplnku, nebo v novoluni ? Co ukazaly my pozorovani, co myslis ? :-)


Hodnocení: 0
stř 08.08.2012, 19:44
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Vliv fází Měsíce
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Cef píše:
Pandi neni, slapove sily Mesice...
To ale nepíšeš jinak než já, potvrzuješ mi to. ;-) Samozřejmě, 1) působení gravitace Měsíce je značné, to víme podle dmutí oceánu (ale 12/24 hod perioda, ne měsíční!), 2) vliv fází Měsíce na organismus je také jasné že je (na půsty, na ženy). Jde o vysvětlení účinku úplňku, které podává Partyková a Malachov - říká (jestli si dobře vzpomínám), že při úplňku se člověk kvůli vyšší gravitaci "nalévá". Jde jen o rozdíl gravitace Slunce (jednou stejně jak Měsíc a podruhé opačně) a ten nemůže mít tak velký vliv (a stejně je jinak než uvádějí). Já bych to proto vysvětlil tou vyšší odrazností slunečních paprsků, protože jak se ukazuje, zdrojem pránické energie je hlavně Slunce a proto má Měsíční svit na nás takový vliv (nespavost, vyšší energie - a proto i snadnější půsty při úplňku).


+Cef Hodnocení: +1
stř 08.08.2012, 20:16
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Vliv fází Měsíce
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Aha, tak jsem to v rychlosti spatne pochopil, dobry, ok, jo :).
Slunce dava primarni energii (udrzuje zivot) vsemu tvorstvu na Zemi, to je bez debaty.


Hodnocení: 0
stř 08.08.2012, 20:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vliv fází Měsíce
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Pravda, gravitací ne, co způsobí zvednutí hladiny metr na tisíci kilometrech hladiny, to udělá jen mikrometr na jednom metru hladiny.


Hodnocení: 0
stř 08.08.2012, 21:13
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Vliv fází Měsíce

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
No právě že podle té ajurvédy a Malachova a dalších je to úplně jinak, než že by úplněk dodával energii. To by bylo moc jednoduché :-) Partyková možná píše o gravitaci, takhle to ale asi ve starověku nevysvětlovali, prostě měli věci vysledované. O nějaké energii úplňku nepíšou skoro nic, naopak jednodenní půsty doporučují 11. den po úplňku nebo 11. den po novoluní, a většina delšího půstu má probíhat ve 2. nebo 4. fázi lunárního cyklu. A tak, je to docela věda a jak už jsem psal, kašlu jim na to, odporuje to mým sklonům k jednoduchosti a minimalismu a vůbec, při breathariánství se přece nejí, ani nespí atp., takže tyhle biorytmy pak stejně ztrácejí smysl :-)

Mimochodem, o gravitaci Partyková píše v souvislosti s 24h biorytmy - podle toho jsou ve starých východních systémech třeba orgánové hodiny atd., takže to by souhlasilo Pando, ne? A samozřejmě v průběhu lunárního měsíce vypadá každý den z tohoto hlediska trochu jinak, stejně tak každý den v roce atd.


Hodnocení: 0
stř 08.08.2012, 21:36
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz