Na hlavní stránku  
Právě je sob 20.04.2024, 03:52

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka

Registrován: ned 22.04.2012, 11:43
Příspěvky: 19
Bydliště: Praha
fruitarián
Reputace: +22
Ahoj,
Tak dnes rano jsem zacal pit vodu s citronem,par kapek do studene vody z lednice prijemne osvezi..
Co je docela divne,tak telo nejak nema chut na caj,normalne jsem pil jen caj nebo cistou vodu...
Dalsi vec,vcera se mi po pustu v polospanku spustila krev a asi za dve hodiny znovu,nevim cim to je ,mozna tlakem,nikdy se mi to jeste nestalo,dnes vse ok..
Tak uvidim co se bude dit dal,kazdopadne vodu s citonem jsem moc nikdy nepil,tak asi to bude dulezite,kdyz to telo chce..
Vnoci se mi zdalo o ze jim meloun,tak si dnes jeden koupim,doufam,ze se neprejim,bude to tezky :)
Zatim vse ok,cekam na hlad..


Hodnocení: 0
ned 13.05.2012, 10:50
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Myslím že citronem se snaží kompenzovat překyselení organismu.


Hodnocení: 0
ned 13.05.2012, 10:57
Profil Zobrazit autorovy stránky

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
Zdravím přítelé.
Dostal jsem se na tyto stránky díky tomu, že jsem hledal informace k návratovce. K postům jsem se dostal pod vlivem přednášek H.Monforta. Mojí současnou prioritou je dosáhnutí 21hladovky s nadějí, že můj imunitní systém restartuje a zapomene na vliv přechozené boreliózy, která ze mne, aktivního horolezce udělala za poslední tři roky duševní a fyzickou trosku. Během posledního jeden a půl měsíce jsem prošel co týden jednodenními půsty a dvěma třídenními včetně zjemnění stravy a takto chci pokračovat až do započnutí 21, kterou plánuji na polovinu listopadu. (MOFORT tvrdí, že trojkové půsty před 21 jsou dostačující). Zatím se vyvíjí vše velmi zdárně, při svých 174cm výšky a 74kgváhy před půsty jsem se vrátil na 65kg (67kg jsem měl od 25.roku do 50.roku věku). nastudoval jsem vše potřebné, jen mne trápí jedna věc: po každém třídenním postu spadnu na 61kg a obávám se co se mnou udělá 21.
Prosil bych Ty z vás, kteří mají s 21 zkušenosti, zda by mi mohli říci jak se ztrácí váha během 21 a kde by mohl být u mne limitní stav, kdy bych se mohl obávat o další vývoj. Potěšilo pokud by se někdo mohl detailně podělit s návratovkou z 21 pokud si vede deník.
Díky moc předem. Karel


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 15:12
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ahoj, vitej:).
Zkus jeste nastudovat bezpecnejsi postup k 21 pod vlivem techto informaci : http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani
Pak se dozvis i to co Ti nikdo nikde presne nerekne (protoze u kazdeho je to jinak) a sice jak rychle pujde vaha dolu, kdyz pujdes postupne (1/3/7/15/21 podle tabulky) tak uz si sam pak udelas obrazek ze 7 a 15 pustu a uvidis jak na tom budes dal.
Jina moznost neni.
Hruby (!!) odhad ubytku vahy muze byt mezi 10-14 kg (pri Tvoji nynejsi vaze), ale rozhodne bych neskocil rovnou ze 3-ek na 21-ku, to je dost riskantni postup.
3 a 21 je nebetycny rozdil.


+Facebook Preview [Bot], +HiMoon, +jao Hodnocení: +3
stř 29.08.2012, 18:01
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
Děkuji moc za odezvu. Částečně jsem info z půst.cz prošel. Moje varianta (dle MONFORTA) se termínově od počátku do 21 od půst.cz neliší, jen jsem vyšel z Monfortových letošních přednášek, kde jak jsem již předeslal tvrdí, že 3denní jsou dostačující a lze z nich přejít na 21, jak to sám ve skupinách, které dozoruje doporučuje. Myslel jsem, že se v tomto případě opírám o autoritu.
Kdybych zařadil 7 a 14 nedokázal bych mít doporučenou dobu nehladovění před těmito ani před 21 jak doporučuje půst.cz. Jde mi o to, abych 21 neprožíval na přelomu ledna a února, kdy jsou největší chladna. Bydlím v maringotce a přes tyto měsíce mi v ní k ránu klesá teplota na 4°C a to si myslím, že organismus zesláblý hladem bude mnohem hůře snášet.
každopádně ocením radu jaké příznaky stavu organismu signalizují, že by mne takovýto přechod 3-21 ohrožoval.


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 18:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
crha karel píše:
každopádně ocením radu jaké příznaky stavu organismu signalizují, že by mne takovýto přechod 3-21 ohrožoval.
příznaky.. hlavně nedostatek vůle. Jak zvládáš návratovky a jídlo po 3d půstech. Jestli si věříš, tak proč ne..


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 20:22
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
Vůle by byla, touha po opětném životu namísto živoření je veliká. Ale upřímně, jsem už dopředu trochu vyděšenej :-D Co se týče obav, měl jsem na mysli fyziologické příznaky signalizující ohrožení organismu. Jestli s tím má někdo zkušenost, že se kvůli nějakým takovým musel vrátit dříve.


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 21:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Zdravím horolezce. Tu 21 letos můžeš v klidu dát, minimální doba mezi půsty je 2-násobek jeho délky. Tvůj zdravotní problém není tak akutní aby sis před 21 nemohl vyzkoušet 7 a 14 dnů. Budeš vědět do čeho deš. Rovnou 21 už taky pár lidí dalo, otázka jak budeš zvládat návratovku.


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 21:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
crha karel píše:
.. kde jak jsem již předeslal tvrdí, že 3denní jsou dostačující a lze z nich přejít na 21, jak to sám ve skupinách, které dozoruje doporučuje.
Toto je dulezity moment - dozoruje. Tebe stopne vcas kdo, kdyz nastanou potize ?
Karliku, jeste je jedna mozna varianta - klidne si udelej postupne 7 i 14, zvetsi klidne rozestupy mezi nimi dle potreby (Pavluv "kalendar" je jen minimalni bezpecne doporuceni, prodlouzit pauzy lze bez problemu) pak si zarad jednicky/trojky podle chuti az do doby rekneme kveten-cerven pristiho roku, nebo az se buses na to teplotne citit, toto bys fakt asi dost klepal kosu.

A mas pauzy dostatecne, klid na dusi (ten je nejdulezitejsi) a natrenuj si mezi tim DOKONALE navratovku pri 7 a 14, v zadnem pripade ji nepodcenuj, mohl by sis lehce anulovat komplet vysledek 21 denniho snazeni a to by myslim bylo skoda:).
Ono tu kosu klepat budes i tak na jare a na podzim pri delsim pustu:).
Neni kam spechat, ver tomu, nejde o najake zavody a natahovani se kdo driv a dal a jakej jses borec, jde o zdravi a to mas jen jedno.


+jao Hodnocení: +1
stř 29.08.2012, 21:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
A důležitý! Půstu je třeba věřit, ne se něčeho obávat. Větší riziko je svěřit se lékařům.

Ten postup co radí Cef je nejbezpečnější.

Jdi do toho jak uznáš za vhodný a dyžtak se ozvi kdyby něco.


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 21:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Pořád při návratovce myslím na vědomé jezení. :sun:
Pokud vědomé jezení opravdu člověk zvládne, mám pocit, že mu může při návratovce hodně pomoct.
Ale asi je dobře trénovat ho před půstem. O:-)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 22:22
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
Antoníne, prosím, můžeš mi vysvětlit co značí vědomé jezení?


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 22:36
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
Cef píše:
Toto je dulezity moment - dozoruje. Tebe stopne vcas kdo, kdyz nastanou potize ?

Jsem velmi rád, že toto tady padlo. Pomáhá mi to vznést prosbu, zda by někdo zkušený byl ochoten projít se mnou v soukromé korespondenci abychom nezaplevelovali fórum, moje plány, poukázat na jejich slabiny a při 21 mne dozorovat. Tzn. že bych mu posílal přes email nebo SZ každodenní poznámky, aby mne mohl korigovat. V knize poselství šamanů jsem zachytil jednu krásnou myšlenku: „Nikdy nikoho nenásleduj. Když to uděláš, vždycky uvidíš jen jeho záda a ztratíš výhled dopředu. Místo toho měj někoho po svém boku.“


Hodnocení: 0
stř 29.08.2012, 22:46
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
crha karel píše:
Antoníne, prosím, můžeš mi vysvětlit co značí vědomé jezení?

Ahojky.
O vědomém jezení jsem založil diskuzi na viewtopic.php?f=31&t=180 . Tady můžeme diskutovat (a to i pro ostatní, aby to měli pěkně pohromadě). :dance:
Hlavně doporučuji přečíst knížku od pana Werdina, kde je o vědomém jezení celá stať. :idea: (viz. http://www.breatharian.eu/breath/polsko/werdin/zsbj.pdf) .
Pan Werdin to tam dle mého názoru moc pěkně popisuje a já bych jen kopíroval. :innocent:
Dle mého názoru je vědomé jezení jednou z cest, jak se napojit na svého ,,vnitřního rádce". A ten je nejdůležitější na našich cestách. :dance:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+max, +rorobo Hodnocení: +2
čtv 30.08.2012, 05:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Karle, k tý 21 - žádná limitní váha není, jde o to jak jsi na tom energeticky, zda zvládneš fyzicky běžnou činnost. Píšeš že jsi byl aktivní horolezec tak věřím že se s tím popereš.
Na pust.cz si objednej knihu, je v ní stará diskuze a odpovědi na otázky k půstu. Při půstu je běžný že dochází ke "komplikacím" pokud máš v sobě nemoc. Obecně platí v půstu vytrvat, dokud nemoc neodezní. Jsou dvě výjimky kdy musíš půst ihned ukončit, ty se dočteš v knize. Svýho času jsem udělal chybu přerušením půstu při komplikacích a pěkně jsem si to vyžral. Musel jsem ihned bez přestávky pokračovat v půstu.

Myslím že nejlíp založit si vlákno v denících, čteme to a když bude třeba dočkáš se odpovědi. Přeju hodně úspěchu s půstem.


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
čtv 30.08.2012, 11:08
Profil

(crha karel)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka

Registrován: stř 29.08.2012, 12:38
Příspěvky: 42
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +32
Díky. Proberu se tady postupně ve všech vláknech a zkusím zužitkovat zkušenosti ostatních. Velmi přínosné prostředí. Je tu fajn.


+ANTONÍN, +Cef, +Petr Hodnocení: +3
čtv 30.08.2012, 14:57
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 30.10.2012, 17:27
Příspěvky: 21

Reputace: +13
Zdravím ve spolek,
dělám teď dlouhodobější půst a něco teorie jsem již přečetl, ale i tak mám pár otázek:
1. piju vodu - destilku nechci, nevadí to?
2. Známý je chemik a říkal, že mi destilku vyrobí, prý je to nějaký speciální přístroj, kde se jen protlačí molekuly a že je to to samé jako destilka z lékárny. Kdybych náhodou to chtěl zkusit (na destilovací přístroj nemám), mohlo by to být v pořádku.
Teď k návratovce, protože pořád v tom mám chaos. Jen vím, že se má držet stejnou dobu, jako půst.
1. Co je to hrst? Jedna dlaň "do kornoutku", nebo dvě dlaně k sobě?
2. jíst jen jednou denně?
3. Jak poznám měkké lesklé rajče. Minule při půstu jsem při návratovce napařoval, ale - rajče je lesklé prohřáté, ale né měkké a změknout nechce, až když trochu zmatní, pak je měkké. Taky jsem ho jedl se šlupkou a tady čtu, že to má být bez šlupky. Nevadí tedy, když rajče bude pouze trošičku měkké?
4. Kdy se může začít ze syrovou stravou - zelenina ovoce - v kterém dnu, ve čtvrtém, nebo až v sedmém?
Je v pořádku např tento postup:
1 - 7 den: napařené rajče, paprika, brokolice, květák víc mě nenapadá
7 - 14 den: už se může syrové ovoce a zelenina? Např syrové rajče, paprika, okurek, jabko, hruška, atd.
14 - 21 vlastně to samé co 7 - 14
může se třeba: banán, kiwi, avokádo, oříšky, mandle a pokud ano v kterém dni už se to může.
Fakt mi na té návratovce strašně záleží, minule jsem sice držel pouze 10 dnů, ale návratovku jsem vydržel tuším 4 dny a pak jsem se postupně vrátil k normální stravě. Tentokrát to chi dotáhnout do konce.
Mohli byste třeba někdo hodit do placu svoji navratovku, ale konkrétně jak pro "blbce", např, 1-3 den napařené rajče, paprika, brokolice, 4-7 den to samé + půlka nějakého ovoce, např hruška, jablko, atd....
Budu moc vděčný za pomoc.
Díky všem půstařům.


+ANTONÍN, +Petr Hodnocení: +2
úte 30.10.2012, 17:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
max píše:
Zdravím ve spolek,
dělám teď dlouhodobější půst a něco teorie jsem již přečetl, ale i tak mám pár otázek:
1. piju vodu - destilku nechci, nevadí to?
2. Známý je chemik a říkal, že mi destilku vyrobí, prý je to nějaký speciální přístroj, kde se jen protlačí molekuly a že je to to samé jako destilka z lékárny. Kdybych náhodou to chtěl zkusit (na destilovací přístroj nemám), mohlo by to být v pořádku.
Teď k návratovce, protože pořád v tom mám chaos. Jen vím, že se má držet stejnou dobu, jako půst.
1. Co je to hrst? Jedna dlaň "do kornoutku", nebo dvě dlaně k sobě?
2. jíst jen jednou denně?
3. Jak poznám měkké lesklé rajče. Minule při půstu jsem při návratovce napařoval, ale - rajče je lesklé prohřáté, ale né měkké a změknout nechce, až když trochu zmatní, pak je měkké. Taky jsem ho jedl se šlupkou a tady čtu, že to má být bez šlupky. Nevadí tedy, když rajče bude pouze trošičku měkké?
4. Kdy se může začít ze syrovou stravou - zelenina ovoce - v kterém dnu, ve čtvrtém, nebo až v sedmém?
Je v pořádku např tento postup:
1 - 7 den: napařené rajče, paprika, brokolice, květák víc mě nenapadá
7 - 14 den: už se může syrové ovoce a zelenina? Např syrové rajče, paprika, okurek, jabko, hruška, atd.
14 - 21 vlastně to samé co 7 - 14
může se třeba: banán, kiwi, avokádo, oříšky, mandle a pokud ano v kterém dni už se to může.
Fakt mi na té návratovce strašně záleží, minule jsem sice držel pouze 10 dnů, ale návratovku jsem vydržel tuším 4 dny a pak jsem se postupně vrátil k normální stravě. Tentokrát to chi dotáhnout do konce.
Mohli byste třeba někdo hodit do placu svoji navratovku, ale konkrétně jak pro "blbce", např, 1-3 den napařené rajče, paprika, brokolice, 4-7 den to samé + půlka nějakého ovoce, např hruška, jablko, atd....
Budu moc vděčný za pomoc.
Díky všem půstařům.

Přesný otázky. :-)
Voda
1) Proč ne destilku? Na normální to jde taky ale nečistí tak dobře. Alespoň tedy co nejměkčí.
2) Vyrábí to reverzní osmózou, je to levnější výroba a stejně čistá voda nebo i čistší. Lze.
Návratovka
1) Hrst=dvě dlaně k sobě.
2) Můžeš jí rozložit i do více jídel.
3) Ještě se na něm sráží voda. Zcela měkký být nemá, ale když to přeženeš taky to zas tak nevadí. Šlupka nevadí, tady nejde ani tolik o měkkost jako o agresivní rostlinný šťávy který je potřeba lehce spařit.
4) Syrovou zeleninu od druhýho dne lze, ale ne šťávy. Pak střídej od třetího dne vždy jedno jídlo ovoce, další zelenina. Dohromady hrst denně. A vybírej si dobře zralý plody, nejsou agresivní, však poznáš.

Ne abys snědl prvního pařenýho jídla celou hrst, jen jedno rajče nejvíc. Po 21 by to bylo moc.

Oříšky a podobný nejdřív v druhý půli návratovky ale spíš do ní nepatří vůbec. Nemá smysl dávat přesný návody, jde o to abys hlídal množství hrst denně a střídal ovoce se zeleninou (celý plody ne šťávy) a takhle to vydržel co nejdýl. Tedy ideálně tolik dnů kolik jsi držel půst. Tohle je nejbezpečnější návratovka, jde o to abys dal tělu čas správně startnout čakry.

Ať se daří.


+ANTONÍN, +max Hodnocení: +2
úte 30.10.2012, 18:44
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 30.10.2012, 17:27
Příspěvky: 21

Reputace: +13
Díky moc petře, snažím se o 21, chutě už moc na jídlo nemám, ani představy. Spíš zápasím s únavou. Dneska jsem sotva došel na toaletu a vyčistit si zuby a učesat se, bylo fakt vysilující. Včera jsem byl venku docela se to dalo, ale vyjít do schodů (2 patro), byl nadlidský výkon, děsně jsem funěl, jak kdybyc běžel maraton a snad takových 15min to rozdýchával. Zatím mám za sebou 8mý den, nejvíc jsem dal 10 dnů, tak doufám, že 21 zvládnu. Naštěstí nikam nemusím, pracuji doma u PC. Ale raději se ptám na návratovku, protože čím víc informací, tím lépe.
Teď ještě pár dotazů.
1. Takže první 3 dny tu spařenou/napařenou zeleninu do dvou ruk, to je cca jedno např. cherry rajčátko (takové to mini) + půlka papriky + kousek brokolice.
2. 4 den už můžu syrové ovoce, např jedno jabko denně nebo si ho rozkrájet a v průběhu dne ty kousky pojídat. Můžu: jabko, hrušku, co ještě, já moc jablka nejím, protože i když jsou sladké, tak mi připadají kyselé. Můžu třeba banán, kiwi, hrozny, avokádo, meloun - takový ten žlutý nebo zelený, nevím jak se jmenujou, prostě nemyslím ten klasický (stejně už asi není.).
3. 5 den třeba zase syrovou zeleninu, pak další den ovoce, atd...
4. a může se to střídat, třeba půl jablka během rána a odpoledne jedno syrové malé rajčátko, kousek okurky, prostě do těch dvou dlaní?
Já se právě bál, že budu muset napařovat zeleninu a tu napařenou budu muset jíst alespoň 7 dnů. Jde právě o to, že minule se mi ta zelenina zdála už matná, ale když jsem jí jedl, byla taková ještě poloměkká. Jinak ale na ní byla pára a kapičky, tak možná se mi matná jen zdála.
Díky moc za rady a omlouvám se, že se ptám tak natvrdle, ale raději se ptám jak "blbec", než abych to pak podělal.
Díky moc.

PS: Taky mi je docela zle od žaludku, dělal jsem si klistýr, asi druhý (třetí) den, a včera (předevčírem) taky, to už šli jen 5mm kuličky, moc jich nebylo. Pomohlo to, ale jak píšu, právě mě je zle od žaludku a voda se mi občas hnusí, už se snažím pít přemraženou, ta je lepší.


Hodnocení: 0
úte 30.10.2012, 22:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
To toho je. :-) Hele vážně neni důležitý co kdy a jak. V návratovce jde o tu hrst denně a v jednom jídle nemíchat ovoce se zeleninou. A napařený minimálně první den. Když to budou tři, taky nic neskazíš. Jablka jsou dost agresivní, první dny vynechej.. Taky ananas je agresivní.

Při půstu nezapomínej na pohyb, ta práce u počítače ti ho stěžuje i když se to nezdá. Chce to nachodit aspoň 5 ale klidně i víc km denně. Při 21 jsem pracoval fyzicky a řek bych že mi jí to usnadnilo. Odpočívej jen pokud budeš mít nedostatek energy.

Ta destilka by ti to usnadnila. Nejlépe ještě přečištěná aktivním uhlím je opravdu bez chuti a zápachu. Pije se sama, zatímco do jiný vody se nutíš. Ale je normální že při půstu není tolik žízeň.

Ještě kontrolní dotaz - proč držíš půst? Léčba nebo jiný důvod? A orientačně věk?


+ANTONÍN, +max Hodnocení: +2
stř 31.10.2012, 07:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Asi by měl být odstup mezi ovocem a zeleninou, tedy pokud si dobře pamatuju. :idea:
V pohybu by si měl člověk udělat pevnej řád. A dodržet ho. Já například až fyzicky při pohybu pociťoval (nordic walking) jak se mi v těle ty toxiny odstraňujou. To je první plus pohybu- odstranění toxinů.
Druhé plus je, že neatrofují svaly.
Třetí plus je, že se zvýší energie. :sun:

Ale odpočívat je taky třeba.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Petr, +max Hodnocení: +2
stř 31.10.2012, 07:49
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Já se převážně živím šťávami, a kiwi- i hodně zralé - je na mne taky agresivní. Po půstu to bude ještě horší, tak ho raději zpočátku vynechej.
Mohu potvrdit, že paradoxně když se člověk cítí slabý a bez energie, tak to pohyb zlepší. Úměrný pohyb, žádné výkony.
Průběžně sem piš, myslím, že to pomáhá.
Nebo si založ deník a piš tam
Držím pěsti, vydrž. :ok: :ok: :ok:


+ANTONÍN, +Petr, +max Hodnocení: +3
stř 31.10.2012, 09:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 30.10.2012, 17:27
Příspěvky: 21

Reputace: +13
Díky moc za rady. Proč držím půst: abych se pročistil a komplet "zrestartoval", pročistil tělo i mysl, prostě cítím, že bych se měl očistit. Byl jsem asi cca 4-5 let vegetarián a pak přišla nová práce, dojíždění, a šlo veškeré duchovno, pohyb a vše nějak do háje (hlavně ta práce byla extrémně stresující a šéfová, co trpěla mindráky a nenáviděla chlapy...., ale to nechci řešit), no a i když jsem z práce odešel (jsem na volné noze), pořád se to se mnou jakoby táhne, tak chci udělat takovou definitivní tečku za tím vším. Pohybovat se snažím každý den, alespoň 30min cvičení doma, občas jdu ven. Ale co držím půst, tak jsem slabý jak moucha, sotva si učešu vlasy.... Tak chci vše dobře dodržet, ať mě to zase někam dál posune v mém osobním (možný duchovním) vývoji. Věk 37. Nemocný nejsem, alespoň doufám.

PS: Aby jste byli v obraze: vždy jsem měl váhu tak cca 64kg na 184cm, vyhovovalo mi to a když jsem se stal pak vegetariánem, tak to bylo super (spousta energie, meditace šli lépe, vše bylo takové dobré, ale co vám tady budu povídat...), ale jak jsem psal, díky bývalé práci (kterou jsem stejně neměl brát, ale vzal jsem jí, potřeboval jsem příjem) jsem nabral za ty roky co jsem tam byl (cca 4-5 let) 20kg na 85kg (a to jsem ještě před bývalou prací mohl "sežrat" co jsem chtěl naplácat sladké po obědě a jíst klidně hodně, 5x denně a nepřibral jsem nic i kdybych se na hlavu stavěl, a nic jsem nepřibral, tak asi věkem se ten metabolizmus/spalování podělalo) a už to šlo znát... Ale jak píšu, shození kil dolů je až na posledním místě.
PS2: Jinak nejsem nějaký půstař, občas když mám pocit, tak si udělám půst 1-4 dny, jednou jsem dělal i 10. Tak asi tělo není až tak navyklé, vím, že by se to mělo držet postupně, dle "půstovacího kalendáře".

Tedy, to jsem se rozepsal. :-)

Jinak díky moc všem, ani jsem nečekal, že tak rychle tady někdo odpoví. Dokonce jste tady všichni tak pozitivní, což je super :heart:


+Panda, +Petr, +rorobo Hodnocení: +3
stř 31.10.2012, 13:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ja jsem tu nacisto negativni, kdybys potreboval:). Vitam Maxi Klingere :).
---------------
Lenuška píše:
Mohu potvrdit, že paradoxně když se člověk cítí slabý a bez energie, tak to pohyb zlepší. Úměrný pohyb, žádné výkony.
Ono Leni z laickeho pohledu to je "paradoxne". Z pohledu fungovani caker je to logicke a prirozene, roztocis je a zasobi Te lip zvenci:).


+Petr Hodnocení: +1
stř 31.10.2012, 14:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
max: Dík za info, je to dobrý vědět komu vlastně radíme.


Naposledy upravil Petr dne pát 05.04.2013, 08:52, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
stř 31.10.2012, 14:25
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 30.10.2012, 17:27
Příspěvky: 21

Reputace: +13
Jsem zase zpět, po cca 10,11 dnu se mi váha trochu zastavila a vypadá to, že mám víc energie. Zjistil jsem, že jsem asi málo pil, teď se snažím do oběda alespoň ten 1l vody vypít a pak tak ještě 0.5l, možná o kousek více. Zase nechci se moc nalívat vodou, protože mi nechutná, nechci se do toho nutit a taky chudáci ledviny, tolik vody je pro ně zátěž. Navíc mi někdo říkal, že ledviny jsou ohnivý orgán, a že by se neměli hasit vodou, jakože by se prostě nemělo pít moc. V práci třeby, když jsem vypil víc jak půl litru ráno, tak jsem chodil pořád na wc a moč jsem měl úplně bílou....

Píšu ale, protože bych měl pár dotazů:
1. žaludek by se měl po cca 3 dnech zastavit (nevím přesně), mě ale napadá, protože jsem pořád ještě zahleněný (i když už o HODNĚ HODNĚ méně). Jakoby si odkašlu, takové to ehm, a do krku mi vběhne hlen, ale jen malý, no a já ho spolknu. Vím, že je to fakt nechutné, ale je to tak. Mě to prostě nejde vyplivnout, ani náhodou. Tak by mě zajímalo, když de ten malý hlen do žaludku, tak přece žaludek pořád musí pracovat, nebo ne? Taky mě žaludek občas přes den dost bolí, ale nevím, zda je to z hladu, z vody, nebo z těch hlenů???

2. Trochu k návratovce a vita stravě:
a) plánuji si první 3 dny dělat napař. zeleninu a váhám, co do ní zařadit, mám v plánu cherry rajčátka, papriku, brokolici, můžu např i mrkev a brambor, nakrájenou na kolečka?
Co se vleze do dvou zavřených dlaní?
b) jak je to s pitím, půl hodiny před jídlem a půl hodiny po?
c) co můžu pít, pouze vodu, vodu s citrónem?
d) většinou jsem pil buď vodu, zelený sypaný čaj, výjimečně ovocný, samozřejmě bez cukru, když už, tak s medem. kdy můžu zase začít pít zelený čaj, můžu už např ten čtvrtý den návratovky, nebo až po návratovce?
e) mám odšťavňovač (bohužel zatím pouze levnou odstředivku, časem plánuji lepší), můžu si přes něj dělat šťávy, nebo byste doporučili raději ovozel. rozmixovat např v trochu vodě a vypít?
f) kombinujete přes den ovoce a zeleninu, nebo to i mícháte, např, dáte si mrkev, okurek s banánem a jablkem. Nebo je lepší jíst např ráno pouze ovoce a odpoledne a večer zeleninu?

Díky moc za rady a krásný den. :sun:

PS: Ještě sice 8 dnů do návratovky, ale zase bych se rád něco dozvěděl od zkušených. Rád bych zkusil alespoň na nějaký čas přejít na vita stravu, asi ne úplně 100% striktní, ale rozhodně chci jíst zase zdravěji. Jak jsem totiž psal, byl jsem vegetarián a bylo mi fajn, pak jsem toho nechal, protože mi "vrzaly/křoupaly" kosti (jako když chodíte po suchých větvičkách - někdo povídal, že prý kyselina močová v kloubech/chrupavkách), ale přechod z veget. na normální stravu to stejně nespravil.


Hodnocení: 0
ned 04.11.2012, 12:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
1) Žaludek se po 3dnech zastaví, klid. Zahleněnej jsi protože se čistíš.
Bolest žaludku při půstu neznám, je i možný že se vypořádává s nějakým neduhem.
2) Zeleninu můžeš jakoukoliv dle chuti, brambory ne, je to škrob. Hrst = miska ze dvou dlaní, jako když se chceš napít.
 V návratovce pij pouze čistou vodu jako při půstu, nejlíp destilku, žádný šťávy, žádný čaje. Jídlo nemixuj jez v celku ale dobře kousej. Ovoce se zeleninou nekombinuj. Až strávíš jedno tak jez druhý.

Jinak v tom máš celkem jasno, tak ať se daří. Jestli chceš zůstat na vita nebo ne je věcí tvojí volby. Můžeš a nemusíš. Vitarián nejsem, takže k tomu ti případně poradí jiní.


+max Hodnocení: +1
ned 04.11.2012, 15:42
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)

Registrován: úte 30.10.2012, 17:27
Příspěvky: 21

Reputace: +13
Díky, teď už v tom mám alespoň trochu myslím jasno. I když jsem se trošku těšil, že si udělám např. už v 10tem dnu čaj, no nic....
A můžu si do té vody přidat pár kapek citrónu?
Jinak destilku nepiju :( , jen normální "vodovodku" ale aspoň filtrovanou, nebo přemraženou. Ta přemražená mi chutná o trochu lépe.
Známý mi sice povídal, že mi destilku donese, ale mají to v nějakých nádržích a z toho mi to dávat nemůže, a natočit/udělat novou je pracnější.


Hodnocení: 0
pon 05.11.2012, 17:33
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
max píše:
A můžu si do té vody přidat pár kapek citrónu?
Jinak destilku nepiju :( , jen normální "vodovodku" ale aspoň filtrovanou, nebo přemraženou.

:-) To je dobrý tohle smlouvání o pár kapek citrónu. :-) Maxi, můžeš co chceš, citrón ve vodě ti v návratovce asi nijak neublíží, ale správnou návratovku jsem myslím napsal jasně.

Zkus si destilku vyrobit, návodů je spousta. Asi nejjednodušší je papiňák a hadička v kýblu z vodou (radši kovová nebo teflon). „Odsmradíš” to aktivním uhlím, stačí i akvaristický, funguje dobře.

Anebo si vodu alespoň převař, vypadnou uhličitany a je to měkčí.


+max Hodnocení: +1
pon 05.11.2012, 17:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka podle Pavla Máchy (www.pust.cz)
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Jsou "experti" co radi par kapek citronu do vody i v pustu, sila:).
Max, vyvaruj se v navratovce cehokoli agresivniho, tedy i citronu, vsecko co Ti tu Petr radi tak radi s dobrym umyslem:).


+max Hodnocení: +1
pon 05.11.2012, 18:25
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 596 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 20  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz