Na hlavní stránku  
Právě je čtv 25.04.2024, 21:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Proč jsou půsty tím hlavním na cestě k breathariánství, vysvětluje dobře Pavel Mácha zde: http://pust.cz/html/2011.html ... Cituji (mimo jiné):
Citace:
Ano, jak stojí výše v článku, existuje mnoho cest, ale na ty přijde člověk až potom, co objeví tu první a dojdou mu souvislosti. Ale jsou to cesty, které sám neprožil, nemá je ohmatané, neví co se může v průběhu procesu přihodit, proto je nesmí učit. Navíc jsou to v drtivé většině cesty východní filozofie - Čína Tibet Indie atd... Tedy pro lidi z jiné kultury. Abychom pochopili oč tam běží, musíme nejdřív důkladně proniknout do jejich kultury a to trvá další roky. Kdežto cesta půstem k osvobození se od jídla tak jak to předvedl Ježíš, je naše křesťanská z našeho domácího prostředí. Podívejte se kolem sebe zda v ČR existuje člověk, který by nevěděl, že se Ježíš postil 40 dní na poušti. Ano, vědí to všichni a i zarputilí nevěřící to mají zakódované hluboko v duši a velice dobře tuší, že tam někde v hloubce bude asi PRAVDA... A o tom to je. Nemá smysl zkoušet ze sebe udělat Buddhu nebo Krišnu, to je zdlouhavá cesta oklikou. Ježíš dal jasný návod a ukázal sám na sobě......


+ROUZETKA Hodnocení: +1
čtv 19.01.2012, 08:26
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Prečo pôsty? Hm, priznávam sa, že pôst využívam aj celkom k prízemným cieľom - totiž na upratovanie... Neviem ako vy, ale ja mám počas pôstu nutkavý pocit upratovať.Asi ako sa čistím vnútri, túžim aj po očiste okolo seba. Počas pôstu mi nerobí problém zbaviiť sa starých vecí (muž sa raz tak zamyslel, že si bude musieť dať na tie moje pôsty pozor, lebo raz počas nejakého vyhodím aj jeho... :-) ).


+ANTONÍN, +ROUZETKA Hodnocení: +2
čtv 02.02.2012, 23:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty

Registrován: pát 03.02.2012, 12:58
Příspěvky: 1

Reputace: +1
Jak správně píše Renáta- půsty jsou dobré pro úklid. Ale tím nemyslím jen pro úklid v domácnosti , na pracovišti , ale zejména v sobě samém, v těle fyzickém i těle mentálním. A to, že netrávíme čas při jídle, další čas trávíme trávením a tím pádem i odpočinkem, máme najednou víc času na věci kolem sebe. Zbystřují se smyly, všechny vjemy, člověk má menší potřeb spát, tím pádem má mnoho času na věci, na které předtím zapomínal a mnohdy ani neviděl. Člověk projasní, zbystří a celkově zjemní. Mám zkušenost s 21 denní dietou pana Breuse, držela jsem ji 3x a pokaždné úžasné. Myslím, že časem přejdu výš,ale člověk musí být připraven.


+Panda Hodnocení: +1
pát 03.02.2012, 13:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
vlastovka píše:
Jak správně píše Renáta- půsty jsou dobré pro úklid. Ale tím nemyslím jen pro úklid v domácnosti , na pracovišti , ale zejména v sobě samém, v těle fyzickém i těle mentálním. A to, že netrávíme čas při jídle, další čas trávíme trávením a tím pádem i odpočinkem, máme najednou víc času na věci kolem sebe. Zbystřují se smyly, všechny vjemy, člověk má menší potřeb spát, tím pádem má mnoho času na věci, na které předtím zapomínal a mnohdy ani neviděl. Člověk projasní, zbystří a celkově zjemní. Mám zkušenost s 21 denní dietou pana Breuse, držela jsem ji 3x a pokaždné úžasné. Myslím, že časem přejdu výš,ale člověk musí být připraven.
Tak to mas muj obdiv, ja Breuse nemohl, Renka jej dodrzela, vodni pust je neskutecne snazsi, neboj se ho s touto zkusenosti a zkus kalendar:).


Hodnocení: 0
pát 03.02.2012, 13:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Nooo, tak zase celkom som toho Breussa nedodržala - skončila som po 38 dňoch, celá kúra je 42 dní. :-)
Áno, to upratovanie ma baví - v sebe aj okolo seba. Vlastne si uvedomujem, že som bola vždy taký chaosník, čo moc nedbal na nejaký systém okolo seba a pohoďák, čo robil veci na poslednú chvíľu. A pôst ma učí systematickejšej práci a plánovaniu, je mi tak lepšie. Asi energia lepšie prúdi ;-)


+Panda, +ROUZETKA Hodnocení: +2
pát 03.02.2012, 14:14
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Renáta píše:
Nooo, tak zase celkom som toho Breussa nedodržala - skončila som po 38 dňoch, celá kúra je 42 dní. :-)
I tak se Ti Reni klanim az na zem normalne nosem az do prachu:) ja to vydrzel nekolik minut, ani silne zredenou jsem uz nedal, mozna jsem mel silnou repu, nebo silnou redkev, nevim.
Skrabalo to v krku, hruza:). Joooo, uz si vzpominam, ja trouba s tim zacinal navaratovku z te moji 26, to byl ten hlavni karambol:))).
Hola nepouzivana sliznice, podobny efekt jako s temi jabky:).


Hodnocení: 0
pát 03.02.2012, 16:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Fakt sa klaňať nemusíš. Odvtedy túto šťavu nemôžem ani cítiť... :-( (Ja som to vtedy všelijako klamala, aby som nemusela ju vypiť a asi polovicu času som pila len vodu. Nebyť toho, že som chcela byť mame parťákom a ona si zvolila Berussa, tak radšej pijem 40 dní len vodu. Z tej šťavy mi bolo pekne ťažko.) Takže som nebola statočná a nepila ju podľa pokynov denne... :-[


Hodnocení: 0
pát 03.02.2012, 17:03
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Ty jsi podváděla tím, že namísto šťávového půstu jsi držela vodní? To je teda "podvod" :)


Hodnocení: 0
pát 03.02.2012, 17:06
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
No, moc sa nesmej. :-[ Mala som z toho nepríjemný pocit, lebo mama sa snažila doržať všetko, celý rozpis do bodky. Tak som jej to nechcela kaziť, ale nedokázala som to tak poctivo piť ako ona. Ale spomínam na ten čas rada. Cítila som vtedy po celý čas taký silný živý prúd energie, až na posledný deň, dva. Bola som neuveriteľne výkonná, ako pri nijakom inom jedle.


Hodnocení: 0
pát 03.02.2012, 17:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Renáta píše:
No, moc sa nesmej. :-[ Mala som z toho nepríjemný pocit, lebo mama sa snažila doržať všetko, celý rozpis do bodky. Tak som jej to nechcela kaziť, ale nedokázala som to tak poctivo piť ako ona. Ale spomínam na ten čas rada. Cítila som vtedy po celý čas taký silný živý prúd energie, až na posledný deň, dva. Bola som neuveriteľne výkonná, ako pri nijakom inom jedle.
Tim spis klobouk dolu.
Kdyz jsem resil svuj zdravotni problem, taky jsem vydeseny uvazoval o tom, ze ta Breusova stava je preci jen nejake jidlo, vice lidi takto uvazuje, nemas se zac stydet.


Hodnocení: 0
pát 03.02.2012, 18:02
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Nuž, v každom prípade mojej mame to už nepomohlo. Už bolo neskoro.


Hodnocení: 0
pát 03.02.2012, 19:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty

Registrován: stř 24.10.2012, 21:09
Příspěvky: 14

Reputace: +15
Pôsty často pomôžu pri chorobných stavoch.
Moja filozofia je, že postiť sa treba len keď sa človek stále cíti nasýtený, nejde pod optimálnu váhu a predovšetkým si drží vitalitu. A to môže trvať skutočne veľa dní, pričom vedome si môžem uvedomovať i nefyzický príjem...
Poznám liečiteľku s očividnou nadváhou. Vraví, že tá vrstva ju oddeluje od ostatných ľudí...Čosi na tom bude, lebo mnohým ženám sa po rapídnom schudnutí zmení povaha. Sú nervóznejšie. Pritom sú chlapi, ktorých plnoštíhle ženy priťahujú...
Väčšina pôstarov si dávajú pozor na stravu a sú dokonale prečistení.
Aby úplne zdravý človek začal trýzniť svoje telo hladovkou mi pripomína mníchov, čo sa v stredoveku počas moru bičovali alebo tých, čo sa na Filipínach nechávajú pribíjať na kríž.
V koncentračných táboroch sa ľudom tiež zastavila váha po určitom čase. No ako ale vypadali! Chodiace kostry. A to nemusím
Telo je nástroj ducha a treba ho permanentne celý rok udržovať v 100% -nom stave. Jesť s citom a počúvať čo naznačuje žalúdok. Každý sa previnuje, kto sa nenamáha poznať všetko, čo telu prospieva. Teda podľa vlohy i nefyzickú stravu.


Hodnocení: 0
ned 28.10.2012, 12:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty

Registrován: čtv 26.01.2012, 13:44
Příspěvky: 179
dosažený půst 40 dnů
Reputace: +65
Pega píše:
...Aby úplne zdravý človek začal trýzniť svoje telo hladovkou...
Úplně zdravý člověk asi těžko může trýznit tělo hladovkou, protože se bez jídla cítí vždy líp, než když jí. Má totiž vyrovnané čakry a jakékoliv fyzické jídlo to může jedině narušit..


+Panda, +Petr Hodnocení: +2
ned 28.10.2012, 12:52
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Pega píše:
V koncentračných táboroch sa ľudom tiež zastavila váha po určitom čase. No ako ale vypadali! Chodiace kostry. A to nemusím
Motas hrusky s jabkama, v koncentraku lidi drzeli na brutalni diete, to je uplne neco jinyho, nelze srovnavat ani omylem.
Pro zajimavost kolik dni uz jsi udelal pustu, ze si troufas na takoveto predcasne soudy, muzem vedet ?:)


+Karin, +Petr Hodnocení: +2
ned 28.10.2012, 14:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Pega, doporučuju nejdřív si o půstu něco nastudovat, potom ho vyzkoušet a získat nějaký vlastní zkušenosti a pak teprv začít přispívat do diskuzí o půstech.
A nebo se jít na téma půst vyjadřovat na jiný fóra, nejlépe nějaký s lékařským zaměřením. Tady v tom má příliš mnoho lidí jasno než aby ses s takovým příspěvkem chytil.


Hodnocení: 0
ned 28.10.2012, 16:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Pega, půst v první řadě srovná tělo rozhozený jídlem a nemocí. Není to o váze, dá se jím léčit i anorexie. Váhu postupně srovná, bez ohledu zda je to nadváha nebo podváha.

Koukám, že máš asi informace od HM, mrkni taky na pust.cz. Pavel Mácha půst učil úspěšně nějakých 15 let a zanechal za sebou stovky žáků. A rozhodně neskončili jako ti chudáci z koncentráku.

U těch léčitelů je to o něčem jiným. Zasahují do karmy jiných lidí, proto se potřebují obrnit tukovou vrstvou. I tak se jim to dříve nebo později zúročí.


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
ned 28.10.2012, 21:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Proč půst? V první řadě z důvodu jaksi osobní svobody a nezávislosti na lékařích, léčitelích, lécích chemických i přírodních. Kdo ovládá půst, ke zdraví už jiný metody nepotřebuje.

Za druhý k nezávislosti na fyzickým pohodlí. Není třeba se příliš hlídat před bacily nebo jestli někde neprochladnete. Je to jedno, zpravidla to nevede k nemoci.

Za třetí půst je nástrojem poznání, jaksi vylaďuje přijímač na maximální citlivost. Vede k poznání toho, co je. Nejem kolem ale i k poznání sebe. K naučení se zacházet se svým tělem i myslí.


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pon 29.10.2012, 18:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Asi se něco ,,vážného" ;-) děje se žumpou.
http://www.novinky.cz/zena/zdravi/33907 ... pustu.html

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Cef, +domorodec Hodnocení: +2
pon 16.06.2014, 12:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Se asi nacisto pomatla, anebo nejaky spinavy trik (mysi uverily v restart IS a jejich vira je uzdravila) :) .


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pon 16.06.2014, 13:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
dobrý ráno :))

... když o tom píšou bude to asi pravda. :) Haha za jak dlouho zjistí že tady zadarmo nic není.


+Cef Hodnocení: +1
pon 16.06.2014, 15:35
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Dnes 28.3.2015 davali na STV2 skvely francouzky dokument "Liecba postom", kde vse krasne popisuji a vysvetluji samotni lekari z vedeckeho hlediska, dokladaji i oficialni vysledky testu. To se panum ze slovenskeho farmaceutickeho a potravinarenskeho prumyslu libit nebude. Revoluce :)
http://www.rtvs.sk/televizia/program/8219/62758
http://www.csfd.cz/film/409523-le-jeune ... -therapie/
Ukazovali taky specielni kliniku v Nemecku kde dlouhodobimi pusty uspesne leci ruzne vazne nemoci jiz nekolik desetileti.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+GreenApple, +domorodec Hodnocení: +2
sob 28.03.2015, 14:56
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
rorobo píše:
Dnes 28.3.2015 davali na STV2 skvely francouzky dokument "Liecba postom", kde vse krasne popisuji a vysvetluji samotni lekari z vedeckeho hlediska, dokladaji i oficialni vysledky testu. To se panum ze slovenskeho farmaceutickeho a potravinarenskeho prumyslu libit nebude. Revoluce :)
http://www.rtvs.sk/televizia/program/8219/62758
http://www.csfd.cz/film/409523-le-jeune ... -therapie/
Ukazovali taky specielni kliniku v Nemecku kde dlouhodobimi pusty uspesne leci ruzne vazne nemoci jiz nekolik desetileti.


Vidiet tento dokument na verejnopravnej TV s ludmi co si mysleli, ze mi preskocilo ked som pre rokmi postoval, bolo pre mna zadostucinenie. Ano ja viem, hradky ega :)


Hodnocení: 0
úte 31.03.2015, 09:06
Profil

(Martin)
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23.07.2015, 12:15
Příspěvky: 61
Bydliště: Hostivice
bezlepková strava křesťan
Reputace: +10
rorobo píše:
Dnes 28.3.2015 davali na STV2 skvely francouzky dokument "Liecba postom", kde vse krasne popisuji a vysvetluji samotni lekari z vedeckeho hlediska, dokladaji i oficialni vysledky testu. To se panum ze slovenskeho farmaceutickeho a potravinarenskeho prumyslu libit nebude. Revoluce :)
http://www.rtvs.sk/televizia/program/8219/62758
http://www.csfd.cz/film/409523-le-jeune ... -therapie/
Ukazovali taky specielni kliniku v Nemecku kde dlouhodobimi pusty uspesne leci ruzne vazne nemoci jiz nekolik desetileti.

Dobrý den, toto je moc pěkně a velice mne to inspiruje k dalšímu půstu. Nyní se mé tělo čistí, protože jsem hodně zařadil ovoce, zeleninu a šťávy a z toho +samozřejmě stres, se mi znovu objevil ekzem. V pondělí si dám 3-7 denní půst, ještě uvidím ten třetí den, zda to prodloužím. Původně jsem chtěl udělat banana island, ale na to naběhnu asi po tom půstu.

_________________
Děkuji všem Vám, kteří myslíte svou odpověď či názor upřímně od srdce a vesmír Vám to vrátí několikrát.


Hodnocení: 0
čtv 23.07.2015, 13:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Vitej domorodec, at se zadari:).
Jinak ekzem je uz rozsvicena kontrolka, ze neco uvnitr strojecku nam hapruje :) ..


Hodnocení: 0
čtv 23.07.2015, 13:29
Profil

(Martin)
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23.07.2015, 12:15
Příspěvky: 61
Bydliště: Hostivice
bezlepková strava křesťan
Reputace: +10
No já ho měl od střední asi 7 let, pak po používání kortikoidů, kombinace solária a krémů zmizel. Taky samozřejmě změna prostředí - ale je zajímavé, že strava byla nezměněná v té době. Jedl jsem maso, sladké, alkohol a nic. A nyní, kdy se mi v březnu narodil synek, se v dubnu objevily problémy s očima - možná i díky nevyspání, pak do toho alergie v podobě pylů a začal s objevovat ekzém + lupy v hlavě. To už ale rok nejím bílou mouku, cukr, sladké a od valentýna jsem neměl ani ň alkoholu. Začal jsem dělat šťávy a experimentovat se strvou, jako jen ovoce a zelenina, nebo pak vitariánskou, třeba datle, kešu, mandle a myslím si, že tělo se začalo čistit tímto samo. Ono, člověk by byl nejraději, kdyby žádné čištění neprobíhalo, ale vím, že je to známka toho, že chce něco ven a že je lepší teď, než pak později řešit problémy závažnějšího typu. Mastičky mám samozřejmě v rezervě, ale myslím a cítím, že to chce delší hladovku, protože jednodenní u mě neměly žádný efekt. Sice se mi po tom, co jsem začal brát probiotika zlešilo hodně zažívání, konečně mám po dvou letech pevnou....víte co :-), ale asi tím, že mi to dalo dopořádku střeva, tak se to vše probudilo. Ještě jsem slyšel, že banana island je zázračná metoda, např.7 dní na banánech, takže nyní spíš ve mě bojuje kterou metodu zvolit. Prošel jsem milion fór, pročetl milion různých knih, takže znalosti jsou, ale psychika hraje velikou roli též. Ono je opravdu zajímavé, jak v podstatě dokáže léčit hodně věcí, jen když tomu člověk věří. Např.jeden kluk se zbavil akné po třech dnech na jablkách - zkusil jsem taky a efekt minimální na ekzém. Pak např.paní byla 14 dní na banánech a vyléčila se z ekzému. Nebo další paní jedla týden ovoce, ekzém ji zmizel z rukou a pak si dala 21 dní hladovku a vyléčila se z rakoviny - češka. No těchto příběhů jsem četl hodně, takže motivace je veliká. Jen někdy prostě člověk bojuje s těma chuťěma, které jsou všude okola, Tv, kolegové v práci. Takhle dát si někdy vychlezené pivko s nějakým steakem....hmm....snad někdy :-)

_________________
Děkuji všem Vám, kteří myslíte svou odpověď či názor upřímně od srdce a vesmír Vám to vrátí několikrát.


Hodnocení: 0
čtv 23.07.2015, 13:49
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
domorodec píše:
No já ho měl od střední asi 7 let, pak po používání kortikoidů, kombinace solária a krémů zmizel.
No a proc to tusis ?:)
Neni resenim napatlat se mastickama zvenci, kdyz sviti kontrolka oleje ze se Ti zadira motor, nejdes a nevytocis kontrolku z budiku, hledas kde je chyba v motoru, uvnitr pod kapotou (obrazem), ze:) ..
Unava z nevyspani - telo se opravuje (regeneruje samoopravou) v noci, hlavne ta cast pred pulnoci je dulezita:).
Pokud tuto elementarni funkci cimkoliv narusis, jde to s telem a nasledne i s psychikou s kopce, jdes na to s uvahama dobre:)))) .

Hlavni je zvolit metodu, ktere sam nejlip veris, se kterou takrikajic rezonujes, neco uvnitr Ti rika "Toto je presne ono", kdyz banany tak banany, to je prozatim fuk, ikdyz pust je 100% (ale taky s neduverou v nej nic moc nezmuzes):).
Naordinovat si neco s neduverou ze to jinymu pomohlo jen jako osvedcenou pilulku, ze jako cista chcmie zasumi jako celaskon ve vode a vse se vyresi smahem je hloupost, jak rikas ta vira v uspech na konci tam byt musi, potom veci funguji jak maji:).


Hodnocení: 0
čtv 23.07.2015, 14:29
Profil

(Martin)
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23.07.2015, 12:15
Příspěvky: 61
Bydliště: Hostivice
bezlepková strava křesťan
Reputace: +10
díky :-):-)

Ekzém je psychosomatická nemoc, takže z části je zde bohužel - psychika a z části tělo. U někoho to může být vyloženě jen jedno z těchto dvou. Třeba autosugescí se dá psychika dát dopořádku, ale pokud je to opravdu otázka samotného těla, tak to už pak je třeba zasáhnout a já si myslím, že veganská strava, půsty jsou cestou ke zdraví. Těžko říct, proč mladí lidé zažívají muka v podobě ekzému, když v podstatě nemůžou mít těla zanesené. Co takový člověk, který má 120kg a cpe se od rána do večer a kůže jako mimino, pokud by psychika měla tak veliký vliv, pak ti co si s tím nic nedělají vlastně dokážou potlačit tyto nemoci, které u nich ani nevzniknou. Docela nefér..vím.

_________________
Děkuji všem Vám, kteří myslíte svou odpověď či názor upřímně od srdce a vesmír Vám to vrátí několikrát.


Hodnocení: 0
čtv 23.07.2015, 14:47
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Temer kazda nemoc je psychosomaticka, jinak jidlem ovlivnis zdravi max. z 15% - 20 %, cize bych na to zase az tak nespolehal:).
Jeste jinak - spatnou psychikou lehce zboris veskere snahy o "zdrave" jezeni, pac ma vetsi vliv (na urovni bunek, atomu, castic):).

A opacne, dobra kondice, psychika a telo v rovnovaze a muzes bastit jako ti tloustikove co chces:).
Cize tady mas mozne vysvetleni:).


Hodnocení: 0
čtv 23.07.2015, 17:57
Profil

(Martin)
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 23.07.2015, 12:15
Příspěvky: 61
Bydliště: Hostivice
bezlepková strava křesťan
Reputace: +10
No tak pak mi ale rekni co ty a tve uzdraveni? Snad jsem to zde nekde cetl spravne. Hladovka ti pomohla, cili zadne jidlo, takze toto ma sovislost s psychikou? Myslim tim, hladovenim se psychika nelepsi, :-).

_________________
Děkuji všem Vám, kteří myslíte svou odpověď či názor upřímně od srdce a vesmír Vám to vrátí několikrát.


Hodnocení: 0
čtv 23.07.2015, 18:07
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Proč půsty
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
domorodec píše:
Ekzém je psychosomatická nemoc, takže z části je zde bohužel - psychika a z části tělo. U někoho to může být vyloženě jen jedno z těchto dvou.


obojí dohromady neodděluj to:-)
nemoci jsou puvodem v nerovnováze duše a těla.
řekněme tomu zákon padajícího tentononc:-)
tělo je zrcadlo stavu v něm se projeví důsledek této nerovnováhy.
čili ne-moc jde z "vrchu"...
jelikož neumíš neumíš pracovat s tím "vyšším" jemnohmotným je tvým ukolem jít "odspoda" čili od těla (od hrubohmotným)...
pusobí to společně nikoliv odděleně ..čistění těla není nic jiného než produchovnování hmoty(těla)
to velmi zjednodušeně řečeno


Naposledy upravil ABCD dne čtv 23.07.2015, 18:42, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
čtv 23.07.2015, 18:18
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz