Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 05:48

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
Autor Zpráva

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
rorobo píše:
Ahoj, rad bych se zeptal zkusenejsich na problemy se stolici. Mam za sebou bezproblemovych 9 dnu pustu a 4 dny navratu s lehce naparenou zeleninou 1 x denne kolem 13h. Dnes zacinam 5.den navratu. Takze 14.den bez stolice a zacinam mit tizive pocity ve strevech posledni dny. Stolice ale ne a ne prijit, je to ok? Diky


Peťa ti napsal střídat zeleninu a ovoce.
Zelenina síla
ovoce čistič čili metla a tu tam v tém návratu nevidím.
ovoce takové na kterém si vyrostl ...s citrusy bych byla ještě opatrná.
Vyzkoušej a bobek bude na světě :-D


+Cef, +rorobo Hodnocení: +2
čtv 23.05.2013, 10:45
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Oukej doukej, jak rikaji tady v Dublinu.. Dekuji za prispevky :-D O navratovkach jsem si toho precetl docela dost a tak jsem myslel ze pri 7 a vic je lepsi ze zacatku nejakych 4-5 dni se drzet jen 300g lehce naparene neagresivni zeleniny, tak se to snazim dodrzovat a ovoce jsem mel v planu zitra. Zkusim tedy nejake to jabko uz dnes :sun: Jo ale tay jsem tusim cetl ze se to nema michat se zeleninou zejo? ja mam prave uz nachystanou zeleninu, tak to tedy jeste asi preziju do zitra a tam si treba 2 jabka >:-) Klystyr jsem bohuzel zapomel doma a tady jsem jej zatim nikde neobjevil, donesu si jej za 2 tydny. Ja mel lina streva po cely muj zivot, mival jsem s tim problemy kdysi.

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 23.05.2013, 12:16
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
rorobo píše:
treba 2 jabka .

Ale dobře uzrálý, jabka jsou sviňucha. :-D


Hodnocení: 0
čtv 23.05.2013, 12:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Jabka taky nedoporučuju, mě po něm bylo těžko půl dne ;-) . Já jedla hrušky a banány. Ty sice taky nejsou úplně ideál, že jsou exotický, ale jsou hezky měkký a trávily se mi dobře.


+ABCD Hodnocení: +1
čtv 23.05.2013, 12:44
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
A co takhle zelí? Nemyslím kysaný samozřejmě..

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 23.05.2013, 12:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
http://zdravi-az.cz/Hydratace_organizmu_04.php (muzes zkusit)
Citace:
Zelí čistí zažívací trakt, obsahuje vitamin C, chlor, jod, síru. Pomáhá při zácpě a jelikož zácpa je často příčinou nečisté pleti, působí i jako kosmetický prostředek.
Jinak s bobkem se to ma asi takto - kde nic neni ani cert neveme, z jedne naparenky denne toho nic moc nevyprodukujes :).


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 23.05.2013, 14:23
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
rorobo píše:
A co takhle zelí? Nemyslím kysaný samozřejmě..
Syrové zelí nevím jestli bys teď zvládl, těžko se tráví, abys pak neskončil s bolestmi břicha.


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 23.05.2013, 14:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Tak nakonec jsem vse zvladl v pohode s pomoci 2 jablek hned ten den. Jenze ted babo rad pac mne ted zajima dalsi problem. Behem me prvni sedmicky mne dost casto pobolivali zada(spis jsem sedel a lezel nez se hejbal) a myslel jsem si ze spodni cast patere kolem krizu. Ale po dalsi sedmicce, teda devitce se bolesti(zada ne, protoze jsem denne chodil a sportoval) v oblasti krizu vratili znovu a bolest je vetsi - co je ale horsi ze si zacinam myslet, ze to neni spodni cast patere ale ledviny.. Je to chvilama dost neprijemne. Navrat jsem absolvoval v klidu a ted jsem tak desatej den na normalni strave. Nevim jestli se mi tam neco cisti nebo co s tim muzu delat. Kdyby se to zhorsovalo, doktorum semi teda vubec nechce..

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 06.06.2013, 11:26
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jo, pobolívání ledvin jsem při půstech také občas míval. Nejspíš oslabené a přetížené ledviny. Pomáhalo mi dostatek tekutin, opakovanými půsty to docela vymizelo (nebo vita stravou, nevím co mělo větší efekt). Myslím že doktoři s tímhle nic neudělají. Před pár lety jsem se nechával vyšetřit a prý nic, žádný písek (to je tak asi jediné vyšetření co dokážou udělat).


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 06.06.2013, 11:44
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
Jo, pobolívání ledvin jsem při půstech také občas míval. Nejspíš oslabené a přetížené ledviny. Pomáhalo mi dostatek tekutin, opakovanými půsty ....

No dobrá, díky. Myslel jsem si, že to je důsledek čištění a mého prasáckého života v minulosti. Zkusím dát 3 dny jen syrovou zeleninu a ovoce jestli to zmizí. A pak mám v plánu příští měsíc první 14-ku

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 06.06.2013, 12:04
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
S delšími půsty asi raději opatrně pokud máš problémy s ledvinami, je to pro ně dost zápřah, tak aby Ti neodešly. Raději nejdříve napravit zdravější stravou a krátkými půsty s dobrou návratovkou.


Hodnocení: 0
čtv 06.06.2013, 12:15
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
S delšími půsty asi raději opatrně pokud máš problémy s ledvinami, je to pro ně dost zápřah, tak aby Ti neodešly. Raději nejdříve napravit zdravější stravou a krátkými půsty s dobrou návratovkou.

Coo? No tak ted si mne docela vystrasil. Ja mam prave v planu dostat se letos v zari na 21 a pristi rok zkusit 40 kvuli artrozam mych kolen a ted teda nevim 8-) ...

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


Hodnocení: 0
čtv 06.06.2013, 12:27
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jestli cítíš takovou nejistotu, tak bys měl rozhodně postupovat pomaleji. Na další stupně je nutné jít teprve až si je člověk jistý tím co dělá, až má dostatek zkušeností sám se sebou, vědět jak se tělo zachová a jak problémy řešit, protože jinak to může být dost nebezpečné pouštět se dál bez dostatku zkušeností. Tj. nejdříve dostatek krátkých půstů, zvyšovat pomalu, sledovat a sbírat zkušenosti a studovat literaturu a pust.cz. ... Ne že by šlo jen o nějaké poškození zdraví, v těchto oblastech už jde o život, pokud se něco udělá špatně.


Hodnocení: 0
čtv 06.06.2013, 12:35
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Panda píše:
Jestli cítíš takovou nejistotu,

Ja ale citil naprostou jistotu do chvile, nez si mi napsal, ze si muzu odrovnat ledviny pokud s tim mam problemy.. Prubeh mych pustu a zvlast ten druhy devitidenni byl uplne super a tolik energie co jsem mel i 9-ty den jsem necitil minimalne 20 let. Jezdil jsem na MTB kole 20-50km, denne chodil 4-8km, byl v posilovne, plaval a bez jedineho problemu. Mel jsem pocit ze muzu pokracovat do aleluja..

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+north108 Hodnocení: +1
čtv 06.06.2013, 12:50
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
To jsi na tom velmi dobře. ... Tak si nech rozležet a intuice se Ti jistě ozve, zda se Ti vrátí sebejistota a budeš věřit že bude vše v pořádku (protože tak se to pak i stane) nebo zda Tě povede raději k opatrné cestě. :-) Stejně nakonec do svého těla vidí nejlíp jen člověk sám, ostatní mohou jen sdělovat svá doporučení a ta mohou nebo nemusí být pravdivá.


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 06.06.2013, 13:22
Profil Zobrazit autorovy stránky

(David)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 10.01.2013, 10:51
Příspěvky: 86
vegetarián dosažený půst 14 dnů buddhista
Reputace: +51
Popíšu pouze svoji zkušenost. :-)
Při čtrnáctce jsem jeden den zapomněl na na pití a za ten den toho vypil velmi málo ( žízeň jsem při tom neměl ). Druhý den příznaky jaké popisuješ. V dalších dnech jsem každé ráno vypil preventivně 0,5 L destilky a přes den hlídal pití, i přesto že žízeň nebyla a bylo po problému. Ale možná to není tvůj případ... ;-)


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 06.06.2013, 13:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 03.02.2012, 07:54
Příspěvky: 187
makrobiotik dosažený půst 21 dnů
Reputace: +118
rorobo píše:
Ja ale citil naprostou jistotu do chvile, nez si mi napsal, ze si muzu odrovnat ledviny pokud s tim mam problemy.. Prubeh mych pustu a zvlast ten druhy devitidenni byl uplne super a tolik energie co jsem mel i 9-ty den jsem necitil minimalne 20 let. Jezdil jsem na MTB kole 20-50km, denne chodil 4-8km, byl v posilovne, plaval a bez jedineho problemu. Mel jsem pocit ze muzu pokracovat do aleluja..

Tak isto to čas ukáže a sám budeš vedieť...
Ale inak klobúk, priebeh pôstu si mal fantastický a ak budeš sa cítiť ok, nevidím dôvod aby si do 21 nešiel

_________________
http://www.vitazdroje.eu
Oni môžu, lebo si myslia že môžu...


+rorobo Hodnocení: +1
čtv 06.06.2013, 14:07
Profil

(Robert)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 04.02.2013, 16:40
Příspěvky: 166
Bydliště: Loděnice u Mor.Krumlova, momentalne Bratislava
pestrá strava dosažený půst 21 dnů
Reputace: +49
Diky borci :ok: Jestli mi tedy ty bolesti v ledvinach(ted je ani necitim, spis po ranu) ustoupi a budu se citit za mesic zdrav a pripraveny, zkusim tu 14-ku. Stejne to delam tak, ze dodrzuji pravidla a snazim se vnimat rec meho tela. Proto jsem z planovane 3-ky udelal 7-ku a z planovane 7-ky tu 9-tku protoze jsem se citil dobre :) A pokud se dobre citit nebudu, tak nasilu to taky tlacit nebudu a klidne to ukoncim drive. :sun:

_________________
věřím, že je možné všechno.. :-)


+Panda Hodnocení: +1
čtv 06.06.2013, 14:36
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
:ok:


Hodnocení: 0
čtv 06.06.2013, 14:44
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30.09.2013, 11:04
Příspěvky: 2
Bydliště: Cork,Ireland toho casu

Reputace: 0
Doposial som cerpal informacie iba z pust.cz ale kedze tento server je aktivny rozhodol som sa prihalasit a ako novy clen potrebujem radu od skusenejsich.
Kedysi som robieval jednodnove lacnenia dost casto-bolo to bez problemov. Po precitani knihy MUDr Partykovej som si povedal ze skusim cosi vaznejsie... Urobil som prvu trojku,ktoru som skoncil dost silnymi bolestami ladvin,tak som to zo strachu z poskodenia ukoncil. Po par mesiacoch som to skusil zas a tentokrat to boli 4 dni a zas silne bolest ladvin a asi aj zlcniku (od bolesti som to nevedel ani poriadne definovat)
No a zas po niekolkych mesiacoch dufajuc ze sa cez to dostanem som to skusal a opat bolesti ladvin a zlcniku a oboch kolien...cez den sa to dalo celkom vydrzat ale v noci to jednoducho neslo...prebdel som dve noci a dnes po 4 dnoch zas vzdavam.
Viete mi niekto poradit,co sa to deje a ako sa cez to dostat?
dakujem za kazdu radu
Neviem ci je to dolezite,je mi 54


Hodnocení: 0
pon 30.09.2013, 11:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Zdravím Tě Ferdo, ty zdravotní problémy, které máš v souvislosti s půstem ukazují na to, že Tvé tělo je hodně zanesené. Z vlastní zkušenosti Ti doporučuji nejdřív tělo "vyčistit" a až pak držet půst. Existuje celá řada očistných technik a způsobů, mi osobně vyhovuje 7 očistných kroků podle J. Cingroše, záleží na Tobě, záleží co Ti bude vyhovovat. V podstatě jde o to, podpořit tělo při vylučování všeho nepotřebného. Píšeš o bolestech ledvin a žlučníku a já jsem přesvědčena, že právě tady je očista hodně potřebná. Např. žlučových a jaterních kamenů se snáz zbavíš, když si uděláš očistu pomocí olivového oleje a citrónů, to mi osobně moc pomohlo. Při půstu samotném už pak tělo nebude mít "tolik práce" s úklidem a budeš se cítit mnohem lépe. ;-)
http://www.zdraveveci.cz/news/sedm-krok ... i-cingros/


Hodnocení: 0
pon 30.09.2013, 16:49
Profil ICQ

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Při půstu se probouzejí zdravotní problémy. Musíš zvolit tedy pomalejší postup než intenzivní půsty - tj. krátké půsty (které ještě nedělají potíže), syrová strava (ta také pročišťuje - proto se ty problémy mohou ozvat i při ní i když ne tak intenzivně) a očisty jak píše Iva. A při půstech dostatek vody, ta by Ti měla také pomoct.


Hodnocení: 0
pon 30.09.2013, 18:18
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: pon 30.09.2013, 11:04
Příspěvky: 2
Bydliště: Cork,Ireland toho casu

Reputace: 0
Zdravim vas oboch
Dakujem za informacie a hlavne Ive za ten link,slubujem ze dokladne prestudujem a dufam ze to nebude az take obtiazne vyskusat...
Pravdepodobne aj ta hladovka nema pozadovany ucinok na tak zhumplovane telo,pretoze zacinam podla vasich rad parenou brokolicou a vobec necitim prilev energie ako o tom mnohi pisu...citim ze neaky cas potrva dostat sa do normalu.
Pravdepodobne zmenim aj stravovacie navyky (definitivne viac zeleniny-parenej a surovej). Pozeral som na tomto fore aj tie cistiace metody pacila sa mi ta cinska s ryzou.
Ale musim povedat ze ta chut brokolice po hladovke je uplne ina-uzasna,musim sa hodne drzat na uzde aby to nebolo viac ako hrst...
este raz dik


Hodnocení: 0
pon 30.09.2013, 20:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu

Registrován: čtv 03.04.2014, 18:47
Příspěvky: 27

Reputace: +3
Prosím, neví zde někdo, co znamená, když je cítit z dechu aceton? Piju tři litry kojenecké vody denně... Díky P.S. 4. den půstu


Naposledy upravil MonkeyPA dne čtv 03.04.2014, 21:02, celkově upraveno 1

Hodnocení: 0
čtv 03.04.2014, 20:00
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Aceton z dechu je běžný průvodní jev půstu způsobený ketózou.

Doporučuji nejdříve si prostudovat literaturu před pouštěním se do půstů (např. Partyková - Hladovění pro zdraví). Při nesprávném použití může jít o zdraví nebo i o život.


Hodnocení: 0
čtv 03.04.2014, 20:24
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu

Registrován: čtv 03.04.2014, 18:47
Příspěvky: 27

Reputace: +3
Díky, Pando. Průběžně si čtu pust.cz. Protentokrát jsem to ukončila, ale za čtrnáct dní se znovu chystám na sedmičku. Přes mrtvoly nejdu, dbám rad, mám čas. Ale díky za péči :)


Hodnocení: 0
úte 08.04.2014, 16:31
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu

Registrován: pon 30.03.2015, 13:20
Příspěvky: 16
vitarián dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 21 dnů
Reputace: +7
Ahoj vsem,
jsem prave ve 20.dni pustu (predtim jsem delala nekolik jednodennich, tridennich a dvakrat 14 dni na stavach), kterym se pokousim resit sve zdravotni problemy (opakovana tvorba velkych cyst na vajecnicich). Cetla jsem spoustu literatury (malachov, partykova) a procitala fora zde, na pust.cz.. Chtela bych vydrzet tak dlouho jak pise Malachov - dokud se nedostavi silny pocit hladu, abych nemoc skutecne dostala z tela i s korinkem, ale nechci to na druhou stranu nejak hrotit kdyby telo reklo dost drive. Posledni dny to nabralo obratky, vyplouvaji dalsi hlubsi zdravotni problemy.. Prubezne me bolely ledviny, ty uz prestaly, pak jatra, tez prestaly,ted uz nekolik dni slezina. Delam pravidelne klystyr, podle toho jak mi to prijde, ze zacatku jsem delala i dvakrat denne, ted tak jednou za den, dva..nemuzu toho ale porad do sebe dostat moc.. Mam pocit ze mam ve streve stale spoustu kvasinky. Ted me zacalo hrozne bolet u korene nosu na jedne strane, jako bych mela neco tam v dutinach,ale nejde to ven,moc se mi to nelibi, mam to misto otekle.. Co s tim?

druha otazka je ohledne vahy..uz pred pustem jsem byla dost stihla (174cm, 59kg), ted po 20 dnech vazim 50. Kazdy autor o tom rika neco trochu jineho.. Myslite ze muzu jeste pokracovat v pustovani?

diky


Hodnocení: 0
pon 30.03.2015, 13:38
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Mám trochu podezření, jestli se nesnažíš řešit problémy nesprávným směrem. Půsty řeší chronické problémy, ale pokud se nezmění i něco dalšího, tak se problémy budou vracet a tomu půst nezabrání. Píšeš "opakovaná tvorba" - půst by Ti pomohl odstranit problém (např. odstranění cysty), ale ne aby se nevracel. To je třeba hledat v jiných oblastech. Příčinou by mohl být oslabený imunitní systém a ten bývá nejčastěji oslabený stresem. Zvaž, zda neprožíváš příliš mnoho stresu. "kořínky nemoci" jsou obvykle psychického původu.


+jao Hodnocení: +1
pon 30.03.2015, 13:51
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Petrklíč píše:
Ahoj vsem,
jsem prave ve 20.dni pustu (predtim jsem delala nekolik jednodennich, tridennich a dvakrat 14 dni na stavach), kterym se pokousim resit sve zdravotni problemy (opakovana tvorba velkych cyst na vajecnicich). Cetla jsem spoustu literatury (malachov, partykova) a procitala fora zde, na pust.cz.. Chtela bych vydrzet tak dlouho jak pise Malachov - dokud se nedostavi silny pocit hladu, abych nemoc skutecne dostala z tela i s korinkem, ale nechci to na druhou stranu nejak hrotit kdyby telo reklo dost drive. Posledni dny to nabralo obratky, vyplouvaji dalsi hlubsi zdravotni problemy.. Prubezne me bolely ledviny, ty uz prestaly, pak jatra, tez prestaly,ted uz nekolik dni slezina. Delam pravidelne klystyr, podle toho jak mi to prijde, ze zacatku jsem delala i dvakrat denne, ted tak jednou za den, dva..nemuzu toho ale porad do sebe dostat moc.. Mam pocit ze mam ve streve stale spoustu kvasinky. Ted me zacalo hrozne bolet u korene nosu na jedne strane, jako bych mela neco tam v dutinach,ale nejde to ven,moc se mi to nelibi, mam to misto otekle.. Co s tim?

druha otazka je ohledne vahy..uz pred pustem jsem byla dost stihla (174cm, 59kg), ted po 20 dnech vazim 50. Kazdy autor o tom rika neco trochu jineho.. Myslite ze muzu jeste pokracovat v pustovani?

diky

1. Léčebný půst je 21 dnů, silný pocit hladu se ti při 21 dnech nedostaví. Osobně bych to řešil opakováním půstů, uvidíš že 21 má úplně jiný efekt než 14 dnů.
2. Střeva máš určitě prázdný ale pokud jsi někde v těle (ve tkáních) kvasinky měla přemnožený tak za tři týdny nezmizí. Budou mizet v průběhu návratu. Příjde mi zbytečný si střeva neustále dráždit klystýrem, bohatě stačí jednou na začátku půstu.
3. Ohledně dutin, něco takovýho jsem měl v prvním týdnu půstu. Dostal jsem radu pokračovat dál a odeznělo to během několika dnů.

Jestli máš dost sil tak s nějakým dnem navíc si tvoje váha jistě poradí. Ať se daří.


Hodnocení: 0
pon 30.03.2015, 15:07
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Fyzické problémy při půstu

Registrován: pon 30.03.2015, 13:20
Příspěvky: 16
vitarián dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 21 dnů
Reputace: +7
Petr: Díky moc! Uvidím jak mi bude a podle toho se rozhodnu zda ještě pár dní přidám nebo ukončím po 21. Ale ráda bych aby se ty dutiny nějak uklidnily než ukončím, takže rada podle níž ses řídil ty mi přijde fajn. Opakovat půst po ukončení bych určitě ráda, při takhle dlouhém půstu tak nejdříve po jeden a půl násobku délky půstu? Ale nejlépe asi podle pocitu..

Panda: Samozřejmě máš pravdu. Tady na foru těžko poznat co je zač člověk, který popisuje nějaký svůj problém a žádá o radu a už vůbec těžko poznat co vlastně se svým problémem dělá.. pracuju na svých zdravotních problémech už dlouhou dobu na všech možných úrovních, fyzické, psychické i emocionální.. půst byl poslední z toho co jsem se rozhodla udělat pro "propuštění" něčeho, co v mém těle a mém životě již nemá být a očištění sebe sama na všech úrovních.. čistím emoce a srovnávám psychiku, pouštím s díky co už mi není třeba, včetně různých stresů a tlaků nejen okolí, ale i těch co si člověk ušije na sebe sám.. půst bez vnitřní práce na sobě považuju za poloviční práci a chápu tedy tvou odpověď.. Celkově to vnímám tak, že kdyby to už bylo moc a nějak špatně, tělo začne protestovat a bude chtít jídlo.. správně?


+GreenApple, +Panda Hodnocení: +2
pon 30.03.2015, 15:19
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 104 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz