Na hlavní stránku  
Právě je ned 16.06.2024, 09:11

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
S Malachovem a 16. hodinou jsem to nevěděla. Ruské autory jsem pročetla jen rychle, protože mi moc blízcí nebyli. Už kvůli těm mléčným výrobkům, ty mi nedělají dobře a po prvních jedničkách jsem je úplně vyřadila, se mi začaly úplně eklovat.
Mácha nepočítá sedmidenní půst od sobotní večeře 18hod do sobotní 18hod, ale vydržet do rána a najíst se až dopoledne, prostě celých sedm dní bez jídla. Přijde mi to logičtějsí než se nacpat v 18hod mrkví a pak jít spát. Ale jestli si pak měla klidnou noc a bylo Ti dobře, tak proč ne, není nad vlastní zkušenost :-)


Hodnocení: 0
ned 27.07.2014, 12:28
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
S Malachovem a 16. hodinou jsem to nevěděla. Ruské autory jsem pročetla jen rychle, protože mi moc blízcí nebyli. Už kvůli těm mléčným výrobkům, ty mi nedělají dobře a po prvních jedničkách jsem je úplně vyřadila, se mi začaly úplně eklovat.
Mácha nepočítá sedmidenní půst od sobotní večeře 18hod do sobotní 18hod, ale vydržet do rána a najíst se až dopoledne, prostě celých sedm dní bez jídla. Přijde mi to logičtějsí než se nacpat v 18hod mrkví a pak jít spát. Ale jestli si pak měla klidnou noc a bylo Ti dobře, tak proč ne, není nad vlastní zkušenost :-)


Bohuzel Machova skripta jsem nemela k dispozici a na jeho strankach je to uz dost orezane. Malachov byla jedina cetba, co jsem precetla kompletne. Takze jsem se ridila hlavne jim, ma tam i pekne podorbne popisy funkce organu a pak i nejake dobre rady na ledvinnove kameny, coz ja mam, cili pak by mne to mohlo pomoct jeste v tomto.
Mne hlavne vic jak den bolela hlavam prislo mi lepsi se najist (malicko, to byla tak jedna hrst jedne ruky) nez si vzit prasek. A hlava prestala.
Tak jsem to mela i dnes - rano jsem se vzbudila s bolesti a po snidani byla pryc.
Planovala jsem si to tak, ze proste idealne se najim prvne az v nedeli, ale ta bolest uz byla silena. Holt dalsi pust drobne chyby neudelam.


Hodnocení: 0
ned 27.07.2014, 12:51
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Jestli tě bolela hlava až tak a cítila jsi, že je na čase půst ukončit, tak jsi udělala dobře, že ses najedla.

Přečetla jsem článek o půstu paní Dany, jak máš odkaz na blogu a zřejmě je to ta, která Tě inspirovala. Má po desetidenním půstu v pátém dni návratovky dušenou rybu. To je taky v Malachovi? To se mi zdá dost drsný.


Hodnocení: 0
ned 27.07.2014, 17:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
Jestli tě bolela hlava až tak a cítila jsi, že je na čase půst ukončit, tak jsi udělala dobře, že ses najedla.

Přečetla jsem článek o půstu paní Dany, jak máš odkaz na blogu a zřejmě je to ta, která Tě inspirovala. Má po desetidenním půstu v pátém dni návratovky dušenou rybu. To je taky v Malachovi? To se mi zdá dost drsný.


Ano, je to ona. Mne slo u ni hlavne o prvni dva, tri dny. Nevim, odkud ona cerpala informace. Po 10 bych asi rybu hned nedavala. Ale zas na druhou stranu - ja mam treba traveni a zaludek dobrej, umim si predstavit si dat rybu (bez soli a teda ne celou, jen kousek) klidne i ted a vim, ze by to nic neudelalo. ale neudelam to, chci byt poctiva. Dneska mi tata dovezl boruvky, tak uz se na ne tesim :-) na zitra.
Malachov pise:
prvni den: bud mrkvovou stavu NEBo naparena rajcata (4, to je tedy ohromna porce) NEBO kysane mleko.
Druhy dennavratovky: salat ze zeli a mrkve, nastrouhat, zakapnout pomerancem, polevka z prorostleho obili (netusim, co je), obed teple jidlo z repy, dyne, mrkve (zapect napr.) k tomu tmavy chleb bez skrobu (netusim, co je, ten zrnickovy?)
Treti den: prida se ovoce, jinak to co predtim. Chleb tmavy muze byt s medem (1 cela lzice na den).
Ctvrty den: celozrnna kase, pohankova, jahlova plus to co drive.
Paty az sedmy den: to same - na vyber samozrejme.
Dale pridavame orechy a trochu rozpusteneho masla.
To je pro navratovku po sedmi dnech.

Nevim, myslim, ze jsem rozumna a znam sve telo, cili kdybych dala zitra jogurt a ovoce, vim, ze by se mi nic nestalo. Ale nic nechci uspechat, prece jen se clovek necisti 7 dni, aby se pak zase zaneradil.

Zajimalo by mne, jaka je navratovka podle Pavla Machy - podelil by se nekdo?

A jakou jsi mela navratovku Ty? - diky!

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
ned 27.07.2014, 17:53
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Ahoj,
vyber si podle koho budes postupovat a nemichej to. Jiste znas 9 remesel 10 bida. .pokud mas zdravotni problemy jdi podle PM. To co ti neudela nic po 7 po 21 te muze totalne slozit, takze neexperimentuj, na to je casu dost az budes telo znat lip.

Drzim palce


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
ned 27.07.2014, 18:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Hlavinko, moje návratovka byla takováhle, kopíruju ze svýho deníčku
návratovka:
1. 10:00 napařená mrkev
2. 9:00 4 cherry rajčátka, 17:00 kousek okurky
3. 9:00 banán, 17:00 kousek napařené mrkve
4. 9:00 cherry rajčátka, 17:30 hruška, banán
5. 9:30 kousek okurky, hl. salátu, 13:30 banán, 17:00 rajčata
6. 9:00 banán, 13:00 ředkvičky, okurka, rajče, 17:00 jabko
7. jako 6.
Pozn: jabko nutno opravdu důkladně pokousat nebo radši vynechat, bylo mi těžko

Díky za připomenutí Malachovi návratovky, už vím, proč jsem ruské autory jen prohrkla a zase odložila :) . Skoro žádné jídlo z toho si nedovedu představit, že bych si dala na prázdný žaludek. Ale chápu, že mnohým vyhovuje, každý jsme jiný.
Mě zlákala návratovka podle PM, protože mám přirozeně po půstu na ovozel chuť (ale ne na šťávy, mám pocit, že by mi i zředěné vypálily do žaludku díru :-) ) a díky té jednoduchosti pravidel...udržet se celých sedm dní na ovozelu v malém množství.


+ANTONÍN, +Cef, +hlavinka Hodnocení: +3
ned 27.07.2014, 19:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
ABCD píše:
Ahoj,
vyber si podle koho budes postupovat a nemichej to.
Taky jsem chtel napsat nekombinuj to, si to sem dala za me :).
---------------------
Jinak pro me 7 denni citronova ocistna kura (kdy porad zaludek bezi), ale na zacatek dobry, priste uz das na ostro a poznas i rozdil:).
Taky drzim place a nikam nespechat a zbytecne nekombinovat a neexperimentovat:).

Edit : co si vybavuju tak u PM na strankach byl jogurt tabu, uz si nevybavuju presne duvody, ale radeji jsem to ani nezkousel, normalne jej konzumuju taky, i kefiry a tak, ale dal jsem tehdy na zkusenejsi a vyplatilo se:).


Hodnocení: 0
ned 27.07.2014, 20:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
Zdar, jen něco k jogurtům a kefírům. Malachov nepíše že se má v návratu přecházet na jogurty a mléčné bílkoviny ale že je to pouze možný start po sedmičce. Tedy vypít decku kefíru a dost. Dál uvádí že mléčné bílkoviny se mají zařadit jako poslední - pokud vůbec.
PM psal že zanášejí. ... Jak by ne, je to potravina která tělo zanáší víc než která jiná. Do návratovky asi vhodná nebude že?


+Cef Hodnocení: +1
ned 27.07.2014, 23:10
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Cef píše:
ABCD píše:
Ahoj,
vyber si podle koho budes postupovat a nemichej to.
Taky jsem chtel napsat nekombinuj to, si to sem dala za me :).
---------------------
Jinak pro me 7 denni citronova ocistna kura (kdy porad zaludek bezi), ale na zacatek dobry, priste uz das na ostro a poznas i rozdil:).
Taky drzim place a nikam nespechat a zbytecne nekombinovat a neexperimentovat:).

Edit : co si vybavuju tak u PM na strankach byl jogurt tabu, uz si nevybavuju presne duvody, ale radeji jsem to ani nezkousel, normalne jej konzumuju taky, i kefiry a tak, ale dal jsem tehdy na zkusenejsi a vyplatilo se:).


Diky za vyjadreni, ja mela vazne jen vodu, vodu, jen ten jeden den jsem pridala par kapek citronu. Ano vim, to uz startuje, ale proste jinak bych nepila a byla ta silena vedra. proste bez citronu totalne :-)

PM navratovku neznam, tak si z Malachova beru to lepsi - treba cerny chleb treti den mi prijde brzy, jedu ovozel a jogurt nebo kefir dam az na konec sedmeho dne ci pak.

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
pon 28.07.2014, 09:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
Hlavinko, moje návratovka byla takováhle, kopíruju ze svýho deníčku
návratovka:
1. 10:00 napařená mrkev
2. 9:00 4 cherry rajčátka, 17:00 kousek okurky
3. 9:00 banán, 17:00 kousek napařené mrkve
4. 9:00 cherry rajčátka, 17:30 hruška, banán
5. 9:30 kousek okurky, hl. salátu, 13:30 banán, 17:00 rajčata
6. 9:00 banán, 13:00 ředkvičky, okurka, rajče, 17:00 jabko
7. jako 6.
Pozn: jabko nutno opravdu důkladně pokousat nebo radši vynechat, bylo mi těžko

Díky za připomenutí Malachovi návratovky, už vím, proč jsem ruské autory jen prohrkla a zase odložila :) . Skoro žádné jídlo z toho si nedovedu představit, že bych si dala na prázdný žaludek. Ale chápu, že mnohým vyhovuje, každý jsme jiný.
Mě zlákala návratovka podle PM, protože mám přirozeně po půstu na ovozel chuť (ale ne na šťávy, mám pocit, že by mi i zředěné vypálily do žaludku díru :-) ) a díky té jednoduchosti pravidel...udržet se celých sedm dní na ovozelu v malém množství.



Krasna navratovka :-) ja si treba pamatuju, ze jablko nebo meloun na lacny zaludek nemuzu, chce se mi po nich zvracet. Cili jablko davat nebudu, dam svestky nebo hrusku. Mne Malachov nevadi, vsechno ma dobry, nic by mi nevadilo :-D Prvni den jsem nemala stavu, ale mrkev. Rajce mi prislo asi vic zatezujici nebo nevim. Kefir nedavam.

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
pon 28.07.2014, 09:11
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3261

Reputace: +1691
Jablka mají v sobě cosi agresivního. Při větším množství působí průjmově = organismus je nepovažuje moc za dobrou stravu a snaží se vypuzovat. Podobně působí i hrušky - hrušková šťáva se používá jako projímadlo. Proto hrušky a jablka nemusí být pro návratovku moc vhodné (např. může rozbolet břicho), jsou dost agresivní, tak podle toho jak je kdo snáší.


+ANTONÍN, +Cef Hodnocení: +2
pon 28.07.2014, 10:28
Profil Zobrazit autorovy stránky

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Návratovka podle PM je Pavel Mácha stránky pust.cz. Tady ve vláknu Návratovka podle Pavla Máchy, najdeš myslím více než dost informací na to, abys věděla jak postupovat...:-)
Řeknu to tak, vracet se můžeš různě, každý si prostě zvolí to co je jemu vlastní a to včetně chyb, kterýma většinou projde, tedy pokud to není fatální chyba. Jinak i chleba se dá sníst, když to někde píšou. Jenže to je pak překvapeníčko, že má nejednou nohy jak bambule, přestože ho snědl źdibec a to až 4 den v návratu po 7.... To byl pouze příklad. :-) To že něco nevadí žaludku ještě neznamená, že to nevadí jiným orgánům. žaludek ti dá vědět jako první že to zrovna není to pravé, zbytek někdy ani nepoznáš. Tělo krmíš jako celek nikoliv jen žaludek. :-)

Pokud je ti ovo-zel blízký proč tam cpát něco jiného.:-) Proč sypat písek do perfektně naběhnutého stroje.
Doporučuju držet se prověřeného postupu.


+Cef, +Petr Hodnocení: +2
pon 28.07.2014, 10:41
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
hlavinka píše:
PM navratovku neznam, tak si z Malachova beru to lepsi - treba cerny chleb treti den mi prijde brzy, jedu ovozel a jogurt nebo kefir dam az na konec sedmeho dne ci pak.
Zvol radeji variantu "ci pak" a to radeji pozdeji nez driv:). S chlebem presne to samy jak pise ABCD.
Jak mi Peta osvezil pamet, mlecne veci jsou zanaseji (jsou hlenotvorne), cize je to presne ten material ktereho se telo v pustu zbavuje vsemi dostupnymi kanaly.
A Ty mu to tam hodlas soupnout 7. den zpatky proc ? :-).

Dyt Ti ty jogurty NIKAM neutecou, nebuj se nic, oni na Tebe jistojiste pockaji :).


Hodnocení: 0
pon 28.07.2014, 14:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Dekuju vsem za vyjadreni. Mate pravdu, pockam s tim vsim. Kdyz uz jsem vydrzela 7 dni bez jidla, ted na zelenine je to vlastne parada.
Rekla bych, ze ovoce ma na mne celkem tlumici ucinek - rychle unava po snezeni a pak propad energie (cukry v krvi a pak rychle konec), a pak hned brzy hlad. Zlata cuketa a rajce :-D Ted moje oblibena kombinace.

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


+ABCD, +Cef Hodnocení: +2
pon 28.07.2014, 14:24
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Hlavinko, supr přístup. Před půstem jsi vydržela tři týdny jen na ovozelu a oříškách, máš zjevně pevné vůle a motivace na rozdávání, tak toho využij i v návratovce a zdraví se ti odmění :-)


+hlavinka Hodnocení: +1
pon 28.07.2014, 14:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
Hlavinko, supr přístup. Před půstem jsi vydržela tři týdny jen na ovozelu a oříškách, máš zjevně pevné vůle a motivace na rozdávání, tak toho využij i v návratovce a zdraví se ti odmění :-)


dekuju moc! :heart: No, ono to vse zaclo nechutenstvim asi pred mesicem a pul. pak jsem proste nemela na nic chut, hlad, nic. Tak jsem z nutnosti jedla jen tohle malo. Ted bych rekla, ze se mi chut vratila. Za coz jsem na jednu stranu rada, na druhou zas tak moc ne, nebot clovek ma ruzna lakladla, ze :-D
Kazdopadne po ovoci ma hlad vetsi, tak si ho proste davat moc nebudu, max rano, ale pak jen zeleninu. Jeste mam repu v zaloze, ale nevim, zda neni moc "ostra".
asi budu muset davky jidla trochu zvysit, nebot 100g na porci je malo (1 cele rajce). Ale taky jsi o tom myslim psala u sebe v denicku.

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


+ABCD, +Cef Hodnocení: +2
pon 28.07.2014, 14:43
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
hlavinka píše:
Dekuju vsem za vyjadreni. Mate pravdu, pockam s tim vsim. Kdyz uz jsem vydrzela 7 dni bez jidla, ted na zelenine je to vlastne parada.
Rekla bych, ze ovoce ma na mne celkem tlumici ucinek - rychle unava po snezeni a pak propad energie (cukry v krvi a pak rychle konec), a pak hned brzy hlad. Zlata cuketa a rajce :-D Ted moje oblibena kombinace.
Vzdyt to mas zkopirovane na svem blogu (Navtatovka), sleduj : "Tedy zelenina dodává sílu".

Jen dplnim - ovoce ma spis ocistny ucinek jak tu jinde naznacil Panda (projimavy), cize dojde k tomu efektu, ze kdyz zaradis ovoce, toto Ti "vymete" zbytky jakychkoli stavebnich latek z predchozi zeleniny ze strev:).
Proto se taky nedoporucuje kombinovat zeleninu a ovoce hned po sobe ale s odstupem nekolika hodin, ale podle me jeste lepe zeleninove dny a ovocne dny a porovnat co Ti svedci vic, jednoduche jako facka :-).

Cize budeme si pamatovat :
- ovoce cisti
- zelenina dava silu

Osobne kdyz dostanu chut na ovoce nebo stavy, tak s nima zacinam rano, vetsinou mi pak vyhladne a dam uz si cokoliv jinyho.
NE ale opacne, das tuhe jidlo, zalejes ovocem a ouvej, jidlo je spuntem v zaludku + tenkym streve, kterym se musi ovoce "prokvasit" dal a nadyma Te to, tlaci apod. potize jak Panda popisuje.
Pritom jsou to tak jednoduche zasady na zapamatovani, vyzkouseno on-line na vlastni kuzi, po ovoci si dam uplne cokoliv, ne vsak obracene :).

Edit : Sry, ted koukam zase pisu rychleji nez ctu, pises to dobre, ovoce radeji rano a ne uz po jidle, super, vzdy v tomto poradi a budes v pohode :-).


+hlavinka Hodnocení: +1
pon 28.07.2014, 14:48
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Cef píše:

Osobne kdyz dostanu chut na ovoce nebo stavy, tak s nima zacinam rano, vetsinou mi pak vyhladne a dam uz si cokoliv jinyho.
NE ale opacne, das tuhe jidlo, zalejes ovocem a ouvej, jidlo je spuntem v zaludku + tenkym streve, kterym se musi ovoce "prokvasit" dal a nadyma Te to, tlaci apod. potize jak Panda popisuje.
Pritom jsou to tak jednoduche zasady na zapamatovani, vyzkouseno on-line na vlastni kuzi, po ovoci si dam uplne cokoliv, ne vsak obracene :).

Edit : Sry, ted koukam zase pisu rychleji nez ctu, pises to dobre, ovoce radeji rano a ne uz po jidle, super, vzdy v tomto poradi a budes v pohode :-).



Ted jsem to prave nekde cetla -jo, celostni medicina:

Důvody příjmu ovoce dopoledne
Ovoce obsahuje přirozený, rychle a snadno použitelný cukr, jenž nám dodá energii.
Ovoce se rychle tráví, je připraveno projít žaludkem brzy do střeva a jiné přijaté složky potravy, které se však tráví jinak a déle, se pak kvůli takové kombinaci kazí a způsobují v prostředí mikroflóry střeva nežádoucí změny, vedoucí k jeho onemocnění. Proto přijímejme ovoce vždy do prázdného žaludku!

Srovnejme doby trávení důležitých složek potravy:
ovoce podle druhu 15 minut až 1/2 hodiny (banán)
zelenina asi hodinu
obilí 2 až 4 hodiny
maso 6 až 8 hodin.
Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/jak-a-kd ... z38lhywnyN

Cili je jasny, dle ceho je vykoumana delenna strava. Kdyz snim vse najednou, tak to ve mne bude kvasit i cely den. A je jasny, co jsi psal, ze ovoce pred jidlem klidne (pul hodky), ale ne po jidle, nebot to zacne delat rotiku. Cili zeleninu muzu jist vlastne i 6x denne, kdyz budu mit hlad, ale kdyz snim napr. michana vajicka, tak driv jak za 6 hodin nic. Coz je blby, protoze jsem byla vzdy zvykla jist 5x denne. No uvidim, k cemu se vratim ted.

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
pon 28.07.2014, 15:15
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
On ani neni rozumny duvod se za kazdou cenu nekam vracet, sleduj vyvoj a uvidis sama :).
U me 12 hodina nic neznamena, jen nejaky hloupy cislo na ciferniku, lidi se tomu divi (tys jeste nejedl ? vzdyt uz je POPOLEDNI !!!) a tak to jejich diveni se proste ignoruju :-).
Tak se drz :-).


Hodnocení: 0
pon 28.07.2014, 15:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: stř 30.05.2012, 09:32
Příspěvky: 1961

Reputace: +992
hlavinka píše:
Důvody příjmu ovoce dopoledne
Ovoce obsahuje přirozený, rychle a snadno použitelný cukr, jenž nám dodá energii.

To je zavádějící, z pohledu fyziky a chemie ano cukr dodá energii. Z pohledu čaker ne, funguje jako droga která z tebe energii vysaje. Platí to naopak, zelenina = síla.

Cef píše:
mlecne veci jsou zanaseji (jsou hlenotvorne), cize je to presne ten material ktereho se telo v pustu zbavuje vsemi dostupnymi

mlíko-kráva-prase-kuře-zelenina-ovoce-šťávy-prána :)
Tak proč se hned po půstu vracet právě k mlíku. ;-)


Hodnocení: 0
pon 28.07.2014, 16:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Cef píše:
On ani neni rozumny duvod se za kazdou cenu nekam vracet, sleduj vyvoj a uvidis sama :).
U me 12 hodina nic neznamena,...
Tak se drz :-).


DIKY :-) Ja brzy vstavam ( v 5), takze od snidane mam uz pak v 11 hlad. Takze 12 hodina pro mne taky nic neznamena :-D Ne, ja vim, jak to myslis.

Petr píše:
ovoce


Jo, to je presny, proto se citim po ovoci vysata

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
pon 28.07.2014, 16:12
Profil

(ABCD-a)
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.01.2012, 15:06
Příspěvky: 1141

Reputace: +830
Citace:
Jo, to je presny, proto se citim po ovoci vysata


nastane normální reakce těla ..prostě ti vyletí inzulín a pro tělo po půstu je obtížný se s tím poprat a nastane okamžitý pokles energie ...


+hlavinka Hodnocení: +1
pon 28.07.2014, 16:21
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
hlavinka píše:
... No, ono to vse zaclo nechutenstvim asi pred mesicem a pul. pak jsem proste nemela na nic chut, hlad, nic. Tak jsem z nutnosti jedla jen tohle malo. Ted bych rekla, ze se mi chut vratila.


... vona ta holka nejí. :nausea: . To bude ňákej anorektik, nebo co ...
Jako bych to slyšel. A případný podobný ,,odborný" komentáře. :hyper:

Ale jakmile se člověk naučí naslouchat superinteligentnímu tělíčku a má dostatek vůle to prosadit, navzdory ,,zkušeným" radám okolí je vyhráno.
Tělo poradí vše. Jen mu musíme dát šanci nám to sdělit.

Takže když má člověk nechuť, tak ať nejí. Když má chuť tělo na něco konkrétního, tak ať si dá. Ale je rozdíl mezi chutí těla a chtěním.

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pon 28.07.2014, 17:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
hlavinka píše:
DIKY :-) Ja brzy vstavam ( v 5), takze od snidane mam uz pak v 11 hlad. Takze 12 hodina pro mne taky nic neznamena :-D Ne, ja vim, jak to myslis.
Hehe, taky se mi libi Tvuj smysl pro humor :-) .. to bych uz asi taky mel hlad na Tvym miste:).
Vstavam pozdeji, cize jim taky pozdeji, mas pravdu, precetlas me nacisto :)
(snidane, obed vecere, co to je ? mam to zjednoduseny na "jidlo", ale az na hlad, ne na urcene hodiny, cize asi tak ..):)


+hlavinka Hodnocení: +1
pon 28.07.2014, 17:26
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
ANTONÍN píše:
hlavinka píše:
... No, ono to vse zaclo nechutenstvim asi pred mesicem a pul. pak jsem proste nemela na nic chut, hlad, nic. Tak jsem z nutnosti jedla jen tohle malo. Ted bych rekla, ze se mi chut vratila.


... vona ta holka nejí. :nausea: . To bude ňákej anorektik, nebo co ...
Jako bych to slyšel. A případný podobný ,,odborný" komentáře. :hyper:

Ale jakmile se člověk naučí naslouchat superinteligentnímu tělíčku a má dostatek vůle to prosadit, navzdory ,,zkušeným" radám okolí je vyhráno.
Tělo poradí vše. Jen mu musíme dát šanci nám to sdělit.

Takže když má člověk nechuť, tak ať nejí. Když má chuť tělo na něco konkrétního, tak ať si dá. Ale je rozdíl mezi chutí těla a chtěním.


:-D
asi jsem to trochu spatne napsala. Ne ze bych se uplne nutila, ale jezdili jsme na kole, vse okolo deti, abych proste nekde nepadla, jedla jsem na co jsem mela chut, coz zrovna byly orisky a suseny svestky. Ma drive oblibena svickova mne nechavala uplne chladnou. Telo jsem poslechla a proste pak nejedla vubec a odmenilo se mi tim, ze jsem to mela asi lehke, zadne bolesti nebo ztraty energie, zadny hlad a tak. Proste jsem udelala dobre, verim si a svemu telu :-)

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pon 28.07.2014, 19:18
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Cef píše:
hlavinka píše:
DIKY :-) Ja brzy vstavam ( v 5), takze od snidane mam uz pak v 11 hlad. Takze 12 hodina pro mne taky nic neznamena :-D Ne, ja vim, jak to myslis.
Hehe, taky se mi libi Tvuj smysl pro humor :-) .. to bych uz asi taky mel hlad na Tvym miste:).
Vstavam pozdeji, cize jim taky pozdeji, mas pravdu, precetlas me nacisto :)
(snidane, obed vecere, co to je ? mam to zjednoduseny na "jidlo", ale az na hlad, ne na urcene hodiny, cize asi tak ..):)


presne :-) najim se, kdyz mam hlad. blby je, kdyz jsme nekde u rodicu nebo pribuznych, tak se uplne netvari - ma se cekat na ostatni pekne ukovany u stolu a tak. ale na to prdim....

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


+ANTONÍN Hodnocení: +1
pon 28.07.2014, 19:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Hlavinko, čtu u tebe na blogu, že sis včera, druhý den návratu dala zelený čaj. Proč? Jestli nemáš rozumné vysvětlení, třeba že ti ho někdo nalil do krku, tak dostaneš vylágoš :-)


Hodnocení: 0
pon 28.07.2014, 22:17
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
Hlavinko, čtu u tebe na blogu, že sis včera, druhý den návratu dala zelený čaj. Proč? Jestli nemáš rozumné vysvětlení, třeba že ti ho někdo nalil do krku, tak dostaneš vylágoš :-)


rozumne vysvetleni asi nemam - tedy, nez ze neznam skripta PM a jinde v Malachovi pisi, ze se caje muzou. Byla jsem unavena a caj jsem jen zalila a hned vyndala. Jsem zase uprimna, nebudu tam nic zapirat. Vilagos pokud bude zaslouzeny - prosim. Chybami se clovek uci.
Dneska si jdu hned objednat PM knihu :-) At se tady bavime vsichni tom stejnem. :ok:

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
úte 29.07.2014, 06:04
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: pon 10.09.2012, 18:03
Příspěvky: 1287

Reputace: +443
Dobrá, neznalost omlouvá :-) . PM v návratovce čaje neuznává. Zase jen voda, voda, voda.

Únava je normální, já si chodila lehnout po obědě celou návratovku. Stačilo vyjít tři patra schodů a byla jsem zadýchaná a bušilo mi srdce. Tak odpočívej jak jen ti to děti dovolí :flower:


Hodnocení: 0
úte 29.07.2014, 07:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 7denní půst
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 24.07.2014, 05:04
Příspěvky: 38
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +8
Sába píše:
Dobrá, neznalost omlouvá :-) . PM v návratovce čaje neuznává. Zase jen voda, voda, voda.

Únava je normální, já si chodila lehnout po obědě celou návratovku. Stačilo vyjít tři patra schodů a byla jsem zadýchaná a bušilo mi srdce. Tak odpočívej jak jen ti to děti dovolí :flower:


Dekuju :-) Jsem prave vic unavena, nez pri pustu. To bude tim jidlem, energie se ted dava na traveni.

Znas nekoho, kdo presel na pranu? ne ze by to byl teda muj vysneny cil, ale byla by to parada, kdyby se to povedlo, to by se usetrilo penez, odpadu, proste vseho :-)

_________________
Na promenu v lepsiho cloveka neni nikdy pozde aneb zacit se da vzdy


Hodnocení: 0
úte 29.07.2014, 09:24
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 86 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz