Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 08:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 
Autor Zpráva

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Přechod na pránickou výživu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Teď s příchodem teplých slunečných dnů (obzvláště těchto jarních) je nejlepší doba pro breathariánské snahy - pročišťování půsty a lehčí zdravější stravou (např. vitariánskou). Nejen, že je tepleji (takže pak tak nevadí pocit chladu vznikající z důvodu snížení příjmu energie z potravin), ale hlavně slunce dodává člověku více životní energie. Energie ze slunce tak velmi usnadňuje přechod, snáz se drží půsty a lehčí strava, protože má člověk více energie jiné než z potravin, takže má tak možnost se snadno pročistit a snáze tak přejít na pránu. A také se cítí optimističtěji, snáze všechno překonává, snáze se odpoutává od závislostí (na jídle). Slunce hodně působí i bez pobytu na slunci, ale samozřejmě čím více na slunci tím lépe. Jistě by hodně pomohlo praktikování Sluneční jógy (Sunyogi Umasankar). ... Takže - jdeme pořádně do toho, právě teď, ne? ;-)


+bbng, +inedia Hodnocení: +2
pát 27.04.2012, 10:06
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
já se sluním hlavně kvůli kostem- vit.D, ale na slunci opravdu zažívám krásné stavy. Připadá mi, snad mi to prominete, jako když mne někdo hladí. Nemyslím sexuálně - Cefe, už tě slyším!!! - ale tak nějak konejšivě, laskavě... chybí slova, ale asi víš...


+Cef, +Panda, +bbng Hodnocení: +3
pát 27.04.2012, 10:45
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Ale fuj ! Co si to o me jenom Leni myslis ? O:-) :)
Jak muze Slunicko hladit sexualne teda absolutne netusim :sun: .. ale pro jistotu padam na chvili zjistit to na Slunce:))).


Hodnocení: 0
pát 27.04.2012, 10:59
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Cef píše:
.. ale pro jistotu padam na chvili zjistit to na Slunce:))).
Příjemné a úplné vyhlazení přeji. O:-)


+Cef Hodnocení: +1
pát 27.04.2012, 11:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
No co taky od Tebe muzu cekat, ze .. puvodne jsem chtel napsat, ze se Vam tu do toho souzneni Slunecnich dusi nebudu michat, tak mi teda dobre tak :).
( Hehe, taky znas zjevne ten starej vtip "Jak se hladi komousove ?" to mi Miro prejes hezky veci, potforo jedna:) )


+Panda Hodnocení: +1
pát 27.04.2012, 11:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu

Registrován: čtv 26.04.2012, 22:27
Příspěvky: 11
Bydliště: furt jinde...
vitarián
Reputace: +3
Panda píše:
Teď s příchodem teplých slunečných dnů (obzvláště těchto jarních) je nejlepší doba pro breathariánské snahy - pročišťování půsty a lehčí zdravější stravou (např. vitariánskou). Nejen, že je tepleji (takže pak tak nevadí pocit chladu vznikající z důvodu snížení příjmu energie z potravin), ale hlavně slunce dodává člověku více životní energie. Energie ze slunce tak velmi usnadňuje přechod, snáz se drží půsty a lehčí strava, protože má člověk více energie jiné než z potravin, takže má tak možnost se snadno pročistit a snáze tak přejít na pránu. A také se cítí optimističtěji, snáze všechno překonává, snáze se odpoutává od závislostí (na jídle). Slunce hodně působí i bez pobytu na slunci, ale samozřejmě čím více na slunci tím lépe. Jistě by hodně pomohlo praktikování Sluneční jógy (Sunyogi Umasankar). ... Takže - jdeme pořádně do toho, právě teď, ne? ;-)


ta slunecni joga je i tady na foru nekde popsana?(ja to nenasel)
diki


Hodnocení: 0
sob 28.04.2012, 01:01
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
bbng píše:
ta slunecni joga je i tady na foru nekde popsana?(ja to nenasel)
diki
Bohužel zatím ještě moc ne. Zatím je o ní jen hrubý popis v rozhovoru se Sunyogi Umasankar: http://www.breatharian.eu/breath/indie/ ... nyogi2.php, a pak je zde trochu popsaná podobná metoda sungazing: viewtopic.php?f=30&t=32 . Zatím to čeká na podrobnější prozkoumání a rozepsání. Ale zdá se být zajímavé k usnadnění přechodu využít energii slunce.


+bbng Hodnocení: +1
sob 28.04.2012, 07:41
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Panda píše:
Autoři metod uvádějí délky "přechodů" podle sebe, ale zapomínají uvažovat cestu kterou už oni měli za sebou, takže pak z toho je návod na přechod sungazingem za 3 měsíce nebo 21denní přechod. Jiní lidé jsou na různých úrovních změn, jeden přechod jim nezajistí celou cestu, je to dlouhodobý proces. Myslím že neexistuje člověk, který by přešel na pránu z úplně běžné stravy a neduchovního života rychleji než za mnoho let postupného vývoje.


Ve filmu ,,Na počátku bylo světlo" říká pan doktor Werner, že půl roku po tom, co se dozvěděl o nejedících to zkusil a podařilo se mu to.
Zajímavá cesta. :innocent:
Takže si dovolím s výše zmíněnou citací nesouhlasit.
Prostě 7 miliard lidí, 7 miliard cest.
Pokud je tato pravdivá, je velice zajímavá. 8-)

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 03.08.2012, 18:27
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing

Registrován: úte 31.01.2012, 11:38
Příspěvky: 1100
vitarián dosažený půst 14 dnů dosažený půst 21 dnů
Reputace: +733
Antonín,prave ta pravdivost... Často sa stretavam s tým, že ludia sami seba presvedcia, že cosi robia, a přitom to tak nie je. Například, že žiju bez fruktozy...


Hodnocení: 0
pát 03.08.2012, 18:55
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Samozřejmě beru jen údaje z filmu.

Možná by jsme se při osobním setkání dozvěděli jiné souvislosti.

Ale fascinuje mě ten vědecký pohled, který je z toho cítit.
Což mi potvrzuje myšlenku, že dříve mohli být nejedící pouze svatí. Dnes jsme se dostali do fáze, kdy jsou praktikujících nejedících desítky tisíc.
A snad se evoluce pohne vpřed a budou to stovky tisíc a pak miliony a potom ...

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 03.08.2012, 19:20
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Toniku, jakapak ze evoluce ?
To blekotavali soudruzi takove somariny a taky blabolili "Az nas budou miliony" .. :mrgreen:
"Bez Boziho pozehnani marne lidske pocinani" si nikdy neslysel ? :).

Ale jinak se mi Tvuj entuziasmus zamlouva, uvidime, treba prekvapis a lehko nabudes:).
Moje zkusenosti (hadam stejne tak Renatiny) napovidaji tomu, ze opravdu hodnotne a kvalitni veci v zivote stoji usili, cim hodnotnejsi a trvalejsi jsou tim vetsi usili (a roku) je zapotrebi.
Ale rad se budu mylit a opravim si mineni:).

(trosku mi to pripomina "To by nasi dedkove cumeli, kde je dneska nase ves", ono berme ty desetitisice opatrne a s rezervou ..)


Hodnocení: 0
pát 03.08.2012, 19:40
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
To že stát se nejedícím je evoluční skok není moje myšlenka.
Nepamatuju si autora, ale připadá mi to logické.
A někde jsem taky četl, že až bude určité procento lidí připraveno k přechodu, tak se přechod uskuteční.
Prostě je to donutí.
Ale to si asi ještě počkáme ... :happy:
V téhle fázi nám nezbývá než makat a nebo mít dostatek boží milosti.
A nebo nejlépe obojí. :hyper:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


Hodnocení: 0
pát 03.08.2012, 19:52
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Neviděl bych tu evoluci tak optimisticky. Ne kvůli samotnému přechodu na pránu - věřím že ten by mohl být pro lidi zvládnutelný. Ale - oni nechtějí. Lidé si běžně chtějí užívat požitků - a jídlo je velkým zdrojem požitků, umožňuje "užívat si" a toho se lidi jen tak lehce nevzdají. Proto je breathariánství tak časté u svatých, protože to jsou lidé, kteří se vědomě vzdali požitků, kvůli duchovnímu vývinu.


+ANTONÍN, +Cef, +Renáta Hodnocení: +3
pát 03.08.2012, 20:25
Profil Zobrazit autorovy stránky

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Pando, to je přesně to, o čem teď poslední dobou přemýšlím. Jakých "požitků" se má člověk dobrovolně vzdát.
Oprošťuji se postupně od požitků, - hromadění věcí, jídlo mne taky už moc neuspokojuje, jím hlavně abych měla dostatek minerálů a vitamínů. to jsou takové ty běžné lidské radosti. Už mne tolik neberou. Ale má se člověk vědomě oprostit třeba i od požitku jízdy na kole, což je u mne přímo extáze? Nebo: toužím velmi po vlastním pěstování zeleniny. Zcela určitě k tomu potřebuji domek - pozemek máme. Je to dobré po něčem takovém toužit? Pěstovat vlastníma rukama něco je hodně bohulibá činnost, ale u mne je to právě spojené s toužením...
Nebo: řeším otázku, jak skloubit rozdílné představy o oprošťování od zbytečných požitků s partnerem. Pro něj je dost důležité jezdit do zahraničí, já bych klidně dovolenkovala tady u nás... Protože je pro mne vztah na vyšší příčce než kde strávím dovolenou, jezdíme podle výběru partnera. A taky si to užívám, požitek jako blázen... :-[
Takovéhle různé myš-lenky mi běhají hlavou, když se řekne oprošťovat se od požitků... :remorse: :-)


+Cef Hodnocení: +1
pát 03.08.2012, 22:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: pát 27.01.2012, 19:59
Příspěvky: 2822

Reputace: +1216
Panda píše:
Neviděl bych tu evoluci tak optimisticky. Ne kvůli samotnému přechodu na pránu - věřím že ten by mohl být pro lidi zvládnutelný. Ale - oni nechtějí. Lidé si běžně chtějí užívat požitků - a jídlo je velkým zdrojem požitků, umožňuje "užívat si" a toho se lidi jen tak lehce nevzdají. Proto je breathariánství tak časté u svatých, protože to jsou lidé, kteří se vědomě vzdali požitků, kvůli duchovnímu vývinu.
Pandi, souhlas. S dodatkem, ze pozitkem je dneska hmota obecne, nejen jidlo samotne.
Nemuzu otrocit hmote a prospivat svemu duchu zaroven, nelze sedet soucasne na dvou zidlich, jedno vylucuje druhe jako voda / ohen, jsou to prime protiklady.
-------------
Leni nejsi sama, komu se to honi v hlave, tady taky prosim pekne:), hadam jsme tim padem jeste ve stavu, kdy se od hmotnych pozitku neumime (nechceme) oprostit a je treba si to priznat.
Neni to hanba, je to volba, jsme v tomto svobodni a nas Tatka nas za to urcite nezavrhne, pokud za tou hmotou nejdeme "pres mrtvoly" a neublizujeme jinym ..
Proto je to rozhodnuti taky tak tezke, proto - "svati". Je to VZDY volba, jedno nebo druhe:).
Jezis ucil svych 12 ucedniku, ze maji-li na sobe sat a maji-li co do ust maji vse co potrebuji a vse co maji navic at rozdaji chudym a muzou jej nasledovat:).
(rikam to asi brutalne nepresne, nechce se mi ted dohledavat)


+Lenuška, +Panda Hodnocení: +2
sob 04.08.2012, 11:29
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Panda píše:
Neviděl bych tu evoluci tak optimisticky. Ne kvůli samotnému přechodu na pránu - věřím že ten by mohl být pro lidi zvládnutelný. Ale - oni nechtějí ...


Bylo nebylo- možná dávno tomu ... :tired:

Na jednom ostrově (tuším poblíž Japonska) byly opice, které neuměly plavat. A jednou jeden příslušník ,,kmene“ přišel na to, že jídlo, které chce jíst, zřejmě lépe chutná, když je umyté. :delicacy:
I začal to praktikovat a s ním i ostatní. Ale světe div se. Na ostatních ostrovech, žily opice stejného druhu a ty začaly také svoje jídlo omývat. A prokazatelně neuměly plavat. 8-o (Všechno je údajně vědecky zdokumentované)

Jak je to možné.
Že bych ,,duch evoluce „ ? :idea:

A tak doufám, že se život z prány postupem času (ten čas asi může být různý) rozšíří i mezi ostatní. I když neumí ,,plavat“. Přece jen přijdou na to, že je to lepší. :heart:



Ale to jsem se dostal asi daleko od tématu.
Nechtělo by to někam přesunout. :innocent:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Panda Hodnocení: +1
ned 05.08.2012, 08:00
Profil

(Lenka)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: stř 18.04.2012, 20:25
Příspěvky: 900

Reputace: +839
Antoníne, na to nemusíme jezdit do Japonska mezi opice: můj papoušek dostává naklíčená semínka, v jiné misce suchá semínka. Když dojí naklíčená, často se stane, že si nosí v zobáku semínka do vody, chvíli počká, a pak je vytáhne. Pochopitelně to nemá za tak krátkou dobu žádný nakličovací účinek. Tak vezme malou mističku do zobáku, dojde k misce s vodou, nabere vodu, dojde k misce se semínky, vyleje vodu, a večer má namočená změklá semínka... tedy jen pokud není panička doma. Takové neřízené namáčení nedovolím, hrozí rozvoj plísní a tak. Semínka a ořechy namáčím v lednici.
Také zkouší házet do vody všechno ostatní, jestli to nezíská lepší "chuťové vlastnosti"... Např. jablko, rajče, okurku, papriku... je to legrace. (:-)
Tím chci říct, že když umí běžně s vodou zacházet papoušek, není to nic zvláštního, že to dělají opice... :-)


+ANTONÍN, +Panda Hodnocení: +2
ned 05.08.2012, 09:48
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Lenuška píše:
...a večer má namočená změklá semínka...
Je často překvapivé, jak jsou zvířata inteligentní. Není až tak velký rozdíl mezi lidmi a zvířaty, jak si lidé namyšleně namlouvají. Lidé vůbec nejsou nějakými pány tvorstva. Rozhodně jim tím nevzniká právo jíst zvířata.


+Lenuška, +Renáta Hodnocení: +2
ned 05.08.2012, 10:04
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Sungazing
Uživatelský avatar

Registrován: úte 31.07.2012, 19:04
Příspěvky: 550
Bydliště: Horšovský Týn
pestrá strava sungazing dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny dosažený půst 7 dnů dosažený půst 21 dnů křesťan
Reputace: +298
Zvířátka jsou šikovná.(Aspoň tedy náš pes musel být v minulém životě člověk. Tuhle nám ukázal, že se umí smát když ho zavoláme -šašek jeden :hyper: :heart: )

Ale o to tady nejde. 8-)

Jde o to, že na to ty opičky přišly zhruba ve stejnou dobu, když fyzický kontakt měli znemožněný. :idea:
Neuměly plavat.
Jak to člověk ve hmotném světě vysvětlí. :-o Mají natažené opičí telefoní kabely mezi ostrovy?
Možná ano. Ale ve hmotě bych ty kabely nehledal. :-P
_________________________________________________________________________________

A takhle doufám, že by to mohlo fungovat i u nás u lidí. Myslím, že pokud nás bude dostatek, tak ostatní přijdou na to, že je to pravda. :flower:

Vždyť země bývala taky placatá. :lol:
____________________________
Pořád mimo téma. :sun:

_________________
Sedm miliard lidí na planetě = sedm miliard cest.

Aneb

Žák se učí,
učitel má touhu vyučovat,
mistr inspiruje.

admin: Uživatel zesnul 2. května 2017. Vzpomínáme.


+Panda Hodnocení: +1
ned 05.08.2012, 13:09
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu

Registrován: čtv 19.04.2012, 22:21
Příspěvky: 15
Bydliště: Praha
vegetarián dosažený půst 1 den dosažený půst 3 dny křesťan
Reputace: +1
Lenuška píše:
já se sluním hlavně kvůli kostem- vit.D, ale na slunci opravdu zažívám krásné stavy. Připadá mi, snad mi to prominete, jako když mne někdo hladí. Nemyslím sexuálně - Cefe, už tě slyším!!! - ale tak nějak konejšivě, laskavě... chybí slova, ale asi víš...


tohle jsem ted cetl, co Vy na to ?
Rodiče věřili, že dítě bude vyživováno pouze světlem.
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa ... smrti.html
Zámožná rodina nechala svého syna vyhladovět k smrti
Obyvatelé maďarského města Agárd jsou v šoku. Zámožní podnikatelé nechali svého 1,5letého syna Szabolcse vyhladovět k smrti.
Záchranáři, kteří přijeli na místo, zděšeně konstatovali, že chlapec vážil pouze čtyři a půl kilogramu. Dítěti už nedokázali pomoct.

Dnes 10:54 - Budapešť

Jak uvedl deník Blikk, nešlo o chudou rodinu. Rodiče i dědeček, který s nimi žije, jsou podnikatelé a ve městě vlastní luxusní vilu, kterou místní nazývají pevnost.

Rodina se s nikým nekontaktovala a žila zcela izolovaně. „Ani jsem nevěděla, že mají dítě. Nikdy jsem je neviděla na procházce s kočárkem,“ uvedla jedna ze sousedek.

Místní lékař potvrdil, že když se o dítě zajímal, rodina mu předložila potvrzení od budapešťského lékaře, že Szabolcs absolvoval všechna povinná očkování a je v pořádku.

V maďarských médiích se objevila informace, že rodiče dítěti dávali mateřské mléko, později věřili, že dítě bude vyživováno pouze světlem.

Policie zahájila ve věci vyšetřování.


Hodnocení: 0
pát 19.04.2013, 14:47
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu
Uživatelský avatar

Registrován: stř 22.02.2012, 22:17
Příspěvky: 11
Bydliště: Vysočina
vitarián dosažený půst 7 dnů
Reputace: +5
.
ne, to není vtip, ač to tak na první pohled vypadá
naopak jde o velmi zajímavý příspěvek Vládi Bohma
jak lze taky přijímat pránu


Hodnocení: 0
úte 10.06.2014, 02:11
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu

Registrován: ned 26.07.2015, 08:02
Příspěvky: 13

Reputace: +9
Naprosto souhlasím - i když já jsem kdysi přecházela v říjnu a šlo to:-). Pokud by se někdo chtěl přijpojit na sdílení anebo zkusit přechod ve skupině, termíny pro 2016 (dvoudenní workshopy, osmidenní český prániský přechod) najdete na http://www.mistosetkavani.cz/kalendar-akci/
Krásné dny a příjemné čerpání prány ze všech zdrojů:-), Lenka


+Panda Hodnocení: +1
čtv 10.03.2016, 22:48
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Přechod na pránickou výživu
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Doplnil jsem článek vysvětlující blíže podstatu přechodu na pránu. ... Jen se mi nechtělo dělat novou stránku, tak je to jen přidané sem: http://www.breatharian.eu/breath/coje.php#podstata :-)


Hodnocení: 0
úte 02.08.2016, 10:13
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz