Na hlavní stránku  
Právě je pát 19.04.2024, 07:43

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 
Autor Zpráva
 Odkaz na příspěvek Lucie

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Dobrý den všem
Chtěla bych se zeptat. Mám v plánu 14 denní půst, z důvodu očištění organismu, nalezení svého já. Mám nadváhu 15kg, počítám tak -10kg po ukončení půstu. Jaký máte zkušenosti po půstu s váhou? Je možné těch shozených 10kg udržet? Nějaké rady? Prosím? :)
Děkuji za odpověď!
PS: viděla jsem, jak jeden kluk po 28 denním půstu(obezita) přibral pouze 5kg a shozená kila si už rok drží a jí pravidelně a zdravě


Hodnocení: 0
pon 15.01.2018, 16:12
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Půst - shozená a nabrana kila
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Půst + nadváha je dost nejednoznačná problematika. Obvykle se uvádí, že půst držený z důvodu redukce nadváhy znamená jojo efekt, kdy se váha rychle opět vrátí a dokonce se může ještě zvýšit. To je z důvodu, že půstem nebyla odstraněná příčina nadváhy, která spočívá v nespokojenosti člověka sám se sebou. Z toho důvodu pak nadmíru jí, aby si kompenzoval vnitřní špatné pocity neuspokojení. Při půstu strádá a tak má po půstu ještě silnější potřebu kompenzovat si špatné pocity jídlem a tak pak může přibrat ještě víc. Součástí změny by měly být i změny v psychice, přehodnocení pohledu sama na sebe, začít se mít ráda. Může k tomu dopomoct delší půst, kdy už jsou změny v člověku tak zásadní, že dochází i ke změnám v psychice. Ale spíš se na půst nespoléhat, zaměřit se nejdříve na své nitro a půsty brát jen jako doplněk nápravy.

Jiná alternativa může být změna stravy, např. přechod na vitariánskou stravu (jen s malým podílem ovoce a tuků), při ní se také váha upraví na normální velikost.


+Bosonožka, +Sara.svob, +Wewe, +detox Hodnocení: +4
úte 16.01.2018, 11:27
Profil Zobrazit autorovy stránky

(moderátor)
 Odkaz na příspěvek Re: Půst - shozená a nabrana kila
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.10.2017, 13:34
Příspěvky: 252
breatharián dosažený půst 40 dnů
Reputace: +228
Sara.svob píše:
Dobrý den všem
Chtěla bych se zeptat. Mám v plánu 14 denní půst, z důvodu očištění organismu, nalezení svého já. Mám nadváhu 15kg, počítám tak -10kg po ukončení půstu. Jaký máte zkušenosti po půstu s váhou? Je možné těch shozených 10kg udržet? Nějaké rady? Prosím? :)
Děkuji za odpověď!
PS: viděla jsem, jak jeden kluk po 28 denním půstu(obezita) přibral pouze 5kg a shozená kila si už rok drží a jí pravidelně a zdravě

Fajn rozhodnutí :ok: . Určitě ale začni kratšími půsty, pokud to má být tvoje premiéra a nemáš vyzkoušenou návratovku. Vždy je třeba počítat s tím, že po půstu se nějaká kila vrátí zpět (už jen zavodnění znamená nárůst váhy a s tím nic neuděláš). Kolik ti je roků? Jaký máš zhruba jídelníček, jíš pravidelně? Co pohyb, jak jsi na tom?


+Panda, +Sara.svob Hodnocení: +2
úte 16.01.2018, 22:50
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst - shozená a nabrana kila

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Wewe píše:
Sara.svob píše:
Dobrý den všem
Chtěla bych se zeptat. Mám v plánu 14 denní půst, z důvodu očištění organismu, nalezení svého já. Mám nadváhu 15kg, počítám tak -10kg po ukončení půstu. Jaký máte zkušenosti po půstu s váhou? Je možné těch shozených 10kg udržet? Nějaké rady? Prosím? :)
Děkuji za odpověď!
PS: viděla jsem, jak jeden kluk po 28 denním půstu(obezita) přibral pouze 5kg a shozená kila si už rok drží a jí pravidelně a zdravě

Fajn rozhodnutí :ok: . Určitě ale začni kratšími půsty, pokud to má být tvoje premiéra a nemáš vyzkoušenou návratovku. Vždy je třeba počítat s tím, že po půstu se nějaká kila vrátí zpět (už jen zavodnění znamená nárůst váhy a s tím nic neuděláš). Kolik ti je roků? Jaký máš zhruba jídelníček, jíš pravidelně? Co pohyb, jak jsi na tom?

Je mi 22, pravidelnost moc nemám, nestíhám to kvuli škole a brigádě. Jím rychlovky a jsem emoční jedlik, hodně jsem četla že dosti lidem pomohl půst - našli své vnitřní já a duchovno. Pohyb 3x týdne 2h tancování, no. Jinak počítám s nárůstem vahy po půstu, ale aby nenastal jojo efekt.


Hodnocení: 0
čtv 18.01.2018, 22:30
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst - shozená a nabrana kila

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
PavelMácha píše:
Citace:
Dobrý den všem
Chtěla bych se zeptat. Mám v plánu 14 denní půst, z důvodu očištění organismu, nalezení svého já. Mám nadváhu 15kg, počítám tak -10kg po ukončení půstu. Jaký máte zkušenosti po půstu s váhou? Je možné těch shozených 10kg udržet? Nějaké rady? Prosím? :)
Děkuji za odpověď!
PS: viděla jsem, jak jeden kluk po 28 denním půstu(obezita) přibral pouze 5kg a shozená kila si už rok drží a jí pravidelně a zdravě


Jaká je Tvoje genetická hmotnost?
Jaká je genetická hmotnost kamaráda?

Vážím 73kg/167 cm .. cca 33% tuku v těle
Ten kluk vážil okolo 100kg


Hodnocení: 0
čtv 18.01.2018, 22:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Půst - shozená a nabrana kila

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Panda píše:
Půst + nadváha je dost nejednoznačná problematika. Obvykle se uvádí, že půst držený z důvodu redukce nadváhy znamená jojo efekt, kdy se váha rychle opět vrátí a dokonce se může ještě zvýšit. To je z důvodu, že půstem nebyla odstraněná příčina nadváhy, která spočívá v nespokojenosti člověka sám se sebou. Z toho důvodu pak nadmíru jí, aby si kompenzoval vnitřní špatné pocity neuspokojení. Při půstu strádá a tak má po půstu ještě silnější potřebu kompenzovat si špatné pocity jídlem a tak pak může přibrat ještě víc. Součástí změny by měly být i změny v psychice, přehodnocení pohledu sama na sebe, začít se mít ráda. Může k tomu dopomoct delší půst, kdy už jsou změny v člověku tak zásadní, že dochází i ke změnám v psychice. Ale spíš se na půst nespoléhat, zaměřit se nejdříve na své nitro a půsty brát jen jako doplněk nápravy.

Jiná alternativa může být změna stravy, např. přechod na vitariánskou stravu (jen s malým podílem ovoce a tuků), při ní se také váha upraví na normální velikost.

Děkuji, chápu :)


Hodnocení: 0
čtv 18.01.2018, 22:33
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Půst - shozená a nabrana kila
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
V tomhle věku a s tímhle životním režimem bych se do delších půstů moc ještě nepouštěl. Pro Tebe je tak přiměřené 1x týdně 1 den půstu, víc ne. Pokud Ti takový režim nebude dělat problémy a nezačneš se v jídle víc rozjíždět, tak můžeš jít do delších, ale spíš mi připadáš jako typ který by se půstováním spíš rozhodil a problémy s nadváhou by se Ti jedině zhoršily. Nemáš tak velkou nadváhu abys to musela řešit radikálně dlouhým půstem. Spíš se zkus zamyslet nad tím "jím rychlovky" a "nestíhám". S tím Ti půsty nepomohou a tam máš problémy. Zkus nejdříve několik týdnů půstovat 1 den v týdnu a pak si zhodnoť, zda Ti to prospělo a můžeš zvyšovat, nebo zda Ti to spíš uškodilo. Ale radikální dlouhý půst pro Tebe není vhodný, alespoň zatím ne.


+Sara.svob, +Wewe Hodnocení: +2
čtv 18.01.2018, 22:50
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Půst - shozená a nabrana kila

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Panda píše:
V tomhle věku a s tímhle životním režimem bych se do delších půstů moc ještě nepouštěl. Pro Tebe je tak přiměřené 1x týdně 1 den půstu, víc ne. Pokud Ti takový režim nebude dělat problémy a nezačneš se v jídle víc rozjíždět, tak můžeš jít do delších, ale spíš mi připadáš jako typ který by se půstováním spíš rozhodil a problémy s nadváhou by se Ti jedině zhoršily. Nemáš tak velkou nadváhu abys to musela řešit radikálně dlouhým půstem. Spíš se zkus zamyslet nad tím "jím rychlovky" a "nestíhám". S tím Ti půsty nepomohou a tam máš problémy. Zkus nejdříve několik týdnů půstovat 1 den v týdnu a pak si zhodnoť, zda Ti to prospělo a můžeš zvyšovat, nebo zda Ti to spíš uškodilo. Ale radikální dlouhý půst pro Tebe není vhodný, alespoň zatím ne.

Máte pravdu .. Moc vám děkuji! :)


Hodnocení: 0
pát 19.01.2018, 21:32
Profil
 Odkaz na příspěvek 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Krásný den přeju,
Mám v plánu 21 denní půst - nalezeny nádorky - a já věřím tomu, že tělo si s tím dokáže poradit! Také bych chtěla zažít takovou tu "euforii", jak každý popisuje okolo 15. dne půstu. Chtěla bych také změnit svůj životní styl(jím 5x denně, pravidelně, ale koblihy, atd). Snažit se o takové své duchovno. Jsem se svým tělem spokojená. Ale co si budeme povídat, 10kg nadváhy sice není moc, ale už se jinak s tělem pohybuje. Prosím vás, o vaše zkušenosti. Jak jste to měli s navratovou stravou? A co shozená kila? Je jasné že tělo něco zpátky nabere (voda, střeva...), ale hodně lidí mě od toho odrazuje, že nastane jojo efekt . Zpomalim si metabolismus a budu toho litovat. Pravda xnepeavda?!
A jak je to se svalovou hmotou během půstu? Když budu cvičit, je možné že ztráta svaloviny nebude tak rapidní?
Moc vám děkuji za odpověď, vaše rady a zkušenosti.
Krásný zbytek dne
Lucka


Hodnocení: 0
ned 21.01.2018, 17:33
Profil

(moderátor)
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.10.2017, 13:34
Příspěvky: 252
breatharián dosažený půst 40 dnů
Reputace: +228
Ahoj Lucko,

rozumím tomu dobře, že tohle má být Tvůj první pokus o půst?


Hodnocení: 0
ned 21.01.2018, 19:01
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Wewe píše:
Ahoj Lucko,

rozumím tomu dobře, že tohle má být Tvůj první pokus o půst?

Ahoj Wewe ,
Ano, můj první dlouhý půst, párkrát jsem držela 1 denní při úplňku, a pak jsem zkoušela 5 denní, ale po špatné navratove stravě, mi bylo opravdu zle. Někde jsem se totiž dočetla, že první den po půstu, si mám dát rýži s tukem .. můj žaludek to bohužel nepřijal, a já byla na sebe naštvaná, že jsem si měla přečíst více článků..! Nojo, stává se, hihi.
A ještě bych měla dotaz ... v několika článcích jsem četla i něco o suchém a polosuchem půstu , kdy tyto půstu vydají za 2-3 půstu o vodě, je to pravdivé? Slyšel jste něco o tom?


Hodnocení: 0
ned 21.01.2018, 21:26
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Jéje Lucie, s touhle přípravou o 21 dnech vůbec neuvažuj. :-) Tu rýži s tukem sis spletla, ta se doporučuje po šank prakšalaně. Po půstu se rozhodně nezačíná rýží s tukem, po 21 dnech by to pro Tě bylo dokonce životu nebezpečné.

Zkoušej nejdříve krátké půsty, které můžeš postupně prodlužovat. Nejdříve nějakou dobu každý týden 1 den půstu, pak občas zkusit 2 dny, 3 dny, 7 atd. A přitom studovat jak se dělá správná návratovka a co dělat při půstech, jinak si zahráváš se zdravím nebo dokonce se životem. Jak se říká, "půst je dobrý sluha, ale zlý pán". Půst léčí, ale je potřeba o správném postupu dostatek vědět (což se nedá říct jen pár větami), jinak může škodit.

A pokud to děláš ze zdravotních důvodů jak píšeš, měla bys vědět, že jen půst nemusí stačit. Tyto zdravotní problémy vznikají z důvodů problémů v psychice a pokud nenastane současně změna i tam (=zjištění prapůvodu příčiny), tak půst nemusí pomoct.

Ano suchý půst je účinnější, protože bez přísunu vody dochází k rychlejšímu štěpení tkání, je to jakoby urychlený půst. Ale také o to nebezpečnější - dochází k intenzivnější intoxikaci organismu a může mnohem snáz dojít k otravě. A má omezenější délku.


+Wewe Hodnocení: +1
ned 21.01.2018, 21:53
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Panda píše:
Jéje Lucie, s touhle přípravou o 21 dnech vůbec neuvažuj. :-) Tu rýži s tukem sis spletla, ta se doporučuje po šank prakšalaně. Po půstu se rozhodně nezačíná rýží s tukem, po 21 dnech by to pro Tě bylo dokonce životu nebezpečné.

Zkoušej nejdříve krátké půsty, které můžeš postupně prodlužovat. Nejdříve nějakou dobu každý týden 1 den půstu, pak občas zkusit 2 dny, 3 dny, 7 atd. A přitom studovat jak se dělá správná návratovka a co dělat při půstech, jinak si zahráváš se zdravím nebo dokonce se životem. Jak se říká, "půst je dobrý sluha, ale zlý pán". Půst léčí, ale je potřeba o správném postupu dostatek vědět (což se nedá říct jen pár větami), jinak může škodit.

A pokud to děláš ze zdravotních důvodů jak píšeš, měla bys vědět, že jen půst nemusí stačit. Tyto zdravotní problémy vznikají z důvodů problémů v psychice a pokud nenastane současně změna i tam (=zjištění prapůvodu příčiny), tak půst nemusí pomoct.

Ano suchý půst je účinnější, protože bez přísunu vody dochází k rychlejšímu štěpení tkání, je to jakoby urychlený půst. Ale také o to nebezpečnější - dochází k intenzivnější intoxikaci organismu a může mnohem snáz dojít k otravě. A má omezenější délku.

Děkuji, a nevíte nějakou dobrou stránku o půstu? :-)


Hodnocení: 0
pon 22.01.2018, 09:35
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: pát 08.12.2017, 14:24
Příspěvky: 7

Reputace: +1
Lucie píše:
Děkuji, a nevíte nějakou dobrou stránku o půstu? :-)

Třeba by se Ti líbily i knihy o půstu:
Od Vilmy Partykové: https://www.databazeknih.cz/vydane-knih ... kova-17082
Od Gennadije Petroviče Malachova: https://www.databazeknih.cz/vydane-knih ... chov-13859
G.P. Malachov má i web s fórem (v ruštině): http://www.genesha.ru/


Hodnocení: 0
pon 22.01.2018, 10:32
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?
Uživatelský avatar

Registrován: ned 15.01.2012, 19:30
Příspěvky: 180
Bydliště: Karviná
vegetarián ájurvéda dosažený půst 40 dnů
Reputace: +156
Za sebe můžu doporučit stránky svého kamaráda Juraje http://www.vitazdroje.eu/


Hodnocení: 0
pon 22.01.2018, 11:42
Profil ICQ
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Moc Vám všem děkuji! :-) kdyby jste měli popř i nějaké osobní zkušenosti, byla bych ráda za sdílení :-)


Hodnocení: 0
pon 22.01.2018, 15:58
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Tady na fóru je osobních zkušeností dost, ale bohužel jsou ty informace (zatím - snad se to brzy změní) rozházené po celém fóru a tudíž špatně přístupné.


Hodnocení: 0
pon 22.01.2018, 16:05
Profil Zobrazit autorovy stránky

(moderátor)
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 05.10.2017, 13:34
Příspěvky: 252
breatharián dosažený půst 40 dnů
Reputace: +228
Lucie píše:
Moc Vám všem děkuji! :-) kdyby jste měli popř i nějaké osobní zkušenosti, byla bych ráda za sdílení :-)

Luci, nejdřív fakt něco nastuduj, ať aspoň tušíš, do čeho jdeš. Rozhodně začni jedním dnem, když Ti půjdou jednodenní půsty i s návratovkou, zkus třídenní, do delších se zatím opravdu nepouštěj. Je totiž důležité, aby ses naučila pevné vůli v době návratovky, která by měla trvat stejně dlouho, jako půst. Nedokážeš si teď představit, jak moc se člověk musí krotit, aby si nedal něco "dobrého" po x dnech hladovění. Nebo asi dovedeš, protože jsi měla 5 dní, ale vidíš, že je strašně těžké to vydržet - musíš být třeba jen na troše zeleniny několik dní za sebou, přitom máš chutě, hlad, jsi zesláblá - síla se vrací pozvolna, už Tě to nebaví atd. Vůli natrénuješ jen na kratších půstech, kdy si zkusíš, o čem ten hlad a opravdová touha po jídle je. Když pokazíš návratovku, můžeš se po delších půstech i zabít. Suchý půst bych zatím rozhodně nedělala, na to už je potřeba mít tělo trochu vyčištěné.
K těm svalům - svalová hmota jde opticky dolů během půstů, i když člověk cvičí. Ale po návratovce se vše zase poměrně rychle vrací zpět a může se pak projevit i větší síla než před půstem. Svaly se půstem vyčistí a pak pracují lépe. Pohyb je během půstu důležitý - ale je třeba se nepouštět do žádných experimentů, jen to, na co jsi zvyklá, případně spíš ubrat. Ono Tě to pak už povede samo. Výborné jsou různé protahovací cviky - v půstu se zvyšuje také rozsah pohybu, takže to jde dobře a je to příjemné.
Kila Ti půjdou samozřejmě dolů, v návratovce začneš zase nabírat, záleží pak na tom, jak pojedeš dál - jestli koblížky :) nebo zdravější stravu. Když ve stravě nic nezměníš, pravděpodobně se vrátíš na původní váhu, můžeš naopak ještě i víc přibrat. Ono je lepší se ze začátku na váhu vůbec neupínat, ber půsty jako skvělý způsob čištění těla a psychiky, váha se Ti pak časem začne upravovat sama.


+Karin, +Lucie, +Panda, +lva Hodnocení: +4
pon 22.01.2018, 23:37
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: úte 24.02.2015, 11:40
Příspěvky: 20
pestrá strava dosažený půst 3 dny
Reputace: +13
Ahoj

zajimave ze tu nikdo ještě nenapsal ty nejdulezitejsi stranky a odkazy na dulezita vlakna i v tomto forku:

všechny informace o pustech jsou na http://www.pust.cz/
pustovaci kalendar, který každého (i zacatecnika) vede BEZPECNE k delsim pustum http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani
a urcite zlata pravidla navratovky, na kterých se tu postupne shodli všichni pustari co delaji pravidelne 21 nebo 40:
viewtopic.php?f=5&t=409&hilit=pravidla+n%C3%A1vratovky

za sebe muzu dodat z vlastní zkusenosti (jen kratsi pusty), ze největší priliv energie a příznaky leceni se u mne dostavovaly prave az v navratovce
Doporucuju vyrdrzet navratovku ve stejne době jako trval pust (při pustu se pije jen voda) a jist jen ovoce a zeleninu a jen když opravdu mas hlad.

Drzim palce, at se ti dari :)


+Kei, +Lucie Hodnocení: +2
úte 23.01.2018, 07:39
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Wewe píše:
Lucie píše:
Moc Vám všem děkuji! :-) kdyby jste měli popř i nějaké osobní zkušenosti, byla bych ráda za sdílení :-)

Luci, nejdřív fakt něco nastuduj, ať aspoň tušíš, do čeho jdeš. Rozhodně začni jedním dnem, když Ti půjdou jednodenní půsty i s návratovkou, zkus třídenní, do delších se zatím opravdu nepouštěj. Je totiž důležité, aby ses naučila pevné vůli v době návratovky, která by měla trvat stejně dlouho, jako půst. Nedokážeš si teď představit, jak moc se člověk musí krotit, aby si nedal něco "dobrého" po x dnech hladovění. Nebo asi dovedeš, protože jsi měla 5 dní, ale vidíš, že je strašně těžké to vydržet - musíš být třeba jen na troše zeleniny několik dní za sebou, přitom máš chutě, hlad, jsi zesláblá - síla se vrací pozvolna, už Tě to nebaví atd. Vůli natrénuješ jen na kratších půstech, kdy si zkusíš, o čem ten hlad a opravdová touha po jídle je. Když pokazíš návratovku, můžeš se po delších půstech i zabít. Suchý půst bych zatím rozhodně nedělala, na to už je potřeba mít tělo trochu vyčištěné.
K těm svalům - svalová hmota jde opticky dolů během půstů, i když člověk cvičí. Ale po návratovce se vše zase poměrně rychle vrací zpět a může se pak projevit i větší síla než před půstem. Svaly se půstem vyčistí a pak pracují lépe. Pohyb je během půstu důležitý - ale je třeba se nepouštět do žádných experimentů, jen to, na co jsi zvyklá, případně spíš ubrat. Ono Tě to pak už povede samo. Výborné jsou různé protahovací cviky - v půstu se zvyšuje také rozsah pohybu, takže to jde dobře a je to příjemné.
Kila Ti půjdou samozřejmě dolů, v návratovce začneš zase nabírat, záleží pak na tom, jak pojedeš dál - jestli koblížky :) nebo zdravější stravu. Když ve stravě nic nezměníš, pravděpodobně se vrátíš na původní váhu, můžeš naopak ještě i víc přibrat. Ono je lepší se ze začátku na váhu vůbec neupínat, ber půsty jako skvělý způsob čištění těla a psychiky, váha se Ti pak časem začne upravovat sama.

Krásně vysvětlené, moc ti děkuji :-) ... vám všem moc děkuji, teď začínám studovat a zkusím příští týden 3 denní půst, a budu trénovat navratovou stravu - vůli.


Hodnocení: 0
úte 23.01.2018, 10:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Borgo píše:
Ahoj

zajimave ze tu nikdo ještě nenapsal ty nejdulezitejsi stranky a odkazy na dulezita vlakna i v tomto forku:

všechny informace o pustech jsou na http://www.pust.cz/
pustovaci kalendar, který každého (i zacatecnika) vede BEZPECNE k delsim pustum http://www.pust.cz/frame.php?load=startovani
a urcite zlata pravidla navratovky, na kterých se tu postupne shodli všichni pustari co delaji pravidelne 21 nebo 40:
viewtopic.php?f=5&t=409&hilit=pravidla+n%C3%A1vratovky

za sebe muzu dodat z vlastní zkusenosti (jen kratsi pusty), ze největší priliv energie a příznaky leceni se u mne dostavovaly prave az v navratovce
Doporucuju vyrdrzet navratovku ve stejne době jako trval pust (při pustu se pije jen voda) a jist jen ovoce a zeleninu a jen když opravdu mas hlad.

Drzim palce, at se ti dari :)

Teeeda, parádní! Moc ti děkuju! :-)


Hodnocení: 0
úte 23.01.2018, 10:36
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: 21 denni pust - rada, zkušenosti?

Registrován: sob 04.11.2017, 08:58
Příspěvky: 104

Reputace: +37
Wewe píše:
http://www.makrobiotika.info/index.php/topic,2250.30.html

Citace:
Jasne Ty moje krásní miloučká velká 3,14159 26535 89793 23846 26433čo Myšpulinko, budeš mě čekat s agárkem? Wink
Doufám že jsem neporušil pravidla slušnosti Tongue

Bude tam s váma čekat i pan lektor makrobiotiky pan W ?
On už tu nemá účet? Hahah Very Happy Pán W si nacýkal do gatí ?


Takhle se vyjadřuje učitel půstu. Co na to říct...
No.. a to by se našly i horší Pavlovy příspěvky..

Eckhart Tolle někde mluví probuzeném emočním těle jako o vzbuzené bestii.

Ale i sv. Pavel praví: "Nepoznávám se ve svých skutcích; vždyť nedělám to, co chci, nýbrž to, co nenávidím." "Ve své nejvnitřnější bytosti s radostí souhlasím se zákonem Božím; když však mám jednat, pozoruji, že jiný zákon vede boj proti zákonu, kterému se podřizuje má mysl, a činí mě zajatcem zákona hříchu, kterému se podřizují mé údy."

Prostě některé naše "nejvnitřnější bytosti" příliš sešly z cesty a zapadly do nesvobody. A tak i jejich svobodná vůle se zamlžuje, mizí, spíše jde o jakýsi stroj. Nač soudit stroj (což neznamená dovolit mu škodit), smysl má poznávat jej. A tak poznávat i sebe.


+Karin, +Panda, +Wewe Hodnocení: +3
stř 24.01.2018, 16:58
Profil
 Odkaz na příspěvek Návratovka, jak?

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Krásný den všem,

Je to můj první delší půst(14dnů), vždy to byly jen novoluní, jednodenní půsty, které mi nedělaly problém. A pár 5ti denních, u kterých jsem návratovku neřešila...

A jelikož jsem se chtěla více poznat a pochopit své tělo, popř. i "odstranit" inzulínovou rezistenci, kterou trpím už 5 měsíců, jsem se rozhodla pro 14 denní půst, který za dva dny ukončuji. Chtěla bych Vás poprosit o radu i kritiku - návratovku mám v plánu, tak na 10 dní a to, že první dva dny začnu s čistým vyvarem a trochou zeleniny, pk bych přešla na pařenou zeleninu, a dále pokračovala tvrdým vejcem, avokadem a ke konci už mléčné a masné výrobky. Z Vaší zkušenosti, myslíte že dobrý? :-)

Nechci moc řadit sacharidy - ovoce, rýže, atd.

A jak jste to měli s váhou po půstu? Teď mám momentálně -9kg, je možné si to udržet a nepřibrat to? A nebo nastane jojo efekt? Je mi jedno, zda-li se vrátím na původní váhu, jen ne jojo efekt ..

Děkuji za Vaše odpovědi,


+Karin Hodnocení: +1
pon 05.02.2018, 11:56
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka, jak?
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
Lucie takže dnes začínáš návratovku - daří se?


Hodnocení: 0
stř 07.02.2018, 09:09
Profil Zobrazit autorovy stránky
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka, jak?

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
No, až na šílené chutě, celkem ano...


+Karin Hodnocení: +1
stř 07.02.2018, 22:59
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Návratovka, jak?
Uživatelský avatar

Registrován: ned 09.02.2014, 01:07
Příspěvky: 145
pestrá strava dělená strava ájurvéda dosažený půst 21 dnů
Reputace: +82
Drzim palce Lucy.
Ked pridu chute vypi pohar vody a chod sa von prejst tam kde sa citis dobre, pripadne si zacvic. Ja som daval tibetanov, brusaky, kliky, a dlhe prechadzky. Kila neries, neni to dolezite, daj na pocit, neres a neprepinej, ;) a skus si nastudovat skusenosti tych co uz to skusili a maju to za sebou.
Uzivaj si poznavanie sameho seba. :)


Hodnocení: 0
ned 11.02.2018, 15:34
Profil
 Odkaz na příspěvek Re: Lucie

Registrován: ned 21.01.2018, 17:21
Příspěvky: 14

Reputace: +2
Stalo se Vám někdy, že během půstu půlka hlavy chce ukončit a druhá půlka hlavy nechce ukončit půst? Mě právě teď ano, 3 dny na vodě. A vůbec nevím co s tím... nějaké rady, zkušenosti? Díky!


Hodnocení: 0
úte 13.03.2018, 16:43
Profil

(Mirek, admin)
 Odkaz na příspěvek Re: Lucie
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 15.12.2011, 10:43
Příspěvky: 3258

Reputace: +1690
:-D Jo pravidelně. :) "Chci to dotáhnout" / "Ale mě to už nebaví!" / "Ale měl bych"


+Lucie Hodnocení: +1
úte 13.03.2018, 18:08
Profil Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 28 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: AhrefsBot [Bot] a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz